Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

045/5201 111
045/5201 245
zvolen@careservices.sk

O nemocnici

Novinky a médiá


„Dopredu som sa netešila, dievčatá však spolupracovali“, hovorí Lucia, ktorej sa splnil sen o prirodzenom pôrode dvojičiek

12.6.2024

Každá mamička si praje, aby pôrod jej bábätka bol nielen bezpečný, ale aby sa z neho stal aj nezabudnuteľný celoživotný zážitok. Pozitívny pôrodný príbeh si zo zvolenskej pôrodnice odniesla aj pani Lucia, ktorej sa splnil sen o prirodzenom pôrode dvojičiek. Na to, aké špecifiká sprevádzajú takýto pôrod, sme sa spýtali čerstvej mamičky dvojičiek aj skúsenej pôrodníčky z Nemocnice AGEL Zvolen MUDr. Dany Kobidovej, MPH.

Celý článok


Hokejová kvapka krvi vo Zvolene nesklamala, zapojili sa hokejisti, vedenie i manželky hokejistov z HKM Zvolen

7.6.2024

Hokejový klub HKM Zvolen dlhodobo spolupracuje s Nemocnicou AGEL Zvolen, vďaka čomu dokazuje svoje kvality nielen na ľade, ale všade tam, kde je potrebná nezištná pomoc. 5. júna privítali na štadióne aj mobilnú odberovú jednotku v rámci Hokejovej kvapky krvi. Tá prilákala 26 darcov a prispela do centrálnej krvnej banky pre stredné a západné Slovensko v Nemocnici AGEL Komárno 12,5 litra krvi.

Celý článok


Poliklinika AGEL Zvolen II sťahuje ambulancie do Nemocnice AGEL Zvolen

6.6.2024

Ambulancie z Polikliniky AGEL Zvolen II sa počas júna presťahujú do Nemocnice AGEL Zvolen, kde rozšíria spektrum poskytovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti. V nemocnici tak pribudne mamograf, očná ambulancia aj viacero zubných ambulancií.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvára zrekonštruované fyziatricko-rehabilitačné oddelenie, preinvestovala 800-tisíc Eur

4.6.2024

Po desiatkach rokov v nezmenenom stave sa fyziatricko-rehabilitačné oddelenie Nemocnice AGEL Zvolen koncom roka 2023 dočkalo komplexnej rekonštrukcie. Tá trvala viac ako pol roka a okrem vynovených priestorov prinesie pacientom aj samostatnú recepciu. Nemocnica preinvestovala 800-tisíc Eur z vlastných zdrojov, pričom do nových priestorov presťahovala aj fyziatricko-rehabilitačné oddelenie z Polikliniky AGEL Zvolen II.

Celý článok


Vo Zvolene sa v tomto roku narodilo už viac ako 500 bábätiek

28.5.2024

V pôrodnici novej generácie v Nemocnici AGEL Zvolen sa v máji narodilo už 500. bábätko. V uplynulom roku bola zvolenská pôrodnica lídrom v počte pôrodov v Banskobystrickom samosprávnom kraji, Nemocnica však aj v tomto roku zaznamenáva zvýšený počet pôrodov, a to aj napriek nepriaznivému demografickému trendu.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen ocenila zdravotné sestry za ich dlhoročnú prácu, odborný prínos a ľudský prístup

24.5.2024

Nemocnica AGEL Zvolen si dlhodobo drží vysoký štandard v rámci kvality poskytovanej ošetrovateľskej starostlivosti. Dôkazom je dlhodobá spokojnosť ošetrovaných a hospitalizovaných pacientov, ktorí toto zariadenie opakovane vyhľadávajú. Vedenie nemocnice preto aj v tomto roku zorganizovalo slávnostné oceňovanie sestier.

Celý článok


Deň zdravia s Nemocnicou AGEL Zvolen lákal zaujímavými aktivitami aj ušľachtilým benefičným zámerom

17.5.2024

Zvolenská fun zóna na námestí počas 15. mája ožila Dňom zdravia s Nemocnicou AGEL Zvolen. Zvolenčania mali možnosť preveriť si kondíciu svojho zdravia, prezrieť si sanitku, zažiť canisterapiu či naučiť sa, ako si správne umývať ruky. Nad celým dňom sa vznášala ušľachtilá myšlienka pomoci Centru pre deti a rodiny Tŕnie, ktorému bola okrem charitatívnej zbierky od zamestnancov nemocnice odovzdaná aj krásna vyzbieraná suma – 530 Eur.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen splnila dôležitý míľnik v projektoch plánu obnovy a vstupuje do realizačnej fázy

26.4.2024

Projekt Nemocnice AGEL Zvolen, spolufinancovaný z Plánu obnovy a odolnosti, splnil prvý, dôležitý míľnik v podmienkach plánu obnovy – podpis zmluvy so zhotoviteľom stavebných prác do konca prvého kvartálu 2024, vďaka čomu vstupuje do realizačnej fázy. Výstavba lôžkovej časti k chirurgickému pavilónu v Nemocnici AGEL Zvolen bola dnes slávnostne spustená, aj za účasti ministerky zdravotníctva SR Zuzany Dolinkovej.

Celý článok


Zvolenská nemocnica ponúka už aj terapiu rázovou vlnou

15.4.2024

Zvolenská nemocnica zaradila do ponuky ošetrení už aj terapiu rázovou vlnou. Táto terapia je mimoriadne prospešná najmä pre pacientov, ktorých trápia bolesti pohybového aparátu alebo bojujú so zápalom. Ošetrenie môže indikovať špecialista, pacienti sa však môžu objednávať aj z vlastnej iniciatívy.

Celý článok


Apríl je mesiacom povedomia o cisárskom reze

9.4.2024

Moderná medicína pomáha skvalitniť každodenný život, liečiť čoraz vážnejšie a komplikovanejšie diagnózy či zjednodušiť príchod bábätka na svet. Sekcia, alebo cisársky rez, patrí rozhodne medzi vymoženosti modernej medicíny a aj vďaka tomuto zákroku je možné v mnohých prípadoch zabezpečiť zdravie či dokonca prežitie matky i novorodenca. Apríl je venovaný zvyšovaniu povedomia o tomto spôsobe pôrodu, s ktorým sa, okrem iného, spája aj mnoho mýtov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen otvára pôrodnicu novej generácie

20.3.2024

Rok v znamení rozsiahlej rekonštrukcie, 2,2 milióna preinvestovaných eur a hodiny mimoriadneho nasadenia mnohých odborníkov. Aj to stojí za pôrodnicou novej generácie, ktorú dnes oficiálne otvorila Nemocnica AGEL Zvolen. Rodičkám ponúka 4 nové samostatné pôrodné izby, ktoré nahradili klasické pôrodné sály. Poskytuje im tak pocit komfortu, bezpečia a intimity s možnosťou neustálej prítomnosti sprevádzajúcej osoby.

Celý článok


EMG vyšetrenie dokáže odhaliť karpálny tunel aj tetániu, absolvovať ho môžete aj vo zvolenskej nemocnici

19.2.2024

EMG, alebo tiež elektromyografia, je známa a spoľahlivá diagnostická metóda, ktorá má za úlohu preveriť stav elektrickej aktivity svalov a periférnych nervov. Keďže mnoho neurologických diagnóz, s ktorými prichádzajú pacienti do Centra pre extrapyramídové poruchy v Nemocnici AGEL Zvolen, sa prejavuje aj poruchami periférnych nervov, funguje samostatná EMG ambulancia aj v rámci tohto centra.

Celý článok


Pacientov vo zvolenskej nemocnici liečia aj canisterapiou

23.1.2024

Nie je nič výnimočné stretnúť na chodbách Nemocnice AGEL Zvolen štvornohých canisterapeutov Amira a Matea, ktorí už viac ako rok pravidelne prichádzajú do služby. V sprievode Miroslava Suju navštevujú vybrané oddelenia, aby spríjemnili deň a rozdali množstvo pozitívnej energie, ktorú pacienti hospitalizovaní v nemocnici tak veľmi potrebujú.

Celý článok


Novinka vo zvolenskej nemocnici – vďaka špeciálnej vŕtačke podajú lieky na záchranu života už do niekoľkých sekúnd

19.1.2024

Urgentný príjem, ARO, ale i pediatria patria medzi oddelenia, kde často rozhodujú sekundy. Nielen správne a rýchle stanovenie diagnózy, ale taktiež rýchlosť podania liekov majú neoceniteľný vplyv na zdravotný stav pacienta a jeho následné zotavenie. Zamestnanci Nemocnice AGEL Zvolen preto absolvovali školenie pre prácu so špeciálnou vŕtačkou na intraoseálny prístup, vďaka ktorej dokážu pacientom podať život zachraňujúce lieky už do niekoľkých sekúnd.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvorila v Krupine novú detskú ambulanciu

11.1.2024

V Krupine počas minulého roka ordinovali iba dvaja detskí lekári. Ku koncu roka sa MUDr. Fraňová rozhodla svoju činnosť ukončiť, preto bolo nevyhnutné riešiť jej náhradu, aby sa predišlo nepriaznivému stavu vzhľadom na zabezpečenie poskytovania zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast. Vďaka spolupráci mesta a Nemocnice AGEL Zvolen sa detskú ambulanciu podarilo zachovať i zmodernizovať.

Celý článok


Rok 2023 priniesol zvolenskej pôrodnici 1 112 bábätiek a množstvo noviniek

5.1.2024

Uplynulý rok bol pre pôrodnicu v Nemocnici AGEL Zvolen plný zmien. Napriek tomu, že od konca marca sa kvôli prebiehajúcej rekonštrukcii rodilo na dočasnej pôrodnej sále, pôrodnosť to nijako neovplyvnilo. Na svet prišlo 1 112 detí, čo je len o 9 novorodencov menej, ako v roku 2022.

Celý článok


Vedúca sestra urgentného príjmu vo Zvolene venuje voľný čas deťom z detského domova

4.1.2024

Fenomén voľného času je pre mnohých pracujúcich skľučujúcou témou, pretože sa zdá, že ho nikdy nie je dostatok. V zdravotníctve je to ešte o čosi citeľnejšie, keďže život zdravotníkov sa riadi službami, v ktorých nie je zakotvená pravidelnosť. Je preto obdivuhodné, ak sa títo ľudia rozhodnú svoj vzácny voľný čas venovať druhým. Medzi takých patrí aj Mgr. Katarína Liptáková, vedúca sestra urgentného príjmu Nemocnice AGEL Zvolen, ktorá sa venuje dobrovoľníctvu v centre pre deti a rodiny. V roku 2024 navyše plánuje pre deti novinky v spolupráci s Nadáciou AGEL.

Celý článok


Vianočná kvapka krvi vo Zvolene spojila nemocnicu, mesto i hokejový klub

20.12.2023

Predvianočný čas vzbudzuje v mnohých ľuďoch túžbu po pomoci druhým. Azda najšľachetnejší spôsob, ako tak urobiť, je darovanie krvi. Jedným odberom môžete zachrániť až tri ľudské životy. Vo Zvolene v rámci Vianočnej kvapky krvi spojili sily Nemocnica AGEL Zvolen, mesto Zvolen a hokejový klub HKM Zvolen. Výsledkom je 13 litrov tej najvzácnejšej tekutiny.

Celý článok


Keby som mala rodiť znovu, jednoznačne by som si vybrala zvolenskú pôrodnicu, hovorí mamička 1 000. bábätka

15.12.2023

Pôrod je mimoriadna udalosť v živote každej ženy, ktorá si vyžaduje individuálny a citlivý prístup, aby si mamička z pôrodnice odniesla iba tie najkrajšie spomienky. Pani Janka si pôrod vo zvolenskej nemocnici zopakovala po viac ako 10 rokoch, pričom jej malá Mia sa stala tohtoročným 1 000. bábätkom Nemocnice AGEL Zvolen. Podelila sa s nami aj o svoj pôrodný príbeh a skúsenosť s gynekologicko-pôrodníckym a novorodeneckým oddelením.

Celý článok


Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie vo Zvolene dostane nový vzhľad, nemocnica preinvestuje viac ako 700-tisíc eur

29.11.2023

Nemocnica AGEL Zvolen postupne obnovuje jednotlivé oddelenia. Na záver roka bohatého na zmeny a rekonštrukcie sa nemocnica pustila do komplexnej renovácie fyziatricko-rehabilitačného oddelenia. Zmena na tomto oddelení prichádza po desiatkach rokov a prinesie nielen obnovu priestorov, ale aj úpravu v pôdoryse. Oddelenie sa kvôli rekonštrukcii dočasne presťahovalo bez toho, aby to malo vplyv na poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Chronická obštrukčná choroba pľúc postihuje prevažne fajčiarov po štyridsiatke

16.11.2023

17. november je tiež známy ako Svetový deň obštrukčnej choroby pľúc, ktorá odhadom postihuje až 10 % svetovej populácie a každoročne si vyžiada približne 3 milióny úmrtí. Aj keď z hľadiska terminológie ide o menej známe ochorenie, pneumológovia sa s touto diagnózou stretávajú pomerne často, najmä u fajčiarov. Postihuje totiž nielen tých, ktorí siahajú po klasických cigaretách, ale aj tých, ktorí preferujú elektronické cigarety či zahrievané tabakové výrobky.

Celý článok


MOVEMBER je o prevencii napriek absencii ťažkostí

15.11.2023

November v zdravotníctve už tradične patrí iniciatíve MOVEMBER, ktorá pripomína dôležitosť prevencie pri diagnostike rakoviny prostaty a vyjadruje spolupatričnosť so všetkými, ktorí s touto diagnózou žijú. Na Slovensku každoročne diagnostikujú rakovinu prostaty 2 000 mužom, 600 z nich tomuto ochoreniu každý rok podľahne. Aj napriek tomu absolvuje pravidelnú preventívnu prehliadku u urológa iba približne 6 % Slovákov.

Celý článok


NADÁCIA AGEL darovala zvolenskej nemocnici špeciálne operačné prístroje

13.11.2023

NADÁCIA AGEL aj v tomto roku použila výťažok z 2 % z daní na nákup a darovanie špeciálnych prístrojov pre nemocnice skupiny AGEL SK. 10 prístrojov v celkovej hodnote 46 000 eur putovalo do 7 nemocníc, kde prispejú k zvýšeniu komfortu a kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Vo zvolenskej nemocnici sa tak tešia novým artroskopickým optikám aj špičkovému relaxometru.

Celý článok


Obľúbené aj zatracované – 1. november je svetový deň vegánstva

31.10.2023

Vegánstvo je veľmi diskutovaný spôsob stravovania, ktorý získal svoju popularitu najmä v posledných rokoch. Aj napriek tomu, že sa o ňom hovorí ako o novodobom trende, jeho základy siahajú až do starovekého Grécka. Spája sa s ním tiež mnoho mýtov či rozporuplných názorov, pravdou však zostáva, že vegánstvo samo o sebe neškodí, pokiaľ k nemu pristupujeme s rozvahou. Na Slovensku sa k vegánskemu spôsobu stravovania hlásia približne 2 % populácie.

Celý článok


Imunita seniorov sa spamätáva omnoho dlhšie, ako imunita mladého človeka

30.10.2023

Október je známy aj ako mesiac úcty k starším, počas ktorého vyjadrujeme uznanie a rešpekt zástupcom najstaršej generácie. Jeseň života, rovnako ako aj jeseň ako ročné obdobie však so sebou prináša mnoho nástrah v podobe civilizačných ochorení i sezónnych nákaz. Imunita seniorov je pritom omnoho zraniteľnejšia, ako imunita ľudí v produktívnom veku. Prečo je to tak?

Celý článok


Správne umývanie rúk dokáže spomaliť šírenie infekcií v detských kolektívoch

27.10.2023

Detské choroby sú prirodzenou súčasťou vývoja imunitného systému. S novým školským rokom však dokážu potrápiť deti i rodičov, najmä vtedy, ak sa opakovane vracajú. Pobyt v detských kolektívoch je však nevyhnutný pre to, aby sa detská imunita oboznámila s možnými hrozbami a vedela na ne správne reagovať.

Celý článok


Zvolenská nemocnica sa zapojila do projektu Kontrastná kartička materstva

27.10.2023

Kontrastná kartička materstva je osvetová aktivita, ktorú zastrešuje neziskový projekt Vysmiata Duša Mamky zameriavajúci sa na duševné zdravie matiek. Do projektu sa zapojilo aj gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Zvolen. Kontrastná kartička symbolizuje škálu pocitov, ktoré môže matka po pôrode prežívať a často nevedieť, či je to dobré alebo zlé.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvorila nové nadštandardné oddelenie

20.10.2023

Nemocnica AGEL Zvolen dlhodobo investuje do renovácie priestorov, modernizácie vybavenia a zlepšovania infraštruktúry spojenej s poskytovaním zdravotnej starostlivosti v najvyššom štandarde. Po pol roku rekonštrukcie prvého poschodia Spoločného pavilónu dnes už naplno funguje nové nadštandardné oddelenie, ktoré prináša nielen väčší komfort pre pacientov, ale aj zlepšenie chodu neurologického a interného oddelenie za pomoci systému tzv. plávajúcich lôžok.

Celý článok


Mamografické vyšetrenie dokáže odhaliť už niekoľko milimetrový nádor v prsníku

16.10.2023

Ružová farba, ružový mesiac, no nie tak ružové štatistiky. Iniciatíva Pink Október aj v tomto roku vo zvolenskej nemocnici pripomína dôležitosť prevencie v rámci diagnostiky karcinómu prsníka. V súčasnosti ide stále o najčastejšie onkologické ochorenie, na ktoré ročne zomrie v priemere 300 Sloveniek. Včasná diagnostika pritom dokáže zvrátiť priebeh choroby, dáva možnosť siahnuť po šetrnejšej liečbe a celkovo zachovať vysokú kvalitu života ženy aj napriek onkologickej diagnóze.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen zorganizovala druhý ročník Operačného kongresu

6.10.2023

Renomovaní odborníci z rôznych oblastí medicíny prednášali o viacerých zaujímavých témach počas druhého ročníka Operačného kongresu, ktorý organizuje a odborne zastrešuje Nemocnica AGEL Zvolen. Kongres bol určený pre lekárov zo spádovej oblasti, pričom zásadnou myšlienkou bolo predstavenie portfólia operačných služieb, noviniek a zmien, ktorými nemocnica za posledný rok prešla.

Celý článok


Ako by sa mali stravovať deti v predškolskom a ranom školskom veku? Hlavne pravidelne, prízvukuje nutričná terapeutka

27.9.2023

Nový školský rok každoročne prináša mnoho nových výziev pre deti i rodičov. Jednou z nich bezpochyby býva aj otázka stravovania. Každý rodič chce prirodzene ponúknuť svojmu dieťaťu čo najoptimálnejšiu a najzdravšiu stravu, malí školáci si zase radi čas od času zamaškrtia. To, ako by mal vyzerať jedálniček predškolákov a mladších školákov, prezradila nutričná terapeutka z Nemocnice AGEL Zvolen Ľubomíra Fraňová.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvára novú herniologickú ambulanciu vedenú skúseným priekopníkom v odbore

12.9.2023

Nemocnica AGEL Zvolen od 11. septembra otvára novú ambulanciu, ktorá sa bude špecializovať na liečbu hernie, teda pruhu. Iniciátorom otvorenia špecializovanej herniologickej ambulancie je primár chirurgického oddelenia MUDr. Dalibor Panuška, ktorý disponuje mimoriadnymi skúsenosťami v liečbe hernií. Ambulancia bude spočiatku k dispozícii dvakrát týždenne v popoludňajších hodinách.

Celý článok


Svetový deň prevencie samovrážd by nemal byť o štatistikách, ale o hľadaní riešení a dostupnosti pomoci, tvrdí psychologička

11.9.2023

Počas víkendu sme si pripomenuli Svetový deň prevencie samovrážd, ktorý pripadá na 10. september. V roku 2022 stúpol počet samovrážd oproti roku 2021 o 2,7 %, čo predstavuje 563 prípadov. Samovraždy by však nemali byť prezentované len ako štatistiky. S psychologičkou Mgr. Zuzanou Brežnou z ambulancie klinickej psychológie Nemocnice AGEL Zvolen sme sa preto rozprávali o tom, ako rozpoznať samovražedné sklony u blízkych i o tom, ako pomôcť blízkym, u ktorých sa takéto sklony objavia.

Celý článok


Svetový deň prvej pomoci: Pracujme na tom, aby sme u ľudí nevybudovali strach z poskytnutia prvej pomoci, prízvukuje primárka urgentného príjmu

8.9.2023

9. september patrí Svetovému dňu prvej pomoci, ktorý už pred 20 rokmi inicioval Červený kríž a Červený polmesiac na zvýšenie povedomia verejnosti o dôležitosti znalosti prvej pomoci. Tejto mimoriadne dôležitej téme sa venuje aj primárka urgentného príjmu Nemocnice AGEL Zvolen MUDr. Miroslava Jančová, ktorá vedie kurzy neodkladnej podpory životných funkcií pre zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie sa venuje pooperačným stavom i ochoreniam súčasnej doby

8.9.2023

Už do 50. rokov minulého storočia si počas 8. septembra pripomíname Svetový deň fyzioterapie. Fyzioterapia má aj v dnešnej dobe mimoriadnu dôležitosť, pretože pomáha k tomu, aby obyvateľstvo zostalo mobilné. Správne nastavená fyzioterapia navyše dokáže zvýšiť kvalitu života pacienta, uľaviť od bolesti a často i oddialiť invazívnejšie formy liečby.

Celý článok


Hobby premenili na pravidelnú pomoc – šikovné žienky vyrábajú háčkované chobotničky pre novorodencov

5.9.2023

Na neonatologickom oddelení Nemocnice AGEL Zvolen pribudla nová várka háčkovaných chobotničiek, ponožiek a čiapočiek určených pre potreby novonarodených bábätiek. Jana Šlacká, ktorá je iniciátorkou projektu, už dlhšie zásobuje pôrodnice v rámci siete AGEL týmito milými, no zároveň veľmi užitočnými pomôckami.

Celý článok


Svetový týždeň dojčenia: Pre správne dojčenie sú kľúčové prvé hodiny po pôrode, radí laktačná poradkyňa zo zvolenskej nemocnice

4.8.2023

Od mája minulého roka majú možnosť mamičky v Nemocnici AGEL Zvolen využiť služby profesionálnej laktačnej poradkyne Mgr. Jany Sanitrovej. Tá pomáha matkám s technikou dojčenia, vysvetľuje správne polohy i čo je kľúčové pre tvorbu materského mlieka. Cieľom laktačnej poradkyne i nemocnice je podpora mamičiek v dojčení a poskytnutie všetkých informácií, ktoré ich budú zaujímať. V rámci Svetového týždňa dojčenia sme sa Mgr. Sanitrovej spýtali na prácu laktačnej poradkyne, problémy, s ktorými sa na ňu obracajú mamičky aj diskutovanú tému dojčenia na verejnosti.

Celý článok


Pôrodná asistentka zo Zvolena: Mamičky chcú byť pripravené, no záujem o prípravu na pôrod prejavujú aj otcovia

2.8.2023

Zvolenská pôrodnica dlhodobo potvrdzuje nielen svoju dôležitosť v regióne, ale aj neustále sa zvyšujúcu úroveň poskytovaných služieb. Lekári, sestry a pôrodné asistentky sa pravidelne zúčastňujú vzdelávacích kurzov a školení, aby rodiacim ženám dokázali poskytnúť čo najlepšiu podporu počas príchodu ich bábätka. Nemocnica AGEL Zvolen organizuje aj kurzy psychofyzickej prípravy na pôrod pre tehotné ženy a ich partnerov. Na to, ako tieto kurzy prebiehajú, odpovedá organizátorka kurzov a pôrodná asistentka Bc. Svetlana Suchá.

Celý článok


Urgentný príjem zvolenskej nemocnice počas leta očakáva zvýšený nápor pacientov

17.7.2023

Na urgentnom príjme Nemocnice AGEL Zvolen bolo od začiatku roka ošetrených viac ako 13 000 pacientov. Oddelenie sa denne popasuje s takmer 70 prípadmi, pričom počas leta očakáva zvýšenie náporu. Dôvodom je nielen vyšší výskyt úrazov či kolapsov z tepla.

Celý článok


Horúčavy útočia na deti i seniorov – ako sa vyhnúť kolapsu z tepla?

11.7.2023

Na Slovensko v uplynulých dňoch dorazili letné horúčavy sprevádzané teplotami nad 30°C, suchom a bezvetrím. Typické leto, ktoré láka k vode, však každodenne spôsobí aj množstvo kolapsov z tepla, pri ktorých musia zasahovať záchranári. Vedúca sestra interného oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen preto radí, aké preventívne opatrenia zabránia kolapsu.

Celý článok


Polrok vo zvolenskej pôrodnici: U chlapcov i dievčat prevládajú známe domáce mená

7.7.2023

Aj napriek tomu, že pôrodnica Nemocnice AGEL Zvolen podlieha od konca marca komplexnej rekonštrukcii a pôrody prebiehajú v dočasnej pôrodnej sále, počas prvých šiestich mesiacov tohto roka sa narodilo vo Zvolene viac ako 500 detí. Počet dievčat a chlapcov bol vyvážený a obľube sa tešili najmä klasické mená.

Celý článok


Infekcia kliešťovej encefalitídy môže častejšie prebehnúť bezpríznakovo, tvrdí infektológ

4.7.2023

Slovensko v posledných rokoch zažíva mimoriadne vysoký výskyt kliešťa obyčajného, ktorého epicentrá výskytu sa zväčšujú nielen plošne, ale aj smerom do vyšších nadmorských výšok. Aktuálna situácia na Horehroní navyše dokazuje, že je potrebné zachovať zvýšenú opatrnosť aj pri konzumácii nepasterizovaných výrobkov z ovčieho a kravského mlieka.

Celý článok


Do zvolenskej nemocnice sa vracia cvičenie Vojtovou metódou

26.6.2023

Vojtova metóda je diagnostický a liečebný postup, ktorý sa využívaná na včasnú diagnostiku a liečbu motorických porúch. Do Nemocnice AGEL Zvolen sa cvičenie touto metódou vracia po štyroch rokoch. Znova sa tak obnoví aj spolupráca fyziatricko-rehabilitačného oddelenia s novorodeneckým oddelením. Metóda je vhodná pre deti už od narodenia, ideálne do 18 mesiacov.

Celý článok


Zvolenskí hokejisti dokazujú, že nepatria iba na ľad – nová spolupráca s Nemocnicou AGEL Zvolen prináša pomoc na viacerých úrovniach

23.6.2023

Od júna tohto roka rozbehla Nemocnica AGEL Zvolen naplno spoluprácu s hokejovým klubom HKM Zvolen. Strieborní extraligoví bojovníci počas Hokejovej kvapky krvi darovali najvzácnejšiu tekutinu, juniori a dorastenci zase dokázali, že sa vedia popasovať nielen s pukom na ľade, ale aj s lopatou či motykou – spoločne pomohli zasadiť nové stromčeky a zveľadiť areál nemocnice.

Celý článok


Radostný Deň otcov vo zvolenskej nemocnici – 500. tohtoročným bábätkom sa stala malá Ema

22.6.2023

Zvolenská nemocnica počas uplynulého víkendu privítala v poradí už 500. bábätko tohto roka. Stala sa ním Ema Polóniová, ktorá sa narodila v nedeľu 18. júna o 12:20 s mierami 3310 gramov a 52 centimetrov.

Celý článok


Zvolenská nemocnica zorganizovala v poradí už štvrtý ročník EXPY DAYS

21.6.2023

Na Slovensku sa čoraz viac priestoru venuje nielen diagnostike a liečbe, ale aj skúmaniu rôznych extrapyramídových ochorení. Centrum pre liečbu parkinsonizmu a extrapyramídových porúch Nemocnice AGEL Zvolen preto opakovane organizuje vzdelávacie aktivity pre lekárov s názvom EXPY DAYS, ktoré im poskytujú príležitosť pozrieť sa na tieto ochorenia zblízka a z novej perspektívy.

Celý článok


Pacienti s chronickou bolesťou si môžu dať bolesť jednoducho ,,zablokovať“

9.6.2023

Neutíchajúca a dlhotrvajúca chronická bolesť. Nezaberá a nepomáha nič napriek stanovenej odbornej liečbe. Vedeli ste, že aj na chronická bolesť je v súčasnosti hodnotená ako samostatné ochorenie? Ako a prečo vzniká, ako sa diagnostikuje a čo všetko medicína využíva v liečbe chronickej bolestí objasnila v rozhovore MUDr. Alexandra Rozinová, algeziologička z ambulancie chronickej bolesti Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen ocenila zdravotné sestry za ich dlhoročnú prácu, odborný prínos a ľudský prístup

5.6.2023

Nemocnica AGEL Zvolen sa môže pochváliť mimoriadnou kvalitou ošetrovateľskej starostlivosti. Dôkazom je nielen ocenenie Biele srdce, ktoré získala vedúca sestra neurologického oddelenie PhDr. Marta Hríbiková na celorepublikovej úrovni, ale aj dlhodobá spokojnosť ošetrovaných pacientov. Aj to boli dôvody, prečo sa vedenie nemocnice rozhodlo zorganizovať vlastné oceňovanie zdravotných sestier.

Celý článok


Počet fajčiarov v minulom roku stúpol, fajčí každý piaty Slovák

31.5.2023

Posledný májový deň patrí od roku 1987 Svetovému dňu bez tabaku. Tento deň ustanovili členské štáty WHO (Svetová zdravotnícka organizácia), aby pripomenul fajčiarom i nefajčiarom negatívne dopady fajčenia na ľudské zdravie a životy. Dlhodobý trend, ktorý ukazoval, že počet fajčiarov na Slovensku klesá, v minulom roku opäť stúpol. Počet fajčiarov vzrástol na 21,2 %*, v praxi to teda znamená, že aktívne fajčí viac ako 1 150 000 Slovákov. MUDr. Eliška Belláková z pneumologickej a ftizeologickej ambulancie Nemocnice AGEL Zvolen prízvukuje, že fajčenie so sebou prináša množstvo nepriaznivých účinkov na zdravie, spôsobuje rozsiahle zdravotné komplikácie a radí, ako s fajčením prestať.

Celý článok


Huntingtonova choroba - vzácne genetické ochorenie mení život pacientovi aj jeho okoliu

29.5.2023

Huntingtonova choroba. Ochorenie vzácne, dlho nepoznané, stále raritné a nezvyčajné, ale významným spôsobom meniace život a jeho kvalitu postihnutého človeka a zasahujúce aj jeho bezprostredné okolie. Práve Huntingtonovej chorobe bola venovaná celoslovenská konferencia, ktorá sa uskutočnila vo Zvolene. Zúčastnili sa jej renomovaní odborníci zo Slovenka, Čiech a Nemecka, ale aj samotní pacienti a ich blízki, aby si vymenili najnovšie poznatky o tejto chorobe.

Celý článok


Vedeli ste, že krv môžete darovať aj sám sebe? Túto možnosť využíva stále viac pacientov

23.5.2023

Nemocnica AGEL Zvolen pravidelne organizuje darovanie krvi pre záujemcov zo Zvolena a okolia, pričom sa teší stále väčšej podpore. Májová kvapka krvi prilákala 21 záujemcov, z ktorých 16 mohlo darovať krv. Zdravotníci tak počas darovacej akcie odobrali viac ako 7 litrov krvi. Okrem pravidelných darcov a odhodlaných prvodarcov prišlo aj niekoľko záujemcov, ktorí chceli krv darovať konkrétnej osobe. Ako sa takýto odber realizuje a aké sú ďalšie alternatívy darcovstva, sme sa spýtali Bc. Adriany Pelčovej, manažéra výjazdových tímov AGEL Merea, ktorý organizuje darovanie krvi pod záštitou oddelenia hematológie a transfuziológie Nemocnice AGEL Komárno.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier Najvyššie ocenenie si prevzala aj sestra zvolenskej nemocnice

22.5.2023

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré bez ohľadu na to, či je deň, či noc, bežný deň alebo sviatok pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 19. mája patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Až sedem ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach Skupiny AGEL. Medzi nimi aj vedúca sestra neurologického oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen, PhDr. Marta Hríbiková.

Celý článok


Zvolenská nemocnica dokončila opravu strechy polikliniky

11.5.2023

Nemocnica AGEL Zvolen v týchto dňoch dokončila rekonštrukciu strechy Polikliniky. Aktuálne sa realizuje preberacie konanie. Celková investícia takmer 370 tisíc eur bola prvým predpokladom, aby mohli rekonštrukčné práce v budove pokračovať.

Celý článok


Novinky zo zvolenskej pôrodnice – pri pôrodoch využívajú šatkovanie, špeciálnu fitloptu i suché teplo

9.5.2023

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Zvolen neustále napreduje, o čom svedčia nielen kurzy pre lekárov, sestry a pôrodné asistentky, ale aj aplikácia nových postupov priamo na oddelení. V súčasnosti už môžu rodičky plne využívať šatkovanie, fitloptu v tvare arašidu či vankúšiky s obilím, ktoré vyžarujú tzv. suché teplo.

Celý článok


Infektológ: ,,Je dôležité, aby sme mali čisté ruky v pravý čas“

5.5.2023

Je to taká samozrejmosť, a predsa mnohí z nás vôbec nevedia, ako a kedy si umývať ruky, a prečo je vlastne hygiena rúk taká dôležitá. Práve dnešný Svetový deň čistých rúk si stanovil cieľ dostať túto tému celosvetovo do povedomia, informovať a poučiť. Najdôležitejšie informácie k tejto téme nám poskytol MUDr. Ladislav Lužinský z infektologickej ambulancie Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Zvolen získalo ocenenie. Špecialisti odhalili raritné nádory u matky aj dcéry

26.4.2023

Lekári zvolenskej nemocnice získali v uplynulých dňoch významné ocenenie. Na kongrese Kazuistiky v gynekológii a pôrodníctve predstavili raritné prípady ochorení, s ktorými sa stretli. V tomto prípade išlo o dva prípady, ktoré boli zaznamenané u žien, dokonca matky a dcéry.

Celý článok


Krv môžu darovať aj fajčiari, je však potrebné vzdať sa na pár dní cigariet

25.4.2023

Aprílová kvapka krvi v Nemocnici AGEL Zvolen opäť prilákala množstvo darcov. Z celkového počtu 27 záujemcov bolo k darovaniu pripustených 21 z nich. Išlo o skúsených dlhoročných darcov i odvážnych prvodarcov, ktorí sa rozhodli svojou kvapkou prispieť do mora dobrých skutkov.

Celý článok


Masáž bez indikácie lekára? Od apríla už aj v Nemocnici AGEL Zvolen

21.4.2023

Bolesti či stuhnutosť chrbta trápia ženy i mužov v rôznom veku bez ohľadu na typ zamestnania či životný štýl. Najmä mladšie ročníky však nemajú čas navštíviť ortopéda alebo fyziatra, ktorý by ich na masáž odporúčal. Nemocnica AGEL Zvolen preto od apríla rozšírila ponuku služieb na Fyziatricko-rehabilitačnom oddelení o klasickú masáž bez potreby indikácie lekára.

Celý článok


Deň zdravia vo zvolenskej nemocnici nabádal k prevencii

20.4.2023

Keďže Deň zdravia, ktorý sa celosvetovo oslavuje 7. apríla, pripadol na voľný deň počas veľkonočných sviatkov, Nemocnica AGEL Zvolen zorganizovala vlastný Deň zdravia v náhradnom termíne. Počas 18. apríla tak mali všetci záujemcovia vo vestibule polikliniky možnosť nechať si zdarma zmerať krvný tlak, saturáciu a glykémiu, teda hladinu cukru v krvi.

Celý článok


Zvolenská nemocnica spustila ďalšiu etapu búracích prác v areáli nemocnice Minulosťou sa stane niekdajší interný pavilón

18.4.2023

Nemocnica AGEL Zvolen začala s ďalšou etapou búracích prác, kde likviduje staré, nevyužívané budovy, aby získala priestor na nový projekt z Plánu obnovy. Tentokrát je cieľom činnosti špeciálnych strojov bývalý interný pavilón.

Celý článok


Zvolenská nemocnica opätovne otvorila hlavný vchod

12.4.2023

Po úspešnom ukončení I. etapy búracích prác Nemocnica AGEL Zvolen sprístupnila pacientom a návštevníkom hlavný vchod do areálu nemocnice. Ten uzavrela 13. marca, kedy búracie práce začali a súvisia s výstavbou nového pavilónu z prostriedkov Plánu obnovy.

Celý článok


Postihuje 15-tisíc Slovákov, stále však presne nevieme, čo ju spôsobuje – 11. apríl patrí Svetovému dňu Parkinsonovej choroby

11.4.2023

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie trpí touto chorobou viac ako 10 miliónov ľudí na celom svete a odhaduje sa, že v nasledujúcich rokoch sa ich počet bude neustále zvyšovať. Na Slovensku žije približne 15-tisíc Slovákov s diagnostikovanou Parkinsonovou chorobu. Postihuje typicky pacientov po 60. roku života, jej výskyt sa zvyšuje so stúpajúcim vekom. Zriedka sa môže vyskytnúť pred štyridsiatkou, pričom zasahuje rovnako mužov i ženy.

Celý článok


Veľká noc zavítala aj do Nemocnice AGEL Zvolen – aké zvyky dodržiavajú sestry na oddeleniach?

6.4.2023

Veľká noc je najväčší kresťanský sviatok roka, spája sa však aj s príchodom jari a neodmysliteľne k nej patria i tradičné dobroty. Aj keď oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen fungujú v nepretržitom režime, veľkonočné tradície ich neobchádzajú. Sestry z oddelení nám prezradili, ako trávia sviatky jari v práci, a ako doma.

Celý článok


Psychologickú terapiu môžete od apríla v Nemocnici AGEL Zvolen absolvovať aj on-line

4.4.2023

Náročné obdobie v práci, problémy v rodine, ale aj zásah choroby do života občas dostanú ľudí do situácií, kedy si nevedia pomôcť sami. Už dávno nie je hanbou vyhľadať pomoc psychológa, ktorý pomôže ustáť a často i prekonať náročné životné obdobie. Ambulancia klinickej psychológie Nemocnice AGEL Zvolen najnovšie prichádza aj s možnosťou on-line terapie.

Celý článok


Zvolenská nemocnica ukončila prvú etapu búracích prác

4.4.2023

Bez akýchkoľvek komplikácií či nepredvídaných problémov úspešne ukončili v Nemocnici AGEL Zvolen I. etapu búracích prác. Tie súvisia s likvidáciou starých, nepotrebných a dlho nevyužívaných budov v jej areáli. Hlavný vstup do budovy nemocnice, tak ako ho pacienti a návštevníci roky poznali je už minulosťou. V nemocnici začína ďalšia fáza zmien.

Celý článok


Svetový deň epilepsie: Prvá pomoc pri epileptickom záchvate má zabezpečiť, aby sa pacient nezranil

4.4.2023

Celosvetovo žije s epilepsiou viac, ako 50 miliónov ľudí, pričom na Slovensku evidujeme približne 68 000 ľudí s aktívnou formou tohto ochorenia. Až 8 000 prípadov predstavujú deti, epilepsia však postihuje všetky vekové kategórie a jej výskyt sa nelíši ani na základe pohlavia.

Celý článok


Zvolenská nemocnica spúšťa poslednú fázu obnovy gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Hospitalizácií budúcich mamičiek sa to nijako nedotkne

31.3.2023

Nemocnica AGEL Zvolen začína od apríla s poslednou fázou rekonštrukcie svojho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Po vynovenej lôžkovej časti a zrekonštruovanom zázemí oddelenia prichádza na rad samotný pôrodný trakt. Ten prejde kompletnou zmenou. Budúce mamičky dočasne budú privádzať na svet svoje bábätká v náhradných, ale pekných a plne prispôsobených dočasných priestoroch pôrodnice. Celá rekonštrukcia by mala byť ukončená do konca roku 2023. Hospitalizácií ani počtu lôžok či poskytovanej zdravotnej starostlivosti sa dočasné zmeny nijakým spôsobom nedotknú.

Celý článok


Očkovanie tuberkulózu skrotilo, úplne však nevymizla

24.3.2023

Obávaná diagnóza menom tuberkulóza ešte pred 100 rokmi vyvolávala strach. Dnes sa vďaka prevencii a očkovaniu vyskytne len sporadicky. Vedeli ste, že aj keď postihuje hlavne pľúca, ublížiť môže ktorémukoľvek orgánu v tele?

Celý článok


Zdravotníci z Nemocnice AGEL Zvolen priebežne absolvujú kurz neodkladnej podpory životných funkcií

23.3.2023

Každý zdravotnícky zamestnanec by mal raz za dva roky absolvovať kurz neodkladnej podpory životných funkcií zameraný na poskytnutie neodkladnej resuscitácie. Nemocnica AGEL Zvolen organizuje kurzy v priebežných intervaloch už od februára, pričom jednotlivé kurzy prispôsobuje odbornosti školených pracovníkov.

Celý článok


Sociálna pracovníčka zvolenskej nemocnice: ,, Je dôležité umožniť dôstojné dožitie pacientom, u ktorých integrácia do spoločnosti nie je možná“

21.3.2023

Mnohí z nás si iste položia otázku, čo je to sociálna práca v podmienkach nemocnice, čo všetko sociálny pracovník rieši, a prečo je táto činnosť taká dôležitá. Všetky plusy aj mínusy tejto špecifickej práce vysvetľuje Daniela Merčáková, sociálna pracovníčka Nemocnice AGEL Zvolen, ktorá tu pracuje od rok 2020.

Celý článok


Jarná kvapka krvi dala Zvolenčanom opäť príležitosť darovať krv

20.3.2023

Jarná kvapka krvi v Nemocnici AGEL Zvolen prilákala množstvo darcov z okolia. Tradícia darcovstva sa postupne vrátila do Zvolena, kde viac ako 10 rokov takáto možnosť chýbala. Vďaka mobilnému odbernému tímu spoločnosti MEREA bude možné darovať krv každý mesiac.

Celý článok


Nové postupy v pôrodníctve prinesú mamičkám komfort a pocit bezpečia

17.3.2023

Každý štvrtý pôrod na Slovensku končí cisárskym rezom. Odborníci sa zhodujú, že ide o alarmujúce číslo, ktoré dokážeme cielene znížiť zmenou prístupu k pôrodom. Okrem toho, že doba rekonvalescencie po cisárskom reze je dlhšia, mnoho matiek zažíva aj pocit zlyhania, že sa im nepodarilo porodiť prirodzenou cestou.

Celý článok


Zvolenskí zdravotníci absolvovali kurz posunkovej reči

15.3.2023

Správna diagnostika dokáže zdravotníkov potrápiť aj v prípade, že pacient aktívne komunikuje a popisuje príznaky, ktoré ho trápia. Čo však v prípade, že je pacient nepočujúci alebo sluchovo znevýhodnený? Aby boli zdravotníci z Nemocnice AGEL Zvolen pripravení aj na takéto situácie, absolvovali počas februára kurz posunkovej reči.

Celý článok


V zvolenskej nemocnici sa začali búracie práce Celá organizácia pohybu osôb a áut v areáli nemocnice je dočasne zmenená

14.3.2023

V Nemocnici AGEL Zvolen v pondelok, 13. marca začali s búracími prácami, ktoré zlikvidujú staré a nevyužívané budovy na vstupe do areálu nemocnice. Vytvorí sa tak priestor pre nový projekt – výstavbu pavilónu z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti. Obe fázy búrania vstupného areálu nemocnice a priľahlých budov by mali pokračovať najbližších 14 dní.

Celý článok


Spoločnosť AGEL žiadala v Pláne obnovy financie pre tri nemocnice

7.3.2023

Spoločnosť AGEL sa uchádza v rámci výzvy na financovanie veľkých investičných projektov na podporu výstavby a rekonštrukcie nemocníc o finančné prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti pre tri nemocnice v celkovej hodnote 118,142 milióna EUR s DPH vrátane spolufinancovania. V rámci projektov sa v Nemocnici AGEL Zvolen, vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica a v Nemocnici AGEL Levice výrazne zvýši kvalita a dostupnosť modernej zdravotnej starostlivosti, ako aj počet lôžok pre pacientov v danom regióne. Výber projektov sa realizoval na základe jasne definovaného výberového konania podľa stanovených podmienok Ministerstvom zdravotníctva SR. Žiadatelia museli splniť všetky podmienky stanovené vládou SR, ktorá na svojom zasadnutí v septembri 2022 schválila metodiku prioritizácie projektov tejto výzvy. Dané projekty výrazne navýšia a zveľadia majetok vo vlastníctve príslušných krajov. Z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti je pre krajské a regionálne nemocnice alokovaných 212 miliónov EUR. „Z pohľadu spoločnosti AGEL ide o strategické, rozvojové projekty do majetku príslušných krajov, ktoré svojim objemom, rozsahom a kvalitou znamenajú významný posun v rozvoji moderného zdravotníctva na Slovensku, čo má šancu pocítiť predovšetkým samotný pacient a zdravotnícky personál v danom regióne,“ vysvetlil Ing. Michal Pišoja, MPH, LL.M., predseda predstavenstva AGEL a. s.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici sa už realizujú prípravné práce na búranie starých budov

6.3.2023

Nemocnica AGEL Zvolen od marca začala s prípravnými prácami, ktoré sú nevyhnuté, aby sa mohlo začať s odstraňovaním starých, nevyužívaných budov v jej areáli. Vedenie nemocnice prosí tak zamestnancov, pacientov, ako aj všetkých návštevníkov o pochopenie, trpezlivosť a hlavne opatrnosť a rešpektovanie dočasných zmien v značení, parkovaní a pohybe v rámci nemocnice.

Celý článok


Zvolenská nemocnica prevádzkuje doplnkovú ambulanciu s 3D a 4D sonom

1.3.2023

Nemocnica AGEL Zvolen má pre budúce maminky ďalšiu novinku. Od 7. februára prevádzkuje doplnkovú ambulanciu s 3D/4D sonom. Ženy, ktoré čakajú narodenie bábätka tak môžu absolvovať najmodernejšie skríningové vyšetrenie plodu v troj a štvordimenzionálneho obrazu.

Celý článok


Vedúca sestra urgentného príjmu: ,,Pacienti pod vplyvom alkoholu patria medzi najťažšie zvládnuteľných pacientov“

23.2.2023

Sú tu preto, aby nás liečili, aby poskytli prvú pomoc a v akútnych prípadoch zachraňovali životy. Lekárov a sestry urgentného príjmu vo Zvolene čoraz viac ohrozujú a komplikujú im prácu pacienti pod vplyvom alkoholu. Od začiatku roka je intoxikácia alkoholom pomerne častá diagnóza. V rámci akcie Suchý február na to upozorňujú odborníci z Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Zvolenskú nemocnicu čakajú obrovské zmeny Začína s búraním starých, nevyužívaných budov, aby sa mohla ďalej rozvíjať

20.2.2023

Nemocnica AGEL Zvolen výrazne zmení svoju tvár. V najbližších dňoch sa tam rozbehnú prípravné práce na zásadné zmeny. Nemocnica totiž začne s odstraňovaním dlhodobo nevyužívaných budov, aby mohla dať nové možnosti svojmu rozvoju a hlavne priestoru na nové investície.

Celý článok


Krv darovaná s láskou vo Zvolene lámala rekordy účasti

17.2.2023

Valentín obmäkčil srdcia nielen zamilovaných, ale aj tých, ktorí túžili urobiť dobrý skutok. Jeden z najušľachtilejších spôsobov, ako pomôcť známym i neznámym, je darovanie krvi. Valentínska akcia ,,Krv darovaná s láskou“ v Nemocnici AGEL Zvolen tak prilákala viac ako 50 darcov.

Celý článok


Zvolenská pôrodnica ponúka rodičkám novinku, ktorá uľahčí pôrod

15.2.2023

Nemocnica AGEL Zvolen prichádza s novinkou na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, ktorá má uľahčiť či spríjemniť čakanie na pôrod. Je ňou bylinná náparka.

Celý článok


Na Slovensku je približne 400-tisíc ľudí závislých od alkoholu, kampaň Suchý február upozorňuje na riziká pitia

6.2.2023

Dokážem piť kontrolovane, alebo už mám sklony k alkoholizmu? Aj tieto otázky môže zodpovedať zapojenie sa do Suchého februára. Jeho podstatou je nepiť celý mesiac. Ak to človek nedokáže a napije sa už po dvoch týždňoch (alebo skôr) je žiaduce vyhľadať odbornú pomoc. O tom, či kampaň môže pomôcť a hlavne o téme alkoholizmu hovorí klinická psychologička Nemocnice AGEL Zvolen Mgr. Zuzana Brežná.

Celý článok


Špičkový ortopéd - traumatológ, ktorý pôsobil v Nemecku, sa presne po 9 rokoch vrátil do ,,svojej“ nemocnice vo Zvolene Primár Michal Rybár: ,,Dávam na osobné vzťahy a ľudí si vážim

2.2.2023

Jeho profesijný život vo Zvolene ohraničujú dva dátumy: 1. 11. 2011 tu MUDr. Michal Rybár začínal ako mladý lekár. Po jedenástich rokoch, presne 1. 11. 2022 sa sem vrátil ako skúsený lekár na pozíciu primára ortopedicko-traumatického oddelenia. Je vzácne, že sa do Zvolena vrátil po dlhoročnom pôsobení v Nemecku. Prečo, aké sú v medicíne u nás a v Nemecku rozdiely, a hlavne o tom, prečo sa medicína stala jeho životom, prácou aj poslaním nám 37-ročný lekár ochotne prezradil.

Celý článok


Zvolenská poliklinika bude mať novú strechu, rekonštrukcia pomôže aj k zníženiu energetického zaťaženia budovy.

1.2.2023

Nemocnica AGEL Zvolen s novým rokom odštartovala prvú zo svojich plánovaných rekonštrukcií v roku 2023, ktoré by pacientom aj zamestnancom mali výrazne zvýšiť komfort. Prvou na rade je strecha Polikliniky, ktorá prejde kompletnou plánovanou rekonštrukciou. Stavebné a rekonštrukčné práce by mali minimálne zasiahnuť do chodu zdravotníckeho zariadenia.

Celý článok


Prvá pacientka po totálnej endoprotéze vo zvolenskej nemocnici: ,,Všetci sú milí, snažia sa nám vyjsť v ústrety“

30.1.2023

Na svoju operáciu – výmenu kĺbu za umelú náhradu čakala 65-ročná Katarína Kozáková z Malej Lehoty v okrese Žarnovica necelý mesiac. Bola úplne prvou pacientkou, ktorej v Nemocnici AGEL Zvolen realizovali totálnu endoprotézu. Nový druh operácií začali zvolenskí špecialisti realizovať od polovice januára so špičkovým tímom pod vedením MUDr. Michala Rybára.

Celý článok


Vrchol chrípkovej epidémie je ešte len pred nami. Ako sa naň pripraviť?

26.1.2023

Viacerí odborníci varujú, že druhý vrchol chrípkovej epidémie ešte neprišiel. Celú situáciu pre pacientov komplikuje aj nedostatok liekov v lekárňach. O celej situácii a aj radách, ako čo robiť počas epidémie sme sa rozprávali s MUDr. Ladislavom Lužinským z ambulancie infektológie Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Zvolenská nemocnica spustila operácie umelých náhrad kĺbov Výhodou je skúsený personál a krátke čakacie časy na hospitalizáciu

20.1.2023

Zvolenská nemocnica so začiatkom roku 2023 spustila mimoriadne žiadanú službu pre pacientov, ktorá výrazne skvalitní rozsah poskytovanej zdravotnej starostlivosti. V tomto týždni začala operácie totálnych endoprotéz – teda umelých náhrad kĺbov. Pacientov, ktorí potrebujú tento operačný zákrok, aby sa im opätovne prinavrátila predošlá kvalita života stále pribúda, čakacie časy na operáciu sú v rámci Slovenska zväčša extrémne dlhé. Nemocnica má na tieto výkony aj skvelý tím odborníkov vrátane primára, ortopéd - traumatológ, ktorý sa po 9 rokoch pôsobenia v Nemecku vrátil späť do Zvolena.

Celý článok


Zvolenská nemocnica v roku 2022 ošetrila stotisíc pacientov. Riaditeľka Ľudmila Veselá: ,,Vo vypätých a krízových situáciách sa vždy ukáže, s kým máme do činenia.“

17.1.2023

Zvolenská nemocnica sa vydala neľahkou cestou rozsiahlych investícií, rekonštrukcií a modernizácií s cieľom byť prvou voľbou pre pacienta v regióne, kde je na výber viac zdravotníckych zariadení. Už niekoľko rokov na jej čele stojí žena, ktorá sa nevzdala ani v čase, keď nebolo kvôli covidu takmer s kým pracovať, ani v čase, keď pacienti s obyčajnou nádchou vyťažovali lekárov na urgente, alebo keď im doslova padala stará kotolňa na hlavu. Rok 2022 však hodnotí ako úspešný, bohatý na zmeny, novinky a nové projekty. A ambiciózne sú aj ciele nemocnice pre rok 2023. Aké sú, nám prezradila riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ing. Ľudmila Veselá, MBA.

Celý článok


Modrý pondelok – najdepresívnejší deň v roku. Ako ho prežiť s optimizmom?

16.1.2023

Január okrem rôznych plánov, predsavzatí, cieľov a ambícií každý rok prináša aj jeden deň, ktorý je označovaný ako najdepresívnejší deň v roku. Dostal názov aj modrý pondelok a bol vypočítaný matematicky. Či je to skutočne tak depresívny deň, prečo o ňom hovoríme, čo je depresia, ako sa dá liečiť a čo všetko každý z nás môže urobiť, aby sme depresii nedali šancu vysvetľuje v rozhovore Mgr. Silvia Mamoňová Lorencovičová, klinická psychologička Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Zvolenská nemocnica vlani zaznamenala 1121 pôrodov, päťkrát sa narodili dvojičky

11.1.2023

Zvolenská pôrodnica má za sebou úspešný rok 2022 a hoci zaznamenala mierny pokles počtu pôrodov, v mnohých aspektoch sa úroveň a kvalita poskytovaných služieb zvýšila. Práve individuálny prístup, moderné pôrodnícke postupy, empatia, bonding a napríklad aj možnosť VIP stravy pre rodičky sú argumenty, ktoré najviac zavážia pri výbere pôrodnice u mamičiek zo širokého okolia.

Celý článok


Kotolňa vo zvolenskej nemocnici už neohrozuje okolie. Čiastočne ju zbúrali a ostávajúce časti vystužili a zastabilizovali

9.1.2023

Nevyužívaná budova kotolne v areáli Nemocnice AGEL Zvolen už nie je hrozbou pre okolie. Vďaka spolupráci Banskobystrického samosprávneho kraja a nemocnice sa ju podarilo zastabilizovať. Pre pacientov to znamená, že je už sprístupnená aj cesta k Poliklinike a na detské oddelenie, ako aj chodník v bezprostrednej blízkosti. Práce sú nateraz ukončené a mimoriadny režim bol zrušený. Skvelou správou je, že celý proces čiastočnej sanácie sa zrealizoval podľa plánov a bez akýchkoľvek mimoriadností.

Celý článok


Prvé slovenské bábätko sa narodilo vo zvolenskej nemocnici

1.1.2023

Prvé bábätko na Slovensku a zároveň prvé narodené dieťatko v Nemocnici AGEL Zvolen v roku 2023 prišlo na svet 1. januára o 0.15 hod. Je to dievčatko Soňa, ktorá sa narodila s mierami 2960 gramov a 51 cm.

Celý článok


Zvolenská nemocnica rozširuje svoje služby. Otvorila psychiatrickú ambulanciu

27.12.2022

Nemocnica AGEL Zvolen tento rok, napriek pandémii koronavírusu, prišla s viacerými novinkami, ktoré výrazným spôsobom zvyšujú kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti a rozširujú škálu služieb pre pacientov. Od novembra k nim pribudla ďalšia – psychiatrická ambulancia.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvára novú ambulanciu klinickej psychológie

20.12.2022

Strach, úzkosti, smútok, problémy s dieťaťom či ťažkosti v partnerskom živote. Nie každý vie náročné životné obdobia spracovať sám. Vyhľadať odbornú pomoc nie je hanba a v niektorých prípadoch je to doslova žiadúce. V čase rastúcich psychických problémov u detí, mládeže a aj dospelých otvára Nemocnica AGEL Zvolen novú ambulanciu psychológa s klinickou psychologičkou Mgr. Silviou Mamoňovou Lorencovičovou. Ordinovať začne už 2. januára 2023

Celý článok


V areáli zvolenskej nemocnice začali búrať starú kotolňu

16.12.2022

Začala sa plánovaná sanácia poškodenej časti budovy bývalej kotolne v Nemocnici AGEL Zvolen. Staticky narušenú prístavbu je potrebné zbúrať predovšetkým z dôvodu bezpečnosti. Za pár dní by po zásahu ťažkej techniky mala byť riziková časť budovy odstránená a prechod pre pacientov opätovne sprístupnený. Nemocnica prosí pacientov a návštevníkov nemocnice o pochopenie kvôli dočasným obmedzeniam.

Celý článok


Zvolenská nemocnica zaznamenala výrazný postup v ankete INEKO

15.12.2022

Nemocnica AGEL Zvolen výrazne postúpila v kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Podľa každoročného rebríčka hodnotenia INEKO v ankete o najlepšiu nemocnicu roka si oproti vlaňajšku výrazne polepšila a v kategórii všeobecné nemocnice sa dostala z 29. na 22. miesto. Skokanom roka je aj v počte pripísaných bodov, ktorých je plus 4,4.

Celý článok


V zime hrozí nedostatok vitamínu D, stravu treba v tomto období upraviť. Aj vo zvolenskej nemocnici je rozdiel v príprave jedál v zime a v lete

8.12.2022

Zima, mínusové teploty, málo slniečka, krátke dni a dlhé noci, veľa zamračených, dažďových či snehových dní. A do toho nutnosť sa teplo obliekať, striedanie tepla a zimy viackrát denne. To všetko vplýva na stav nášho organizmu počas zimných mesiacov. Práve preto je veľmi dôležité upraviť v zimnom období stravu, aby sme všetky potrebné látky organizmu dodali v strave, prípadne v doplnkoch výživy. Aké sú zásady správnej výživy v zime prezradila nutričná terapeutka Nemocnice AGEL Zvolen Ľubomíra Fraňová.

Celý článok


Zvolenská nemocnica dnes sprístupnila vynovený vchod do Polikliniky

5.12.2022

Nemocnica AGEL Zvolen pripravila pekný mikulášsky darček pre svojich pacientov. Presne dnes bol opätovne sprístupnený hlavný vstup do budovy Polikliniky, ktorého rekonštrukcia sa realizovala od júla tohto roku. Práce sa podarilo dokončiť presne podľa odsúhlaseného harmonogramu výstavby.

Celý článok


V Dome ošetrovateľskej starostlivosti zvolenskej nemocnice pacienti rehabilitujú na dennej báze

24.11.2022

Dom ošetrovateľskej starostlivosti - novootvorené zariadenie Nemocnice AGEL Zvolen poskytuje ošetrovateľskú starostlivosť a rehabilitáciu pre pacienta na lôžku po pobyte v nemocnici, alebo ako prevenciu pre podporu a uchovanie zdravia, predchádzanie možným komplikáciám, pre zmiernenie bolesti alebo iných prejavov ochorení. Súčasťou poskytovaných služieb je aj rehabilitácia, ktorú klientom DOS poskytuje kvalifikovaný personál fyziatricko-rehabilitačného oddelenia. Pacienti, ktorí vyžadujú nepretržitú zdravotnú starostlivosť tak majú možnosť cvičiť a rozvíjať mobilitu, sebestačnosť, silu a aj kondíciu.

Celý článok


Zvolenská pôrodnica privítala tisíce bábätko v tomto roku

23.11.2022

Nemocnica AGEL Zvolen sa môže pochváliť už tisícim bábätkom, ktoré sa v tamojšej pôrodnici narodilo v tomto roku. Šestnásteho novembra prišiel na svet malý Oliverko Pažický. Aj v tomto roku dominujú medzi bábätkami dievčatá. Zvolenská pôrodnica je medzi budúcimi mamičkami čoraz vyhľadávanejšia, je to aj vďaka viacerým extra službám – ako je VIP strava či rehabilitácie pre ženy po cisárskom reze a gynekologických operáciách.

Celý článok


„Empatia a radosť sú na mieste, keď všetko dobré skončí.“ Hovorí zdravotná sestra zo zvolenskej nemocnice

16.11.2022

Vďaka svojej mame vyrastala v nemocničnom prostredí. Prirodzene si tak svoju kariéru aj vybrala. Katarína Šefčíková, sestra na neonatologickom oddelení Nemocnice AGEL Zvolen, už 40 rokov ochotne pomáha pacientkam aj ich detičkám. Svoju prácu povýšila na poslanie a vďaka ochote a profesionalite získala aj ocenenie Biele srdce. Pred odchodom na zaslúžený dôchodok v rozhovore zaspomínala na svoje začiatky a čitateľom priniesla aj dobré rady do budúcnosti.

Celý článok


Počet diabetikov sa zvyšuje v každom veku

14.11.2022

Cukrovka. Diabetes mellitus. Diagnóza, ktorá postihuje ľudí v každom veku, dokonca aj deti. Počet diabetikov každým rokom narastá a hoci medicína v tomto smere urobila obrovské pokroky v podobe moderných technológií, čo sa týka kontroly aktuálneho stavu a správneho nastavenia liečby, cukrovka je výraznou komplikáciou v živote každého pacienta. Diabetologička Nemocnice AGEL Zvolen MUDr. Gabriela Hulinová zodpovedala najdôležitejšie otázky k tejto téme.

Celý článok


Zvolenská nemocnica ponúka nadštandardnú službu pacientom. Vyšetrenie MR rýchlo a až do večera

9.11.2022

Mať jedno z najžiadanejších vyšetrení rýchlo a v čase, ktorý vyhovuje pacientovi. To bola hlavná myšlienka pri rozhodnutí vedenia Nemocnice AGEL Zvolen vyjsť v ústrety pacientom s úplnou novinkou v rámci vyšetrení magnetickou rezonanciou. Od 15. novembra majú indikovaní pacienti možnosť objednať sa na MR vyšetrenie dvakrát do týždňa až do 19. hodiny večer.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvára Dom ošetrovateľskej starostlivosti.

31.10.2022

Osemnásť lôžok je určených pre pacientov, ktorí vyžadujú nepretržitú starostlivosť Nemocnica AGEL Zvolen pripravila ďalší projekt, ktorý vychádza v ústrety požiadavkám pacientov v regióne. Od 7. novembra rozširuje rozsah svojich služieb a otvára nový Dom ošetrovateľskej starostlivosti. Nachádzať sa bude v priestoroch nemocnice s kapacitou 18 lôžok a je určený pre pacientov, ktorí potrebujú následnú zdravotnú starostlivosť. Ide o veľmi žiadané zariadenie, ktorých je na Slovensku stále málo, jeho pridanou hodnotou bude umiestnenie priamo v priestoroch nemocnice, takže v prípade akýchkoľvek komplikácií je urgentná pomoc bezprostredne na blízku.

Celý článok


Netradičné remeslo oslovilo aj zdravotnú sestru zo zvolenskej nemocnice

27.10.2022

V jednej rodine ich žije niekoľko sto tisíc. V lete prežijú maximálne dva mesiace v zime udržiavajú domov nažive, preto sa dožívajú viac. Reč je o včelách, ktoré očarili aj sestru z Centra pre liečbu parkinsonu a extrapyramídových porúch Mgr. Luciu Baranovú. V Nemocnice AGEL Zvolen pracuje už 9 rokov. Včelárine sa aj s manželom venujú tri roky a okrem sladkého medu vyrábajú aj propolisovú tinktúru, sviečky z vosku, ale aj balzamy na pery.

Celý článok


Na prevenciu rakoviny prsníka v ružovom októbri upozorňujú aj zdravotnícke zariadenia

21.10.2022

Ružová farba, ružový mesiac október. Každoročne nám pripomína jednu z najčastejších rakovinových chorôb na Slovensku. Je to mesiac, kedy sa jednotlivci i organizácie snažia zvyšovať povedomie o rakovine prsníka. Tak, ako pri každej chorobe je dôležitá včasná diagnostika. V priemere 300 žien ročne zomiera na Slovensku zbytočne len preto, že neabsolvovali preventívne vyšetrenie, ktoré by odhalilo ochorenie včas. Aké vyšetrenia a ako často by sme mali postúpiť, hovorí onkologička Nemocnice AGEL Zvolen MUDr. Petronela Lalíková.

Celý článok


Zvolenská nemocnica začala s canisterapiou Pacientov v rámci podpornej liečby navštevujú zlaté retrievery

18.10.2022

Kačenka, Nadir, Natasha, Bajkal, Teddy, Amir. Šestica nádherných, pozorných, vnímavých a empatických štvornohých liečiteľov tvorí základ najnovšej metódy, ktorá dopĺňa liečbu pacientov v Nemocnici AGEL Zvolen. Novinku zaviedli od októbra a psíky si okamžite získali srdcia všetkých v nemocnici a nielen pacientov.

Celý článok


Algeziológovia riešili najmodernejšie postupy v liečbe bolesti

17.10.2022

Takmer 200 lekárov, takmer 60 zdravotných sestier a mnohé farmaceutické firmy sa zúčastnili na kongresoch na tému liečby bolesti - XXIII. Česko-slovenské dialógy o bolesti a XXIX. Slovenské dialógy a o bolesti s medzinárodnou účasťou. Témou boli najnovšie poznatky v liečbe bolesti tak z pohľadu lekárov, ošetrovateľského personálu aj pacienta.

Celý článok


Zvolenská nemocnica prišla s novinkou Poskytuje rehabilitáciu aj pacientkám po gynekologických operáciách

12.10.2022

Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie Nemocnice AGEL Zvolen prišlo s ďalšou novinkou. Od septembra 2022 poskytuje individuálnu fyzioterapiu aj pacientkám hospitalizovaným na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Venuje sa ženám po gynekologických operáciách a po pôrode cisárskym rezom.

Celý článok


Klinická psychologička: „Nemôžeme nikoho nútiť prijať pomoc, ak ju nechce“

10.10.2022

Občas aj naša duša potrebuje pomoc. Rovnako ako zlomená noha, zapálené slepé črevo, poranené koleno a pod. Hoci pre odborníkov je pomoc pri duševných ochoreniach samozrejmosťou, laici to stále považujú za niečo, čo treba skrývať, čo vyvoláva hanbu. Kedy je naša duša chorá natoľko, že už treba vyhľadať odborníka objasňuje pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia klinická psychologička Nemocnice AGEL Zvolen Mgr. Zuzana Brežná.

Celý článok


Vo zvolenskej Nemocničnej lekárni zabezpečujú cytostatiká pre onkologických pacientov

4.10.2022

Cytostatiká sú liečivá, ktoré sa používajú v liečbe nádorových ochorení. Vysoko špecializované oddelenie prípravy cytostatík sa stalo najnovšou súčasťou Nemocničnej lekárne Nemocnice AGEL Zvolen. Toto oddelenie vzniklo splnením prísnych legislatívnych materiálnych, technických a personálnych kritérií. Čo všetko zahŕňa ich príprava a aj samotná práca na oddelení, v rozhovore povedala odborná garantka a zároveň vedúca farmaceutka Nemocničnej lekárne Mgr. Melisa Švecová.

Celý článok


Pri zvolenskej nemocnici uzatvorili miestnu komunikácie a chodník. Dôvodom je havarijný stav starej, nevyužívanej kotolne

23.9.2022

Od dnešného dňa je pri Nemocnici AGEL Zvolen uzatvorená časť komunikácie a chodníka vedúcej k Poliklinike. Dôvodom je náhly havarijný stav budovy starej, nevyužívanej kotolne. Nemocnica v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom prijala okamžité opatrenia. Pacienti musia dočasne na vstup do Polikliniky a na detské oddelenia využívať hlavný vchod v areáli nemocnice.

Celý článok


S láskou pristupuje k pacientom aj k folklóru. Vedúca sestra zvolenskej nemocnice chcela pôvodne študovať konzervatórium

21.9.2022

Dlhoročná kolegyňa a vedúca sestra Neurologického oddelenia Nemocnice AGEL vo Zvolene Marta Hríbiková je verná svojmu pôsobisku už 36 rokov. Jej hlavným krédom je poskytnúť pacientovi takú ošetrovateľskú starostlivosť, ktorá vedie k jeho skorému uzdraveniu a návratu medzi svojich blízkych. Vidieť najbližšieho v každom pacientovi učí svojich kolegov aj študentov. Či si lásku k svojmu povolaniu pestuje aj vďaka vášni pre folklór a spev sa dočítate v rozhovore.

Celý článok


Rekonštrukcia vstupu do Polikliniky vo zvolenskej nemocnici pokračuje podľa plánu

19.9.2022

Nemocnica AGEL Zvolen pokračuje v rekonštrukcii vstupu do Polikliniky. Momentálne sa vykonávajú hydroizolačné práce na vytvorenom podklade, ktorý je vyspádovaný so zámerom na vytvorenie odtoku celej sanovanej plochy. Práce sú realizované za plnej prevádzky. Výsledkom bude významné zvýšenie komfortu, modernejšie priestory s praktickejším využitím.

Celý článok


Chirurg Momir Vereš našiel na Slovensku rodinu i pracovné poslanie

14.9.2022

Pochádza zo Srbska a hoci nie je z lekárskej rodiny, svoje pôsobenie našiel na Chirurgickom oddelení v Nemocnici AGEL vo Zvolene. Nerád sedí pri počítači a radšej pracuje manuálne. Preto rozhodnutie padlo na povolanie úrazového chirurga, ktorý je podľa neho akčnejší. Už 10 rokov MUDr. Momir Vereš pomáha nielen pacientom, ale aj zvolenským hokejistom.

Celý článok


Zvolenská nemocnica poskytuje rehabilitáciu aj pre pacientov s Parkinsonovou chorobou. Pripravuje rehabilitáciu detí do jedného roka

7.9.2022

Každý z nás ich aspoň raz v živote potrebuje. Či už preventívne, alebo ako odborníkov, ktorí rozumejú nášmu telu a vedia, čo je preň dobré, aby mu prinavrátili požadovanú pohyblivosť, zlepšili zdravotný stav či ideálne človeka dostali do zdravej kondície. Reč je o fyzioterapeutoch Fyziatricko-rehabilitačného oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen. Práve dnes je deň, keď si ich význam pripomíname v rámci Svetového dňa fyziatrie.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici si budúce mamičky môžu vybrať nadštandardnú izbu aj nadštandardnú stravu

6.9.2022

Kvalitné služby vo zvolenskej nemocnici sa rozšírili o ďalšiu škálu nadštandardov. Mamičky, ktoré prichádzajú na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie si môžu v prípade záujmu vybrať naštandardnú izbu, ale aj nadštandardnú stravu.

Celý článok


Nutričná terapeutka radí, aké sú hlavné zásady stravovania predškolákov

31.8.2022

S blížiacim sa školským rokom rodičia riešia, aké je optimálne stravovanie ich detí a to už od malých predškolákov. Zásady správneho stravovania sa tvoria už v rannom veku a čím skôr si deti na takýto zdravotný životný štýl zvyknú, tým ľahšie sa im budú dodržiavať aj v dospelosti. Nutričná terapeutka Nemocnice AGEL Zvolen Ľubomíra Fraňová objasňuje, čo je v stravovaní malých detí najdôležitejšie.

Celý článok


Vedúca sestra zvolenskej nemocnice súťažila so svojim tímom vo varení pirohov pre celiatikov

26.8.2022

Volá sa Zuzana Bukovcová a pracuje v Nemocnici AGEL Zvolen ako vedúca sestra na internom oddelení. Okrem jej náročnej práce má aj zaujímavé hobby. Zúčastnila sa olympiády vo varení pirohov. A aby to bolo ešte zaujímavejšie, ako členka tímu celiatikov. S kolegami z tímu tak spojili príjemné s užitočným – chutne navarili zdravé pirohy, spropagovali a ukázali, ako sa dá žiť aj s celiakiou a ešte aj pomohli ťažko chorým onkologickým pacientom.

Celý článok


Od sna byť zverolekárom prešiel k realite – chirurgii

24.8.2022

V rodine nemali žiadneho lekára, napriek tomu si vybral poslanie pomáhať a vyštudoval medicínu. Viac menej náhodou sa dostal do Nemocnice AGEL Zvolen a toto svoje rozhodnutie neľutuje. Za svoje napredovanie vďačí starším kolegom, ktorí sa mu vždy trpezlivo venovali. Hoci je chirurgia náročná práca, MUDr. Adam Györi, chirurg vo zvolenskej nemocnici, by ju nemenil.

Celý článok


Zvolenská nemocnica v spolupráci s komárňanskými zdravotníkmi zorganizovala už druhý odber krvi

19.8.2022

Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci so zdravotníkmi Nemocnice AGEL Komárno už druhýkrát v tomto roku zorganizovala odber krvi priamo v priestoroch zvolenskej nemocnice. Najvzácnejšej tekutiny nikdy nie je dostatok, naopak, v letných mesiacoch sa organizujú aj takéto akcie, aby sa ľuďom pripomenulo, aká je krv dôležitá na záchranu života, alebo zlepšenie jeho kvality u pacientov pri ťažkých operáciách. Darcovia krvi nesklamali ani tentokrát. Prišli v hojnom počte a do zásob pribudlo celkovo 8 litrov krvi.

Celý článok


Aj zvolenská nemocnica má svoju manažérku kvality

17.8.2022

Vyštudovala Fakultu chemickej a potravinárskej technológie na STU v Bratislave so zameraním na medicínsku chémiu a organickú chémiu. Stará sa o to, aby v Nemocnici AGEL Zvolen bolo všetko ohľadne poskytovania zdravotnej starostlivosti v poriadku, hľadá slabé stránky, upozorňuje na možné zlepšenia. Zoznámte sa s manažérkou kvality Ing. Janou Bartošovou.

Celý článok


„Chirurgia spája medicínu s manuálnou prácou, a preto ma tento odbor zaujal najviac“

11.8.2022

Sekundárny lekár Chirurgického oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen si svoje povolanie lekára zvolil ako jediný z rodiny. Odvtedy ubehlo už 6 rokov, jeho povolanie mu prinieslo nespočetné množstvo prípadov, operácií, ľudských osudov. Prečo si MUDr. Tomáš Jančok vybral práve chirurgiu prezradil v rozhovore.

Celý článok


Chirurg zvolenskej nemocnice Lukáš Mesiarik: „Drž sa pri zemi, aby si dlho nepadal a aby pád tak nebolel“

8.8.2022

Každý deň prichádza do práce a z veľkej časti nevie, čo ho presne čaká. Aké prípady, aké diagnózy bude musieť riešiť, rozhodovať a operovať. Napriek tomu ho jeho práca veľmi baví, už od strednej školy mal cieľ byť lekárom, ktorý si každý deň plní. Spolu s kolegami je tu pre pacientov bez rozdielu veku, pohlavia, bez ohľadu na diagnózu. Chirurg Lukáš Mesiarik z Nemocnice AGEL Zvolen má pokoru pred životom aj svojim povolaním.

Celý článok


Vedúca sestra zvolenského urgentu je vášnivá rybárka. Bola členkou prvého ženského kaprárskeho pretekárskeho tímu

5.8.2022

Pracuje na pozícií vedúcej sestry na urgentnom príjme Nemocnice AGEL Zvolen. Každý deň pomáha zachraňovať životy, vrátiť zraneným či chorým zdravie. Ročne sú to tisícky osudov, príbehov, náhod aj zákonitostí. Takto náročná práca sa dá vykonávať len vďaka tomu, že jej práca sa jej stala poslaním, vďaka láske, obrovskému nasadeniu, trpezlivosti a pochopeniu. Mgr. Katarína Liptáková má však na ženu nevšedný koníček, ktorý je kompenzáciou jej extrémne náročnej práce. Je totiž vášnivou rybárkou.

Celý článok


Originálne fotky novorodencov v krojoch – snúbi sa v nich bábätko, tradícia, krása a realita

1.8.2022

Nemocnica AGEL Zvolen má ako súčasť vnútornej výzdoby stien originálne portréty krojovaných bábätiek. Autorkou fotografií je Mgr. Monika Klučiarová, DiS., ktorá prišla a realizuje tento originálny nápad. Pod jej rukami sa snúbi realita, tradícia s krásou novorodencov. Čo všetko táto práca obnáša prezradila v rozhovore.

Celý článok


Zvolenská nemocnica začína s rekonštrukciou vchodu do Polikliniky. Všetkých pacientov aj návštevníkov prosí o pochopenie, trpezlivosť a opatrnosť

13.7.2022

Nemocnica AGEL Zvolen začína 13. júla 2022 plánovanú rekonštrukciu vstupných priestorov budovy Polikliniky a priestoru suterénu. Práce sa budú realizovať za plnej prevádzky do konca novembra 2022, ale budú rozdelené do dvoch fáz s rôznym stupňom obmedzenia pre pacientov, verejnosť či obchodných partnerov. Výsledkom týchto prác bude významné zvýšenie komfortu, modernejšie priestory s praktickejším využitím.

Celý článok


Primár Dalibor Panuška, ktorého rukami prešlo na operačnej sále 18 000 ľudí: „S pacientmi v hlave často zaspávam, aj sa budím“

12.7.2022

Vnímame ich každodenne ako samozrejmú súčasť nemocnice. Rozvážni, ale rozhodní, v okamihu pripravení konať, schopní niesť zodpovednosť za zdravie pacienta a neraz aj za ich život. Zvažujúci všetky pre a proti v sekundách, využívajúc doterajšie poznatky a skúsenosti. Takí sú lekári v najvyťaženejších oddeleniach nemocníc. MUDr. Dalibor Panuška, primár Chirurgického oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen sa stal lekárom a splnil tak prianie svojho otca. Nikdy svoje rozhodnutie neľutoval.

Celý článok


Sociálna práca má zmysel vtedy, ak je včasná, účinná a adresná

7.7.2022

Niektorí pacienti sú pri prepúšťaní z nemocnice v stave, ktorý im neumožňuje, aby sa dokázali aj v domácom prostredí postarať sami o seba. Ak neponúkne pomocnú ruku rodina alebo iní blízki pacienta, nepriaznivú situáciu klienta nemocnice rieši sociálny pracovník. Mgr. Daniela Merčáková je sociálnou pracovníčkou v Nemocnici AGEL Zvolen a rieši nepriaznivú sociálnu situáciu v rodine hospitalizovaného pacienta. V rozhovore zhodnotila základné aspekty práce sociálneho pracovníka.

Celý článok


Stravovanie v lete treba prispôsobiť horúčavám. Pozor si treba dávať na alkohol, sladené nápoje aj zmrzlinu

29.6.2022

Hneď s nástupom leta sme zaznamenali extrémne horúčavy. Tie samy o sebe sú veľkou záťažou pre organizmus. Preto je veľmi dôležité prispôsobiť letnému obdobiu aj stravu. Stravovanie v letných mesiacoch by malo byť ľahké, plné zeleniny a sezónneho ovocia, s obmedzených prísunom alkoholu a sladených nápojov. Pozor si však treba dávať aj na najväčšie letné lákadlo, a to je zmrzlina. Skryté riziko salmonelózy so sebou prináša aj táto letná maškrta. O tom, čo a, ako jesť v lete, aby sme boli sýti a zároveň sa cítili pohodlne, sme sa porozprávali s nutričnou terapeutkou Nemocnice AGEL Zvolen Ľubomírou Fraňovou.

Celý článok


Test na drogy, čo je potrebné o ňom vedieť?

27.6.2022

Väčšina z nás ho nikdy nebude potrebovať, je však v mnohých situáciách mimoriadne dôležitý. Reč je o teste na drogy. Aký je to test, kedy a ako sa robí a čo nám povie výsledok objasnila riaditeľka laboratórií AGELLAB Ing. Elena Gaboňová.

Celý článok


Dvojrozhovor otec a syn Húskovci Otec o reprezentačnom brankárovi Adamovi: „Adam bol v určitých veciach vždy svojský“

21.6.2022

Mgr. Rochus Húska, otec reprezentačného brankára Adama Húsku pracuje v Nemocnici AGEL Zvolen ako samostatný odborný referent útvaru krízového riadenia. Pri nedávnom úniku čpavku vo Zvolene bol jedným z členov krízového štábu, ktorý pomáhal riešiť študentov, ktorí mali po úniku problémy. Nám sa podarilo vyspovedať oboch, otca aj syna.

Celý článok


Zdravotnícky asistent Martin „Najťažšia na našej práci je, že niektorý z pacientov bude môj známy alebo príbuzný“

17.6.2022

Nikdy nevie, čo ho v práci čaká, aké prípady sa vyskytnú, koľko ich bude a akých závažných. Svoju prácu vníma síce ako samozrejmosť, ale tou samozrejmosťou je každodenná pomoc pri záchrane životov. Zdravotnícky asistent Martin Zeman pracuje v Nemocnici AGEL Zvolen len niečo vyše polroka, do zdravotníctva sa však vrátil po šesťročnej prestávke. Ako sám priznáva, najťažšie na tejto práci je, ak je pacientom niekto príbuzný, alebo známy.

Celý článok


Zvolenskú nemocnicu stráži súkromná bezpečnostná služba. Stará sa o bezpečnosť majetku, zamestnancov aj pacientov

7.6.2022

Každodenný chod Nemocnice AGEL Zvolen sa po dvoch pandemických rokoch vrátil do normálu. Do zdravotníckeho zariadenia chodí veľké množstvo pacientov, návštevníkov, a preto je dôležité, aby nemocnica bola bezpečným miestom pre každého, kto do nej prichádza. Nemocnica v posledných mesiacoch do rozvoja a kvality služieb investovala milióny eur, preto je dôležité, aby technológie, vybavenie aj zariadenie, boli chránené. Už niekoľko týždňov sa stará o bezpečnosť v nemocnici súkromná bezpečnostná služba. Ako už prvé skúsenosti ukazujú, ich pôsobenie prispelo k tomu, že prípadné incidenty sa znížili na minimum.

Celý článok


Zvolenská nemocnica od mája poskytuje poradenstvo laktačnej poradkyne. Mgr. Sanitrová: „Pre správne dojčenie sú kľúčové prvé hodiny po pôrode“

3.6.2022

Nemocnica AGEL Zvolen má pre mamičky ďalšiu novinku. Na základe mnohých žiadostí nemocnica zazmluvnila a od mája poskytuje služby laktačnej poradkyne. Práca Mgr. Jany Sanitrovej spočíva hlavne v praktickej pomoci matkám s technikou dojčenia, vysvetlenie správnych polôh dojčenia, prisatie bábätka, čo je kľúčové pre tvorbu mlieka a dostatočné pitie bábätka na prsníku. Cieľom je podpora mamičiek v dojčení a poskytnutie všetkých informácií, ktoré ich budú zaujímať. Mgr. Sanitrová zodpovedala aj ďalšie otázky.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvára nové oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Pacienti, ktorí potrebujú jednoduchý zákrok, budú prepustení do 24 hodín

31.5.2022

Nemocnica AGEL Zvolen po skončení pandémie naplno rozbieha svoje nové aktivity. Po minuloročnom otvorení nových operačných sál teraz nadväzuje ďalšia novinka. Nemocnica od júna otvára nové Oddelenie jednodňovej zdravotnej starostlivosti, ktoré bude zamerané na jednoduchšie operačné výkony, kde pacient pri predpokladanom bezproblémovom priebehu bude po 24 hodinách prepustený domov. Nemocnica je pripravená na nápor pacientov aj výkonov, ktoré boli mesiace odkladané kvôli pandémii.

Celý článok


Zvolenská nemocnica rozšírila svoje fyzioterapeutické služby

26.5.2022

Nemocnica AGEL Zvolen po skončení pandémie koronavírusu sústreďuje svoju pozornosť na rozvoj všetkých oblastí a aktivít, ktoré boli dlhé mesiace neplánovane v útlme. Veľký záujem a rozvoj aktuálne zaznamenáva Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie. Od apríla poskytuje aj novinku – manuálnu lymfodrenáž, ktorú vykonáva diplomovaná fyzioterapeutka Pavlína Polcová.

Celý článok


Päť sestier zvolenskej nemocnice dostalo ocenenie Biele srdce

25.5.2022

Najväčším splneným snom každého zdravotníka je uznanie tak zo strany pacientov a rodinných príslušníkov, ako aj zo strany odborníkov sektora zdravotníctva. Poďakovanie vo forme ocenenia Biele srdce, ktoré odovzdávala Regionálna komora slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek, dostalo päť sestier z Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Klinická psychologička vo zvolenskej nemocnici pomáha ľudskej duši dospelých aj detí

19.5.2022

Súčasťou Centra pre liečbu Parkinsonizmu a extrapyramídových porúch v Nemocnici AGEL Zvolen je aj ambulancia klinickej psychológie. Vznikla najmä z dôvodu vytvorenia multidisciplinárneho prístupu k neurologickým pacientom s extrapyramídovými poruchami. Jej činnosť zabezpečuje klinická psychologička Mgr. Zuzana Brežná.

Celý článok


„Dojčiace mamičky by sa mali vyhnúť diétam,“ hovorí odborníčka zo zvolenskej nemocnice

17.5.2022

Nielen tehotenstvom sa strava budúcej mamičky mení, na rôzne zmeny sa musí pripraviť aj po príchode bábätka na svet. Strava pre dojčiace ženy má svoje špecifiká a obmedzenia, na podrobnosti sme sa spýtali nutričnej terapeutky Nemocnice AGEL Zvolen Ľubomíry Fraňovej.

Celý článok


Zvolenská nemocnica využíva na internej JIS nové prístrojové vybavenie

12.5.2022

Nemocnica AGEL Zvolen sa snaží modernizovať svoje prístrojové vybavenie. Na internom oddelení využívajú nový prístroj Prismaflex, určený pre kriticky chorých pacientov, ktorí vyžadujú dialýzu. Nemocnica má aj vyškolený personál, dve sestry, ktoré sa s novinkou naučili pracovať už na jar vďaka wordshopu na Morave a následne boli zaučené všetky kolegyne na OAIM a JIS. Prístroj uľahčuje a skvalitňuje starostlivosť o hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Zvolenská nemocnica vytvorila pre akútnych pacientov nadštandardné oddelenie

10.5.2022

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci zvyšovania kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti vytvorila pre pacientov tzv. nadštandardné oddelenie. Má kapacitu 20 lôžok a je určené pre pacientov interného a neurologického oddelenia. Samozrejmosťou je nadštandardné vybavenie, bezbariérovosť a erudovaný personál s dlhoročnou praxou. Za pobyt na tomto oddelení si pacient pripláca od 10 € do 20 € za deň.

Celý článok


Pozor na melanóm, je to jedna z najagresívnejších zhubných rakovín kože

2.5.2022

Melanóm, druh rakoviny kože. Agresívna, ťažká diagnóza, ktorá u každého vzbudzuje obrovské obavy a rešpekt. Počet prípadov tohto zhubného nádoru každým rokom narastá, pričom najvýznamnejším rizikovým faktorom je UV žiarenie. Dnešný svetový Melanoma day je realizovaný s cieľom zvýšiť povedomie o tejto chorobe a predovšetkým zacieliť na jej prevenciu, ktorú má každý z nás vo vlastných rukách.

Celý článok


Život s Parkinsonovou chorobou: „Osem rokov trvalo, kým mi chorobu diagnostikovali“

29.4.2022

Celý život roznášala ľuďom poštu. Nachodila každý deň kilometre, bola svižná, rezká, aktívny po, yb bol prirodzenou súčasťou jej života. Až prišli prvé problémy – nepatrné zakopnutie, neovládateľnosť ruky, nepekné písmo, zlý spánok. Do je života zasiahla nevyliečiteľná Parkinsonova choroba. Trvalo dlhých osem rokov, kým sa diagnóza potvrdila, aby mohla začať efektívna liečba v Centre pre liečbu parkinsonizmu a extrapyramídových závislostí v Nemocnici AGEL Zvolen. Päťdesiatpäťročná Vlasta Baranová však je statočná, a odhodlaná žiť život naplno, nevzdáva sa, aj keď už navždy bude Parkinson súčasťou jej života. Verí, že jej pocity, myšlienky a skúsenosti môžu pomôcť aj iným, ktorí sú dnes len v stave váhania, či ísť k lekárovi.

Celý článok


Zvolenská nemocnica sa snaží pritiahnuť mladú generáciu zdravotníkov

27.4.2022

Študentom lekárskej fakulty predstavili nemocnicu tí najpovolanejší. Vedenie Nemocnice AGEL Zvolen sa snaží v rámci svojej perspektívy do budúcna motivovať študentov, aby po skončení štúdia zvážili prácu práve vo tamojšej nemocnici. Najlepším príkladom bol pre budúce nádeje zdravotníctva lekár, ktorý len vlani lekársku fakultu v Martine absolvoval a dnes je lekárom oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Celý článok


Gynekologická ambulancia v Detve je v prevádzke len dva mesiace, pacientky ju však vyhľadávajú

26.4.2022

Prvé dva mesiace fungovania novej gynekologickej ambulancie v Detve, ktorej činnosť zastrešuje Nemocnica AGEL Zvolen ukázali, že to bol racionálny krok, ktorý privítali predovšetkým pacientky z Detvy a okolia. Záujem o poskytovanie zdravotnej starostlivosti v tomto odbore pretrváva, dokonca aj zo strany tehotných žien, ktoré prišli z Ukrajiny.

Celý článok


Zvolenská nemocnica povolila návštevy pacientov

25.4.2022

Nemocnica AGEL Zvolen od 22. apríla 2022 povolila návštevy pacientov. Toto rozhodnutie, ktoré s malými prestávkami platilo takmer dva roky, súvisí so zlepšenou epidemiologickou situáciou a novou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva. Uvedené povolenie sa netýka pacientov na covidovom oddelení.

Celý článok


Zvolenská nemocnica sa postupne vracia do bežného režimu fungovania

20.4.2022

Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Zvolen sa výrazne zlepšila. To dáva možnosť postupne sa vrátiť do bežného režimu fungovania čo sa týka najmä plánovaných operácií a chodu jednotlivých oddelení. Počas veľkonočných sviatkov zdravotníci zvládli nápor pacientov, ktorí prichádzali hlavne s rôznymi úrazmi.

Celý článok


Sanitárka zvolenskej nemocnice vyrába originálnych veľkonočných zajacov

15.4.2022

extrémne vyťažení a posledné dva roky boli pre nich mimoriadne náročné, vo svojom voľnom čase relaxujú pri originálnych záľubách. Príkladom je aj sanitárka na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Zvolen Oľga Stehlíková, ktorá vyrába originálnych veľkonočných zajacov.

Celý článok


V práci sa stará, aby v nemocnici všetko fungovalo, vo voľnom čase pletie košíky a korbáče

14.4.2022

Stará sa o chod nemocnice a popri tom skrýva malé tajomstvo svojho, dnes už trochu nezvyčajného hobby. Miroslav Slančík z Nemocnice AGEL Zvolen sa venuje tradičnému slovenskému remeslu – košikárstvu. Nedoviedli ho však k nemu korene, ale vymoženosť dnešnej doby – internet. A svoju nezvyčajnú záľubu spája aj s dnes už vzácnym chovom koníkov.

Celý článok


Cukrovka je jednou z pandémií tretieho tisícročia

8.4.2022

Cukrovka. Ochorenie, ktoré sa v posledných rokoch šíri ako jedna z pandémií tretieho tisícročia. Nevyhýba sa deťom, tínedžerom, dospelým ani seniorom, postihuje mužov aj ženy. Veľmi dôležitá je včasná diagnostika a pre ďalší život potom správne nastavenie režimu, životosprávy, respektíve podávanie inzulínu. Aké druhy cukrovky poznáme, prečo vzniká, ako sa lieči a aké sú najnovšie poznatky prezradila MUDr. Gabriela Hulinová, diabetologička z Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Neurogénne poruchy komunikácie. Ak človek nedokáže zrazu rozprávať, môže ísť o ochorenie mozgu

7.4.2022

Reč, prirodzená schopnosť človeka dorozumievať sa, vyjadriť svoje pocity, túžby, sformulovať požiadavky, povedať všetko, čo potrebuje. Hoci je schopnosť komunikácie človeku daná už od narodenia, rovnako od narodenia existujú aj rôzne poruchy komunikácie a reči. Táto oblasť medicíny nie je tak verejnosti známa, pre odborníkov je to však mimoriadne náročná a zaujímavá sféra medicíny s množstvom špecifík, ktorá si vyžaduje predovšetkým individuálny prístup. Akú sú najčastejšie neurogénne poruchy, ako sa prejavujú, čo človek s danými diagnózami objektívne nedokáže hovorí Mgr. Zuzana Mašlejová, klinická logopedička Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Pozitívna správa zo zvolenskej nemocnice Covid výrazne ustupuje, spúšťajú sa plánované operácie

7.4.2022

Na túto informáciu zvolenskí zdravotníci čakali niekoľko mesiacov. Po týždňoch enormného nasadenia, nevyhnutných mimoriadnych organizačných opatrení, každodenných vysokých čísiel covid pozitívnych pacientov aj zamestnancov konečne hlási výrazný ústup pandémie koronavírusu. Ďalšou pozitívnou správou je, že nemocnica naplno rozbieha plánované hospitalizácie pacientov, ktorí týždne čakajú na svoj plánovaný zákrok.

Celý článok


Zvolenská nemocnica sa stále vyrovnáva s covidom, žiadny pacient však nie je na umelej pľúcnej ventilácii

1.4.2022

Nemocnica AGEL Zvolen stále čelí pandémii koronavírusu, zaznamenala však mierne zlepšenie svojej situácie. V nemocnici stále platí zákaz návštev a plánované operácie sú limitované starostlivosťou o covidových pacientov. Nemocnica od dnešného dňa očkuje už len v infekčnej a pediatrickej ambulancii.

Celý článok


Skúsená geriatrička: „Verím, že v budúcnosti nebude platiť heslo, že staroba je len pre odvážnych“

31.3.2022

Staroba. Životná etapa, ktorú si v mladosti nikto z nás nepripúšťa, keď však príde ten čas, spája sa s najrôznejšími prejavmi. Pribúdajú zdravotné problémy, ale nesmierne závažnými sú aj individuálne pocity. Tie sú zvyčajne spájané so strachom z opustenia, samoty, ťažkých chorôb, nesebestačnosti. Sú však aj seniori, ktorí si starobu aktívne užívajú. Bohaté skúsenosti s fenoménom staroby majú aj v Nemocnici AGEL Zvolen.

Celý článok


Jaroslava Dávidová ošetruje bábätká na novorodeneckom oddelení už 32 rokov. „Najdôležitejšie je naučiť sa vnímať novorodenca očami. On vám nepovie, že ho niečo bolí“

30.3.2022

Neuveriteľných 32 rokov sa stará o novorodencov a edukuje maminky v starostlivosti o svoje bábätko. Mgr. Jaroslava Dávidová, manažérka dennej zmeny Novorodeneckého oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen si svoje povolanie vybrala už ako malé dievčatko a ako absolventka zdravotníckej školy o svoju vysnenú prácu musela zabojovať. Ako sama tvrdí, jej práca je poslaním, vďaka ktorému je šťastná.

Celý článok


Svetový deň epilepsie sa označuje aj ako „fialový deň“ Epilepsia môže byť aj dedičná

25.3.2022

Zajtrajší deň, 26. marec je Svetovým dňom epilepsie. Označuje sa aj ako ,,fialový deň“ a predstavuje medzinárodnú kampaň, ktorá začala v roku 2008. Venuje sa zvyšovaniu povedomia o epilepsii na celom svete. Ide o chronické ochorenie mozgu, ktorým môžu trpieť všetky vekové kategórie. Ako sa epilepsia identifikuje, lieči, na čo treba dbať, ak sme svedkom, že má niekto epileptický záchvat a čo je pri tejto diagnóze najdôležitejšie, nám prezradila MUDr. Mária Holá z Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Zvolenská nemocnica stále bojuje s pandémiou variantu omikron, zaznamenala však mierne zlepšenie situácie

23.3.2022

Chod Nemocnice AGEL Zvolen stále výrazne ovplyvňuje pandémia koronavírusu a predovšetkým variant omikron. Nemocnica predsa len v posledných dňoch zaznamenala mierne zlepšenie situácie, aj keď sa stará o takmer 70 pacientov s covidom. V platnosti zostáva zákaz návštev pacientov.

Celý článok


Prví pacienti vyskúšali vo Zvolene novú metódu liečby chronickej bolesti. Biodermálne nite im majú pomôcť zbaviť sa bolesti v chrbtici, chrbáte či na rukách

21.3.2022

Prišli, aby sa im uľavilo od dlhotrvajúcej bolesti. Prví pacienti absolvovali v ambulancii chronickej bolesti v Nemocnici AGEL Zvolen novú metódu liečby svojich problémov aplikáciou tzv. biodermálnych nití. Očakávajú zmiernenie svojich problémov a zlepšenie svojho zdravotného stavu.

Celý článok


Celiakiu nepodceňujte, varujú odborníci. Zabrániť sa jej nedá, má genetickú bázu, odborníci ju však vedia spoľahlivo diagnostikovať

17.3.2022

Celiakia je autoimunitné ochorenie, ktoré pacientom dokáže poriadne znepríjemniť život. Dobrou správou pre ľudí, ktorí touto chorobou trpia našťastie je, že dnes je diagnostika rýchla a vďaka dodržiavaniu stravovacích návykov dokážu žiť plnohodnotný život. Podrobnosti o celiakii nám porozprával MUDr. Július Baláž, primár Interného oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Pandémia koronavírusu vo zvolenskej nemocnici neustupuje. Zdravotníci sa starajú o takmer osemdesiat pacientov s covidom

16.3.2022

Zvolenská nemocnica je stále extrémne skúšaná dopadmi pandémie koronavírusu. Počet hospitalizovaných pacientov s covidom neklesá, navyše nemocnica eviduje výpadok takmer štyridsiatich zamestnancov. Ambíciu vrátiť sa k bielej medicíne a naplno rozbehnúť plánované operácie v plnom rozsahu zatiaľ nie je možné realizovať. Všetci zdravotníci vrátane nezdravotníckeho personálu robia, čo môžu.

Celý článok


Logopedička zvolenskej nemocnice: „Logopédia je nádherný odbor“

11.3.2022

Nepredpisuje lieky, jej špecializáciou je učiť ľudí rozprávať, správne artikulovať, zapájať rečové svaly, alebo znovu učí ľudí hovoriť po prekonaných traumách. Ako sama tvrdí, logopédia je nádherný odbor, vyžaduje si veľa trpezlivosti, času a čerpá poznatky z mnohých odborov medicíny. Je zaujímavé, logopedičku Nemocnice AGEL Zvolen Mgr. Zuzanu Mašlejovú počúvať

Celý článok


Ukrajinka, ktorá ušla pred vojnovým besnením aj so synom, našla vďaka pomoci nemocnice a mesta útočisko vo Zvolene. „Som veľmi rada, že moje deti nepočujú, ako vybuchujú bomby“

10.3.2022

Na to štvrtkové ráno, 24. februára 2022 nikdy nezabudnú. Každodenné zvuky bežného života prehlušili varovné sirény, výstrely, zbrane, panika a zhon. Neďaleko ich ukrajinskej dediny sa začala vojna. Poradili sa s mužom a v priebehu pár chvíľ bolo rozhodnuté. On zostane doma brániť vlasť, ona so synom sa pokúsia dostať na Slovensko, kde vo zvolenskej nemocnici pracuje jej dcéra. Od tej chvíle už nič nie je tak ako bolo a čo bude, dnes nikto nevie povedať. Takto začína osud 39-ročnej Ukrajinky Anny, ktorá je jednou z prvých, komu podali pomocnú ruku Nemocnica AGEL Zvolen spolu s mestom.

Celý článok


Zvolenská nemocnica stále bojuje s pandémiou, počet pacientov opäť stúpol. Veľkokapacitné očkovacie centrum k poslednému marcu končí

9.3.2022

Pandemická situácia je vo zvolenskej nemocnici stále vážna. Počty hospitalizovaných pacientov v posledných dňoch znovu stúpli, nemocnica si ani zďaleka nemôže povedať, že pandémia končí. Zdravotníci už dva roky robia, čo môžu, aby zvládli starostlivosť o všetkých pacientov. Desiatky ich kolegov sú stále mimo pracovného procesu kvôli potvrdenému koronavírusu, a to nemocnica očakáva aj príchod ukrajinských pacientov.

Celý článok


Lekárka zvolenskej nemocnice má vo svojej zbierke vyše 10 000 pohľadníc. ,,S kamarátkami sme si vianočné pohľadnice posielali aj v lete“

7.3.2022

Jej poslaním je dennodenne zvádzať boj o život svojich pacientov, posledné dva roky aj s nasadením v prvej línii boja proti pandémii koronavírusu. Mimoriadne ťažkú prácu, rôzne diagnózy a osudy ľudí, extréme pracovné vyťaženie si MUDr. Denisa Tomaľová, lekárka Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice AGEL Zvolen kompenzuje originálnym koníčkom. Už desaťročia zbiera vianočné pohľadnice. S touto záľubou začala ešte ako dieťa a zostala jej verná až do dnes.

Celý článok


Zvolenská nemocnica eviduje desiatky covid pozitívnych zamestnancov aj pacientov. S pandémiou bojuje už dva roky, všetkým zdravotníkom patrí veľký obdiv

1.3.2022

Zdravotníci Nemocnice AGEL Zvolen už dva roky statočne bojujú s pandémiou koronavírusu. Hoci nákaza vo všeobecnosti ustupuje, v reálnom vyjadrení čísiel sa zlepšujúca situácia prejavuje len veľmi pomaly. Nemocnica stále eviduje takmer štyri desiatky pacientov s covidom a ešte vyššie číslo je v počte zamestnancov, ktorí kvôli pozitivite na covid-19 nemôžu pracovať. Za dva roky extrémneho vyťaženia zdravotníkov je však obdivuhodné, že ani na jeden deň nebol ohrozený chod nemocnice.

Celý článok


Lekár Viliam Štiefel: „Sprevádzal som ľudí na konci ich života, gynekológia je však o začiatku života.“

25.2.2022

Od polovice februára v Detve v spolupráci mesta a Nemocnice AGEL Zvolen funguje nová gynekologická ambulancia. Zastrešuje všetky bežné služby pre pacientky, pričom výhodou je možnosť okamžitého riešenia v prípade potreby okamžitej hospitalizácie či ďalších odborných vyšetrení so zvolenskou nemocnicou. S mladým lekárom, MUDr. Viliamom Štiefelom, lekárom, ktorý v ambulancii ordinuje sme sa porozprávali, prečo si vybral práve gynekológiu, ale aj o odvahe vychovávať deti.

Celý článok


Zvolenská nemocnica stále čelí náporu covidových pacientov aj výpadku zamestnancov. Vďaka prijatým opatreniam chod nemocnice nie je ohrozený

21.2.2022

Nemocnica AGEL Zvolen stále zápasí s náporom covidových pacientov v súvislosti s mutáciou omikron. Starostlivosť o takmer 60 pacientov s koronavírusom komplikuje hlavne výpadok veľkého počtu zamestnancov. Pozitívnou informáciou je, že väčšina aj hospitalizovaných pacientov nemá ťažká priebeh covidu a pobyt v nemocnici musia byť podstatne kratšie ako v predchádzajúcich vlnách pandémie. Všetci veria, že najbližšie týždne sa situácia zlepší výrazne.

Celý článok


2Ako sa zmenila organizácia pacientov na novom urgentnom príjme vo Zvolene?

18.2.2022

Od vlaňajšieho júna v Nemocnici AGEL Zvolen funguje nový, moderne vybavený urgentný príjem, ktorý zodpovedá úrovni a požiadavkám medicíny tretieho tisícročia. Súčasťou jeho nepretržitej 24 hodinovej prevádzky sú tri ambulancie, triáž pacientov a nové sú aj procesy, ako má pacient postupovať a čo sa s ním po príchode na urgentný príjem deje.

Celý článok


Nový spôsob liečby bolesti pohybového aparátu vo zvolenskej nemocnici

17.2.2022

Nemocnica AGEL Zvolen neustále prináša pre svojich pacientov novinky a zlepšuje ponúkané služby. Jednou z nich je zavedenie liečby bolesti pomocou biodermálnych nití, ktoré majú mimoriadne priaznivé účinky.

Celý článok


Ako zmenila pandémia koronavírusu chod lekární?

15.2.2022

Pandémia koronavírusu ovplyvnila životy lekárom, zdravotníckemu personálu, pacientom, ale v neposlednom rade aj chod lekární. Čo sa vplyvom pandémie zmenilo, ako sa zmenili pacienti v lekárňach a či zaznamenali výpadky liekov alebo doplnkov sme sa spýtali Mgr. Petra Podhorského, vedúceho farmaceuta Lekárne AGEL Zvolen.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici narastá počet pozitívnych pacientov

14.2.2022

Nemocnica AGEL Zvolen niekoľko týždňov zaznamenáva nápor omikronovej vlny pandémie. Denne bojuje s výpadkom zamestnancov, aby dokázala zabezpečiť všetky neodkladné činnosti.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvára v Detve novú gynekologickú ambulanciu

11.2.2022

Nemocnica AGEL Zvolen 17. februára 2022 otvorí v meste Detva novú gynekologickú ambulanciu. Nemocnica tak vychádza v ústrety ženám, ktoré dosiaľ museli za odbornou starostlivosťou dochádzať inam.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici majú výpadok 66 zamestnancov, narastá počet pozitívnych pacientov

7.2.2022

Nemocnica AGEL Zvolen už zaznamenala nápor omikronovej vlny pandémie, nielen v oblasti výpadku zamestnancov, ale aj vo zvyšujúcom sa počte hospitalizovaných pacientov pozitívnych na koronavírus.

Celý článok


„Slovensko je druhou najhoršou krajinou s výskytom nádorov hrubého čreva,“ hovorí zvolenská onkologička

4.2.2022

Štvrtý február je považovaný za Svetový deň boja proti rakovine. Je potrebné, aby sa toto ochorenie pravidelne dostávalo do povedomia širokej verejnosti a vďaka Únii pre medzinárodná kontrolu rakoviny (UICC) si ho pripomíname práve dnes, 4. februára. Zhubné nádory hrubého čreva patria medzi nádory, ktoré majú šancu na vyliečenie len vtedy, ak sa včas zistí a lieči. Aké sú genetické predispozície či prevencia, sme sa spýtali onkologičky MUDr. Petronely Lalíkovej z Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Primárka pediatrie zvolenskej nemocnice: „Mali sme aj malých pacientov s covidom na kyslíku“

2.2.2022

Zvolenská nemocnica je už takmer dva roky v prvej línii boja s koronavírusom. Tri vlny pandémie, viacero mutácií a rekordné počty hospitalizovaných pacientov v rovnakom čase, kedy rekord je vyše 80. Napriek uvedenému však nemocnica mala a má minimum detských covidových pacientov. Čomu vďačí za tento stav a či sa uvedené potvrdí aj v aktuálnej etape mutácie Omikron, prezradila v rozhovore primárka Pediatrického oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen MUDr. Zuzana Krčíková.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici majú výpadok takmer 50 zamestnancov. Pred nemocnicou plánujú postaviť stan na testovanie pacientov

31.1.2022

Nemocnica AGEL Zvolen už zaznamenala nápor omikronovej vlny pandémie, najmä v oblasti výpadku zamestnancov. Nie je to však z dôvodu ich covid pozitivity, ale v súvislosti so zatvorením škôl. Nemocnica podľa príkazu Ministerstva zdravotníctva SR pripravuje v spolupráci s Hasičským a záchranným zborom veľkokapacitný stav pre testovanie pacientov.

Celý článok


Zvolenská nemocnica má unikátny prístroj na kryoterapiu. Extrénmy chlad dokáže pomôcť chorým svalom, sľachám a kĺbom

28.1.2022

Viete si predstaviť, že choré kĺby, svaly, šľachy vylieči extrémy chlad? Unikátny prístroj, určený na lokálnu kryoterapiu je najnovším prírastkom Oddelenia fyziatrie, rehabilitácie a liečebnej balneológie Nemocnice AGEL Zvolen. Prínosom lokálnej kryoterapie je široké použitie na liečbu úrazových, pooperačných, zápalových a degeneratívnych stavov pohybového aparátu. S jeho zaobstaraním nemocnici výrazne pomohla aj NADÁCIA AGEL.

Celý článok


Zvolenská nemocnica nemá na UPV momentálne žiadneho pacienta s covidom. Zlepšenie pandemickej situácie je však zrejme len dočasné

24.1.2022

Na chvíľu si môžu vydýchnuť. Ťažko skúšaní zdravotníci Nemocnice AGEL Zvolen po týždňoch enormného zaťaženia evidujú zlepšenie pandemickej situácie. Dokonca si momentálne žiadny pacient s covidom nevyžaduje podporu umelej pľúcnej ventilácie. Nemocnica sa však už pripravuje na ďalšiu vlnu pandémie spôsobenú mutáciou omikron.

Celý článok


Riaditeľka zvolenskej nemocnice: „Mnohí z nás prišli kvôli pandémii o svojich blízkych, naďalej však bojovali o zdravie a životy našich pacientov“

21.1.2022

V súvislosti s pandémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu, výnimkou nebola v uplynulom roku ani Nemocnica AGEL Zvolen. Stáť v tejto dobe na čele zdravotníckeho zariadenia a snažiť sa aj napriek nepriaznivej situácii o progres, predstavuje obrovskú zodpovednosť a zároveň výzvu. Zaujímalo nás, ako riaditeľka zvolenskej nemocnice vníma posledných 12 mesiacov, čo sa im všetko podarilo či nepodarilo a čo nemocnicu v tomto roku čaká.

Celý článok


Zvolenská nemocnica zriadi v Detve novú gynekologickú ambulanciu

20.1.2022

Nemocnica AGEL Zvolen vo februári 2022 otvorí v meste Detva novú gynekologickú ambulanciu. Nemocnica tak vychádza v ústrety ženám, ktoré dosiaľ museli za odbornou starostlivosťou dochádzať inam.

Celý článok


Zvolenská nemocnica zaznamenala výrazné zlepšenie pandemickej situácie

18.1.2022

Nemocnica AGEL Zvolen si môže po veľmi náročných týždňoch aspoň z časti vydýchnuť. Počet covidových pacientov výrazne klesol, noví pacienti s koronavírusom pribúdajú pomalšie. Zlepšenie však nemusí byť trvalé, keďže sa očakáva vplyv novej mutácie omikron. Nemocnica sa naďalej sústreďuje na prevenciu – testovanie v mobilnom odberovom mieste a očkovanie proti covidu všetkých vekových kategórií vrátane detí od 5 rokov.

Celý článok


Vo Zvolene dnes začali s očkovaním detí vo veku 5 – 11 rokov

14.1.2022

Vo Vakcinačnom centre v budove Doprastavu vo Zvolene sa dnes spustilo očkovanie detí vekovej kategórie 5 - 11 rokov proti koronavírusu. Prvých 120 registrovaných detí dostalo možnosť, aby sa v sprievode zákonných zástupcov prišli dať dnes zaočkovať. Vo vakcinačnom centre vládla prijemná atmosféra, deti potešili aj klauni z o. z. Červený nos Clowndoctors.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici sa pandemická situácia veľmi pozvoľna zlepšuje

10.1.2022

Nemocnica AGEL Zvolen zatiaľ nezaznamenala výraznejšie zlepšenie pandemickej situácie, ako je tomu v iných nemocniciach, aj keď počet hospitalizovaných pacientov s covidom predsa len klesol. Nemocnica sústredila pozornosť na očkovanie, počet rozšírených dní vakcinácie zostáva zachovaný a od piatku nemocnica začne aj s očkovaním detí vo veku 5 – 11 rokov.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici na Silvestra ošetrili 110 pacientov. Pandemická situácia je stále vážna, koronavírus ustupuje veľmi pomaly

3.1.2022

Chod Nemocnice AGEL Zvolen je aj v prvých dňoch roku 2022 poznačený veľkým množstvom hospitalizovaných pacientov s koronavírusom. Situácia sa oproti času spred Vianoc výrazne nezmenila. Naďalej medzi covidovými hospitalizáciami prevládajú pacienti bez očkovania proti koronavírusu. Na Silvestra mali zdravotníci vo zvolenskej nemocnici plné ruky práce, na urgentný príjem prišlo 110 pacientov.

Celý článok


Pacienti s koronavírusom vo zvolenskej nemocnici ubúdajú veľmi pomaly

27.12.2021

Nemocnica AGEL Zvolen má za sebou prvú časť najkrajších sviatkov v roku. Prívlastok najkrajšie však v nemocnici tento rok určite ide ruka v ruke aj s označením najťažšie. Nemocnica prepustila do domáceho ošetrenia všetkých pacientov, ktorým to zdravotný stav dovolil, napriek tomu mali zdravotníci plné ruky práce a boli v permanentnom nasadení pre vyše 60 pacientov s koronavírusom a ďalších 105 necovidových pacientov. Keďže návštevy v nemocnici sú naďalej kvôli pandémii zakázané, lekári a sestry v službách pacientom tento rok nahrádzali láskavým slovom, pohladením a pochopením s malými drobnosťami aj príbuzných.

Celý článok


Zvolenská nemocnica sa stará o 70 pacientov s koronavírusom. Ambulancie prechádzajú na vianočný režim

20.12.2021

Hoci v mnohých zdravotníckych zariadeniach počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom klesá, Nemocnica AGEL Zvolen tento trend zatiaľ nepocítila. Zdravotníci sa s vypätím všetkých síl starajú o 70 covidových pacientov, všetci však veria, že nastávajúce dni prinesú uvoľnenie situácie aj sem. Nemocnica pred sviatkami ako každý rok obmedzuje aj ambulantnú starostlivosť, kde je zavedený sviatočný režim. Napriek sviatkom aj naďalej platí prísny zákaz návštev na oddeleniach a v tomto smere žiada nemocnica príbuzných o pochopenie. Všetci necovidoví pacienti, ktorým to zdravotný stav umožní, budú na sviatky prepustení do domáceho liečenia.

Celý článok


Počet pacientov s koronavírusom vo zvolenskej nemocnici mierne klesol. Zdravotníkom pomáhajú vojaci, kňazi aj dobrovoľníci

15.12.2021

Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Zvolen sa aspoň čo sa týka počtu hospitalizovaných pacientov mierne zlepšila, naďalej je však veľmi vážna. Napriek predvianočnému času sú zdravotníci v permanentnom nasadení všetkých síl a prostriedkov a bojujú o zdravie a životy prevažne nezaočkovaných covid pozitívnych pacientov. Naďalej v nemocnici platí prísny zákaz návštev a vykonávaná je len urgentná ústavná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Zvolenská nemocnica pomôže bojnickej nemocnici pri výpadku onkológa. Týždeň tu bude ordinovať zvolenská lekárka

13.12.2021

Hoci všetky nemocnice aktuálne zápasia s pandémiou a s tým súvisiacimi organizačnými zmenami, nasadením zdravotníkov, rozpismi služieb, dokážu medzi sebou aj nezištne spolupracovať v prospech pacienta. Nemocnica AGEL Zvolen tak vyšla v ústrety Nemocnici s poliklinikou Bojnice a operatívne pomôže tamojším onkologickým pacientom. Na týždeň tam príde vypomáhať onkologička zo Zvolena MUDr. Petronela Lalíková.

Celý článok


Počet pacientov s covidom vo zvolenskej nemocnici neklesá. Zdravotníci robia čo môžu, stav hlavne nezaočkovaných pacientov sa prudko zhoršuje

6.12.2021

Zdravotníci Nemocnice AGEL Zvolen si ani po ďalšom týždni vývoja pandémie, i napriek lockdownu, nemôžu ani na chvíľu vydýchnuť. Pacientov s covidom najmä z radov nezaočkovaných pribúda, a čo je veľmi smutné, aj veľmi ťažkých stavov, ktoré končia úmrtím. Nemocnica nasadila všetky sily a prostriedky na zvládnutie tohto boja, urobila mnohé organizačné zmeny na zabezpečenie chodu nemocnice, situácia sa však nezlepšuje.

Celý článok


Zvolenská nemocnica má takmer 80 pacientov s koronavírusom. Zdravotníci zo všetkých síl bojujú o životy chorých

29.11.2021

Nemocnica AGEL Zvolen a jej zdravotníci každým dňom posúvajú hranicu, čo všetko ešte dokážu zvládnuť počas pandémie koronavírusu. K dnešnému dňu sa starajú o takmer 80 covid pozitívnych pacientov vrátane dvoch maloletých detí. Väčšina z nich nie je zaočkovaných proti koronavírusu. Šťastím je, že vďaka vysokej preočkovanosti zamestnancov nemá nemocnica kritický výpadok personálu. Stále platí úplné zastavenie plánovanej bielej medicíny, kde sa vyžaduje hospitalizácia.

Celý článok


Zvolenská nemocnica prechádza len na urgentnú medicínu

25.11.2021

Nemocnica AGEL Zvolen od dnešného dňa poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Uvedené rozhodnutie reaguje na príkaz Ministra zdravotníctva SR a odráža mimoriadne vážnu situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu na celom Slovensku vrátane spádovej oblasti zvolenskej nemocnice. Znamená to úplné zastavenie plánovanej „bielej“ medicíny.

Celý článok


Zvolenská nemocnica má vývoj pandémie pod kontrolou. Zdravotníci robia, čo je v ich silách

22.11.2021

Nemocnica AGEL Zvolen si nevydýchla ani po ďalšom týždni vývoja pandémie koronavírusu. Veľký počet covidových pacientov stále leží aj v nemocnici vo Zvolene aj vo vysunutom pracovisku v Krupine. Väčšina z hospitalizovaných pacientov je neočkovaná, na umelej pľúcnej ventilácii sú všetci neočkovaní. Vďaka obrovskému úsiliu všetkých zdravotníkov zatiaľ chod nemocnice nie je ohrozený.

Celý článok


Počet covidových pacientov vo Zvolene znovu stúpol. Nemocnica podáva aj monoklonálne látky, o ich použití musí rozhodnúť lekár

15.11.2021

Nemocnica AGEL Zvolen stále čelí veľkému náporu covidových pacientov. Za uplynulý týždeň sa ich počet navýšil. Nemocnica pre pacientov s koronavírusom zriadila tzv. červený urgent a pacientov s ľahším priebehom lieči aj monoklonálnymi látkami. O ich použití však musí rozhodnúť lekár, nemôžu si ich žiadať sami a tiež musia dodržať presnú postupnosť krokov.

Celý článok


Zvolenská nemocnica má v tomto roku už 1000. novorodenca

10.11.2021

Nemocnica AGEL Zvolen privítala tento rok už 1000. bábätko. Je ním vytúžené dievčatko Júlia, ktoré prišlo na svet v pondelok a spolu s maminkou všetko bez problémov zvládli. V tomto roku však prevláda silnejšie pohlavie, na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení sa narodilo o 19 chlapcov viac.

Celý článok


Zvolenská nemocnica rieši výrazný nárast pacientov s koronavírusom

8.11.2021

Pandemická situácia Nemocnice AGEL Zvolen sa za uplynulý týždeň zhoršila, hospitalizovaných s koronavírusom je takmer 60 pacientov. To si vyžiadalo viaceré organizačné zmeny v nemocnici a najmä presun personálu. Nemocnica má situáciu pod kontrolou, ak však bude negatívny vývoj pokračovať, bude nútená urobiť ďalšie reštrikčné opatrenia. Nateraz nie je obmedzená ani plánovaná operatíva, stále platí prísny zákaz návštev.

Celý článok


Zvolenská nemocnica má pre svojich pacientov novú magnetickú rezonanciu. Vyšetrenie hradia všetky zdravotné poisťovne

3.11.2021

Nemocnica AGEL Zvolen od novembra zásadným spôsobom skvalitnila služby pre svojich pacientov. Od tohto mesiaca totiž disponuje úplne novou magnetickou rezonanciou, ktorá bude slúžiť tak prichádzajúcim pacientom, ako aj všetkým hospitalizovaným, ktorí budú túto diagnostiku potrebovať. Nemocnica má toto vyšetrenie zazmluvnené so všetkými zdravotnými poisťovňami.

Celý článok


Zvolenská nemocnica má 35 pacientov s koronavírusom. Veľká väčšina nemá očkovanie proti covidu

2.11.2021

Nemocnica AGEL Zvolen za uplynulý týždeň zaznamenala zvýšenie počtu hospitalizovaných pacientov s diagnózou COVID-19, situáciu má však pod kontrolou. Okres Zvolen je aktuálne podľa covid automatu bordový, nemocnica začala s III. fázou reprofilizácie. Zatiaľ fungujú bez obmedzenia aj plánované operácie, ak sa však situácia bude zhoršovať, môže to mať dopad na tzv. necovidovú medicínu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica poskytuje pacientkám na gynekologicko-pôrodníckom oddelení možnosť objednať si VIP stravu

27.10.2021

Nemocnica AGEL Zvolen pripravila pre svoje pacientky extra novinku. Mamičky a budúce mamičky, hospitalizované na tamojšom Gynekologicko-pôrodníckom oddelení majú možnosť tzv. VIP stravy. Podmienkou však je, aby pacientka nemala nariadenú žiadnu diétu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica má vývoj III. vlny pandémie pod kontrolou

25.10.2021

Nemocnica AGEL Zvolen tiež eviduje celkové zhoršenie pandemickej situácie v regióne, ale priebeh pandémie má nemocnica pod kontrolou. Zdravotnícke zariadenie je v druhej fáze reprofilizácie covidových lôžok, plánovaná operatíva zatiaľ obmedzená nie je. Od novembra budú v nemocnici pomáhať aj vojaci Ozbrojených síl SR.

Celý článok


Pacienti na COVID oddelení sa opäť budú môcť spojiť s rodinami. Nemocnica AGEL Zvolen im umožní videohovory

22.10.2021

Nemocnica AGEL Zvolen napriek zákazu návštev, ktorý súvisí s preventívnymi opatreniami proti koronavírusu, umožní svojim pacientom, hospitalizovaným na covidovom oddelení kontakt s príbuznými. Nebude to však fyzická návšteva, na rozhovor s rodinnými príslušníkmi sa využije moderná technika. Nemocnica totiž pacientom v prípade záujmu sprostredkuje aj videohovory cez tablet. Obidve strany sa uvidia, budú sa môcť počuť a láskavým slovom povzbudiť, aj keď na osobné objatie si budú musieť počkať.

Celý článok


Zvolenská nemocnica už operuje v nových priestoroch operačného traktu

20.10.2021

Nemocnica AGEL Zvolen už operuje v novom a po novom. Po dokončení a slávnostnom odovzdaní nového urgentného príjmu, OAIM a operačných sál sú pacienti zvolenskej nemocnice operovaní už v nových operačných sálach, vybavených najmodernejšou technikou. Prvá operácia sa uskutočnila v polovici októbra, prvým operovaným bol 81-ročný senior.

Celý článok


Organizačné zmeny vo zvolenskej nemocnici. Geriatrická ambulancia je presťahovaná do budovy polikliniky, onkologická ambulancia pôsobí v spoločnom pavilóne

18.10.2021

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci zvyšovania kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti realizovala v uplynulých dňoch dve zásadné organizačné zmeny. Geriatrická ambulancia Nemocnice AGEL Zvolen, ktorá sa nachádzala v spoločnom pavilóne na prízemí je presťahovaná do budovy polikliniky na 2. poschodie. Naďalej v nej pôsobí MUDr. Martina Petrovská a sestra Lýdia Šemrová. Teraz už v bývalej ambulancii geriatrie, v spoločnom pavilóne je v súčasnosti onkologická ambulancia, kde pôsobí MUDr. Petronela Lalíková.

Celý článok


Zvolenská nemocnica kvôli covidu operácie neodkladá. Každý, kto potrebuje operačný zákrok, ho môže v nemocnici podstúpiť

14.10.2021

Nemocnica AGEL Zvolen všetky plánované operácie realizuje podľa plánu a tretia vlna pandémie zatiaľ nie je dôvodom, aby boli tiet zákroky odkladané. Pacienti sa teda nemusia báť, že by operačný úkon museli absolvovať neskôr alebo v inej nemocnici. V plnom rozsahu poskytuje nemocnica zdravotnú starostlivosť nemocnica aj v ambulanciách a na oddeleniach. Každý z pacientov, ktorý prichádza na plánovanú hospitalizáciu musí mať v rámci prevencie proti koronavírusu platný RT-PCR test.

Celý článok


Detská psychiatrička: Zvolenská nemocnica rozšírila svoje služby o detskú psychiatriu

13.10.2021

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci skvalitňovania a rozširovania zdravotnej starostlivosti myslí aj na detských pacientov. Nedávno rady lekárov rozšírila detská psychiatrička MUDr. Marcela Šoltýsová. Spektrum práce s deťmi, ktoré potrebujú jej odbornú pomoc je veľké. Neoddeliteľnou súčasťou liečby sú však aj rodičia. V rozhovore sme sa odborníčky na detskú psychiatriu spýtali aj to, aké ochorenia detí lieči, ako sa s detským pacientom počas liečby pracuje a čo má na úspešnú liečbu vplyv.

Celý článok


Teplé nápoje, polievky, sezónne ovocie a zelenina Aj také by malo byť stravovanie v chladnejších mesiacoch

7.10.2021

Zmena ročného obdobia a prechod z teplejších dní do tých sychravejších je zmena nielen pre náš šatník, ale zmenou by mal prejsť aj náš jedálniček. Ten by mal byť stále vyvážený, nemali by sme zabúdať na sezónne ovocie a zeleninu a predovšetkým, zaradiť doň teplé nápoje a polievky. O tom, čo a ako jesť v jesenných mesiacoch, aby sme boli sýti a zároveň sa cítili pohodlne, sme sa porozprávali s nutričnou terapeutkou Nemocnice AGEL Zvolen, Ľubomírou Fraňovou.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici sú dvaja pacienti na umelej pľúcnej ventilácii. Na lôžkových oddeleniach sú návštevy zakázané

24.9.2021

Od začiatku tohto týždňa (20. 9. 2021) je Zvolen na základe zhoršenia epidemiologickej situácie a celoslovensky platného covid automatu zaradený do I. stupňa ohrozenia (červená farba). Z tohto dôvodu sú v Nemocnici AGEL Zvolen zakázané návštevy a je potrebné mať v interiéri prekryté horné dýchacie cesty (nos a ústa) respirátorom.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvorí pre pacientov onkologickú ambulanciu

23.9.2021

Nemocnica AGEL Zvolen opäť skvalitňuje poskytovanie svojich služieb zdravotnej starostlivosti. Poslednou novinkou je, že začiatkom októbra otvorí pre svojich pacientov onkologickú ambulanciu. Pacientov bude liečiť onkologička, rodáčka z Badína, ktorá prichádza z pražskej Fakultnej Thomayerovej nemocnice. Okrem profesionality, odbornosti a odhodlania so sebou prináša aj skromnosť a ľudský prístup.

Celý článok


Ťažkosti s trávením vie odhaliť test na potravinové intolerancie

17.9.2021

Problematické trávenie, kožné ochorenia, ale aj problémy s nadváhou. Aj také môžu byť prejavy potravinovej intolerancie, ktoré dokážu odhaliť odborníci v laboratóriách AGELLAB z oddelenia klinickej mikrobiológie Nemocnice AGEL Zvolen. Ing. Jana Krokošová, vedúca tohto oddelenia nám o diagnostike a prejavoch potravinových intolerancií porozprávala viac.

Celý článok


Aj zvolenská nemocnica si pripomína Svetový deň prvej pomoci Najdôležitejšie je nebáť sa ju poskytnúť

10.9.2021

Ako hovoria odborníci, najdôležitejšie na prvej pomoci je nebáť sa ju poskytnúť. Na druhej strane však treba vždy starostlivo zvažovať stav pacienta a aké sú naše možnosti a schopnosti mu prvotne pomôcť. Svetový deň prvej pomoci si pripomíname na základe iniciatívy Medzinárodnej federácie spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca (IFRCCS). Pod týmto názvom sa pripomína od roku 2003 a jeho cieľom je zvýšenie povedomia verejnosti o dôležitej úlohe prvej pomoci v situáciách kedy môže byť práve prvá pomoc život zachraňujúca.

Celý článok


Zvolenská nemocnica dostala dar pre bábätká

6.9.2021

V Nemocnici AGEL Zvolen sa ročne narodí viac ako 1200 detí, o ktoré sa obetavo starajú sestry z oddelenia neonatológie. Bábätká však okrem zdravotnej starostlivosti potrebujú v pôrodnici aj praktické veci, ktoré sa časom opotrebúvajú a je potrebné ich vymeniť. O to milší bol neočakávaný dar, ktorý novorodeneckému oddeleniu poskytla Janka Bučková.

Celý článok


Zvolenská nemocnica pripravuje otvorenie detskej ambulancie

24.8.2021

Nemocnica AGEL Zvolen neustále zlepšuje komfort a starostlivosť o svojich pacientov a po mnohých novinkách má ďalšiu potešujúcu správu – už od 1.9.2021 bude jej súčasťou detská ambulancia pod vedením primárky detského oddelenia MUDr. Zuzany Krčíkovej.

Celý článok


Zvolenská nemocnica umožňuje návštevy pacientov, vyžaduje však preventívne protiepidemické opatrenia

20.8.2021

Nemocnica AGEL Zvolen umožňuje aj v súčasnosti návštevy pacienta v nemocnici. Hoci zatiaľ je pandemická situácia v nemocnici priaznivá a už dlhší čas nemali hospitalizovaného pacienta s koronavírusom, aby tento stav vydržal čo najdlhšie, je potrebné riadiť sa preventívnymi protiepidemickými opatreniami.

Celý článok


Vo zvolenskej aj krupinskej nemocnici vám urobia antigénový test proti koronavírusu za poplatok 5 EUR

17.8.2021

Nemocnica AGEL Zvolen je jednou z tých, ktoré v zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva opätovne ponúkajú antigénové testy pre verejnosť. Od utorka, 17. augusta je možné sa v mobilnom odberovom mieste v nemocnici dať otestovať za 5 EUR aj bez objednania. Rovnakú možnosť ponúka aj Nemocnica AGEL Krupina.

Celý článok


Mesto Zvolen pomáha zvolenskej nemocnici. Vďaka finančnej dotácii má nemocnica nové kyslíkové koncentrátory a postele

11.8.2021

Vďaka ústretovosti mesta Zvolen a dotácii z mestskej pokladnice mohla Nemocnica AGEL Zvolen v ostatných dňoch zakúpiť kyslíkové koncentrátory a polohovateľné lôžka. Nemocnica má za sebou náročné obdobie poznačené pandémiou koronavírusu a za každú podporu, ktorá je nasmerovaná k pomoci a uzdraveniu pacienta je mimoriadne vďačná.

Celý článok


Voda je pre ľudský organizmus ako palivo Nedostatočný príjem tekutín oslabuje celý ľudský organizmus

5.8.2021

Najmä v letných mesiacoch, keď sa horúčava dokáže podpísať pod nejeden kolaps, je pitný režim mimoriadne dôležitý. Voda je pre ľudský organizmus ako palivo. Poháňač a vzpruha zároveň. Zásobuje každú bunku v tele a jej nedostatok má rôzne negatívne dopady. Trpí celé telo a atakované sú všetky orgány. O to, aká je pre človeka dôležitá voda a jej fyzický príjem sme sa porozprávali s vrchnou sestrou z Interného oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen PhDr. Zuzanou Bukovcovou.

Celý článok


Svetový týždeň na podporu dojčenia. Materské mlieko má antibakteriálne, antivírusové a antiparazitové ochranné faktory

3.8.2021

Aj Nemocnica AGEL Zvolen sa v týchto dňoch zapája do Svetového týždňa podpory dojčenia. Svetová aliancia dojčenia (WABA) ho vyhlásila na prvý augustový týždeň od 1. do 7. augusta a dojčeniu venuje pozornosť v tomto čase viac ako 120 krajín sveta. Nemocnica AGEL Zvolen sa k nim pripája a celý tím sestier a lekárov z gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia a neonatológie robia všetko preto, aby mamičky a ich bábätká odchádzali z pôrodnice zdravé a schopné plne dojčiť svoje ratolesti.

Celý článok


Urgentné príjmy v nových, moderných priestoroch sú už v prevádzke

30.7.2021

Nemocnica AGEL Zvolen, ktorá v júni otvorila kompletne zrekonštruovaný trakt urgentného príjmu, už v nových priestoroch ošetruje pacientov. Interný, neurologický a chirurgický urgentný príjem je plne k dispozícii pacientom. Nemocnica však apeluje na to, že pacientom je vo Zvolene stále k dispozícii aj ambulantná pohotovostná služba, do ktorej spadajú všetky stavy, ktoré nie sú život ohrozujúce. Urgentné príjmy sú zamerané predovšetkým na náhle zmeny zdravotného stavu, kolapsy, úrazy a také stavy, ktoré bezprostredne súvisia so záchranou ľudského života.

Celý článok


Pripomíname si Svetový deň hepatitídy

28.7.2021

Dnes, 28. júla, si aj v Nemocnici AGEL Zvolen pripomíname Svetový deň hepatitídy (World Hepatitis Day), ktorý bol vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) v roku 2010 a odvtedy si ho pripomíname každoročne. Tento dátum nie je náhodný, pretože práve v tento deň sa v roku 1925 narodil americký lekár Baruch Blumberg, ktorý odhalil vírus hepatítídy B a podieľal sa aj na vývoji vakcíny proti tejto chorobe. My sme sa na ochorenie, ktoré je v laickej verejnosti skôr známe ako žltačka, pozreli s infektológom zo zvolenskej nemocnice, MUDr. Ladislavom Lužinským.

Celý článok


Zvolenská nemocnica bude mať nové oddelenie algeziológie

19.7.2021

V Nemocnici AGEL Zvolen pribudne oddelenie algeziológie. Približne do dvoch mesiacov by mali byť hotové rekonštrukčné práce v detskom pavilóne, kde na prvom poschodí vznikne oddelenie pre pacientov, ktorí trpia bolesťou.

Celý článok


Detské oddelenie zvolenskej nemocnice opäť lieči malých pacientov

16.7.2021

V Nemocnici AGEL Zvolen je opäť plne k dispozícii detské oddelenie, ktoré muselo v čase pandémie, vzhľadom na množstvo COVID pozitívnych a COVID podozrivých pacientov, uvoľniť svoje priestory pandemickým lôžkam. Po kompletnej dezinfekcii priestorov a vymaľovaní pracoviska zvolenská nemocnica pediatrické oddelenie znovu sprevádzkovala. Má kapacitu 17 lôžok.

Celý článok


Špecialisti zo zvolenskej nemocnice liečia extrapyramídové poruchy. Ochorenia s tajomným názvom je niekedy ťažké diagnostikovať

7.7.2021

Aj keď sa posledný rok v medicíne skloňuje skôr slovo COVID, ďalšie ochorenia nedostali, takzvanú „stopku,“ a ani nevymizli. Práve naopak, ich výskyt neutícha a treba im venovať náležitú pozornosť práve v čase, keď je pandémia miernejšia. Jednými z takýchto ochorení sú laickej verejnosti málo známe neurologické ochorenia - extrapyramídové poruchy. Tie v ostatnom čase mali možnosť diagnostikovať a rozoberať priamo s pacientmi neurológovia, ktorí sa v Nemocnici AGEL Zvolen zúčastnili odborného vzdelávacieho seminára.

Celý článok


Veľkokapacitné očkovacie centrum vo Zvolene zaočkovalo prvé deti

1.7.2021

Veľkokapacitné očkovacie centrum, ktoré sa nachádza v budove Doprastavu vo Zvolene a Nemocnica AGEL Zvolen poskytuje medicínsku súčinnosť, začalo okrem dospelých, úspešne očkovať aj deti.

Celý článok


Sestry zvolenskej nemocnice sa vďaka najnovším informáciám prispôsobujú trendom a vychádzajú v ústrety pacientovi

30.6.2021

Nemocnica AGEL Zvolen neustále dohliada na to, aby jej zamestnanci nestagnovali, rozvíjali sa a skvalitňovali tak komplexnú zdravotnú starostlivosť. V ostatných dňoch získali najnovšie informácie sestry v Nemocnici AGEL Krupina (vysunuté pracovisko zvolenskej nemocnice) v rámci odborného seminára. Rovnako sa dovzdelávali aj sestry z detského, gynekologicko - pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia zo zvolenskej nemocnice, ktoré si doplnili vedomosti v oblasti dojčenia.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zvolen dnes otvorili nový urgentný príjem

23.6.2021

Nemocnica AGEL Zvolen dnes slávnostne otvorila jeden z najmodernejších urgentných príjmov. Projekt pod názvom ,,Modernizácia infraštruktúry pre zefektívnenie poskytovania akútnej zdravotnej starostlivosti“ spolufinancovala Európska únia. Zásluhou zhotoviteľa, ktorým bol Chemkostav a.s. Michalovce, ale aj vďaka výbornej spolupráci všetkých zainteresovaných, pandémia koronavírusu ovplyvnila stavbu len minimálne. Celková investícia predstavuje 5,85 milióna bez DPH.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici sa narodilo 500. dieťatko v tomto roku

9.6.2021

S postupným uvoľňovaním opatrení, krajšími a slnečnejšími dňami prichádza aj zvolenská nemocnica so stále pozitívnejšími správami. Jednou z nich je určite aj narodenie 500. dieťatka, ktoré sa narodilo v Nemocnici AGEL Zvolen v tomto roku.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen získala prestížnu platinovú plaketu ANGELS AWARDS za liečbu cievnych mozgových príhod

7.6.2021

Nemocnica AGEL Zvolen napreduje v zvyšovaní kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Kým minulý rok jej European Stroke Organization udelila zlatú, tento rok nemocnica získala platinovú plaketu ANGELS za prístup v liečbe cievnych mozgových príhod. Najväčší podiel na ocenení má tím neurologického oddelenia zvolenskej nemocnice pod vedením primára MUDr. Erika Kiššimona.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvorila špecializované neurologické centrum

1.6.2021

Nemocnica AGEL Zvolen dnes slávnostne otvorila Centrum pre liečbu parkinsonizmu a extrapyramídových porúch. Moderné priestory a špičkoví odborníci ponúknu pacientom služby na najvyššej úrovni a liečiť budú aj detských pacientov s takýmito poruchami.

Celý článok


Zvolenská nemocnica poskytuje pacientom intravenózne podávanie vitamínu C

28.5.2021

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci rozširovania svojich služieb, zaviedla pre pacientov možnosť podávania vitamínu C prostredníctvom infúzií. Povzbudzujúce účinky známeho vitamínu prospievajú imunite, pleti, zmierňujú bolesti svalov a kĺbov a v neposlednom rade pomáha známe „céčko“ hojeniu rán, pri liečbe depresií, artritíde, alergiách a zápalom všeobecne.

Celý článok


28. máj patrí zdraviu žien. Rokmi a osvetou sa ženy stali zodpovednejšie, zdravotné problémy ich však neobchádzajú

28.5.2021

Dnešný deň patrí Medzinárodnému dňu akcií pre zdravie žien. Pri tejto príležitosti sme vyspovedali nášho dlhoročného odborníka v gynekológii a pôrodníctve MUDr. Petra Molitorisa. V Nemocnici AGEL Zvolen má na Gynekologicko – pôrodníckom oddelení nielen ako primár, ale predovšetkým ako človek svoje nezastupiteľné miesto. Dlhoročné skúsenosti zúročil aj pri záchrane života mamičky a jej ešte nenarodeného dieťatka, keď matke v 15. týždni tehotenstva vyoperoval nádor z maternice. Dnes má krásne dievčatko už viac ako 4 mesiace.

Celý článok


Bezplatné antigénové testovanie pri zvolenskej nemocnici končí Mobilné odberové miesto na Ferjenčíkovej ulici bude zrušené

20.5.2021

Mobilné odberové miesto na bezplatné antigénové testovanie na Ferjenčíkovej ulici vo Zvolene bude po vyše piatich mesiacoch zrušené. Možnosť dať sa v ňom otestovať bude už len v piatok, 21. mája 2021 od 8:00 do 16:00 hod.

Celý článok


Zvolenská nemocnica čoskoro otvorí špecializované neurologické centrum. Liečiť v ňom budú aj detských pacientov

19.5.2021

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci zlepšovania a skvalitňovania zdravotnej starostlivosti otvorí v najbližších týždňoch Centrum pre liečbu parkinsonizmu a extrapyramídových porúch. Neurologické centrum bude súčasťou nových priestorov, ktoré vznikli po prestavbe bývalej lekárne. Moderné priestory a špičkoví odborníci budú poskytovať pacientom služby na najvyššej úrovni.

Celý článok


Dve zvolenské vakcinačné centrá sa zlučujú do jedného . Očkovať sa bude už len v budove Doprastavu

17.5.2021

Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Zvolen a Veľkokapacitné očkovacie centrum v budove Doprastavu sa zlučujú do jedného. Od 18. mája všetci registrovaní záujemcovia tak na prvú, ako aj druhú dávku vakcíny proti koronavírusu musia prísť už len do budovy Doprastavu. Uvedená zmena je výsledkom vyššej efektivity, lepšej logistiky a organizácie očkovania. Nemocnica naďalej eviduje zlepšovanie pandemickej situácie a pokles počtu pozitívnych pacientov.

Celý článok


Zvolenská nemocnica uvoľňuje opatrenia. Od pondelka bude možné navštíviť hospitalizovaných pacientov

14.5.2021

Nemocnica AGEL Zvolen prechádza na zmenu režimu a uvoľňuje opatrenia. Po dlhých mesiacoch bude možné od 17. mája navštíviť v nemocnici pacientov. Každý príbuzný však bude musieť dodržať prísne pravidlá. Zmierňovanie opatrení súvisí s novým usmernením Ministerstva zdravotníctva SR. Návštevy pacientov na covidovom oddelení však zostávajú naďalej zakázané.

Celý článok


Zvolenská nemocnica zaznamenala ďalšie zlepšenie pandemickej situácie. Dve očkovacie centrá sa vo Zvolene zlúčia do jedného

10.5.2021

Nemocnica AGEL Zvolen aj po ďalšom týždni môže skonštatovať zlepšenie pandemickej situácie. Poklesol počet pacientov, zvyšuje sa počet plánovaných operácií a zmenu čakajú aj očkovacie centrá. Dve vakcinačné centrá - v nemocnici a v budove Doprastavu sa zlúčia do jedného, čo umožní efektívnejšie očkovanie registrovaných záujemcov z regiónu Zvolena a okolia.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen modernizuje aj menšiu nemocnicu v Krupine

6.5.2021

Pod Nemocnicu AGEL Zvolen patrí aj o niečo menšia Nemocnica AGEL Krupina, v ktorej pracuje cez 60 zamestnancov. Počas druhej vlny pandémie zohrala aj krupinská nemocnica dôležitú úlohu, pretože tu bolo vytvorené COVID oddelenie pre pacientov s koronavírusom. Po zlepšení pandemickej situácie je už nemocnica celá ,,biela“ a môžu sa v nej realizovať nové modernizačné projekty. Tým prvým je vybudovanie nadštandardných izieb na oddelení dlhodobo chorých.

Celý článok


Zvolenská nemocnica už nemá žiadneho covid pozitívneho zamestnanca

4.5.2021

Nemocnica AGEL Zvolen môže po veľmi dlhom čase skonštatovať, že neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca. Klesli aj čísla v počte hospitalizovaných pacientov s koronavírusom. Naopak, stúpajú čísla tak zaočkovaných zamestnancov, ako aj záujemcov, ktorí využili možnosť dať sa zaočkovať buď v očkovacom centre priamo v nemocnici, alebo vo veľkokapacitnom očkovacom centre v budove Doprastavu.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen je pripravená liečiť postcovidových pacientov

28.4.2021

Pacienti, ktorí trpia zdravotnými ťažkosťami po prekonaní COVIDU-19 nájdu pomoc vo zvolenskej nemocnici. Na Fyziatricko – rehabilitačnom oddelení sú školené a skúsené fyzioterapeutky pod vedením MUDr. Jany Kramerovej pripravené pomôcť všetkým, ktorých trápia respiračné, neurologické a pohybové ťažkosti.

Celý článok


volenská nemocnica hlási ďalší pokles pacientov s koronavírusom. Vo veľkokapacitnom očkovacom centre by sa malo očkovať už vakcínou Pfizer/Biontech

26.4.2021

Nemocnica AGEL Zvolen môže aj po ďalšom týždni konštatovať zlepšenie pandemickej situácie. Obavy, ako sa prejaví Veľká noc sa teda nepotvrdili. Nemocnica postupne spúšťa aj plánovanú operatívu. K zmene však dôjde vo veľkokapacitnom očkovacom centre v budove Doprastavu. Vakcínu AstraZeneca by mala nahradiť po novom vakcína Pfizer/Biontech.

Celý článok


Výstavba urgentného príjmu pokračuje podľa plánu. Pandémia stavbu ovplyvnila len minimálne

20.4.2021

V areáli Nemocnice AGEL Zvolen vyrastá už druhý rok moderný urgentný príjem so zázemím a vybavením hodným tretieho tisícročia. Hoci pandémia poznačila aj mnohé stavby a najmä dodávky materiálu, dopad na výstavbu nového zvolenského urgentu bol minimálny. Samotná stavba je aktuálne ukončená a začal proces odovzdania stavby a jej kolaudácia. Je predpoklad, že spustenie prevádzky nového urgentu zvolenskej nemocnice môžu pacienti očakávať už koncom tohto leta.

Celý článok


Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Zvolen sa naďalej zlepšuje Nemocnica postupne začne s plánovanými operáciami

19.4.2021

Zdravotníci Nemocnice AGEL Zvolen majú to najhoršie zrejme za sebou. Už druhý týždeň po sebe nemocnica hlási zlepšenie pandemickej situácie, pokles covid pozitívnych pacientov. Najpozitívnejšou správou je, že k dnešnému dňu sa v nemocnici nenachádza žiadny pacient, ktorý by potreboval napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a vysunuté pracovisko - Nemocnica AGEL Krupina - sa stala kompletne bielou nemocnicou. Ak tento veľmi dobrý vývoj bude pokračovať, nemocnica by mohla pozvoľna spustiť aj plánované operácie, ako prvé tie menej závažné, kde sa nepredpokladajú ťažké pooperačné stavy.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otestovala takmer 150 žiakov a učiteľov základnej školy v Krupine šetrnými testami PCR zo slín

16.4.2021

Minulotýždňová výborná skúsenosť s testovaním školákov a škôlkárov vo Zvolene šetrnými testami zo slín mala dnes pokračovanie v neďalekej Krupine. Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci s mestom Krupina tu dnes otestovala takmer 150 detí a učiteľov prvého stupňa a žiakov 8. a 9. ročníka Základnej školy Jozefa Cígera Hronského, ktorí majú nastúpiť do školy od pondelka, 19. apríla. Samotné testovanie koordinovalo laboratórium AGELLAB, na testovanie boli použité PCR testy zo slín českej spoločnosti DIANA Biotechnologies.

Celý článok


Zvolenská nemocnica po týždňoch nasadenia všetkých síl a prostriedkov hlási zlepšenie pandemickej situácie

12.4.2021

Pozitívny vývoj pandémie koronavírusu sa odrazil aj v reálnej situácii Nemocnice AGEL Zvolen. Za uplynulý týždeň tu poklesol počet covid pozitívnych pacientov i zamestnancov. Prioritou nemocnice zostáva vakcinácia, týždenne nemocnica zaočkuje vyše 2100 záujemcov či už priamo vo vakcinačnom centre v nemocnici alebo vo veľkokapacitnom očkovacom centre v budove Doprastavu vo Zvolene.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otestovala 1500 žiakov základných a materských škôl vo Zvolene šetrnými testami PCR zo slín

8.4.2021

Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci s Mestom Zvolen dnes zrealizovala šetrné testovanie 150 žiakov Základnej školy na P. Jilemnického ulici 2 vo Zvolene. Testovanie sa uskutočnilo PCR testami zo slín od českej firmy DIANA Biotechnologies. Organizácia aj testovanie prebehlo bez akýchkoľvek komplikácii s jediným cieľom. Aby deti mohli po sviatkoch nastúpiť do školy s vedomím, že nemajú koronavírus a nie sú tak hrozbou pre spolužiakov, pre pedagógov ani rodičov a súrodencov. Celkovo za uplynulé dni absolvovalo toto testovanie takmer 1500 žiakov materských a základných škôl zo Zvolena.

Celý článok


Pacienti už nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Laboratóriá AGELLAB zvolenskej nemocnice ich dokážu vyrobiť samé

7.4.2021

Vďaka tímu odborníkov z Oddelenia klinickej mikrobiológie AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen už pacienti so závažnými zažívacími ťažkosťami nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Pomocou modernej techniky a nového prístrojového vybavenia, ktoré zabezpečila zvolenská nemocnica, dokážu mikrobiológovia fekálny transplantát vyrobiť priamo v laboratóriu. Je to obrovský prínos pre pacientov, ktorým sa tak umožní rýchlejší návrat k bežnému a kvalitnejšiemu životu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica masívne očkuje, aby sa podarilo zlepšiť pandemickú situáciu v regióne

6.4.2021

Nemocnica AGEL Zvolen v porovnaní s inými zdravotníckymi zariadeniami stále zápasí s vysokým počtom covid pozitívnych pacientov. Pozitívnou informáciou je, že Veľkonočné sviatky neznamenali veľký príjem nových pacientov, naopak, ich počet síce mierne, ale predsa len klesol. Prioritou nemocnice je vakcinácia, celkovo už aj spolu s výkonmi vo zvolenskom veľkokapacitnom očkovacom centre zaočkovali vyše 11 000 záujemcov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen bude nasledujúce dni v štandardnej prevádzke

31.3.2021

Nasledujúce dni, ktoré súvisia s veľkonočnými sviatkami, budú pre prevádzku zvolenskej nemocnice bez zmeny. Chod nemocnice nebude obmedzený, počas dvoch sviatočných dní sa pozastaví len očkovanie vo veľkokapacitnom vakcinačnom centre v budove Doprastavu vo Zvolene.

Celý článok


Zvolenská nemocnica stále v plnom nasadení v boji s koronavírusom. Zdravotníci sa starajú o takmer 70 pacientov s covid-19

29.3.2021

Hoci vo viacerých zdravotníckych zariadeniach na Slovensku zaznamenali výrazné zlepšenie vývoja pandemickej situácie, Nemocnica AGEL Zvolen je stále v plnom nasadení. Zdravotníci poskytujú starostlivosť takmer 70 pacientom s koronavírusom a nemocnici stále chýba vyše 50 kolegov, aj keď už len minimum z nich z dôvodu koronavírusu. To je už zrejme pozitívny dôsledok očkovania zamestnancov.

Celý článok


Zvolenská nemocnica v druhej vlne pandémie hospitalizovala takmer 700 pacientov s koronavírusom

22.3.2021

Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Zvolen je naďalej vážna, aj keď je potešujúcou správou, že zaznamenala mierny pokles najmä nových hospitalizovaných pacientov. V nemocnici veria, že vývoj pandémie koronavírusu bude už len lepší. Nemocnica má k dispozícii aj čísla za druhú vlnu pandémie, kedy poskytli starostlivosť takmer 700 pacientom v koronavírusom.

Celý článok


Zvolenská nemocnica má pandemickú situáciu stále vážnu, ale pod kontrolou

15.3.2021

Nemocnica AGEL Zvolen naďalej poskytuje zdravotnú starostlivosť takmer 70 pacientom s koronavírusom a chýba jej takmer 60 zamestnancov. Napriek tomu robí všetko preto, aby zvládla chod nemocnice, ale aj starostlivosť o všetkých, nielen covidových pacientov. Prioritou nemocnice je aj vakcinácia, tú realizuje nemocnica nielen vo svojom vakcinačnom centre, ale zdravotníci zabezpečujú aj očkovanie vo veľkokapacitnom očkovacom centre, ktoré zriadil Banskobystrický samosprávny kraj v budove Doprastavu.

Celý článok


Aj zvolenská nemocnica má skúsenosti s utajenými pôrodmi Keď sa narodí bábätko XY

10.3.2021

Pandémia koronavírusu nás sprevádza už vyše roka. V pozadí covidu však ide život ďalej a ľudia prežívajú svoje menšie či väčšie radosti a starosti. Jedným z tých najkrajších momentov je určite narodenie dieťaťa. Kým pre niekoho je to ten najväčší impulz do ďalšieho života, sú aj mamičky, pre ktoré narodenie bábätka vzhľadom na ich situáciu znamená traumu, sklamanie a hlavne obavy, ako si s malým človiečikom poradiť. Aj v Nemocnici AGEL Zvolen sa občas rodia deti z utajených pôrodov, ktoré prvé dni svojho života poznajú len láskavú náruč sestier na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, keďže biologická matka sa ich vzdala.

Celý článok


Situácia vo zvolenskej nemocnici je naďalej vážna

1.3.2021

Nemocnica AGEL Zvolen stále rieši veľmi vážnu pandemickú situáciu, poskytuje zdravotnú starostlivosť takmer 80 pacientom s koronavírusom a musí sa vysporiadať s výpadkom takmer 70 zdravotníkov. Naďalej je zatvorené detské oddelenie, nemocnica vykonáva len akútnu zdravotnú starostlivosť a pomáhajú aj vojaci Ozbrojených síl SR.

Celý článok


Na bezplatný antigénový test vo zvolenskej nemocnici bude možné sa objednať na konkrétny čas

26.2.2021

Od 1. marca 2021 bude možné sa objednať elektronicky na bezplatný antigénový test aj v mobilnom odberovom mieste Nemocnice AGEL Zvolen. Prostredníctvom objednávkového systému Moje eZdravie bude možné si vybrať z ponúknutých voľných termínov konkrétny deň a čas.

Celý článok


Zvolenská nemocnica cez víkend prijala 24 covidových pacientov. Pomôcť nemocnici prišli aj vojaci Ozbrojených síl SR

22.2.2021

Nemocnica AGEL Zvolen musí riešiť krízovú pandemickú situáciu. Vzhľadom na vysoký počet covid pacientov a veľký výpadok svojich zamestnancov, muselo vedenie nemocnice pristúpiť k viacerým organizačným opatreniam. Od piatku je uzatvorené detské oddelenie, od dnes podali pomocnú ruku nemocnici vojaci z Ozbrojených síl SR a nemocnica rozšírila testovanie v mobilnom odberovom mieste na šesť dní v týždni.

Celý článok


Sú pomocou a duchovnou podporou. Pomáhajú na covid oddelení, ale zdravotníci nie sú

18.2.2021

Sú celkom nenápadní a pod ochranným oblečením aj takmer na nerozoznanie od ostatných zdravotníkov. Ich anonymita však končí tam, kde je potrebné vidieť tvár a poznať celé meno. Inšpirovaní svojím zakladateľom, sv. Františkom z Assisi, prinášajú so sebou pokoj a dobro. Traja kapucíni z Hriňovej - Raticovho vrchu dobrovoľne pomáhajú na covidovom oddelení vo zvolenskej nemocnici. Pomáhajú s ťažko chorými pacientmi a ich duchovná podpora je všadeprítomná a nevtieravá. A, ako sa ukazuje, aj veľmi potrebná.

Celý článok


Aktuálna pandemická situácia si vo zvolenskej nemocnici vyžiadala obmedzenie činnosti detského oddelenia

17.2.2021

Nemocnica AGEL Zvolen stále rieši veľmi ťažkú pandemickú situáciu, kedy musí zabezpečiť zdravotnú starostlivosť 90 pacientom s koronavírusom a zároveň sa vysporiadať s výpadkom vyše 70 svojich kolegov. Vedenie nemocnice teda rozhodlo o dočasnom obmedzení činnosti detského oddelenia od piatku, 19. februára. Urgentná starostlivosť a detské ambulancie budú naďalej v prevádzke. V prípade, že dieťa bude vyžadovať hospitalizáciu, bude prevezené do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici.

Celý článok


Pandemická situácia vo zvolenskej nemocnici je kritická. Zdravotníci sa starajú o takmer stovku pacientov s koronavírusom

12.2.2021

Nemocnica AGEL Zvolen sa ocitla na hranici svojich možností, čo sa týka pandemickej situácie. Za posledné dni zaznamenali výrazné zvýšenie počtu covid pozitívnych pacientov, a to musia riešiť aj výpadok svojich zamestnancov. Nemocnica zmobilizovala všetky sily a prostriedky, aby sa chod nemocnice podarilo udržať, vedenie nemocnice prijalo viacero organizačných opatrení. Všetkých pacientov, ktorí do nemocnice prichádzajú či už covid pozitívnych alebo negatívnych prosí o trpezlivosť, disciplínu a pochopenie.

Celý článok


Zvolenská nemocnica zatiaľ pandemickú situáciu zvláda

8.2.2021

Nemocnica AGEL Zvolen zatiaľ pandemickú situáciu zvláda a vedeniu nemocnice sa darí udržať chod nemocnice i napriek vysokému počtu hospitalizovaných pacientov s koronavírusom covid-19 a výpadku zamestnancov. Nemocnica vďaka organizačným opatreniam opäť zvýšila počet reprofilizovaných lôžok. Zdravotnícke zariadenie je aj oficiálnym vakcinačným centrom, zaočkovali už väčšinu zamestnancov, ktorí o očkovanie prejavili záujem.

Celý článok


Unikátna operácia v 15. týždni tehotenstva. Úspechom je zdravá mamička a donosené, zdravé dieťatko

4.2.2021

Nemocnica AGEL Zvolen sa v ostatných dňoch môže pochváliť mimoriadne úspešným operačným zákrokom. Primárovi Gynekologicko - pôrodníckeho oddelenia MUDr. Petrovi Molitorisovi a jeho kolegyni MUDr. Kristíne Bihariovej sa podaril doslova husársky kúsok. Skúsený pôrodník sa totiž ešte v auguste minulého roka podujal na operáciu pacientky s nádorom v dutine brušnej napriek tomu, že bola v 15. týždni tehotenstva. Výsledkom tejto profesionálne vykonanej operácie a nesporným úspechom samotných operatérov a zvolenskej nemocnice je donosené, nedávno narodené zdravé dievčatko.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen sa stala vakcinačným centrom

1.2.2021

Nemocnica AGEL Zvolen sa na základe súhlasu Ministerstva zdravotníctva SR stala oficiálnym vakcinačným centrom, v ktorom je možné sa dať zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Záujemcovia o očkovanie sa musia vopred zaregistrovať na webovom portáli www.korona.gov.sk.

Celý článok


Ročne vyšetria v infektologickej ambulancii viac ako 4000 pacientov. Nezriedka odhalia aj následky neodborného tetovania či pírsingu

26.1.2021

MUDr. Ladislav Lužinský pôsobí ako infektológ v Nemocnici AGEL Zvolen tri roky. Za jeho viac ako 40 ročnú prax má však skúseností a zážitkov na rozdávanie. Úsmev na tvári a dobrá nálada ho sprevádza na každom kroku, aj preto je pacientom nielen lekárom, ale aj zdrojom pozitívnej energie. Prvú atestáciu má z detského lekárstva, no srdcovkou sa mu stala infektológia. Medicínsky odbor, ktorý je v očiach laickej verejnosti postrachom.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici sa v deň s magickým dátum narodilo dievčatko. Malá Viktória bude mať v rodnom liste 21. 01. 2021

21.1.2021

Nemocnica AGEL Zvolen zažila dnes, vo výnimočný deň s magickým dátumom, radostnú udalosť. Práve v tejto pôrodnici dnes prišlo na svet dievčatko, ktoré bude mať v dátume narodenia uvedený 21. deň roku 2021, 21. storočia, teda trikrát dvadsaťjednotku. Na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Zvolen zdravotníci s napätím očakávali, či v tento neopakovateľný dátum osud dopraje niektorej z budúcich mamičiek dostať najkrajší darček v podobe svojho novonarodeného bábätka.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen povolila prítomnosť otca pri pôrode. Podmienkou je negatívny PCR alebo antigénový test na COVID-19

18.1.2021

Nemocnica AGEL Zvolen kvôli zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii 3. decembra zakázala prítomnosť otca, či inej sprevádzajúcej osoby pri pôrode. Vedenie nemocnice však k tejto téme pristupuje veľmi citlivo a zodpovedne, preto sa po prehodnotení aktuálnej situácie rozhodlo, že od 18. januára 2021 bude môcť byť prítomná pri pôrode bábätka aj ďalšia osoba okrem zdravotníkov.

Celý článok


Výstavba moderného urgentného príjmu napreduje napriek pandémii

15.1.2021

Nový, moderný urgentný príjem Nemocnice AGEL Zvolen za vyše 7 miliónov EUR by mal byť v prevádzke už v lete tohto roku. A to aj napriek tomu, že pandémia koronavírusu zastavila práce na celé dva mesiace. Nemocnica AGEL Zvolen sa tak opäť posunie vpred, aby poskytovala stále kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť svojim pacientom.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen sa stala vakcinačným centrom

15.1.2021

Nemocnica AGEL Zvolen sa stala oficiálnym vakcinačným centrom na očkovanie proti koronavírusu Covid-19. Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR tak môže realizovať aj očkovanie verejnosti v zmysle usmernenia a podľa poradia stanovených skupín.

Celý článok


V prevádzke je 24 hodín denne a je nevyhnutnou súčasťou nemocnice Centrálna sterilizácia Nemocnice AGEL Zvolen

12.1.2021

Pred zrakmi pacientov aj návštevníkov nemocnice je skrytá, avšak mimoriadne dôležitá. Centrálna sterilizácia Nemocnice AGEL Zvolen. Vedeli ste, že stroj určený na steriliáciu zdravotníckych pomôcok po každom spustení a dokončení svojho programu podlieha prísnej kontrole, či sterilizáciu vykonal správne? Že meno zdravotníka, ktorý obsluhoval sterilizačný stroj je na každom operačnom sete ako meno zodpovednej osoby za steriliáciu? A to všetko s jediným cieľom, aby sterilizácia bola stopercentne zabezpečená.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zvolen sa v minulom roku narodilo takmer 1230 detí

7.1.2021

Minulý rok bol v pôrodnosti napriek pretrvávajúcej pandémii takmer rovnaký ako ten predošlý. Narodili sa stovky detí, a to aj vďaka skvelému tímu ľudí na Gynekologicko – pôrodníckom oddelení zvolenskej nemocnice. Výnimkou neboli ani pôrody covid pozitívnych matiek za prísnych hygienických opatrení.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen zmobilizovala všetky svoje sily a prostriedky, aby chod nemocnice udržala

4.1.2021

Nemocnica AGEL Zvolen zvládla udržať chod nemocnice aj počas náročného obdobia vianočných sviatkov. Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu muselo prijať vedenie nemocnice viaceré organizačné opatrenia. Naďalej je možné sa dať v mobilnom odberovom mieste otestovať bezplatným antigénovým testom, nemocnica realizuje aj PCR testy objednaným pacientom.

Celý článok


Radosť prichádza aj v čase pandémie. „Život nezastavíš, on si nájde cestu sám,“ hovorí primár Gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia zvolenskej nemocnice

29.12.2020

„Deti prichádzali na svet aj počas hospodárskych a politických kríz, vojen a živelných katastrof. Tie posledné dve nás zatiaľ obišli. Pandémia, žiaľ nie,“ hovorí primár Gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen, MUDr. Peter Molitoris.

Celý článok


Pacienti na COVID oddelení sa budú môcť spojiť s rodinami. Nemocnica AGEL Zvolen im umožní videohovor

21.12.2020

Nemocnica AGEL Zvolen je partnerom a zároveň aj podporovateľom svojich pacientov a ich rodinných príslušníkov. Pacienti, ktorí ležia na COVID oddelení už nebudú musieť byť celkom izolovaní od svojich najbližších. Objať ich síce nebudú môcť, ale zvolenská nemocnica im umožní videohovor. Obidve strany sa uvidia, budú sa môcť počuť a láskavým slovom povzbudiť.

Celý článok


Mobilné odberové miesto zvolenskej nemocnice bude pracovať najbližšie dni obmedzene

18.12.2020

Mobilné odberové miesto (MOM), ktoré zriadila Nemocnica AGEL Zvolen na bezplatné antigénové testovanie verejnosti, bude počas vianočných sviatkov pracovať v obmedzených časoch.

Celý článok


Je práca na COVID oddelení nebezpečná? Obavy sú na mieste, ale prevláda pocit zodpovednosti a spolupatričnosti

17.12.2020

Na aktuálnu pandémiu koronavírusu nikto nebol pripravený, nepočítalo sa s ňou ani pred mnohými desiatkami rokov pri budovaní viacerých nemocníc. Čelíme tlaku, ktorý nás vytrhol z komfortu a postavil pred úlohy, ktoré si nikto nevedel predtým naštudovať, pripraviť sa na ne. Zápasíme s neviditeľným nepriateľom a aj zdravotníci na covidovom oddelení v Nemocnici AGEL Zvolen spolu s vedením nemocnice robia všetko preto, aby tieto zložité časy nepocítili tí najzraniteľnejší. Pacienti s ochorením COVID-19.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen zmenila mobilné odberové miesto. Za minulý týždeň otestovali takmer 1800 záujemcov

14.12.2020

Nemocnica AGEL Zvolen od dnešného dňa zmenila miesto, kde je možné vykonať testovanie na bezplatné antigénové testovanie. Po novom sa toto mobilné odberové miesto nachádza v priestoroch klubu dôchodcov v blízkosti nemocnice na ulici Ferjenčíka. Nemocnica eviduje zo strany verejnosti veľký záujem o testovanie. Len za minulý týždeň otestovali takmer 1800 záujemcov. Nemocnica sa v týchto dňoch pripravuje aj na každoročné fungovanie v tzv. vianočnom režime.

Celý článok


Na urgentnom príjme to vrie udalosťami, ale aj emóciami. O bizarné situácie na tomto oddelení nie je núdza

10.12.2020

Ako samotní lekári hovoria, zážitkov, a hlavne tých k neuvereniu, je na „urgente“ skutočne neúrekom. Faktom však zostáva, že na urgentnom príjme v Nemocnici AGEL Zvolen musia ošetriť od tých najmenších až po geriatrických pacientov zo štyroch okolitých okresov. MUDr. Peter Púpava zažíval počas mnohých služieb aj neobvyklé situácie. Vyšetrenie glykémie u „unaveného“ psa neskoro v noci patrilo tiež k tým bizarnejším.

Celý článok


Rádiologička vo zvolenskej nemocnici: „Na snímkach sme už videli aj žiletky v žalúdku“

4.12.2020

Rádiológia. Odbor, bez ktorého si dnes už žiadna nemocnica nevie predstaviť svoje fungovanie v tomto roku oslávila 125. rokov, čo tento medicínsky odbor vznikol. Využíva aplikáciu fyziky a moderných technológii. Na rádiologických oddeleniach pracujú spoločne lekári špecialisti, rádiologickí technici a fyzici. Cieľom je pre lekárov priniesť rýchle, kvalitné a presné zobrazenie časti tela, ktorá spôsobuje pacientovi ťažkosti. Rádiológovia sú jedny z najžiadanejších odborníkov v každom zdravotníckom zariadení a tých kvalitných, si nemocnice dobre strážia. Ide o veľmi perspektívne, ale aj veľmi technicky a odborne náročné povolanie. Priblížiť rádiológiu sa nám pokúsila primárka rádiodiagnostického oddelenia z Nemocnice AGEL Zvolen, MUDr. Valentína Rusenková.

Celý článok


Strážia naše zdravotné tajomstvá. Dokumentačné sestry sú súčasťou Nemocnice AGEL Zvolen od jej začiatku

2.12.2020

Je ich šesť a majú pod palcom všetky zdravotné dokumentácie hospitalizovaných pacientov. Nič im nesmie ujsť, všetko musia poctivo skontrolovať, zosumarizovať, zoradiť a archivovať tak, aby aj po mnohých rokoch bola dokumentácia k dispozícii k nahliadnutiu.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen robí všetko pre zvládnutie pandemickej situácie

30.11.2020

Nemocnica AGEL Zvolen sa snaží robiť všetko preto, aby aj v čase pandémie koronavírusu zostal jej chod zachovaný a čo najmenej musela obmedziť chod jednotlivých oddelení. Vzhľadom na vyšší počet covid pozitívnych pacientov, nemocnica pre nich vyčlenila ďalšie lôžka. Naďalej funguje mobilné odberové miesto na bezplatné antigénové testovanie, ako aj na PCR testy a v nemocnici platí zákaz návštev.

Celý článok


Z Nemocnice AGEL Zvolen mesačne odvezú až 11 ton bielizne

25.11.2020

Zaujíma vás, kde končí znečistená nemocničná bielizeň a ako ju perú? Nemocnica AGEL Zvolen spotrebuje mesačne približne 11 ton bielizne zo všetkých oddelení a ambulancií. Zdravotnícka bielizeň potom končí v práčovni, kde sa perie pri najvyšších teplotách a v pracích prostriedkoch namiešaných podľa špeciálnych receptúr.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen pracuje v rovnakom režime ako pred pandémiou. Operácie sa nerušia a sprevádzajúca osoba môže byť stále za prísnych hygienických opatrení pri pôrode

20.11.2020

Hoci sa nielen Slovensko, ale aj celý svet už mesiace trápi s novým vírusom COVID-19 a v rámci bezpečnosti boli zavádzané aj obmedzujúce opatrenia, v Nemocnici AGEL Zvolen majú pacienti aj naďalej oporu. Lekárska starostlivosť nie je obmedzovaná a je stále plne poskytovaná.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zvolen otestovali počas 2. testovacieho víkendu 1314 ľudí

9.11.2020

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci druhého celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19 v piatok a sobotu (6. – 7.11.2020), otestovala spolu 1314 ľudí. Medzi nimi svojich zamestnancov, pacientov, ich rodinných príslušníkov, ale aj náhodných záujemcov. Z otestovaných bolo 31 pozitívnych.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zvolen rodila matka pozitívna na COVID-19

9.11.2020

Zaťažkávacou skúškou si prešiel v ostatných dňoch zdravotnícky personál Gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen. Pri prijímaní do nemocnice 23-ročnej rodičky a následnom antigénovom testovaní totiž vyšla z testu ako COVID pozitívna.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zvolen otestovali počas víkendu 1670 ľudí. Zdravotníci vydali zo seba maximum napriek únave a vypätiu

2.11.2020

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19 v piatok a sobotu (30. – 31.10.2020), otestovala tiež svojich zamestnancov a ich rodinných príslušníkov. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 1670 testovaným, z nich bolo 13 pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Potešujúcou správou je, že medzi pozitívnymi nebol žiadny zamestnanec nemocnice.

Celý článok


Hanka je 1000. dieťatko narodené v Nemocnici AGEL Zvolen v tomto roku

27.10.2020

Hoci je epidemiologická situácia na Slovensku stále vážna, život okolo nás denne prináša aj krásne momenty. Jedným z nezabudnuteľných je určite narodenie malého človiečika. V Nemocnici AGEL Zvolen sú tieto dni náročné, radostné chvíle však zaznamenávajú aj tu. Na Gynekologicko – pôrodníckom oddelení v týchto dňoch prišlo na svet 1000. dieťatko v tomto roku. Dievčatko s krásnym slovenským menom, Hanka.

Celý článok


O nemocničnej lekárni verejnosť zvyčajne nevie. Súčasťou Nemocnice AGEL Zvolen je však už 43 rokov

22.10.2020

Nemocničná lekáreň AGEL Zvolen zabezpečuje pre oddelenia a ambulancie zvolenskej nemocnice ročne viac ako 3,5 milióna balení liekov, diagnostických prípravkov a špeciálneho zdravotníckeho materiálu. „Pred očami verejnosti je táto lekáreň takmer vždy skrytá. Stará sa totiž o zabezpečenie všetkých liekov, ktoré lekári v nemocnici naordinujú hospitalizovaným pacientom. Každá zdravotnícka pomôcka je zabezpečená prostredníctvom nemocničnej lekárne, a to od malej ihly, až po veľké chirurgické nástroje používané pri operáciách,“ vysvetľuje vedúca lekárne, Mgr. Melisa Švecová.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen získala prestížnu plaketu ANGELS AWARDS za liečbu cievnych mozgových príhod

20.10.2020

V uplynulých dňoch získala Nemocnica AGEL Zvolen významné ocenenie. European Stroke Organization jej udelila zlatú plaketu ANGELS AWARDS za prístup v liečbe cievnych mozgových príhod (CMP). Najväčšiu zásluhu na ocenení má celý tím Neurologického oddelenia zvolenskej nemocnice pod vedením primára MUDr. Erika Kiššimona.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen posilnila triáž pri vstupe do nemocnice. Zdravotníkom pomáhajú aj príslušníci Ozbrojených síl

19.10.2020

Súčasťou Nemocnice AGEL Zvolen sú od dnes, 19. októbra 2020, vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu, aj vojaci Ozbrojených síl SR. Tí sú nemocnici nápomocní aj tým, že do nemocnice nepustia nikoho so zvýšenou teplotou. V Nemocnici AGEL Krupina je taktiež jeden príslušník armády, ktorý vykonáva rovnakú činnosť.

Celý článok


Nutričná terapeutka zvolenskej nemocnice dohliada na jedlá pacientov 29 rokov. Ľubomíra Fraňová: ,,U nás doma by ste vyprážané jedlá nenašli“

8.10.2020

Jedným z najdôležitejších podmienok zdravia, resp. liečby v prípade choroby je správny životospráva. V Nemocnici AGEL vo Zvolene poskytujú svojim pacientom až 40 druhov diét, a to presne podľa ich potrieb a diagnózy. Každý deň na správnu výživu, stravovanie a ich dodržiavanie tak zo strany nemocnice ako aj samotných pacientov dohliada špecialistka – nutričná terapeutka Ľubomíra Fraňová.

Celý článok


Moderné prístroje pomáhajú zachrániť tých najbezbrannejších

5.10.2020

Pomáhajú lekárom v boji o záchranu života tých najmenších. Na oddelení Nemocnice AGEL Zvolen majú lekári k dispozícii modernú resuscitačnú jednotku. Nemocnica ho dostala v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici dnes oslavuje ,,svoj deň“ viac ako 130 lekárov

1.10.2020

Sú tu pre nás vtedy, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí dnešný Medzinárodný deň lekárov. V Nemocnici AGEL Zvolen pracuje viac ako stovka lekárov, ktorí sa denne starajú o to najdôležitejšie, čo máme – o naše zdravie.

Celý článok


,,Ani raz v mojej profesionálnej praxi som neoľutovala, že som sa stala sestrou,“ hovorí Mgr. Elena Malatincová po 41 rokoch vo zvolenskej nemocnici

28.9.2020

September je pre sestru Mgr. Elenu Malatincovú každý rok výnimočný aj tým, že naň spomína aj ako na mesiac nástupu do zvolenskej nemocnice. Písal sa rok 1979, kedy ako mladá absolventka Strednej zdravotníckej školy vo Zvolene nastúpila na oddelenie nedonosených a patologických novorodencov. Aj po uplynutí 41 rokov každé ráno vchádza s úsmevom do tej istej nemocnice a výber svojho povolania neľutuje.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvára Dom ošetrovateľskej starostlivosti

25.9.2020

Nemocnica AGEL Zvolen od 1. októbra rozširuje rozsah svojich služieb a otvára úplne nový Dom ošetrovateľskej starostlivosti. Nachádzať sa bude v priestoroch nemocnice s kapacitou 18 lôžok a je určený pre pacientov, ktorí potrebujú následnú zdravotnú starostlivosť. Ide o veľmi žiadané zariadenia, ktorých je na Slovensku stále málo, jeho pridanou hodnotou bude umiestnenie priamo v priestoroch nemocnice.

Celý článok


Zvolenská nemocnica dostala stovky plienok

18.9.2020

Aj napriek tomu, že je tento rok kvôli pandemickej situácii náročnejší a hektickejší, sú ľudia a občianske združenia ochotní si pomáhať. Dôkazom toho je dar od Nadácie Križovatka, ktorá nezištne venovala Nemocnici AGEL Zvolen takmer 370 plienok.

Celý článok


Mladí študenti z Čiech si vyskúšali realitu zvolenskej nemocnice

17.9.2020

Desať dní, desať študentov, nové skúsenosti, nová prax. V rámci projektu ERASMUS+ navštívilo desať študentov AGEL Střední školy zdravotnické a vyšší odborné školy zdravotnické z Ostravy Nemocnicu AGEL Zvolen. Prví maturanti a praktické sestry po skúškach boli rozdelení na zvolenskú chirurgiu, traumatológiu, gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, OAIM a pediatriu. Aj do tohto výmenného pobytu zasiahla pandémia koronavírusu

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen organizovala V. celoslovenskú vedeckú konferenciu Hlavnými témami bola problematika Clostridium difficile v zdravotníckych zariadeniach, periférne a centrálne invazívne vstupy

11.9.2020

Kvalitná zdravotná starostlivosť záruka spokojnosti hospitalizovaného pacienta. Pod týmto názvom zorganizovala Nemocnica AGEL Zvolen v uplynulých dňoch V. celoslovenskú vedeckú konferenciu vo Vígľaši. Hoci sa konferencia každoročne koná na jar, kvôli pandémii koronavírusu bol jej termín presunutý až na september.

Celý článok


V Nemocnici Zvolen pokračuje výstavba nového urgentného príjmu

8.9.2020

Nemocnica AGEL Zvolen pokračuje vo výstavbe úplne nového komplexu urgentného príjmu. Stavbu, ktorá sa začala vlani koncom septembra, pribrzdila pandémia koronavírusu, aktuálne už naplno pokračuje a návštevníci nemocnice môžu postup prác sledovať aj navonok.

Celý článok


Zvolenská nemocnica významne rozšírila kapacitu interného oddelenia

3.9.2020

Nemocnica AGEL Zvolen operatívne zareagovala na aktuálne potreby pacientov a v rámci zvyšovania kvality svojich služieb významným spôsobom zvýšila kapacitu tamojšieho Interného oddelenia až na 80 lôžok.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici absolvovala pôrod mamička v karanténe

31.8.2020

Nemocnica AGEL Zvolen prijala už na začiatku epidémie koronavírusu všetky potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. V uplynulých dňoch si pripravenosť na výnimočné situácie, súvisiace s koronavírusom odskúšali v reálnom živote. V nemocnici totiž absolvovala pôrod mamička, ktorá bola kvôli manželovi v karanténe pre možné podozrenie na COVID-19. Celý pôrod sa realizoval v tzv. červenej covidovej zóne nemocnice a v osobitne vyčlenenej pôrodnej sále. Všetci lekári museli pôrod realizovať v ochranných oblekoch, ochrannú rúšku musela mať aj rodička a muselo sa prísne dbať o to, aby pri pôrode bolo čo najviac eliminované riziko možnej nákazy predovšetkým bábätka, ale aj lekárov a sestier.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici poskytujú až 40 druhov diétnej stravy

27.8.2020

Výživa patrí medzi základné potreby človeka. Dobrý nutričný stav človeka má priamy vplyv na jeho rast a vývoj, na udržiavanie a podporu zdravia s dôrazom na kvalitu života. Výživa hrá dôležitú úlohu v liečebnom procese väčšiny ochorení. Hlavná pozornosť je pritom venovaná potravinám, ktorým by sme sa mali vyhýbať, prípadne ich príjem obmedziť. Dôležitou súčasťou správne nastavenej liečby je aj zodpovedajúca strava, resp. diéta, vytvorená presne na mieru podľa stanovenej diagnózy. Nemocnica AGEL Zvolen poskytuje svojim pacientom stravu na mieru presne podľa ich potrieb.

Celý článok


Zvolenská nemocnica rozširuje online objednávanie pacientov. Do siete pribudli ďalšie ambulancie.

25.8.2020

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci zvyšovania kvality svojich služieb a zavádzania moderných metód komunikácie s pacientom rozšírila online objednávanie pre pacientov o ďalšie ambulancie. Od augusta 2020 je možné sa online objednať aj na ambulanciu vnútorného lekárstva, obe gynekologické ambulancie, neurologickú ambulanciu a ortopedickú ambulanciu. O pár dní pribudne aj ambulancia HTO a algeziologická ambulancia. Projekt pohodlného a rýchleho objednávania teda funguje celkovo už v desiatich ambulanciách nemocnice.

Celý článok


Intímne problémy trápia ženy najmä v lete

21.8.2020

Prázdniny a s nimi spojené dovolenky či víkendy strávené v bazéne sa môžu odraziť na zdraví ženy, práve v tomto období bojuje nežnejšie pohlavie s rôznymi intímnymi zdravotnými problémami. Najčastejšie ide práve o mykózy, o ktorých koluje v spoločnosti aj množstvo mýtov. Porozprávali sme sa o nich s gynekológom MUDr. Andrejom Jenčom z Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Otravu hubami nepodceňujte, patrí medzi najnebezpečnejšie druhy otráv

17.8.2020

Sezóna zbierania húb je v plnom prúde, avšak aj napriek tomu, že sú pre náš organizmus v mnohom prínosné, môžu byť aj veľmi nebezpečné. Ide najmä o prípady, kedy majú hubári slabé vedomosti a pozbierajú a následne zjedia práve tie jedovaté. Skúsenosti s tým majú aj v Nemocnici AGEL Zvolen, kde ročne, najmä počas leta, hospitalizujú desiatky otrávených pacientov.

Celý článok


Nebezpečné prázdninové zábavy mladistvých sa môžu skončiť aj v nemocnici

14.8.2020

Letné prázdniny sú obdobím, kedy školáci trávia viac času s rovesníkmi, avšak ich zábava sa občas končí v nemocnici. Neraz popíjajú alkoholické nápoje, ktoré sú pre ich organizmus mimoriadne nebezpečné a môžu si spôsobiť otravu. Skúsenosti s tým majú aj na Detskom oddelení v Nemocnici AGEL Zvolen, kde počas prázdnin takéto prípady evidujú. Kedy je potrebná hospitalizácia, ako sa tomu vyvarovať a prečo je pitie alkoholu u detí a tínedžerov také nebezpečné, sme sa opýtali primárky detského oddelenia zvolenskej nemocnice MUDr. Zuzany Krčíkovej.

Celý článok


AGELLAB v rámci testovania na koronavírus vyšetril takmer 13-tisíc vzoriek

13.8.2020

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy laboratóriá nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod laboratórií AGELLAB vo Zvolene a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo manažérkou laboratórneho segmentu Ing. Elenou Gaboňovou.

Celý článok


Zvolenská nemocnica bude mať nový prístroj CT

31.7.2020

Nemocnica AGEL Zvolen začne od pondelka, 3. augusta, výmenu počítačového tomografu, teda CT prístroja. Táto novinka prinesie počas nasledujúcich dvoch mesiacov určité obmedzenia, avšak v konečnom dôsledku nový prístroj bude pre pacientov aj personál veľkým prínosom.

Celý článok


Naši zamestnanci prejavili ako profesionáli, schopní a pripravení ujať sa svojej role Svoju empatiu prejavili aj mladí dobrovoľníci

27.7.2020

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod Nemocnice AGEL Zvolen a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľkou, Ing, Ľudmilou Veselou, MBA.

Celý článok


Kŕčové žily nie sú iba kozmetický problém, ich neliečenie môže spôsobiť vážne komplikácie

24.7.2020

V súčasnosti je cievna chirurgia je vysokošpecializovaný odbor, ktorý je legislatívne viazaný na adekvátne personálne a materiálno technické vybavenie. Venujú sa jej aj v Cievnej chirurgickej ambulancii Nemocnice AGEL Zvolen, pričom jeden z najčastejších problémov, s ktorým pacienti prichádzajú, sú varixy, známe aj pod pojmom kŕčové žily.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen prijala mimoriadne opatrenia, od zajtra budú zakázané návštevy

21.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica AGEL Zvolen opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Vo zvolenskej pôrodnici sa počas polroka narodilo takmer 600 bábätiek

16.7.2020

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Zvolen je neustále vyhľadávaným miestom, kam prichádzajú rodiť budúce mamičky zo širokého okolia. Počas prvých šiestich mesiacov sa tu narodilo 583 detičiek, z toho 304 chlapcov a 279 dievčat.

Celý článok


Mladé medicínske posily v Nemocnici AGEL Zvolen

14.7.2020

Nemocnica AGEL Zvolen má od júla nové medicínske posily. Rady tamojších lekárov sa rozšírili o tri mladé absolventky medicíny. Ich cesta za medicínou bola nevyspytateľná, v nemocnici sa mladým dámam veľmi tešia a veria, že u nich zotrvajú čo najdlhšie.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zvolen zmenili odberové pracovisko na testovanie koronavírusu

6.7.2020

Nemocnica AGEL Zvolen v týchto dňoch zrealizovala viaceré organizačné zmeny súvisiace s odberovým pracoviskom na odbery vzoriek pre testy na koronavírus COVID-19 a s chodom Infektologickej ambulancie.

Celý článok


Zdravotníci na urgentnom príjme vo Zvolene si musia chrániť zdravie pred agresívnymi pacientmi. Lekár má postavenie verejného činiteľa

3.7.2020

Lekári, sestry a ošetrovatelia v Nemocnici AGEL Zvolen, ktorí slúžia na pohotovosti, majú v rámci svojej práce aj náročné služby s extrémnymi zážitkami s neprispôsobivými pacientmi, ktorí neraz ohrozujú aj životy zdravotníkov. Za minulý rok zaznamenali až 13 verbálnych útokov a v jednom prípade bol dokonca zdravotník poškodený fyzickým napadnutím. Hoci sú priestory pohotovosti snímané kamerami, agresívni a opití pacienti s nezmyselnými požiadavkami sa množia. Zdravotníci tak musia dbať pri nočných službách aj o svoju bezpečnosť a bezpečnosť ostatných slušných pacientov.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvorila ortopedickú ambulanciu

1.7.2020

Nemocnica AGEL Zvolen poskytuje od júla služby zdravotnej starostlivosti aj v Ortopedickej ambulancii. Tá sa doteraz síce nachádzala v priestoroch nemocnice, avšak od 1. júla prešlo jej fungovanie priamo pod Nemocnicu AGEL Zvolen. Ordinuje v nej MUDr. Elena Kašubová a pacienti ju nájdu v nových priestoroch detského pavilónu na prízemí.

Celý článok


Zvolenské novorodeniatka dostanú háčkované chobotničky

25.6.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL SK, má na novorodeneckom oddelení milú novinku. Prvé dni novonarodených bábätiek spríjemňujú háčkované chobotničky, ktoré nemocnica dostala od dobrovoľníčok.

Celý článok


Nemocnica Zvolen zmenila spôsob zisťovania anamnézy pacientov

18.6.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, v súvislosti s uvoľňovaním opatrení súvisiacich s pandémiou koronavírusu dnešným dňom, t. j. 18. júnom 2020 o 15.30 hod končí doterajší režim triedenia pacientov (triáže) pri vstupe na polikliniku, pri vstupe do chirurgického pavilónu a pri vstupe do spoločného pavilónu. Rovnaká zmena sa týka aj Nemocnice Krupina.

Celý článok


V Nemocnici Zvolen pokračuje výstavba nového urgentného príjmu

17.6.2020

Od júna naplno pokračuje modernizácia v Nemocnici Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Výstavba úplne nového komplexu urgentného príjmu bola dočasne pozastavená najmä z dôvodu obmedzenia dodávateľských prác zo zahraničia, čo súviselo s obmedzeniami prijatými kvôli pandémii koronavírusu. Nový urgentný príjem by mal byť hotový budúci rok v lete.

Celý článok


V Nemocnici Zvolen sa v roku 2020 narodilo už 500. dieťatko

9.6.2020

V piatok 5. júna privítala zvolenská pôrodnica už päťsté bábätko narodené v roku 2020. Malá Terezka sa narodila 35-ročnej mamičke Monike zo Zvolena, obe sú zdravé a spokojné a aj napriek tomu, že sa im v nemocnici páčilo, tešia sa domov na ocka a veľkého brata Peťka (10 rokov).

Celý článok


Nemocnica Zvolen opätovne povolila návštevy príbuzných u pacientov

4.6.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, vzhľadom na priaznivý vývoj epidemiologickej situácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu opätovne povolila návštevy príbuzných u pacientov, ktorí sú v nemocnici hospitalizovaní. Platia však pri nich určité obmedzenia. Zákaz návštev trval od 6. marca 2020.

Celý článok


Nemocnica Zvolen už funguje v bežnom režime aj v rámci ambulantnej starostlivosti

1.6.2020

V Nemocnici Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, sa po obmedzeniach, vyplývajúcich z pandémie koronavírusu, vracia do normálu aj špecializovaná ambulantná starostlivosť. Pacienti, ktorým boli vyšetrenia odložené v rámci mimoriadnych opatrení, budú môcť svoje vyšetrenia absolvovať. Špecializovaní ambulantní lekári už naplno fungujú, nemocnica však upozorňuje, že na oddeleniach stále treba dodržiavať zvýšené preventívne hygienické opatrenia.

Celý článok


Nemocnica Zvolen sa vracia k predpôrodným kurzom

26.5.2020

V Nemocnici Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, sa po niekoľkých mesiacoch budú môcť budúce mamičky zúčastniť predpôrodných kurzov. Tie boli, vzhľadom na epidemiologické opatrenia, zrušené, avšak od 1. júna sa otvárajú opäť a je o ne veľký záujem.

Celý článok


Nemocnica Zvolen postupne uvoľňuje opatrenia a ruší covidové lôžka

22.5.2020

Dvanásť nemocníc, patriacich do siete AGEL, medzi nimi aj Nemocnica Zvolen, v súvislosti s rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR postupne uvoľňuje opatrenia, ktoré boli prijaté vzhľadom na pandémiu koronavírusu COVID-19. Nemocnice naplno rozbiehajú plánované operácie, obnovuje sa činnosť ambulancií, ktorých činnosť bola z časti obmedzená a vyčlenené, tzv. covidové lôžka sa postupne rušia a môžu ich opäť využívať pacienti na bežných oddeleniach nemocníc.

Celý článok


Nemocnica Zvolen spustila sérologické testovanie na prítomnosť protilátok na COVID-19

21.5.2020

V Nemocnici Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, vyšetria zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo 045/5201 111 a samoplatca zaplatí za vyšetrenie 19 EUR priamo v pokladni nemocnice.

Celý článok


V Nemocnici Zvolen začali opätovne realizovať plánované operácie

19.5.2020

Nemocnica Zvolen a. s., ktorá je členom skupiny AGEL, začala v včera, 18. mája, opätovne operovať pacientov, ktorých zákroky boli odložené. K odloženiu bolo potrebné pristúpiť v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Vysoký krvný tlak je tichý, neviditeľný a nebolí O to je však nebezpečnejší

15.5.2020

Preventívne prehliadky sú pre naše zdravie mimoriadne dôležité a môžu odhaliť množstvo chorôb už v ranom štádiu. Jednou z nich je aj vysoký krvný tlak, ktorý je nebezpečný tým, že, ľudovo povedané, ,,nebolí“. Práve na tento zdravotný problém a na jeho prevenciu upozorňuje Svetový deň hypertenzie, ktorý je 17. mája.

Celý článok


Nemocnica Zvolen a. s. začala komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

24.4.2020

Nemocnica Zvolen a. s., člen skupiny AGEL, začala od štvrtku, 23. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa v nemocnici bude možné v stanovených termínoch. Cena testu je 65 EUR.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici už môže byť pri pôrode aj otec dieťaťa

16.4.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zaviedla v týchto dňoch novinku, ktorú určite ocenia mnohé budúce mamičky. Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení opätovne umožnili pri pôrode prítomnosť otca dieťaťa, resp. inej sprevádzajúcej osoby.

Celý článok


Spoločnosť AGEL SK sa pripája k laboratórnemu testovaniu COVID-19

7.4.2020

Laboratóriá skupiny AGEL SK a.s., konkrétne pracovisko centrálneho laboratória v Nemocnici Zvolen a.s., spúšťa testovanie na prítomnosť ochorenia COVID-19. Testovanie COVID-19 sa bude poskytovať pre pacientov a zamestnancov dvanástich zdravotníckych zariadení AGEL SK a.s., a pripravuje sa možnosť otestovania pre samoplatcov.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici pomáhajú aj dobrovoľníci

31.3.2020

Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 si žiada vo všetkých nemocniciach maximálne nasadenie lekárov, sestier, ošetrovateľov. Vzhľadom na mimoriadne opatrenia, ktoré boli v zdravotníckych zariadeniach prijaté, sú potrebné aj väčšie personálne kapacity na zvládnutie zmenenej organizácie každodenného chodu nemocníc počas mimoriadneho režimu. Jednou z možností, ako sa s touto situáciou vysporiadať, je aj nezištná pomoc zo strany dobrovoľníkov, prevažne z radov študentov medicíny. V Nemocnici Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, už prví traja dobrovoľníci prikladajú ruku k dielu a okrem získania cenných skúseností pomáhajú nášmu personálu zvládať nápor, ktorý táto aktuálna epidemiologická situácia prináša.

Celý článok


Ako ovplyvňuje šíriaci sa koronavírus COVID-19 chod zvolenskej lekárne?

30.3.2020

Lekáreň v Nemocnici Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, je pripravená čeliť šíriacemu sa koronavírusu COVID-19. Prijala mimoriadne opatrenia, ktorými zabezpečuje ochranu nielen pacientov, ale aj personálu lekárne.

Celý článok


Nemocnica Zvolen sprísňuje v súvislosti s COVID-19 opatrenia

17.3.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Malých pacientov vo Zvolene potešili vojaci

9.3.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, v uplynulých dňoch privítala na svojom Detskom oddelení návštevu vo vojenských uniformách. Príslušníci vzdušných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky pravidelne a dlhodobo spolupracujú s nemocnicou v rámci starostlivosti o svojich vojakov, ale snažia sa pomáhať aj deťom, a to nielen v rámci svojej profesie. Teraz sa zamerali na najmenších pacientov. Z dobrovoľného finančného príspevku zakúpili televízor, ktorý venovali malým pacientom na Detskom oddelení, aby mohli mať aspoň trochu spríjemnený pobyt v nemocnici. Okrem televízneho prijímača vojaci venovali deťom aj plyšové hračky.

Celý článok


Novorodencom vo zvolenskej nemocnici darovali monitory dychu

5.3.2020

Ich cieľom je pomáhať vybaviť slovenské nemocnice, ich pôrodnice a novorodenecké oddelenia monitormi dychu Babysense. Autormi projektu ,,Mamička, dýcham“ je Nadácia Križovatka v spolupráci so spoločnosťou AETAS, ktoré v uplynulých dňoch venovali prvej zo siete nemocníc AGEL - Nemocnici Zvolen, dva monitory dychu bábätiek. Ambicióznym cieľom projektu je, aby bolo monitorom dychu vybavené každé lôžko pre novorodencov a dojčatá a eliminovala sa tak hrozba syndrómu náhleho úmrtia dieťaťa.

Celý článok


Nemocnica Zvolen používa vo svojom mikrobiologickom laboratóriu moderný prístroj MALDI Biotyper

26.2.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, rozšírila činnosti svojho mikrobiologického laboratória o ponuku výkonov identifikácie mikroorganizmov na prístroji MALDI Biotyper, ktorého výrobcom je spoločnosť Brucker a distribútorom pre Slovenskú republiku firma BioVendor Slovakia s.r.o.. Veľkou výhodou využitia tohto prístroja je rýchlosť detekcie a identifikácie, vysoká rozlišovacia schopnosť a tiež možnosť analýzy väčšieho počtu vzoriek naraz.

Celý článok


Nemocnica Zvolen vynovila Detské oddelenie

18.2.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL v uplynulých týždňoch zrevitalizovala tamojšie Detské oddelenie. Celkové náklady na rekonštrukčné práce si vyžiadali takmer 45 000 EUR a oddelenie tak zásadným spôsobom zlepšilo komfort pre malých pacientov, ako aj zvýšilo kvalitu poskytovaných služieb.

Celý článok


V Nemocnici Zvolen chystajú rekonštrukciu výťahov

4.2.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, pripravuje rozsiahlu rekonštrukciu svojich výťahov. Cieľom je zmodernizovať doterajšie zastarané a zvýšiť tak komfort pohybu návštevníkov i zamestnancov. Investícia za 210 tisíc EUR by mala byť hotová do pol roka.

Celý článok


V Nemocnici Zvolen vlani hospitalizovali takmer 15 500 pacientov a investovali do rozvoja nemocnice vyše milión EUR

21.1.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, vlani hospitalizovala takmer 15 500 pacientov, vykonala približne 3 400 operácií, ambulantne ošetrili viac ako 137 tisíc pacientov a narodilo sa tu 1260 bábätiek, čo je o 31 novorodencov viac ako v roku 2018. Spoločnosť AGEL SK do rozvoja nemocnice investovala vyše milión EUR, ďalších 3,6 milióna sa preinvestovalo z prostriedkov EÚ pre projekt „Modernizácia infraštruktúry pre zefektívnenia poskytovania akútnej zdravotnej starostlivosti v Nemocnici Zvolen a.s.“, ktorý je v celkovej hodnote 7,1 milióna Eur.

Celý článok


Zvolenská nemocnica spustila online objednávanie pacientov

29.11.2019

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, v rámci zvyšovania kvality svojich služieb, spustila online objednávanie pre pacientov. Projekt pohodlného a rýchleho objednávania zatiaľ funguje v troch ambulanciách. Nemocnica má tiež novú recepciu.

Celý článok


Budúce mamičky si prišli pozrieť miesto, kde privedú na svet svoje bábätká

29.10.2019

S veľkým záujmom budúcich mamičiek sa stretol deň otvorených dverí na gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice vo Zvolene, člena skupiny AGEL SK. Okrem prehliadky samotnej pôrodnice, podmienok a prostredia, kde mamičky privádzajú na svet svoje ratolesti, sa im venoval aj primár MUDr. Peter Molitoris s témami ohľadom humanizácie pôrodu a najnovších metód tlmenia bolesti v priebehu pôrodu.

Celý článok


Slávnostná certifikácia primárov a vedúcich sestier v Nemocnici Zvolen

28.10.2019

V utorok 22. októbra sa v Nemocnici Zvolen a.s., ktorá je členom skupiny AGEL SK, slávnostne odovzdávali certifikáty o absolvovaní školenia Komunikačných štandardov v zdravotnej a ošetrovateľskej starostlivosti. Kurzy boli akreditované Lekárskou komorou. Lekári za ich absolvovanie môžu získať 16 kreditov a všeobecné sestry 14. Cieľom týchto kurzov je skvalitnenie poskytovanej zdravotnej starostlivosti v oblasti komunikácie s pacientom, ktorá je jej nevyhnutnou a dôležitou súčasťou.

Celý článok


V Nemocnici Zvolen sa začalo s výstavbou nového urgentného príjmu

22.10.2019

V utorok, 22. októbra 2019 odštartovala v Nemocnici Zvolen, člena skupiny AGEL SK, výstavba úplne nového komplexu urgentného príjmu. Projekt pod názvom ,,Modernizácia infraštruktúry pre zefektívnenie poskytovania akútnej zdravotnej starostlivosti“ je spolufinancovaný z Európskeho fondu európskeho rozvoja. Nemocnica na tento projekt získala nenávratný finančný príspevok z Intergrovaného regionálneho operačného programu. Celková hodnota projektu je aj so spolufinancovaním Nemocnice Zvolen 7,1 miliónov EUR. Stavbu realizuje firma Chemkostav a.s. Michalovce, ktorá zvíťazila vo verejnej súťaži na zhotoviteľa.

Celý článok


V Nemocnici Zvolen sa v roku 2019 narodilo už 1000. dieťatko

18.10.2019

V nedeľu 13.októbra privítala zvolenská pôrodnica už tisíce bábätko narodené v roku 2019. Malá Sára sa narodila mamičke Ivanke a na svet jej pomáhal gynekológ – pôrodník MUDr. Milan Mikuš. Obe sú zdravé a spokojné a aj napriek tomu, že sa im v nemocnici páčilo, si už užívajú pohodlie svojho domáceho prostredia.

Celý článok


Nemocničná lekáreň vo Zvolene získala štatút ,,Výučbová lekáreň“

4.10.2019

Slovenská lekárnická komora pridelila štatút ,,Výučbová lekáreň“ nemocničnej lekárni Nemocnice Zvolen, ktorá patrí do celoslovenskej siete nemocníc skupiny AGEL SK. Vďaka tomuto štatútu je možné, aby sa študenti v magisterskom študijnom programe v študijnom odbore farmácia uchádzali v tejto lekárni o odbornú prax.

Celý článok


Nový prístroj zvýši bezpečnosť a kvalitu operácii vo zvolenskej nemocnici

26.9.2019

Novú artroskopickú pumpu už niekoľko dní využíva chirurgické oddelenie Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL SK. Prístroj získala nemocnica darom od Nadačného fondu Continental Automotive v Nadácii Pontis. Dar v hodnote 10 tisíc eur odovzdal vedeniu nemocnice a chirurgickému oddeleniu generálny riaditeľ Continental Automotive Andreas Heinisch a finančný riaditeľ Contental Automotive Milan Škarvada.

Celý článok


Zvolenská nemocnica podporuje terapeutické aktivity pre opustené deti

21.8.2019

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, je jednou zo štyroch nemocníc na Slovensku podporujúcich projekt terapeutickej pomoci opusteným deťom. Spolupracuje s občianskym združením Návrat, o.z., ktoré poskytuje sociálnu starostlivosť opusteným deťom. Deti sú neskôr umiestňované do profesionálnych rodín, na osvojenie, alebo do dojčenských domovov. Dôležitou súčasťou ich aktivít sú aj návštevy novorodencov, ktorých sa rodičia zriekli po narodení.

Celý článok


Nemocnica Zvolen pripravila odbornú konferenciu zameranú na starostlivosť o geriatrického pacienta

11.5.2019

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, usporiadala 9. mája 2019 IV. ročník celoslovenskej vedeckej konferencie, ktorej nosná téma bola „Kvalitná zdravotná starostlivosť – záruka spokojnosti hospitalizovaného pacienta“. Odzneli na nej odborné prednášky zamerané na geriatrickú medicínu, geriatrické ošetrovateľstvo a špecifiká starostlivosti o geriatrického pacienta, ktoré si vypočulo 150 účastníkov.

Celý článok


Nemocnica Zvolen rozšírila ambulantnú starostlivosť v odbore infektológia

28.3.2019

V súvislosti s nárastom infekčných chorôb, na čo nadväzuje aj nárast rozsahu dispenzárnej starostlivosti o pacientov v uvedenom odbore, rozhodlo vedenie Nemocnice Zvolen a. s., člen skupiny AGEL, o rozšírení ordinačných hodín infektologickej ambulancie.

Celý článok


Vianočný režim v Nemocnici Zvolen a v Nemocnici Krupina

19.12.2018

Oznamujeme pacientom, že v čase nadchádzajúcich sviatkov nerealizujeme plánované hospitalizácie, ani plánované operačné výkony. Režim pracovísk prispôsobujeme Vianociam. Fungovanie jednotlivých prevádzok Nemocnice Zvolen a Nemocnice Krupina nájdete v prílohe - (k prehľadnejšiemu prezeraniu odporúčame súbor stiahnuť).

Celý článok


Mikuláš rozdával v Nemocnici Zvolen radosť aj darčeky

6.12.2018

Ako každý rok, ani tento krát Mikuláš nezabudol na svoju tradičnú návštevu a zavítal do Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, aby rozdával úsmev, dobrú náladu a darčeky.

Celý článok


Pacienti nájdu gastroenterologickú ambulanciu na novom mieste

30.11.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, poskytla modernejšie priestory pre gastroenterologickú ambulanciu v záujme zlepšenia dostupnosti pre pacientov ako aj zvyšovania kvality úrovne poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Gastroenterologickú ambulanciu zvolenskej nemocnice nájdu pacienti od 26. novembra 2018 na novom mieste, na prízemí Detského pavilónu.

Celý článok


Nemocnica Zvolen investovala do laboratórnej techniky 55 tisíc eur

26.11.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL obstarala svojim laboratóriám nové prístrojové vybavenie. Celková hodnota investície predstavuje 55-tisíc eur. Vývoj laboratórnej techniky rovnako ako vývoj ostatnej zdravotníckej techniky stále napreduje. Pre rýchlu a správnu diagnostiku musí prevádzkovateľ laboratória držať krok modernými technológiami.

Celý článok


Bábätká vo zvolenskej nemocnici dostali ďalšie monitory dychu

19.11.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, a stala súčasťou projektu Nadácie Križovatka „Mamička dýcham“. Vďaka darovaným monitorom dychu budú sledované všetky detské postieľky v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


Zvolenská nemocnica zakúpila novú medicínsku techniku

15.11.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, investovala do obnovy zdravotnej techniky, tak že zakúpila prístroje v celkovej hodnote takmer 20-tisíc eur. Tie pomôžu lekárom špecialistom pri diagnostike ušných ochorení a pri terapeutických výkonoch.

Celý článok


Nemocnica Zvolen dostala novorodenecké lôžka

5.11.2018

Novorodenecké oddelenie zvolenskej nemocnice, ktorá je členom skupiny AGEL, bolo v týchto dňoch obdarované novými detskými lôžkami. Prevoz novorodencov bude v nemocnici výrazne pohodlnejší, ale taktiež najmä bezpečnejší.

Celý článok


Nemocnica Zvolen zaznamenala tisíci pôrod

1.11.2018

V pôrodnici Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, príde ročne na svet približne 1200 detí. V rámci kraja je to najvyšší počet pôrodov v zdravotníckom zariadení. V pondelok 29. októbra o 8:40 hod. zaznamenala nemocnica už tisíci pôrod. Narodilo sa zdravé dievčatko Ester, s mierami 3020 gramov a 50 centimetrov.

Celý článok


Zvolenská nemocnica sa viac zameria na celiatikov

26.10.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, v priamej nadväznosti na skvalitnenie služieb pre verejnosť spustí informačnú kampaň zameranú na celiatikov. Jej úlohou je poskytnúť priestor a zabezpečiť prevenciu pred ochorením, ktoré sa môže prejaviť v akomkoľvek veku. Málokto totižto vie, že pri nedodržiavaní pravidiel v súvislosti s celiakiou sa môžu vyvinúť aj závažnejšie ochorenia.

Celý článok


OKTÓBER JE MESIAC ÚCTY K STARŠÍM. Nemocnica Zvolen nezabudla...

4.10.2018

Máme tu október. Mesiac, v ktorom jeseň už naplno prejavila svoju silu. Mesiac, keď príroda hýri pestrými farbami, podčiarknutými slnečnými lúčmi babieho leta. Október vnímame tiež ako mesiac, kedy slávime jeseň života. Pripomína nám, aby sme si uctili seniorov a prejavili im viac náklonnosti ako inokedy.

Celý článok


Vynovené priestory vo zvolenskej nemocnici prilákali stovky návštevníkov

28.9.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zaznamenala za posledných deväť mesiacov začiatok, priebeh a ukončenie rekonštrukčných prác na gynekologicko-pôrodníckom a novorodeneckom oddelení. V týchto dňoch nemocnica verejnosti predstavuje výsledok modernizácie lôžkových jednotiek, počas ktorej nastala kompletná premena pôvodných priestorov na nové. Tie už teraz čakajú len na prvé pacientky. Celková výška investície predstavuje takmer 400-tisíc eur. V deň otvorenia si prišlo pozrieť zrekonštruovanú časť nemocnice približne 300 návštevníkov.

Celý článok


Nemocnica Zvolen pozýva verejnosť na Deň otvorených dverí

17.9.2018

Nemocnica Zvolen, členom skupiny AGEL, otvára vynovené priestory oddelenia gynekológie. Pri tejto príležitosti pripravila Deň otvorených dverí, na ktorý pozýva verejnosť zo širokého okolia.

Celý článok


Nemocnica Zvolen vytvorila účinný systém ochrany pred nozokomiálnymi nákazami

24.8.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, sa problematike nozokomiálnych nákaz dôsledne venuje už niekoľko rokov, v letných mesiacoch s ešte zvýšenou intenzitou. Nozokomiálne nákazy sú celosvetovo vážnym zdravotným aj ekonomickým problémom nemocníc a nemocničných zariadení. Každá nemocnica sa v rámci svojej stratégie snaží investovať do opatrení zameraných na znižovanie ich počtu a tým prispievať ku znižovaniu ekonomických nákladov spojených s hospitalizáciou pacienta.

Celý článok


Zvolenský Minko Špinko počas prázdnin cestuje po Slovensku

15.8.2018

Správna hygiena patrí k najúčinnejším preventívnym opatreniam pred chorobami. Preto by sme mali už malé deti učiť ako si správne umývať ruky. Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, už niekoľko rokov organizuje pre verejnosť podujatia zamerané na správnu hygienu rúk.

Celý článok


Nemocnica Zvolen investuje do obnovy zdravotnej techniky

27.7.2018

Nemocnica Zvolen, členom skupiny AGEL, pokračuje v investíciách do obnovy prístrojového vybavenia. V týchto dňoch zakúpila a prevzala desať infúznych púmp a dvadsať injekčných dávkovačov. Výška nákupu v celkovej hodnote takmer 30-tisíc eur.

Celý článok


Nemocnica Zvolen upozorňuje na najčastejšie ochorenia v letnom období

21.6.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, varuje pred ochoreniami, ktoré na ľudí v lete číhajú najčastejšie. Radosť z letných prázdnin, z dovolenky strávenej doma, či v zahraničí môžu pokaziť infekčné ochorenia. Mnohé z nich sa vyskytujú celoročne, ale v období letných mesiacov ich vnímame oveľa intenzívnejšie.

Celý článok


Bábätká vo zvolenskej nemocnici dostali monitory dychu

29.5.2018

Päť nových monitorov dychu si prevzalo novorodenecké oddelenie v Nemocnici Zvolen, člen skupiny AGEL, pod vedením primárky MUDr. Oľgy Švecovej. V rámci projektu „Mamička dýcham“ už niekoľko rokov pomáha Nadácia Križovatka vybavovať pôrodnícke a novorodenecké oddelenia monitormi dychu, ktoré úspešne pomáhajú deťom ohrozeným „Syndrómom náhleho úmrtia dojčiat.

Celý článok


Zvolenská nemocnica zaviedla nový elektronický systém na lieky

25.5.2018

Zvolenská nemocnica, člen skupiny AGEL, zaviedla v týchto dňoch do prevádzky elektronický systém, slúžiaci na získanie bližších informácií o liekoch, či ďalších údajov o vybranom tovare. Systém využíva zákazník priamo v lekárni. Lekárnik sa tak môže sa plne venovať zákazníkovi.

Celý článok


Nemocnica Zvolen pripravila konferenciu zameranú na manažment liečby detského pacienta

11.5.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, usporiadala III. ročník celoslovenskej vedeckej konferencie, ktorej nosná téma bola „Kvalitná zdravotná starostlivosť - záruka spokojnosti hospitalizovaného pacienta“. Odzneli na nej odborné prednášky zamerané hlavne na manažment liečby detského pacienta.

Celý článok


Deň hygieny rúk zaujal 300 návštevníkov vo zvolenskej nemocnici

9.5.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zorganizovala podujatie zamerané hlavne na prevenciu a edukáciu. Počas Dňa hygieny rúk zavítalo do nemocnice viac ako 300 záujemcov, ktorí si prišli bezplatne osvojiť správnu techniku a návyky pri umývaní rúk.

Celý článok


Nemocnica Zvolen podporuje kampaň zameranú na hygienu rúk

3.5.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, pripravila už po ôsmykrát niekoľko podujatí spojených so správnou hygienou rúk. Akcie zamerané na prevenciu sa uskutočnia pri príležitosti blížiaceho sa Svetového dňa hygieny rúk.

Celý článok


Nemocnica Zvolen zakúpila pľúcne ventilátory pre akútnych pacientov

18.4.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, obstarala v týchto dňoch dva nové pľúcne ventilátory pre oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny. Obnova medicínskej techniky je pre zvyšovanie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti nevyhnutná.

Celý článok


Zvolenská nemocnica obnovila celoústavné vzdelávanie lekárov

28.3.2018

Povinnosťou zdravotníckych pracovníkov je priebežne obnovovať a udržiavať získanú odbornú spôsobilosť po celý čas výkonu zdravotníckeho povolania. Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, podporuje sústavné vzdelávanie svojich zdravotníckych zamestnancov, preto pristúpila k obnoveniu celoústavných lekárskych seminárov.

Celý článok


Mestskí zamestnanci pomohli detským pacientom vo zvolenskej nemocnici

12.3.2018

Mestskí policajti navštívili detské oddelenie Nemocnice Zvolen, členom skupiny AGEL, a odovzdali hotovosť finančnej zbierky. Peniaze budú použité na nákup medicínskych prístrojov.

Celý článok


Zvolenská nemocnica podporuje vzdelávanie zdravotníkov v regióne

6.3.2018

V dňoch 8. až 9. marca 2018 sa v Hoteli Poľana vo Zvolene uskutočnil už v poradí III. ročník vedeckej konferencie pôrodných asistentiek s medzinárodnou účasťou, ktorú organizuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek, Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek Zvolen, Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety bl. Sáry Salkaházi v Rožňave v spolupráci s Nemocnicou Zvolen, členom skupiny AGEL.

Celý článok


Pacienti polikliniky zvolenskej nemocnice využívajú nový výťah

21.2.2018

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, dostala do užívania nový osobný výťah. Investíciu vo výške viac ako 38 000 eur realizoval Banskobystrický samosprávny kraj. Výrazne tak pomohol svojim občanom, ktorí sú nútení navštíviť lekára v budove polikliniky.

Celý článok


Nový sonografický prístroj pomôže pri diagnostike ochorení

14.2.2018

Lekári detského oddelenia Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL, používajú pri vyšetrovaní nový moderný sonografický prístroj. Sonograf v hodnote viac ako 27 000 eur spĺňa najnovšie kritériá kvalitnej diagnostiky ochorení vnútorných orgánov detí. Využijú ho špecialisti viacerých medicínskych odborov v pediatrii.

Celý článok


Mamičky bezplatne využívajú nadštandardné izby

5.2.2018

V procese modernizácie pokračuje Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, potom, čo pristúpila k rekonštrukcii gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Do termínu ukončenia prác budú mamičky so svojimi novorodencami hospitalizované v moderných nadštandardných izbách.

Celý článok


Zdravotníci zvolenskej nemocnice pracujú od nového roka s moderným prístrojovým vybavením

18.1.2018

Zamestnanci Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, dostali nové prístrojové vybavenie, vďaka ktorým nemocnica opäť posúva úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Zdravotná technika v celkovej hodnote približne 67 tisíc eur bola obstaraná na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny a na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie.

Celý článok


Zvolenská nemocnica pripraví pacientom štedrovečerné opekance a kapustnicu

22.12.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, bude počas večere na Štedrý deň podávať tradičné slovenské jedlá. Pacientov bez predpísanej diéty čaká kapustnica a typické slovenské opekance. Štedrovečerné opekance jedia celé generácie, chýbať teda nebudú ani v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


Zdravotníci vyzbierali pre komunitné centrum viac ako 180 kilogramov šatstva

13.12.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, sa zapojila do celoslovenskej vianočnej zbierky šatstva. Projekt NADÁCIE AGEL aj v tomto roku podporili desiatky zamestnancov, ich materiálna pomoc skočila v rukách pracovníkov zo zvolenského komunitného centra.

Celý článok


EKG pre detské srdiečka

4.12.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zakúpila EKG prístroj v hodnote 3000 eur, slúžiť bude hlavne malým pacientom. Nová medicínska technika dokáže kvalitnejšie zobraziť srdcovú frekvenciu a pravidelnosť rytmu. Lekári s ňou vidia lepší obraz o prípadnom postihnutí, zväčšení jednotlivých oddielov, či iných poruchách srdca.

Celý článok


Zdravotníci zachraňujú životy s novým prístrojovým vybavením

27.11.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zakúpila na oddelenie anestézie a intenzívnej medicíny moderné medicínske prístroje. Ich obstaranie má obrovský prínos hlavne pre pacientov, pretože sa výrazne zvýši ich bezpečnosť pri podávanej anestézii.

Celý článok


Minko Špinko sa vrátil medzi deti

24.11.2017

Vďaka Nemocnici Zvolen, člen skupiny AGEL, sa aj tí najmenší môžu oboznámiť so správnou technikou umývania rúk. V uplynulých týždňoch Minko Špinko navštívil jednu základnú a dve materské školy. Pre veľký záujem sa do jedného predškolského zariadenia vrátil už druhýkrát počas tohto roka. Umývanie a dezinfekcia rúk patrí medzi najjednoduchšie spôsoby, ako zabrániť vzniku a šíreniu infekcií.

Celý článok


Rekonštrukcia nemocnice

17.11.2017

Zápočet nájomného spúšťa v nemocnici investície do obnovy objektov. Na čo všetko majú byť použité peniaze?

Celý článok


Symbolický šek

5.11.2017

OZ Slovenský šport dňa 24.10.2017 slávnostne odovzdal gynekologicko-pôrodníckemu oddeleniu symbolický šek vo výške 513,4 €

Celý článok


V Nemocnici Zvolen zaznamenali zvýšený nárast chrípkových ochorení

5.10.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, registruje v týchto dňoch zvýšený nárast chrípkových ochorení. Pacienti by nemali chrípku podceňovať, ale mali by vedieť aj o komplikáciách sprevádzajúcich toto ochorenie. Takzvané prechodenie chrípky, zanedbanie liečby, môže viesť až k fatálnym následkom.

Celý článok


Neurológ Ján Necpál zo zvolenskej nemocnice opísal výnimočný prípad

27.9.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zaznamenala výnimočný prípad pacientky, ktorá sa predávkovala venlafaxínom, následkom čoho sa u nej prejavil opsoklonus myoklonus ataxia syndróm. Pacientku liečil MUDr. Ján Necpál a jeho lekársky úspech si všimli aj vo svete.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici hospitalizovali za prvý polrok takmer 8600 pacientov

4.9.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, ročne ošetrí desaťtisíce pacientov v regióne, ktorý má takmer 150 000 obyvateľov. Spádovou oblasťou pre všetky typy poskytovanej zdravotnej starostlivosti sú prioritne okresy Zvolen, Detva a Krupina.

Celý článok


V pôrodnici Nemocnice Zvolen sa rodí viac detí

12.7.2017

V pôrodnici Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, sa rodí čoraz viac detí. Presne 615 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 323 chlapcov a 292 dievčat, z toho 2 dvojičkám pomohli na svet zdravotníci vo Zvolene za prvý polrok 2017. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo o 83 bábätiek viac, ako v minulom roku za rovnaké obdobie. Najplodnejším mesiacom bol máj, kedy na svet priviedlo svojho potomka 114 mamičiek.

Celý článok


Pacienti Nemocnice Zvolen si nechali bezplatne vyšetriť hladinu cukru v krvi

30.6.2017

Pacienti, ktorí 29. júna 2017 navštívili polikliniku Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, si mohli v čase medzi 8.00 a 15.00 hod. nechať bezplatne vyšetriť hladinu cukru v krvi. Vysoká hladina cukru v krvi je jedným z príznakov cukrovky.

Celý článok


Päť sestier nemocnice zvolen majú BIELE SRDCE

19.5.2017

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene, 17. mája 2017, vyjadrila svoje uznanie piatim sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Všetky sestry získali ocenenia v kategórii Sestra/pôrodná asistentka manažér.

Celý článok


Minko Špinko dnes navštívil Zvolenskú Európu pri príležitosti svetového dňa hygieny rúk

5.5.2017

Zdravotníci Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, usporiadali pre širokú verejnosť Deň hygieny rúk na prízemí Zvolenskej Európy, ktorým sa pripojili k projektu WHO „Umývaj si ruky – zachrániš život“. Pretože potreba dezinfekcie rúk neustále narastá, zvýšil sa aj záujem širokej verejnosti o túto akciu, ktorej sa dnes zúčastnilo takmer 500 záujemcov, aby si vyskúšalo a overilo, pomocou špeciálnej lampy, správnu techniku umývania rúk.

Celý článok


Nemocnica Zvolen dnes zahájila kampaň WHO zameranú na hygienu rúk celoslovenskou konferenciou

27.4.2017

S cieľom zabezpečiť bezpečnú hospitalizáciu svojich pacientov si už niekoľko rokov buduje Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, úspešnú stratégiu prevencie a kontroly nemocničných infekcií. Súčasťou tejto stratégie je aj podpora medzinárodnej kampane WHO „Umývaj si ruky – zachrániš život“ zameranej na hygienu a dezinfekciu rúk. Nemocnica Zvolen v rámci tohto projektu už po siedmykrát realizovala niekoľko podujatí spojených s hygienou rúk. V rámci Dňa hygieny rúk dnes, 27. apríla 2017, usporiadali zdravotníci nemocnice II. celoslovenskú vedeckú konferenciu s názvom Hygienické zabezpečenie rúk, súčasť bezpečnej hospitalizácie pacienta, ktorej sa zúčastnilo viac ako dvesto odborníkov z radov lekárov, sestier, pôrodných asistentiek a medicínsko-technických pracovníkov z celej Slovenskej republiky.

Celý článok


Nemocnica Zvolen ukončila rekonštrukciu chirurgického oddelenia

20.4.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, dnes 20. apríla 2017 dokončila rekonštrukciu druhej časti tretieho poschodia chirurgického pavilónu. Vďaka päťmesačnej modernizácii a investícii za viac ako 130 tisíc eur, pacienti získajú v siedmych novovybudovaných izbách príjemnejšie a komfortnejšie prostredie.

Celý článok


Mamičky budú môcť pôrodnicu zvolenskej nemocnice opustiť skôr

31.3.2017

Novopečené mamičky Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, si budú môcť svoje detičky odniesť domov už 48 hodín po pôrode, ak nebudú mať lekári dôvod na dlhšiu hospitalizáciu.

Celý článok


Novorodeneckému oddeleniu Nemocnice Zvolen bola darovaná zostava prístrojov pre ošetrovanie novorodencov

6.3.2017

Novorodenecké oddelenie Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, v týchto dňoch prevzalo sadu prístrojov pre ošetrovanie novorodencov od spoločnosti LIDL a Nadácie Pontis „Rozprávky, ktoré potešia všetky deti“.

Celý článok


Nemocnica Zvolen zrekonštruovala jedáleň pre zamestnancov

22.2.2017

Zamestnanci Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, získali komfortnejšie prostredie. V týchto dňoch bola dokončená rekonštrukcia jedálne, ktorú využíva takmer 700 zamestnancov nemocnice. Vedenie nemocnice, v spolupráci so súkromným prevádzkovateľom kuchyne, investovalo do zveľadenia priestorov viac ako 15 000 eur.

Celý článok


Zvolenská nemocnica presťahovala internú ambulanciu do nových priestorov

15.2.2017

Nemocnica Zvolen a.s., člen skupiny AGEL, včera 14.2.2017 presťahovala vyhľadávanú internú ambulanciu do nových, krajších priestorov. Všetky priestory ambulancie, vrátane čakárne, sú väčšie, svetlejšie takže pacientom a personálu poskytnú väčšie pohodlie.

Celý článok


Pôrodnica Nemocnice Zvolen dosiahla rekord v počte pôrodov

5.1.2017

Pôrodnica Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, dosiahla za posledných 5 rokov, k 31. decembru 2016, rekord v počte pôrodov. Presne 1203 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 622 chlapčekov a 581 dievčatiek, z toho 3 dvojičky, pomohli na svet zdravotníci vo Zvolene. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo o 251 bábätiek viac ako v roku 2015. Najplodnejším mesiacom bol júl, kedy sa narodilo až 130 novorodencov.

Celý článok


Mikuláš so svojimi pomocníkmi rozveselil pacientov v Nemocnici Zvolen

9.12.2016

Detské oddelenie Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, navštívil Mikuláš so svojimi pomocníkmi. Študenti Strednej zdravotníckej školy vo Zvolene, prezlečení za Mikuláša, čerta a anjelikov prišli rozveseliť našich detských, ale i dospelých pacientov. Mikuláš so svojou družinou odmenil všetky deti hračkami, knižkami a balíčkom, v ktorom nechýbalo ovocie a drobné sladkosti.

Celý článok


Lekárska služba prvej pohotovosti pre dospelých

18.10.2016

Pracovisko Lekárskej služby prvej pomoci pre dospelých je presťahované do nových priestorov na Študentskej ulici č. 19 (študentský domov TU). Telefonický kontakt 0915 509 555.

Celý článok


Nemocnica Zvolen pokračuje v renovácii chirurgického oddelenia

6.10.2016

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, začala v týchto dňoch s rekonštrukciou druhej časti tretieho poschodia chirurgického pavilónu. Po ukončení rekonštrukcie vznikne ďalších 7 nadštandardných izieb chirurgického oddelenia. Plánovaná investícia na renováciu je viac ako 100.000 tisíc EUR.

Celý článok


Zvolenskú nemocnicu navštívilo viac ako 150 ľudí v rámci Dňa otvorených dverí

27.9.2016

Prvý Deň otvorených dverí (DOD) pre verejnosť pripravila Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, pri príležitosti 80 výročia založenia nemocnice. Dnes 27. septembra 2016 navštívili zvolenskú nemocnicu predovšetkým žiaci základných škôl, ale aj okoloidúci ľudia zo širokej verejnosti. Podujatie sa konalo v areáli nemocnice, pri budove polikliniky v doobedňajších hodinách.

Celý článok


Nemocnica Zvolen pripravuje Deň otvorených dverí pre verejnosť

20.9.2016

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, pripravuje svoj prvý Deň otvorených dverí (DOD) pre verejnosť, ktorý sa uskutoční pri príležitosti 80 výročia založenia nemocnice v utorok 27. septembra 2016 o 9.00 do 12.00 hodiny. Podujatie sa bude konať vo vnútornom areáli nemocnice, v prípade zlého počasia na prízemí jednotlivých pavilónov, v čase od 9 do 12 hodiny. Deň otvorených dverí je určený hlavne pre deti základných škôl, ktoré sa budú môcť zapojiť do súťaže o najkrajší obrázok na tému „Čistota pol života“, no na svoje si príde aj široká verejnosť.

Celý článok


Zvolenská nemocnica presťahovala gynekologickú ambulanciu do nových priestorov

9.9.2016

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, dnes 9. septembra 2016 presťahovala príjmovú gynekologickú ambulanciu do nových, krajších priestorov. Všetky priestory ambulancie vrátane čakárne sú oddelené od gynekologického oddelenia, takže pacientkam poskytujú väčšie pohodlie, viac súkromia a anonymity. Nemocnica investovala do zrekonštruovania priestorov a moderného nábytku ambulancie viac ako 10 tisíc eur.

Celý článok


Zvolenská nemocnica dokončila digitalizáciu celej nemocnice a zrekonštruovala prízemie chirurgického pavilónu

27.7.2016

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, v týchto dňoch dokončila rekonštrukciu prízemia chirurgického pavilónu. Vďaka polročnej modernizácii a investícii za viac ako 150 tisíc eur, je k dispozícii pre pacientov okrem príjemného modernejšieho vstupu, recepcia, nový vyvolávací systém pacientov, navigačný systém a v neposlednom rade nový digitálny RTG prístroj.

Celý článok


V pôrodnici Nemocnice Zvolen sa rodí čoraz viac detí

15.7.2016

V pôrodnici Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, sa rodí čoraz viac detičiek. Presne 529 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 279 chlapčekov a 250 dievčatiek, z toho 1 dvojičkám pomohli na svet zdravotníci vo Zvolene za prvý polrok 2016. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo už o 63 bábätiek viac ako v minulom roku za rovnaké obdobie. Najplodnejším mesiacom bol apríl, kedy na svet priviedlo svojho potomka až 97 mamičiek.

Celý článok


Minko Špinko ukončil tohtoročnú kampaň o správnom umývaní rúk

10.6.2016

Minko Špinko v týchto dňoch navštívil 40 žiakov základnej školy s materskou školou Alexandra Vagača v Detve, 50 detičiek 3. tried materskej školy (MŠ) v Kriváni, 60 detí MŠ v Hriňovej a 50 detí MŠ v Banskej Bystrici, kde naposledy vyrozprával svoj príbeh o špinavých rukách, čím ukončil tohtoročný edukatívny projekt Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. 5. máj už tradične patrí Svetovému dňu hygieny rúk v rámci ktorého zdravotníci zvolenskej nemocnice a obľúbený plyšový Minko Špinko učili detičky v školách, škôlkach nielen vo Zvolene ale aj v jeho okolí.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen a sestra DSS Krupina majú BIELE SRDCE

13.5.2016

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 12 mája 2016, vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL a jednej sestre z neziskovej organizácie Dom sociálnych služieb (DSS) Krupina. Pani Alena Ďuricová, ktorá svoju prácu vykonáva už 32 rokov na Ambulancii chronickej bolesti vo zvolenskej nemocnici, bola ocenená v kategórii Sestra v praxi. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Oľga Gibalová, ktorá pracuje ako pôrodná asistentka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ocenenie v kategórii Sestra manažér si prevzal aj pán Mgr. Stanislav Lendvay, ktorý sa stará o dlhodobo chorých pacientov v DSS Krupine a je obľúbený ako u pacientov, tak medzi kolegami.

Celý článok


Chirurgické oddelenie Nemocnice Zvolen má nové operačné lampy

13.5.2016

Chirurgické oddelenie Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, má od dnes, 13. mája 2016, dve nové operačné lampy. Vďaka investícii vo výške takmer 20 000 EUR sa zvýši bezpečnosť pacientov a komfort operatérov, ktorí vykonajú mesačne takmer 300 rôznych operácií.

Celý článok


2-dňová akcia Deň hygieny rúk zaujala takmer 500 ľudí

5.5.2016

Už po šiestykrát zdravotníci Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, usporiadali Deň hygieny rúk, ktorým sa pripojili k projektu WHO „Umývaj si ruky – zachrániš život“. Novinkou tento rok bola I. celoslovenská vedecká konferencia s názvom Hygienické zabezpečenie rúk, súčasť bezpečnej hospitalizácie pacienta, ktorej sa včera, 4. mája 2016, zúčastnilo viac ako stodvadsať odborníkov z radov lekárov, sestier, pôrodných asistentiek a medicínsko-technických pracovníkov z celej Slovenskej republiky. Poznatky z praxe si odborníci navzájom odovzdávali zo skúseností v zdravotníckych zariadeniach, ambulanciách, čo bolo vidieť na bohatej diskusii ku každej prednáške. Pretože potreba dezinfekcie rúk neustále narastá, zvýšil sa aj záujem širokej verejnosti o túto akciu, ktorej sa dnes, 5. mája 2016, v priestoroch recepcie polikliniky zvolenskej nemocnice zúčastnilo takmer 300 záujemcov, aby si vyskúšalo správnu techniku umývania rúk. Zúčastnilo sa jej tiež viac než 100 študentov stredných škôl a žiakov základných a materských škôl, ktorým bol názorne, prostredníctvom postavičky Minka Špinka a virtuálnej rozprávky, vysvetlený postup, cieľ a význam správneho a pravidelného umývania rúk. Následne si správnosť hygieny rúk záujemcovia overovali pomocou špeciálnej lampy s UV svetlom.

Celý článok


Nemocnica Zvolen zvýšila komfort svojim pacientom na geriatrickom oddelení

2.5.2016

Celkom 20 kusov nových polohovateľných postelí spolu s matracmi zakúpila v týchto dňoch Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, pre pacientov geriatrického oddelenia. Investícia v celkovej hodnote 20 000 eur zvýši pohodlie pacientov a zníži fyzickú námahu zdravotníckeho personálu pri obsluhe.

Celý článok


Nemocnica Zvolen podporí kampaň WHO zameranú na hygienu rúk celoslovenskou konferenciou

28.4.2016

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, sa už po šiestykrát pripojí k projektu Svetovej zdravotníckej organizácie „Umývaj si ruky - zachrániš život“. V tomto roku je novinkou I. celoslovenská vedecká konferencia, ktorá je určená pre odbornú verejnosť. Konferencia, organizovaná Nemocnicou Zvolen v spolupráci s regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek a regionálnej komory medicínsko- technických pracovníkov, s názvom Hygienické zabezpečenie rúk, súčasť bezpečnej hospitalizácie pacienta, sa uskutoční 4.5.2016 vo Zvolene pod záštitou primátorky Mesta Zvolen a riaditeľa Nemocnice Zvolen. Pre širokú verejnosť je už tradične určená akcia vo štvrtok, 5.5.2016, od 9.00 hod. do 13.00 hod na prízemí polikliniky, kde si všetci budú môcť vyskúšať a overiť techniku správneho umývania rúk. Medzi škôlkarmi je obľúbená aj postavička Minka Špinka, ktorý chodieva vyrozprávať svoj príbeh a s tým naučiť aj najmenšie deti, ako si správne umyť rúčky.

Celý článok


Nemocnica Zvolen vynovila nadštandardné izby na detskom oddelení

31.3.2016

Na novinku sa môžu tešiť najmenší pacienti Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, ktorá má od dnes, 31. marca 2016, vynovené nadštandardné izby na detskom oddelení. Detskí pacienti oddelenia získali vo vynovených priestoroch väčší komfort, veselšie, modernejšie a útulnejšie prostredie.

Celý článok


Novorodencov zvolenskej nemocnice strážia nové monitory dychu

3.3.2016

Dva nové monitory dychu Babysense I strážia bábätká na novorodeneckom oddelení Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL. Dar prevzal od pani Táni Tomasch, riaditeľky Nadácie Križovatka, dnes, 3. marca 2016, námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť MUDr. Peter Časnocha.

Celý článok


Malá Veronika je prvým tohtoročným novorodencom zvolenskej nemocnice

1.1.2016

Prvým tohtoročným bábätkom na novorodeneckom oddelení Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, a v Banskobystrickom kraji je malá Veronika S., ktorá bude prírastkom mesta Detva. Dievčatko s krásnymi mierami prišlo na svet 1. januára 2016 o druhej hodine a dvadsiatej minúte s mierami 3820 gramov, 56 centimetrov a spolu s mamičkou sa tešia dobrému zdraviu.

Celý článok


Oddelenie Nemocnice Zvolen získalo Cenu primátorky Zvolen

17.12.2015

Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, včera, 16. decembra 2015, získalo Cenu primátorky Zvolen. Takto významné ocenenie bolo odovzdané primárovi MUDr. Časnochovi, všetkým lekárom, sestričkám a celému personálu oddelenia za obetavosť a zodpovedný prístup k práci. Cenu prevzal z rúk pani primátorky mesta Zvolen Lenky Balkovičovej primár OAIM a námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť MUDr. Peter Časnocha v priestoroch Zvolenského zámku.

Celý článok


Mikuláš so svojimi pomocníkmi predčasne rozveselil najmenších pacientov zvolenskej nemocnice

4.12.2015

„Každý deň budú vraj Vianoce…,“ aj takto sa dnes, 4. decembra 2015, spievalo na detskom oddelení Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Študenti Strednej zdravotníckej školy vo Zvolene, prezlečení za Mikuláša, čertov a anjelikov prišli rozveseliť našich detských pacientov.

Celý článok


Výnimočný prípad pacientky popísal lekár zvolenskej nemocnice

10.11.2015

MUDr. Ján Necpál, neurológ Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, v týchto dňoch získal Cenu poroty na Českom a Slovenskom neurologickom zjazde. Odborníci na neurológiu tvrdia, že jeho príspevok je zároveň významným poznatkom súvisiacim s vzácnym syndrómom tzv. „Opsoklonus-myoklonus-ataxia syndrómom“.

Celý článok


Gynekologické oddelenie Nemocnice Zvolen má novú operačnú lampu

29.10.2015

Gynekologické oddelenie Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, má od dnes, 29. októbra 2015, novú operačnú lampu. Vďaka investícii vo výške takmer 10 000 EUR sa zvýši bezpečnosť pacientov a komfort operatérov.

Celý článok


Moderné metódy už aj v Nemocnici Zvolen

7.10.2015

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, v týchto dňoch rozšírila svoje služby na Fyziatricko – rehabilitačnom oddelení (FRO). Fyzioterapeuti začali poskytovať svojim pacientom novú modernú metódu kineziologický tejping, plynové injekcie a SM-systém.

Celý článok


Nová Lekáreň zakúpila pre pôrodnicu nové novorodenecké postieľky

25.9.2015

Pôrodnica Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, má od dnes, 25. septembra 2015, 12 nových novorodeneckých postieľok, vrátane matracov a košíkov, ktoré zvýšia komfort bábätiek a zjednodušia manipuláciu predovšetkým mamičkám. Nová Lekáreň, ktorú prevádzkuje zvolenská nemocnica, do postieľok investovala viac ako 4 tisíc EUR.

Celý článok


Nemocnica Zvolen začne od zajtra poskytovať svoje laboratórne služby aj v Handlovej

31.8.2015

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, začne od zajtra, 1. septembra 2015, poskytovať svoje laboratórne služby v Handlovej. Investícia do rozšírenia laboratórií v Handlovej zahŕňajúca informačné technológie, vozový park a zabezpečenie diagnostických prístrojov stála zvolenskú nemocnicu 25 tisíc eur. Prínosom pre pacientov bude predovšetkým oveľa rýchlejšia a kvalitnejšia diagnostika ochorenia, čo je dôležité najmä pri akútnych prípadoch.

Celý článok


Zavedenie signalizačných náramkov v Nemocnici Zvolen zaistí geriatrickým pacientom väčšiu bezpečnosť

26.8.2015

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, zaviedla od dnes, 26. augusta 2015, novinku pre svojich geriatrických pacientov v podobe signalizačných náramkov. Najlepší bezdrôtový signalizačný systém sestra-pacient má predovšetkým zaistiť väčšiu bezpečnosť pacientov pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti, do ktorého nemocnica investovala 3000 eur.

Celý článok


Pacienti z okolia Zvolena sa možno konečne dočkajú magnetickej rezonancie

1.7.2015

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, plánuje pre pacientov rozšíriť svoje služby o Magnetickú rezonanciu (MR). V týchto dňoch vedenie zvolenskej nemocnice požiadalo štátnu zdravotnú poisťovňu o predbežný súhlas pre zazmluvnenie MR pracoviska. V prípade kladnej odpovede nemocnica zakúpi prístroj Philips Ingenia 1.5T CX a zrekonštruuje priestory, pričom investícia prekročí 1 milión EUR.

Celý článok


Nová najmodernejšia technológia skvalitní zdravotnú starostlivosť pacientom chirurgického oddelenia

26.6.2015

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, má v skúšobnej prevádzke jednu z najmodernejších technológií z oblasti chirurgických nástrojov v hodnote 40 tisíc EUR. ForceTriadTM je elektrochirurgický generátor, ktorý poskytuje monopolárnu elektrochirurgickú energiu, bipolárnu energiu a „vessel selling“ energiu. Technológia prináša benefity najmä pre pacienta, pre ktorého je zákrok omnoho menej bolestivejší. Tiež sú menej poškodené tkanivá, čím sa výrazne zníži doba rekonvalescencie pacienta po operácii.

Celý článok


Minko Špinko ukončil tohtoročnú kampaň o správnom umývaní rúk

19.6.2015

Minko Špinko v týchto dňoch navštívil 60 žiakov 5. Základnej školy na Hrnčiarskej ulici vo Zvolene, 30 detičiek Materskej školy v Budči kde naposledy vyrozprával svoj príbeh o špinavých rukách, čím ukončil tohtoročný edukatívny projekt Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. 5. máj už tradične patrí Svetovému dňu hygieny rúk v rámci ktorého zdravotníci zvolenskej nemocnice a obľúbený plyšový Minko Špinko učili detičky v školách, škôlkach nielen vo Zvolene a jeho okolí, ale aj v Levoči, ako si správne umývať ruky a tým sa vyvarovať okolitým baktériám.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen majú Biele srdce

22.5.2015

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 20.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie až dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Jana Ludvarová bola ocenená v kategórii Sestra v praxi, ktorú vykonáva vo zvolenskej nemocnici už krásnych 39 rokov. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Anna Tancerová, ktorá sa stará o dlhodobo chorých pacientov v Krupine a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Zdravotníci Nemocnice Zvolen a Minko Špinko vysvetľovali, ako si správne umývať svoje ruky

14.5.2015

Už po piatykrát zdravotníci Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, usporiadali dvojdňový Deň hygieny rúk čím sa pripojili k projektu WHO „Umývaj si ruky – zachrániš život“. Pretože potreba dezinfekcie rúk neustále narastá, zvýšil sa aj záujem o túto akciu, ktorej sa včera, 5. mája 2015, v priestoroch recepcie polikliniky zvolenskej nemocnice zúčastnilo takmer 300 záujemcov, aby si vyskúšalo správnu techniku umývania rúk. Akcia bola určená ako pre zdravotnícky personál nemocnice, tak pre širokú verejnosť. Zúčastnilo sa jej tiež viac než 100 študentov stredných škôl a žiakov základných a materských škôl, ktorým bol názorne, prostredníctvom postavičky Minka Špinka a virtuálnej rozprávky vysvetlený postup, cieľ a význam správneho a pravidelného umývania rúk. Následne si správnosť hygieny rúk záujemcovia overovali pomocou špeciálnej lampy s UV svetlom. Dnes doobeda, 6. mája 2015, navštívil Minko Špinko 15 detičiek materskej školy Hrnčiarskej vo Zvolene, ktorým vyrozprával svoj príbeh.

Celý článok


Minko Špinko zo zvolenskej nemocnice vysvetlí správne umývanie rúk

30.4.2015

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, ktorá je považovaná za bezpečnú a čistú nemocnicu sa už po piatykrát pripojí k projektu Svetovej zdravotníckej organizácie „Umývaj si ruky - zachrániš život“. Ambulantní pacienti, študenti stredných škôl, ale aj verejnosť si v utorok 5. mája od 8:00 do 14:00 hodiny v priestoroch polikliniky Nemocnice Zvolen, budú môcť vyskúšať techniku správneho umývania rúk. Najmenšie detičky zo škôlok a základných škôl príde už po druhýkrát navštíviť ich dobrý plyšový kamarát Minko Špinko, ktorý im názorne vysvetlí postup, cieľ a význam správneho a pravidelného umývania rúk. Nakoľko sa hygienické návyky nadobúdajú už v rannom detstve, Minko Špinko vyrozpráva svoj príbeh aj 6. mája o 10:00 hodine detičkám materskej školy na Hrnčianskej ulici vo Zvolene.

Celý článok


Nemocnica Zvolen slávnostne otvorila zrenovované chirurgické oddelenie

3.3.2015

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, dnes slávnostne otvorila zrenovované chirurgické oddelenie. Vďaka renovácii a obstaraniu nového nábytku za takmer 50 tisíc EUR sa pacienti môžu tešiť nadštandardnému komfortu na treťom poschodí Chirurgického pavilónu.

Celý článok


Zavedenie identifikačných náramkov v Nemocnici Zvolen zaistí pacientom väčšiu bezpečnosť

23.1.2015

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zaviedla od 1. januára 2015 novinku pre všetkých svojich pacientov, v podobe zavedenia identifikačných náramkov (ID) a identifikačných etikiet na liečivá. Náramky a etikety majú predovšetkým zaistiť väčšiu bezpečnosť pacienta pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti a napomáhajú predchádzať vzniku omylu pri poskytovaní liečebných, vyšetrovacích metód a ošetrovateľských úkonov. Nemocnica investovala do týchto noviniek viac ako 2 000 eur.

Celý článok


Malá Alžbetka je prvým tohtoročným novorodencom zvolenskej nemocnice

1.1.2015

Prvým tohtoročným bábätkom na novorodeneckom oddelení Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, je malá Alžbeta, ktorá bude prírastkom mesta Banská Bystrica. Dievčatko takmer s ideálnymi mierami prišlo na svet 1. januára 2015 o druhej hodine a dvadsiatej minúte s mierami 3220 gramov, 52 centimetrov a spolu s mamičkou sa tešia dobrému zdraviu.

Celý článok