Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Zvolenská nemocnica v druhej vlne pandémie hospitalizovala takmer 700 pacientov s koronavírusom

22.3.2021

Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Zvolen je naďalej vážna, aj keď je potešujúcou správou, že zaznamenala mierny pokles najmä nových hospitalizovaných pacientov. V nemocnici veria, že vývoj pandémie koronavírusu bude už len lepší. Nemocnica má k dispozícii aj čísla za druhú vlnu pandémie, kedy poskytli starostlivosť takmer 700 pacientom v koronavírusom.

,,Môžem potvrdiť mierne zlepšenie najmä v počte poklesu pacientov s koronavírusom, bohužiaľ, nie tých, ktorí si vyžadujú JIS a OAIM starostlivosť a podporu dýchania“ uviedla riaditeľka zvolenskej nemocnice Ing. Ľudmila Veselá. Aktuálne poskytujú zdravotnú starostlivosť spolu 68 covidovým pacientom, 14 z nich je suspektných, 8 sú napojení, vzhľadom na ich vážny stav, na umelú pľúcnu ventiláciu a 6 na neinvazívnu podporu dýchania. ,,Stále máme celkový výpadok 54 zamestnancov, ale kolegov s koronavírusom je už len 8,“ dodala Ing. Veselá. Je to  pozitívny dôsledok vakcinácie, keď druhou dávkou vakcíny preočkovali už 414 zamestnancov nemocnice.

Nemocnica už pozná aj celkové čísla za druhú vlnu pandémie: ,, Od 1. októbra 2020 do 20.marca 2021 sme prijali na covidové oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen 662 pacientov, 530 z nich bolo priamo prijatých s diagnózou COVID-19, u 132 pacientov bol dôvod prijatia iný, avšak jednou z ďalších diagnóz bol COVID-19. Priemerná dĺžka hospitalizácie týchto pacientov bola 6 dní, priemerný vek pacientov bol 69 rokov,“ uviedla riaditeľka nemocnice čísla, ktoré dokazujú, že nemocnica prešla asi najťažším polrokom vo svojej histórii. Priemerne majú na covid oddeleniach mesačne odpracovaných 19 000 hodín a len na plošnú dezinfekciu minuli 15 800 €.

Nemocnica intenzívne pokračuje aj vo vakcinácii. ,,V nemocnici sme už zaočkovali takmer 4500 registrovaných záujemcov vakcínou Pfizer/Biontech a od 8.marca sme v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom otvorili aj veľkokapacitné očkovacie centrum. Tu je podávaná vakcína od firmy AstraZeneca, denne  zaočkujeme  cca 330 ľudí, vakcínu dostalo už vyše 2500 ľudí. Vakcinačné centrum je otvorené od pondelka do štvrtku,“ objasnila Ľ. Veselá.  Zvolenská nemocnica naďalej poskytuje aj možnosť dať sa otestovať, či už antigénovými alebo PCR testami, resp. viacerými novými druhmi testov pre samoplatcov. Všetky informácie, dostupnosť aj objednanie a zaplatenie je možné na www.agellab.sk.  ,,V našich testovacích miestach sme od 1.októbra otestovali vyše 17 500 osôb PCR testami a vyše 24 000 záujemcov podstúpilo antigénové testy,“ uviedla na záver riaditeľka nemocnice, kde stále platia prísne protiepidemické opatrenia, povinnosť nosiť vo vnútorných priestoroch respirátor FFP2 a zákaz návštev pacientov.  

Späť