Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Novinky a médiá


Pacienti na COVID oddelení sa opäť budú môcť spojiť s rodinami. Nemocnica AGEL Zvolen im umožní videohovory

22.10.2021

Nemocnica AGEL Zvolen napriek zákazu návštev, ktorý súvisí s preventívnymi opatreniami proti koronavírusu, umožní svojim pacientom, hospitalizovaným na covidovom oddelení kontakt s príbuznými. Nebude to však fyzická návšteva, na rozhovor s rodinnými príslušníkmi sa využije moderná technika. Nemocnica totiž pacientom v prípade záujmu sprostredkuje aj videohovory cez tablet. Obidve strany sa uvidia, budú sa môcť počuť a láskavým slovom povzbudiť, aj keď na osobné objatie si budú musieť počkať.

Celý článok


Zvolenská nemocnica už operuje v nových priestoroch operačného traktu

20.10.2021

Nemocnica AGEL Zvolen už operuje v novom a po novom. Po dokončení a slávnostnom odovzdaní nového urgentného príjmu, OAIM a operačných sál sú pacienti zvolenskej nemocnice operovaní už v nových operačných sálach, vybavených najmodernejšou technikou. Prvá operácia sa uskutočnila v polovici októbra, prvým operovaným bol 81-ročný senior.

Celý článok


Organizačné zmeny vo zvolenskej nemocnici. Geriatrická ambulancia je presťahovaná do budovy polikliniky, onkologická ambulancia pôsobí v spoločnom pavilóne

18.10.2021

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci zvyšovania kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti realizovala v uplynulých dňoch dve zásadné organizačné zmeny. Geriatrická ambulancia Nemocnice AGEL Zvolen, ktorá sa nachádzala v spoločnom pavilóne na prízemí je presťahovaná do budovy polikliniky na 2. poschodie. Naďalej v nej pôsobí MUDr. Martina Petrovská a sestra Lýdia Šemrová. Teraz už v bývalej ambulancii geriatrie, v spoločnom pavilóne je v súčasnosti onkologická ambulancia, kde pôsobí MUDr. Petronela Lalíková.

Celý článok


Zvolenská nemocnica kvôli covidu operácie neodkladá. Každý, kto potrebuje operačný zákrok, ho môže v nemocnici podstúpiť

14.10.2021

Nemocnica AGEL Zvolen všetky plánované operácie realizuje podľa plánu a tretia vlna pandémie zatiaľ nie je dôvodom, aby boli tiet zákroky odkladané. Pacienti sa teda nemusia báť, že by operačný úkon museli absolvovať neskôr alebo v inej nemocnici. V plnom rozsahu poskytuje nemocnica zdravotnú starostlivosť nemocnica aj v ambulanciách a na oddeleniach. Každý z pacientov, ktorý prichádza na plánovanú hospitalizáciu musí mať v rámci prevencie proti koronavírusu platný RT-PCR test.

Celý článok


Detská psychiatrička: Zvolenská nemocnica rozšírila svoje služby o detskú psychiatriu

13.10.2021

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci skvalitňovania a rozširovania zdravotnej starostlivosti myslí aj na detských pacientov. Nedávno rady lekárov rozšírila detská psychiatrička MUDr. Marcela Šoltýsová. Spektrum práce s deťmi, ktoré potrebujú jej odbornú pomoc je veľké. Neoddeliteľnou súčasťou liečby sú však aj rodičia. V rozhovore sme sa odborníčky na detskú psychiatriu spýtali aj to, aké ochorenia detí lieči, ako sa s detským pacientom počas liečby pracuje a čo má na úspešnú liečbu vplyv.

Celý článok


Teplé nápoje, polievky, sezónne ovocie a zelenina Aj také by malo byť stravovanie v chladnejších mesiacoch

7.10.2021

Zmena ročného obdobia a prechod z teplejších dní do tých sychravejších je zmena nielen pre náš šatník, ale zmenou by mal prejsť aj náš jedálniček. Ten by mal byť stále vyvážený, nemali by sme zabúdať na sezónne ovocie a zeleninu a predovšetkým, zaradiť doň teplé nápoje a polievky. O tom, čo a ako jesť v jesenných mesiacoch, aby sme boli sýti a zároveň sa cítili pohodlne, sme sa porozprávali s nutričnou terapeutkou Nemocnice AGEL Zvolen, Ľubomírou Fraňovou.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví

24.9.2021, AGEL SK

Přes 600 zaregistrovaných účastníků si nenechalo 22. a 23. září ujít XIV. Sympozium AGEL, které se po roční nucené přestávce opět konalo v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Odborníci z Česka, Slovenska i Izraele se zde věnovali hlavním třem tématům - biologické léčbě napříč obory, stále aktuálnější elektronizaci zdravotnictví a doplňkovému zdravotnímu pojištění.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021, AGEL SK

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článok


Pacientům s chronickými střevními záněty pomáhají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice úspěšně pomocí biologické léčby

24.9.2021, AGEL SK

Pacientům s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, u kterých jiná léčba nezabírá, nabízejí zdravotníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice již od roku 2005 moderní cílenou biologickou léčbu. Výhodou této medikace je přitom nejen fakt, že pomáhá pacientům s těžkým průběhem nemoci, u kterých navíc běžné metody nezabraly, ale také dlouhodobá remise, tedy období bez projevů nemoci. Kolik pacientů již této léčby využilo a od jakých obtíží nejčastěji ulevuje, to prozradila MUDr. Barbora Pipek z Centra péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Biologická léčba byla hlavním medicínským tématem 14. ročníku odborné konference Sympozium AGEL, která proběhla 22. a 23. září 2021 v NH Collection Olomouc Congress hotelu.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici sú dvaja pacienti na umelej pľúcnej ventilácii. Na lôžkových oddeleniach sú návštevy zakázané

24.9.2021

Od začiatku tohto týždňa (20. 9. 2021) je Zvolen na základe zhoršenia epidemiologickej situácie a celoslovensky platného covid automatu zaradený do I. stupňa ohrozenia (červená farba). Z tohto dôvodu sú v Nemocnici AGEL Zvolen zakázané návštevy a je potrebné mať v interiéri prekryté horné dýchacie cesty (nos a ústa) respirátorom.

Celý článok


Biologickou léčbu aplikují lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále většímu počtu onkologických pacientů. Cílená terapie léčí již také rakovinu plic

23.9.2021, AGEL SK

Cílená (biologická) léčba je letošním hlavním medicínským tématem XIV. Sympozia AGEL, které se 22. a 23. září koná v Olomouci. Již řadu let ji úspěšně využívají k léčbě svých pacientů specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín - nejčastěji u zhoubných karci-nomů prsu, konečníku, maligního melanomu, nádorů ledvin, vaječníku, tlustého střeva a prostaty. „Dostupnost cílené terapie je v České republice vyšší než v řadě západních zemí,” konstatuje doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., vedoucí KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín, kde lékaři cílenou léčbu od roku 2015 využili již u téměř 5 tisíc osob a jen letos se dostala k více než 800 onkologickým pacientům.

Celý článok


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021, AGEL SK

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvorí pre pacientov onkologickú ambulanciu

23.9.2021

Nemocnica AGEL Zvolen opäť skvalitňuje poskytovanie svojich služieb zdravotnej starostlivosti. Poslednou novinkou je, že začiatkom októbra otvorí pre svojich pacientov onkologickú ambulanciu. Pacientov bude liečiť onkologička, rodáčka z Badína, ktorá prichádza z pražskej Fakultnej Thomayerovej nemocnice. Okrem profesionality, odbornosti a odhodlania so sebou prináša aj skromnosť a ľudský prístup.

Celý článok


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021, AGEL SK

Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článok


Ťažkosti s trávením vie odhaliť test na potravinové intolerancie

17.9.2021

Problematické trávenie, kožné ochorenia, ale aj problémy s nadváhou. Aj také môžu byť prejavy potravinovej intolerancie, ktoré dokážu odhaliť odborníci v laboratóriách AGELLAB z oddelenia klinickej mikrobiológie Nemocnice AGEL Zvolen. Ing. Jana Krokošová, vedúca tohto oddelenia nám o diagnostike a prejavoch potravinových intolerancií porozprávala viac.

Celý článok


Aj zvolenská nemocnica si pripomína Svetový deň prvej pomoci Najdôležitejšie je nebáť sa ju poskytnúť

10.9.2021

Ako hovoria odborníci, najdôležitejšie na prvej pomoci je nebáť sa ju poskytnúť. Na druhej strane však treba vždy starostlivo zvažovať stav pacienta a aké sú naše možnosti a schopnosti mu prvotne pomôcť. Svetový deň prvej pomoci si pripomíname na základe iniciatívy Medzinárodnej federácie spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca (IFRCCS). Pod týmto názvom sa pripomína od roku 2003 a jeho cieľom je zvýšenie povedomia verejnosti o dôležitej úlohe prvej pomoci v situáciách kedy môže byť práve prvá pomoc život zachraňujúca.

Celý článok


Zvolenská nemocnica dostala dar pre bábätká

6.9.2021

V Nemocnici AGEL Zvolen sa ročne narodí viac ako 1200 detí, o ktoré sa obetavo starajú sestry z oddelenia neonatológie. Bábätká však okrem zdravotnej starostlivosti potrebujú v pôrodnici aj praktické veci, ktoré sa časom opotrebúvajú a je potrebné ich vymeniť. O to milší bol neočakávaný dar, ktorý novorodeneckému oddeleniu poskytla Janka Bučková.

Celý článok


Zvolenská nemocnica pripravuje otvorenie detskej ambulancie

24.8.2021

Nemocnica AGEL Zvolen neustále zlepšuje komfort a starostlivosť o svojich pacientov a po mnohých novinkách má ďalšiu potešujúcu správu – už od 1.9.2021 bude jej súčasťou detská ambulancia pod vedením primárky detského oddelenia MUDr. Zuzany Krčíkovej.

Celý článok


Zvolenská nemocnica umožňuje návštevy pacientov, vyžaduje však preventívne protiepidemické opatrenia

20.8.2021

Nemocnica AGEL Zvolen umožňuje aj v súčasnosti návštevy pacienta v nemocnici. Hoci zatiaľ je pandemická situácia v nemocnici priaznivá a už dlhší čas nemali hospitalizovaného pacienta s koronavírusom, aby tento stav vydržal čo najdlhšie, je potrebné riadiť sa preventívnymi protiepidemickými opatreniami.

Celý článok


Vo zvolenskej aj krupinskej nemocnici vám urobia antigénový test proti koronavírusu za poplatok 5 EUR

17.8.2021

Nemocnica AGEL Zvolen je jednou z tých, ktoré v zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva opätovne ponúkajú antigénové testy pre verejnosť. Od utorka, 17. augusta je možné sa v mobilnom odberovom mieste v nemocnici dať otestovať za 5 EUR aj bez objednania. Rovnakú možnosť ponúka aj Nemocnica AGEL Krupina.

Celý článok


Mesto Zvolen pomáha zvolenskej nemocnici. Vďaka finančnej dotácii má nemocnica nové kyslíkové koncentrátory a postele

11.8.2021

Vďaka ústretovosti mesta Zvolen a dotácii z mestskej pokladnice mohla Nemocnica AGEL Zvolen v ostatných dňoch zakúpiť kyslíkové koncentrátory a polohovateľné lôžka. Nemocnica má za sebou náročné obdobie poznačené pandémiou koronavírusu a za každú podporu, ktorá je nasmerovaná k pomoci a uzdraveniu pacienta je mimoriadne vďačná.

Celý článok


Voda je pre ľudský organizmus ako palivo Nedostatočný príjem tekutín oslabuje celý ľudský organizmus

5.8.2021

Najmä v letných mesiacoch, keď sa horúčava dokáže podpísať pod nejeden kolaps, je pitný režim mimoriadne dôležitý. Voda je pre ľudský organizmus ako palivo. Poháňač a vzpruha zároveň. Zásobuje každú bunku v tele a jej nedostatok má rôzne negatívne dopady. Trpí celé telo a atakované sú všetky orgány. O to, aká je pre človeka dôležitá voda a jej fyzický príjem sme sa porozprávali s vrchnou sestrou z Interného oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen PhDr. Zuzanou Bukovcovou.

Celý článok


Svetový týždeň na podporu dojčenia. Materské mlieko má antibakteriálne, antivírusové a antiparazitové ochranné faktory

3.8.2021

Aj Nemocnica AGEL Zvolen sa v týchto dňoch zapája do Svetového týždňa podpory dojčenia. Svetová aliancia dojčenia (WABA) ho vyhlásila na prvý augustový týždeň od 1. do 7. augusta a dojčeniu venuje pozornosť v tomto čase viac ako 120 krajín sveta. Nemocnica AGEL Zvolen sa k nim pripája a celý tím sestier a lekárov z gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia a neonatológie robia všetko preto, aby mamičky a ich bábätká odchádzali z pôrodnice zdravé a schopné plne dojčiť svoje ratolesti.

Celý článok


Urgentné príjmy v nových, moderných priestoroch sú už v prevádzke

30.7.2021

Nemocnica AGEL Zvolen, ktorá v júni otvorila kompletne zrekonštruovaný trakt urgentného príjmu, už v nových priestoroch ošetruje pacientov. Interný, neurologický a chirurgický urgentný príjem je plne k dispozícii pacientom. Nemocnica však apeluje na to, že pacientom je vo Zvolene stále k dispozícii aj ambulantná pohotovostná služba, do ktorej spadajú všetky stavy, ktoré nie sú život ohrozujúce. Urgentné príjmy sú zamerané predovšetkým na náhle zmeny zdravotného stavu, kolapsy, úrazy a také stavy, ktoré bezprostredne súvisia so záchranou ľudského života.

Celý článok


Pripomíname si Svetový deň hepatitídy

28.7.2021

Dnes, 28. júla, si aj v Nemocnici AGEL Zvolen pripomíname Svetový deň hepatitídy (World Hepatitis Day), ktorý bol vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) v roku 2010 a odvtedy si ho pripomíname každoročne. Tento dátum nie je náhodný, pretože práve v tento deň sa v roku 1925 narodil americký lekár Baruch Blumberg, ktorý odhalil vírus hepatítídy B a podieľal sa aj na vývoji vakcíny proti tejto chorobe. My sme sa na ochorenie, ktoré je v laickej verejnosti skôr známe ako žltačka, pozreli s infektológom zo zvolenskej nemocnice, MUDr. Ladislavom Lužinským.

Celý článok


Zvolenská nemocnica bude mať nové oddelenie algeziológie

19.7.2021

V Nemocnici AGEL Zvolen pribudne oddelenie algeziológie. Približne do dvoch mesiacov by mali byť hotové rekonštrukčné práce v detskom pavilóne, kde na prvom poschodí vznikne oddelenie pre pacientov, ktorí trpia bolesťou.

Celý článok


Detské oddelenie zvolenskej nemocnice opäť lieči malých pacientov

16.7.2021

V Nemocnici AGEL Zvolen je opäť plne k dispozícii detské oddelenie, ktoré muselo v čase pandémie, vzhľadom na množstvo COVID pozitívnych a COVID podozrivých pacientov, uvoľniť svoje priestory pandemickým lôžkam. Po kompletnej dezinfekcii priestorov a vymaľovaní pracoviska zvolenská nemocnica pediatrické oddelenie znovu sprevádzkovala. Má kapacitu 17 lôžok.

Celý článok


Špecialisti zo zvolenskej nemocnice liečia extrapyramídové poruchy. Ochorenia s tajomným názvom je niekedy ťažké diagnostikovať

7.7.2021

Aj keď sa posledný rok v medicíne skloňuje skôr slovo COVID, ďalšie ochorenia nedostali, takzvanú „stopku,“ a ani nevymizli. Práve naopak, ich výskyt neutícha a treba im venovať náležitú pozornosť práve v čase, keď je pandémia miernejšia. Jednými z takýchto ochorení sú laickej verejnosti málo známe neurologické ochorenia - extrapyramídové poruchy. Tie v ostatnom čase mali možnosť diagnostikovať a rozoberať priamo s pacientmi neurológovia, ktorí sa v Nemocnici AGEL Zvolen zúčastnili odborného vzdelávacieho seminára.

Celý článok


Veľkokapacitné očkovacie centrum vo Zvolene zaočkovalo prvé deti

1.7.2021

Veľkokapacitné očkovacie centrum, ktoré sa nachádza v budove Doprastavu vo Zvolene a Nemocnica AGEL Zvolen poskytuje medicínsku súčinnosť, začalo okrem dospelých, úspešne očkovať aj deti.

Celý článok


Sestry zvolenskej nemocnice sa vďaka najnovším informáciám prispôsobujú trendom a vychádzajú v ústrety pacientovi

30.6.2021

Nemocnica AGEL Zvolen neustále dohliada na to, aby jej zamestnanci nestagnovali, rozvíjali sa a skvalitňovali tak komplexnú zdravotnú starostlivosť. V ostatných dňoch získali najnovšie informácie sestry v Nemocnici AGEL Krupina (vysunuté pracovisko zvolenskej nemocnice) v rámci odborného seminára. Rovnako sa dovzdelávali aj sestry z detského, gynekologicko - pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia zo zvolenskej nemocnice, ktoré si doplnili vedomosti v oblasti dojčenia.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zvolen dnes otvorili nový urgentný príjem

23.6.2021

Nemocnica AGEL Zvolen dnes slávnostne otvorila jeden z najmodernejších urgentných príjmov. Projekt pod názvom ,,Modernizácia infraštruktúry pre zefektívnenie poskytovania akútnej zdravotnej starostlivosti“ spolufinancovala Európska únia. Zásluhou zhotoviteľa, ktorým bol Chemkostav a.s. Michalovce, ale aj vďaka výbornej spolupráci všetkých zainteresovaných, pandémia koronavírusu ovplyvnila stavbu len minimálne. Celková investícia predstavuje 5,85 milióna bez DPH.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici sa narodilo 500. dieťatko v tomto roku

9.6.2021

S postupným uvoľňovaním opatrení, krajšími a slnečnejšími dňami prichádza aj zvolenská nemocnica so stále pozitívnejšími správami. Jednou z nich je určite aj narodenie 500. dieťatka, ktoré sa narodilo v Nemocnici AGEL Zvolen v tomto roku.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen získala prestížnu platinovú plaketu ANGELS AWARDS za liečbu cievnych mozgových príhod

7.6.2021

Nemocnica AGEL Zvolen napreduje v zvyšovaní kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Kým minulý rok jej European Stroke Organization udelila zlatú, tento rok nemocnica získala platinovú plaketu ANGELS za prístup v liečbe cievnych mozgových príhod. Najväčší podiel na ocenení má tím neurologického oddelenia zvolenskej nemocnice pod vedením primára MUDr. Erika Kiššimona.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvorila špecializované neurologické centrum

1.6.2021

Nemocnica AGEL Zvolen dnes slávnostne otvorila Centrum pre liečbu parkinsonizmu a extrapyramídových porúch. Moderné priestory a špičkoví odborníci ponúknu pacientom služby na najvyššej úrovni a liečiť budú aj detských pacientov s takýmito poruchami.

Celý článok


Zvolenská nemocnica poskytuje pacientom intravenózne podávanie vitamínu C

28.5.2021

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci rozširovania svojich služieb, zaviedla pre pacientov možnosť podávania vitamínu C prostredníctvom infúzií. Povzbudzujúce účinky známeho vitamínu prospievajú imunite, pleti, zmierňujú bolesti svalov a kĺbov a v neposlednom rade pomáha známe „céčko“ hojeniu rán, pri liečbe depresií, artritíde, alergiách a zápalom všeobecne.

Celý článok


28. máj patrí zdraviu žien. Rokmi a osvetou sa ženy stali zodpovednejšie, zdravotné problémy ich však neobchádzajú

28.5.2021

Dnešný deň patrí Medzinárodnému dňu akcií pre zdravie žien. Pri tejto príležitosti sme vyspovedali nášho dlhoročného odborníka v gynekológii a pôrodníctve MUDr. Petra Molitorisa. V Nemocnici AGEL Zvolen má na Gynekologicko – pôrodníckom oddelení nielen ako primár, ale predovšetkým ako človek svoje nezastupiteľné miesto. Dlhoročné skúsenosti zúročil aj pri záchrane života mamičky a jej ešte nenarodeného dieťatka, keď matke v 15. týždni tehotenstva vyoperoval nádor z maternice. Dnes má krásne dievčatko už viac ako 4 mesiace.

Celý článok


Bezplatné antigénové testovanie pri zvolenskej nemocnici končí Mobilné odberové miesto na Ferjenčíkovej ulici bude zrušené

20.5.2021

Mobilné odberové miesto na bezplatné antigénové testovanie na Ferjenčíkovej ulici vo Zvolene bude po vyše piatich mesiacoch zrušené. Možnosť dať sa v ňom otestovať bude už len v piatok, 21. mája 2021 od 8:00 do 16:00 hod.

Celý článok


Zvolenská nemocnica čoskoro otvorí špecializované neurologické centrum. Liečiť v ňom budú aj detských pacientov

19.5.2021

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci zlepšovania a skvalitňovania zdravotnej starostlivosti otvorí v najbližších týždňoch Centrum pre liečbu parkinsonizmu a extrapyramídových porúch. Neurologické centrum bude súčasťou nových priestorov, ktoré vznikli po prestavbe bývalej lekárne. Moderné priestory a špičkoví odborníci budú poskytovať pacientom služby na najvyššej úrovni.

Celý článok


Dve zvolenské vakcinačné centrá sa zlučujú do jedného . Očkovať sa bude už len v budove Doprastavu

17.5.2021

Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Zvolen a Veľkokapacitné očkovacie centrum v budove Doprastavu sa zlučujú do jedného. Od 18. mája všetci registrovaní záujemcovia tak na prvú, ako aj druhú dávku vakcíny proti koronavírusu musia prísť už len do budovy Doprastavu. Uvedená zmena je výsledkom vyššej efektivity, lepšej logistiky a organizácie očkovania. Nemocnica naďalej eviduje zlepšovanie pandemickej situácie a pokles počtu pozitívnych pacientov.

Celý článok


Zvolenská nemocnica uvoľňuje opatrenia. Od pondelka bude možné navštíviť hospitalizovaných pacientov

14.5.2021

Nemocnica AGEL Zvolen prechádza na zmenu režimu a uvoľňuje opatrenia. Po dlhých mesiacoch bude možné od 17. mája navštíviť v nemocnici pacientov. Každý príbuzný však bude musieť dodržať prísne pravidlá. Zmierňovanie opatrení súvisí s novým usmernením Ministerstva zdravotníctva SR. Návštevy pacientov na covidovom oddelení však zostávajú naďalej zakázané.

Celý článok


Zvolenská nemocnica zaznamenala ďalšie zlepšenie pandemickej situácie. Dve očkovacie centrá sa vo Zvolene zlúčia do jedného

10.5.2021

Nemocnica AGEL Zvolen aj po ďalšom týždni môže skonštatovať zlepšenie pandemickej situácie. Poklesol počet pacientov, zvyšuje sa počet plánovaných operácií a zmenu čakajú aj očkovacie centrá. Dve vakcinačné centrá - v nemocnici a v budove Doprastavu sa zlúčia do jedného, čo umožní efektívnejšie očkovanie registrovaných záujemcov z regiónu Zvolena a okolia.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen modernizuje aj menšiu nemocnicu v Krupine

6.5.2021

Pod Nemocnicu AGEL Zvolen patrí aj o niečo menšia Nemocnica AGEL Krupina, v ktorej pracuje cez 60 zamestnancov. Počas druhej vlny pandémie zohrala aj krupinská nemocnica dôležitú úlohu, pretože tu bolo vytvorené COVID oddelenie pre pacientov s koronavírusom. Po zlepšení pandemickej situácie je už nemocnica celá ,,biela“ a môžu sa v nej realizovať nové modernizačné projekty. Tým prvým je vybudovanie nadštandardných izieb na oddelení dlhodobo chorých.

Celý článok


Zvolenská nemocnica už nemá žiadneho covid pozitívneho zamestnanca

4.5.2021

Nemocnica AGEL Zvolen môže po veľmi dlhom čase skonštatovať, že neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca. Klesli aj čísla v počte hospitalizovaných pacientov s koronavírusom. Naopak, stúpajú čísla tak zaočkovaných zamestnancov, ako aj záujemcov, ktorí využili možnosť dať sa zaočkovať buď v očkovacom centre priamo v nemocnici, alebo vo veľkokapacitnom očkovacom centre v budove Doprastavu.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen je pripravená liečiť postcovidových pacientov

28.4.2021

Pacienti, ktorí trpia zdravotnými ťažkosťami po prekonaní COVIDU-19 nájdu pomoc vo zvolenskej nemocnici. Na Fyziatricko – rehabilitačnom oddelení sú školené a skúsené fyzioterapeutky pod vedením MUDr. Jany Kramerovej pripravené pomôcť všetkým, ktorých trápia respiračné, neurologické a pohybové ťažkosti.

Celý článok


volenská nemocnica hlási ďalší pokles pacientov s koronavírusom. Vo veľkokapacitnom očkovacom centre by sa malo očkovať už vakcínou Pfizer/Biontech

26.4.2021

Nemocnica AGEL Zvolen môže aj po ďalšom týždni konštatovať zlepšenie pandemickej situácie. Obavy, ako sa prejaví Veľká noc sa teda nepotvrdili. Nemocnica postupne spúšťa aj plánovanú operatívu. K zmene však dôjde vo veľkokapacitnom očkovacom centre v budove Doprastavu. Vakcínu AstraZeneca by mala nahradiť po novom vakcína Pfizer/Biontech.

Celý článok


Výstavba urgentného príjmu pokračuje podľa plánu. Pandémia stavbu ovplyvnila len minimálne

20.4.2021

V areáli Nemocnice AGEL Zvolen vyrastá už druhý rok moderný urgentný príjem so zázemím a vybavením hodným tretieho tisícročia. Hoci pandémia poznačila aj mnohé stavby a najmä dodávky materiálu, dopad na výstavbu nového zvolenského urgentu bol minimálny. Samotná stavba je aktuálne ukončená a začal proces odovzdania stavby a jej kolaudácia. Je predpoklad, že spustenie prevádzky nového urgentu zvolenskej nemocnice môžu pacienti očakávať už koncom tohto leta.

Celý článok


Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Zvolen sa naďalej zlepšuje Nemocnica postupne začne s plánovanými operáciami

19.4.2021

Zdravotníci Nemocnice AGEL Zvolen majú to najhoršie zrejme za sebou. Už druhý týždeň po sebe nemocnica hlási zlepšenie pandemickej situácie, pokles covid pozitívnych pacientov. Najpozitívnejšou správou je, že k dnešnému dňu sa v nemocnici nenachádza žiadny pacient, ktorý by potreboval napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a vysunuté pracovisko - Nemocnica AGEL Krupina - sa stala kompletne bielou nemocnicou. Ak tento veľmi dobrý vývoj bude pokračovať, nemocnica by mohla pozvoľna spustiť aj plánované operácie, ako prvé tie menej závažné, kde sa nepredpokladajú ťažké pooperačné stavy.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otestovala takmer 150 žiakov a učiteľov základnej školy v Krupine šetrnými testami PCR zo slín

16.4.2021

Minulotýždňová výborná skúsenosť s testovaním školákov a škôlkárov vo Zvolene šetrnými testami zo slín mala dnes pokračovanie v neďalekej Krupine. Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci s mestom Krupina tu dnes otestovala takmer 150 detí a učiteľov prvého stupňa a žiakov 8. a 9. ročníka Základnej školy Jozefa Cígera Hronského, ktorí majú nastúpiť do školy od pondelka, 19. apríla. Samotné testovanie koordinovalo laboratórium AGELLAB, na testovanie boli použité PCR testy zo slín českej spoločnosti DIANA Biotechnologies.

Celý článok


Zvolenská nemocnica po týždňoch nasadenia všetkých síl a prostriedkov hlási zlepšenie pandemickej situácie

12.4.2021

Pozitívny vývoj pandémie koronavírusu sa odrazil aj v reálnej situácii Nemocnice AGEL Zvolen. Za uplynulý týždeň tu poklesol počet covid pozitívnych pacientov i zamestnancov. Prioritou nemocnice zostáva vakcinácia, týždenne nemocnica zaočkuje vyše 2100 záujemcov či už priamo vo vakcinačnom centre v nemocnici alebo vo veľkokapacitnom očkovacom centre v budove Doprastavu vo Zvolene.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otestovala 1500 žiakov základných a materských škôl vo Zvolene šetrnými testami PCR zo slín

8.4.2021

Nemocnica AGEL Zvolen v spolupráci s Mestom Zvolen dnes zrealizovala šetrné testovanie 150 žiakov Základnej školy na P. Jilemnického ulici 2 vo Zvolene. Testovanie sa uskutočnilo PCR testami zo slín od českej firmy DIANA Biotechnologies. Organizácia aj testovanie prebehlo bez akýchkoľvek komplikácii s jediným cieľom. Aby deti mohli po sviatkoch nastúpiť do školy s vedomím, že nemajú koronavírus a nie sú tak hrozbou pre spolužiakov, pre pedagógov ani rodičov a súrodencov. Celkovo za uplynulé dni absolvovalo toto testovanie takmer 1500 žiakov materských a základných škôl zo Zvolena.

Celý článok


Pacienti už nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Laboratóriá AGELLAB zvolenskej nemocnice ich dokážu vyrobiť samé

7.4.2021

Vďaka tímu odborníkov z Oddelenia klinickej mikrobiológie AGELLAB Nemocnice AGEL Zvolen už pacienti so závažnými zažívacími ťažkosťami nemusia čakať na špeciálne transplantáty zo zahraničia. Pomocou modernej techniky a nového prístrojového vybavenia, ktoré zabezpečila zvolenská nemocnica, dokážu mikrobiológovia fekálny transplantát vyrobiť priamo v laboratóriu. Je to obrovský prínos pre pacientov, ktorým sa tak umožní rýchlejší návrat k bežnému a kvalitnejšiemu životu.

Celý článok


Zvolenská nemocnica masívne očkuje, aby sa podarilo zlepšiť pandemickú situáciu v regióne

6.4.2021

Nemocnica AGEL Zvolen v porovnaní s inými zdravotníckymi zariadeniami stále zápasí s vysokým počtom covid pozitívnych pacientov. Pozitívnou informáciou je, že Veľkonočné sviatky neznamenali veľký príjem nových pacientov, naopak, ich počet síce mierne, ale predsa len klesol. Prioritou nemocnice je vakcinácia, celkovo už aj spolu s výkonmi vo zvolenskom veľkokapacitnom očkovacom centre zaočkovali vyše 11 000 záujemcov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen bude nasledujúce dni v štandardnej prevádzke

31.3.2021

Nasledujúce dni, ktoré súvisia s veľkonočnými sviatkami, budú pre prevádzku zvolenskej nemocnice bez zmeny. Chod nemocnice nebude obmedzený, počas dvoch sviatočných dní sa pozastaví len očkovanie vo veľkokapacitnom vakcinačnom centre v budove Doprastavu vo Zvolene.

Celý článok


Zvolenská nemocnica stále v plnom nasadení v boji s koronavírusom. Zdravotníci sa starajú o takmer 70 pacientov s covid-19

29.3.2021

Hoci vo viacerých zdravotníckych zariadeniach na Slovensku zaznamenali výrazné zlepšenie vývoja pandemickej situácie, Nemocnica AGEL Zvolen je stále v plnom nasadení. Zdravotníci poskytujú starostlivosť takmer 70 pacientom s koronavírusom a nemocnici stále chýba vyše 50 kolegov, aj keď už len minimum z nich z dôvodu koronavírusu. To je už zrejme pozitívny dôsledok očkovania zamestnancov.

Celý článok


Zvolenská nemocnica v druhej vlne pandémie hospitalizovala takmer 700 pacientov s koronavírusom

22.3.2021

Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Zvolen je naďalej vážna, aj keď je potešujúcou správou, že zaznamenala mierny pokles najmä nových hospitalizovaných pacientov. V nemocnici veria, že vývoj pandémie koronavírusu bude už len lepší. Nemocnica má k dispozícii aj čísla za druhú vlnu pandémie, kedy poskytli starostlivosť takmer 700 pacientom v koronavírusom.

Celý článok


Zvolenská nemocnica má pandemickú situáciu stále vážnu, ale pod kontrolou

15.3.2021

Nemocnica AGEL Zvolen naďalej poskytuje zdravotnú starostlivosť takmer 70 pacientom s koronavírusom a chýba jej takmer 60 zamestnancov. Napriek tomu robí všetko preto, aby zvládla chod nemocnice, ale aj starostlivosť o všetkých, nielen covidových pacientov. Prioritou nemocnice je aj vakcinácia, tú realizuje nemocnica nielen vo svojom vakcinačnom centre, ale zdravotníci zabezpečujú aj očkovanie vo veľkokapacitnom očkovacom centre, ktoré zriadil Banskobystrický samosprávny kraj v budove Doprastavu.

Celý článok


Aj zvolenská nemocnica má skúsenosti s utajenými pôrodmi Keď sa narodí bábätko XY

10.3.2021

Pandémia koronavírusu nás sprevádza už vyše roka. V pozadí covidu však ide život ďalej a ľudia prežívajú svoje menšie či väčšie radosti a starosti. Jedným z tých najkrajších momentov je určite narodenie dieťaťa. Kým pre niekoho je to ten najväčší impulz do ďalšieho života, sú aj mamičky, pre ktoré narodenie bábätka vzhľadom na ich situáciu znamená traumu, sklamanie a hlavne obavy, ako si s malým človiečikom poradiť. Aj v Nemocnici AGEL Zvolen sa občas rodia deti z utajených pôrodov, ktoré prvé dni svojho života poznajú len láskavú náruč sestier na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, keďže biologická matka sa ich vzdala.

Celý článok


Situácia vo zvolenskej nemocnici je naďalej vážna

1.3.2021

Nemocnica AGEL Zvolen stále rieši veľmi vážnu pandemickú situáciu, poskytuje zdravotnú starostlivosť takmer 80 pacientom s koronavírusom a musí sa vysporiadať s výpadkom takmer 70 zdravotníkov. Naďalej je zatvorené detské oddelenie, nemocnica vykonáva len akútnu zdravotnú starostlivosť a pomáhajú aj vojaci Ozbrojených síl SR.

Celý článok


Na bezplatný antigénový test vo zvolenskej nemocnici bude možné sa objednať na konkrétny čas

26.2.2021

Od 1. marca 2021 bude možné sa objednať elektronicky na bezplatný antigénový test aj v mobilnom odberovom mieste Nemocnice AGEL Zvolen. Prostredníctvom objednávkového systému Moje eZdravie bude možné si vybrať z ponúknutých voľných termínov konkrétny deň a čas.

Celý článok


Zvolenská nemocnica cez víkend prijala 24 covidových pacientov. Pomôcť nemocnici prišli aj vojaci Ozbrojených síl SR

22.2.2021

Nemocnica AGEL Zvolen musí riešiť krízovú pandemickú situáciu. Vzhľadom na vysoký počet covid pacientov a veľký výpadok svojich zamestnancov, muselo vedenie nemocnice pristúpiť k viacerým organizačným opatreniam. Od piatku je uzatvorené detské oddelenie, od dnes podali pomocnú ruku nemocnici vojaci z Ozbrojených síl SR a nemocnica rozšírila testovanie v mobilnom odberovom mieste na šesť dní v týždni.

Celý článok


Sú pomocou a duchovnou podporou. Pomáhajú na covid oddelení, ale zdravotníci nie sú

18.2.2021

Sú celkom nenápadní a pod ochranným oblečením aj takmer na nerozoznanie od ostatných zdravotníkov. Ich anonymita však končí tam, kde je potrebné vidieť tvár a poznať celé meno. Inšpirovaní svojím zakladateľom, sv. Františkom z Assisi, prinášajú so sebou pokoj a dobro. Traja kapucíni z Hriňovej - Raticovho vrchu dobrovoľne pomáhajú na covidovom oddelení vo zvolenskej nemocnici. Pomáhajú s ťažko chorými pacientmi a ich duchovná podpora je všadeprítomná a nevtieravá. A, ako sa ukazuje, aj veľmi potrebná.

Celý článok


Aktuálna pandemická situácia si vo zvolenskej nemocnici vyžiadala obmedzenie činnosti detského oddelenia

17.2.2021

Nemocnica AGEL Zvolen stále rieši veľmi ťažkú pandemickú situáciu, kedy musí zabezpečiť zdravotnú starostlivosť 90 pacientom s koronavírusom a zároveň sa vysporiadať s výpadkom vyše 70 svojich kolegov. Vedenie nemocnice teda rozhodlo o dočasnom obmedzení činnosti detského oddelenia od piatku, 19. februára. Urgentná starostlivosť a detské ambulancie budú naďalej v prevádzke. V prípade, že dieťa bude vyžadovať hospitalizáciu, bude prevezené do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici.

Celý článok


Pandemická situácia vo zvolenskej nemocnici je kritická. Zdravotníci sa starajú o takmer stovku pacientov s koronavírusom

12.2.2021

Nemocnica AGEL Zvolen sa ocitla na hranici svojich možností, čo sa týka pandemickej situácie. Za posledné dni zaznamenali výrazné zvýšenie počtu covid pozitívnych pacientov, a to musia riešiť aj výpadok svojich zamestnancov. Nemocnica zmobilizovala všetky sily a prostriedky, aby sa chod nemocnice podarilo udržať, vedenie nemocnice prijalo viacero organizačných opatrení. Všetkých pacientov, ktorí do nemocnice prichádzajú či už covid pozitívnych alebo negatívnych prosí o trpezlivosť, disciplínu a pochopenie.

Celý článok


Zvolenská nemocnica zatiaľ pandemickú situáciu zvláda

8.2.2021

Nemocnica AGEL Zvolen zatiaľ pandemickú situáciu zvláda a vedeniu nemocnice sa darí udržať chod nemocnice i napriek vysokému počtu hospitalizovaných pacientov s koronavírusom covid-19 a výpadku zamestnancov. Nemocnica vďaka organizačným opatreniam opäť zvýšila počet reprofilizovaných lôžok. Zdravotnícke zariadenie je aj oficiálnym vakcinačným centrom, zaočkovali už väčšinu zamestnancov, ktorí o očkovanie prejavili záujem.

Celý článok


Unikátna operácia v 15. týždni tehotenstva. Úspechom je zdravá mamička a donosené, zdravé dieťatko

4.2.2021

Nemocnica AGEL Zvolen sa v ostatných dňoch môže pochváliť mimoriadne úspešným operačným zákrokom. Primárovi Gynekologicko - pôrodníckeho oddelenia MUDr. Petrovi Molitorisovi a jeho kolegyni MUDr. Kristíne Bihariovej sa podaril doslova husársky kúsok. Skúsený pôrodník sa totiž ešte v auguste minulého roka podujal na operáciu pacientky s nádorom v dutine brušnej napriek tomu, že bola v 15. týždni tehotenstva. Výsledkom tejto profesionálne vykonanej operácie a nesporným úspechom samotných operatérov a zvolenskej nemocnice je donosené, nedávno narodené zdravé dievčatko.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen sa stala vakcinačným centrom

1.2.2021

Nemocnica AGEL Zvolen sa na základe súhlasu Ministerstva zdravotníctva SR stala oficiálnym vakcinačným centrom, v ktorom je možné sa dať zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Záujemcovia o očkovanie sa musia vopred zaregistrovať na webovom portáli www.korona.gov.sk.

Celý článok


Ročne vyšetria v infektologickej ambulancii viac ako 4000 pacientov. Nezriedka odhalia aj následky neodborného tetovania či pírsingu

26.1.2021

MUDr. Ladislav Lužinský pôsobí ako infektológ v Nemocnici AGEL Zvolen tri roky. Za jeho viac ako 40 ročnú prax má však skúseností a zážitkov na rozdávanie. Úsmev na tvári a dobrá nálada ho sprevádza na každom kroku, aj preto je pacientom nielen lekárom, ale aj zdrojom pozitívnej energie. Prvú atestáciu má z detského lekárstva, no srdcovkou sa mu stala infektológia. Medicínsky odbor, ktorý je v očiach laickej verejnosti postrachom.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici sa v deň s magickým dátum narodilo dievčatko. Malá Viktória bude mať v rodnom liste 21. 01. 2021

21.1.2021

Nemocnica AGEL Zvolen zažila dnes, vo výnimočný deň s magickým dátumom, radostnú udalosť. Práve v tejto pôrodnici dnes prišlo na svet dievčatko, ktoré bude mať v dátume narodenia uvedený 21. deň roku 2021, 21. storočia, teda trikrát dvadsaťjednotku. Na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Zvolen zdravotníci s napätím očakávali, či v tento neopakovateľný dátum osud dopraje niektorej z budúcich mamičiek dostať najkrajší darček v podobe svojho novonarodeného bábätka.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen povolila prítomnosť otca pri pôrode. Podmienkou je negatívny PCR alebo antigénový test na COVID-19

18.1.2021

Nemocnica AGEL Zvolen kvôli zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii 3. decembra zakázala prítomnosť otca, či inej sprevádzajúcej osoby pri pôrode. Vedenie nemocnice však k tejto téme pristupuje veľmi citlivo a zodpovedne, preto sa po prehodnotení aktuálnej situácie rozhodlo, že od 18. januára 2021 bude môcť byť prítomná pri pôrode bábätka aj ďalšia osoba okrem zdravotníkov.

Celý článok


Výstavba moderného urgentného príjmu napreduje napriek pandémii

15.1.2021

Nový, moderný urgentný príjem Nemocnice AGEL Zvolen za vyše 7 miliónov EUR by mal byť v prevádzke už v lete tohto roku. A to aj napriek tomu, že pandémia koronavírusu zastavila práce na celé dva mesiace. Nemocnica AGEL Zvolen sa tak opäť posunie vpred, aby poskytovala stále kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť svojim pacientom.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen sa stala vakcinačným centrom

15.1.2021

Nemocnica AGEL Zvolen sa stala oficiálnym vakcinačným centrom na očkovanie proti koronavírusu Covid-19. Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR tak môže realizovať aj očkovanie verejnosti v zmysle usmernenia a podľa poradia stanovených skupín.

Celý článok


V prevádzke je 24 hodín denne a je nevyhnutnou súčasťou nemocnice Centrálna sterilizácia Nemocnice AGEL Zvolen

12.1.2021

Pred zrakmi pacientov aj návštevníkov nemocnice je skrytá, avšak mimoriadne dôležitá. Centrálna sterilizácia Nemocnice AGEL Zvolen. Vedeli ste, že stroj určený na steriliáciu zdravotníckych pomôcok po každom spustení a dokončení svojho programu podlieha prísnej kontrole, či sterilizáciu vykonal správne? Že meno zdravotníka, ktorý obsluhoval sterilizačný stroj je na každom operačnom sete ako meno zodpovednej osoby za steriliáciu? A to všetko s jediným cieľom, aby sterilizácia bola stopercentne zabezpečená.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zvolen sa v minulom roku narodilo takmer 1230 detí

7.1.2021

Minulý rok bol v pôrodnosti napriek pretrvávajúcej pandémii takmer rovnaký ako ten predošlý. Narodili sa stovky detí, a to aj vďaka skvelému tímu ľudí na Gynekologicko – pôrodníckom oddelení zvolenskej nemocnice. Výnimkou neboli ani pôrody covid pozitívnych matiek za prísnych hygienických opatrení.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen zmobilizovala všetky svoje sily a prostriedky, aby chod nemocnice udržala

4.1.2021

Nemocnica AGEL Zvolen zvládla udržať chod nemocnice aj počas náročného obdobia vianočných sviatkov. Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu muselo prijať vedenie nemocnice viaceré organizačné opatrenia. Naďalej je možné sa dať v mobilnom odberovom mieste otestovať bezplatným antigénovým testom, nemocnica realizuje aj PCR testy objednaným pacientom.

Celý článok


Radosť prichádza aj v čase pandémie. „Život nezastavíš, on si nájde cestu sám,“ hovorí primár Gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia zvolenskej nemocnice

29.12.2020

„Deti prichádzali na svet aj počas hospodárskych a politických kríz, vojen a živelných katastrof. Tie posledné dve nás zatiaľ obišli. Pandémia, žiaľ nie,“ hovorí primár Gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen, MUDr. Peter Molitoris.

Celý článok


Pacienti na COVID oddelení sa budú môcť spojiť s rodinami. Nemocnica AGEL Zvolen im umožní videohovor

21.12.2020

Nemocnica AGEL Zvolen je partnerom a zároveň aj podporovateľom svojich pacientov a ich rodinných príslušníkov. Pacienti, ktorí ležia na COVID oddelení už nebudú musieť byť celkom izolovaní od svojich najbližších. Objať ich síce nebudú môcť, ale zvolenská nemocnica im umožní videohovor. Obidve strany sa uvidia, budú sa môcť počuť a láskavým slovom povzbudiť.

Celý článok


Mobilné odberové miesto zvolenskej nemocnice bude pracovať najbližšie dni obmedzene

18.12.2020

Mobilné odberové miesto (MOM), ktoré zriadila Nemocnica AGEL Zvolen na bezplatné antigénové testovanie verejnosti, bude počas vianočných sviatkov pracovať v obmedzených časoch.

Celý článok


Je práca na COVID oddelení nebezpečná? Obavy sú na mieste, ale prevláda pocit zodpovednosti a spolupatričnosti

17.12.2020

Na aktuálnu pandémiu koronavírusu nikto nebol pripravený, nepočítalo sa s ňou ani pred mnohými desiatkami rokov pri budovaní viacerých nemocníc. Čelíme tlaku, ktorý nás vytrhol z komfortu a postavil pred úlohy, ktoré si nikto nevedel predtým naštudovať, pripraviť sa na ne. Zápasíme s neviditeľným nepriateľom a aj zdravotníci na covidovom oddelení v Nemocnici AGEL Zvolen spolu s vedením nemocnice robia všetko preto, aby tieto zložité časy nepocítili tí najzraniteľnejší. Pacienti s ochorením COVID-19.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen zmenila mobilné odberové miesto. Za minulý týždeň otestovali takmer 1800 záujemcov

14.12.2020

Nemocnica AGEL Zvolen od dnešného dňa zmenila miesto, kde je možné vykonať testovanie na bezplatné antigénové testovanie. Po novom sa toto mobilné odberové miesto nachádza v priestoroch klubu dôchodcov v blízkosti nemocnice na ulici Ferjenčíka. Nemocnica eviduje zo strany verejnosti veľký záujem o testovanie. Len za minulý týždeň otestovali takmer 1800 záujemcov. Nemocnica sa v týchto dňoch pripravuje aj na každoročné fungovanie v tzv. vianočnom režime.

Celý článok


Na urgentnom príjme to vrie udalosťami, ale aj emóciami. O bizarné situácie na tomto oddelení nie je núdza

10.12.2020

Ako samotní lekári hovoria, zážitkov, a hlavne tých k neuvereniu, je na „urgente“ skutočne neúrekom. Faktom však zostáva, že na urgentnom príjme v Nemocnici AGEL Zvolen musia ošetriť od tých najmenších až po geriatrických pacientov zo štyroch okolitých okresov. MUDr. Peter Púpava zažíval počas mnohých služieb aj neobvyklé situácie. Vyšetrenie glykémie u „unaveného“ psa neskoro v noci patrilo tiež k tým bizarnejším.

Celý článok


Rádiologička vo zvolenskej nemocnici: „Na snímkach sme už videli aj žiletky v žalúdku“

4.12.2020

Rádiológia. Odbor, bez ktorého si dnes už žiadna nemocnica nevie predstaviť svoje fungovanie v tomto roku oslávila 125. rokov, čo tento medicínsky odbor vznikol. Využíva aplikáciu fyziky a moderných technológii. Na rádiologických oddeleniach pracujú spoločne lekári špecialisti, rádiologickí technici a fyzici. Cieľom je pre lekárov priniesť rýchle, kvalitné a presné zobrazenie časti tela, ktorá spôsobuje pacientovi ťažkosti. Rádiológovia sú jedny z najžiadanejších odborníkov v každom zdravotníckom zariadení a tých kvalitných, si nemocnice dobre strážia. Ide o veľmi perspektívne, ale aj veľmi technicky a odborne náročné povolanie. Priblížiť rádiológiu sa nám pokúsila primárka rádiodiagnostického oddelenia z Nemocnice AGEL Zvolen, MUDr. Valentína Rusenková.

Celý článok


Strážia naše zdravotné tajomstvá. Dokumentačné sestry sú súčasťou Nemocnice AGEL Zvolen od jej začiatku

2.12.2020

Je ich šesť a majú pod palcom všetky zdravotné dokumentácie hospitalizovaných pacientov. Nič im nesmie ujsť, všetko musia poctivo skontrolovať, zosumarizovať, zoradiť a archivovať tak, aby aj po mnohých rokoch bola dokumentácia k dispozícii k nahliadnutiu.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen robí všetko pre zvládnutie pandemickej situácie

30.11.2020

Nemocnica AGEL Zvolen sa snaží robiť všetko preto, aby aj v čase pandémie koronavírusu zostal jej chod zachovaný a čo najmenej musela obmedziť chod jednotlivých oddelení. Vzhľadom na vyšší počet covid pozitívnych pacientov, nemocnica pre nich vyčlenila ďalšie lôžka. Naďalej funguje mobilné odberové miesto na bezplatné antigénové testovanie, ako aj na PCR testy a v nemocnici platí zákaz návštev.

Celý článok


Z Nemocnice AGEL Zvolen mesačne odvezú až 11 ton bielizne

25.11.2020

Zaujíma vás, kde končí znečistená nemocničná bielizeň a ako ju perú? Nemocnica AGEL Zvolen spotrebuje mesačne približne 11 ton bielizne zo všetkých oddelení a ambulancií. Zdravotnícka bielizeň potom končí v práčovni, kde sa perie pri najvyšších teplotách a v pracích prostriedkoch namiešaných podľa špeciálnych receptúr.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen pracuje v rovnakom režime ako pred pandémiou. Operácie sa nerušia a sprevádzajúca osoba môže byť stále za prísnych hygienických opatrení pri pôrode

20.11.2020

Hoci sa nielen Slovensko, ale aj celý svet už mesiace trápi s novým vírusom COVID-19 a v rámci bezpečnosti boli zavádzané aj obmedzujúce opatrenia, v Nemocnici AGEL Zvolen majú pacienti aj naďalej oporu. Lekárska starostlivosť nie je obmedzovaná a je stále plne poskytovaná.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zvolen otestovali počas 2. testovacieho víkendu 1314 ľudí

9.11.2020

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci druhého celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19 v piatok a sobotu (6. – 7.11.2020), otestovala spolu 1314 ľudí. Medzi nimi svojich zamestnancov, pacientov, ich rodinných príslušníkov, ale aj náhodných záujemcov. Z otestovaných bolo 31 pozitívnych.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zvolen rodila matka pozitívna na COVID-19

9.11.2020

Zaťažkávacou skúškou si prešiel v ostatných dňoch zdravotnícky personál Gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen. Pri prijímaní do nemocnice 23-ročnej rodičky a následnom antigénovom testovaní totiž vyšla z testu ako COVID pozitívna.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zvolen otestovali počas víkendu 1670 ľudí. Zdravotníci vydali zo seba maximum napriek únave a vypätiu

2.11.2020

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19 v piatok a sobotu (30. – 31.10.2020), otestovala tiež svojich zamestnancov a ich rodinných príslušníkov. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 1670 testovaným, z nich bolo 13 pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Potešujúcou správou je, že medzi pozitívnymi nebol žiadny zamestnanec nemocnice.

Celý článok


Hanka je 1000. dieťatko narodené v Nemocnici AGEL Zvolen v tomto roku

27.10.2020

Hoci je epidemiologická situácia na Slovensku stále vážna, život okolo nás denne prináša aj krásne momenty. Jedným z nezabudnuteľných je určite narodenie malého človiečika. V Nemocnici AGEL Zvolen sú tieto dni náročné, radostné chvíle však zaznamenávajú aj tu. Na Gynekologicko – pôrodníckom oddelení v týchto dňoch prišlo na svet 1000. dieťatko v tomto roku. Dievčatko s krásnym slovenským menom, Hanka.

Celý článok


O nemocničnej lekárni verejnosť zvyčajne nevie. Súčasťou Nemocnice AGEL Zvolen je však už 43 rokov

22.10.2020

Nemocničná lekáreň AGEL Zvolen zabezpečuje pre oddelenia a ambulancie zvolenskej nemocnice ročne viac ako 3,5 milióna balení liekov, diagnostických prípravkov a špeciálneho zdravotníckeho materiálu. „Pred očami verejnosti je táto lekáreň takmer vždy skrytá. Stará sa totiž o zabezpečenie všetkých liekov, ktoré lekári v nemocnici naordinujú hospitalizovaným pacientom. Každá zdravotnícka pomôcka je zabezpečená prostredníctvom nemocničnej lekárne, a to od malej ihly, až po veľké chirurgické nástroje používané pri operáciách,“ vysvetľuje vedúca lekárne, Mgr. Melisa Švecová.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen získala prestížnu plaketu ANGELS AWARDS za liečbu cievnych mozgových príhod

20.10.2020

V uplynulých dňoch získala Nemocnica AGEL Zvolen významné ocenenie. European Stroke Organization jej udelila zlatú plaketu ANGELS AWARDS za prístup v liečbe cievnych mozgových príhod (CMP). Najväčšiu zásluhu na ocenení má celý tím Neurologického oddelenia zvolenskej nemocnice pod vedením primára MUDr. Erika Kiššimona.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen posilnila triáž pri vstupe do nemocnice. Zdravotníkom pomáhajú aj príslušníci Ozbrojených síl

19.10.2020

Súčasťou Nemocnice AGEL Zvolen sú od dnes, 19. októbra 2020, vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu, aj vojaci Ozbrojených síl SR. Tí sú nemocnici nápomocní aj tým, že do nemocnice nepustia nikoho so zvýšenou teplotou. V Nemocnici AGEL Krupina je taktiež jeden príslušník armády, ktorý vykonáva rovnakú činnosť.

Celý článok


Nutričná terapeutka zvolenskej nemocnice dohliada na jedlá pacientov 29 rokov. Ľubomíra Fraňová: ,,U nás doma by ste vyprážané jedlá nenašli“

8.10.2020

Jedným z najdôležitejších podmienok zdravia, resp. liečby v prípade choroby je správny životospráva. V Nemocnici AGEL vo Zvolene poskytujú svojim pacientom až 40 druhov diét, a to presne podľa ich potrieb a diagnózy. Každý deň na správnu výživu, stravovanie a ich dodržiavanie tak zo strany nemocnice ako aj samotných pacientov dohliada špecialistka – nutričná terapeutka Ľubomíra Fraňová.

Celý článok


Moderné prístroje pomáhajú zachrániť tých najbezbrannejších

5.10.2020

Pomáhajú lekárom v boji o záchranu života tých najmenších. Na oddelení Nemocnice AGEL Zvolen majú lekári k dispozícii modernú resuscitačnú jednotku. Nemocnica ho dostala v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici dnes oslavuje ,,svoj deň“ viac ako 130 lekárov

1.10.2020

Sú tu pre nás vtedy, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí dnešný Medzinárodný deň lekárov. V Nemocnici AGEL Zvolen pracuje viac ako stovka lekárov, ktorí sa denne starajú o to najdôležitejšie, čo máme – o naše zdravie.

Celý článok


,,Ani raz v mojej profesionálnej praxi som neoľutovala, že som sa stala sestrou,“ hovorí Mgr. Elena Malatincová po 41 rokoch vo zvolenskej nemocnici

28.9.2020

September je pre sestru Mgr. Elenu Malatincovú každý rok výnimočný aj tým, že naň spomína aj ako na mesiac nástupu do zvolenskej nemocnice. Písal sa rok 1979, kedy ako mladá absolventka Strednej zdravotníckej školy vo Zvolene nastúpila na oddelenie nedonosených a patologických novorodencov. Aj po uplynutí 41 rokov každé ráno vchádza s úsmevom do tej istej nemocnice a výber svojho povolania neľutuje.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvára Dom ošetrovateľskej starostlivosti

25.9.2020

Nemocnica AGEL Zvolen od 1. októbra rozširuje rozsah svojich služieb a otvára úplne nový Dom ošetrovateľskej starostlivosti. Nachádzať sa bude v priestoroch nemocnice s kapacitou 18 lôžok a je určený pre pacientov, ktorí potrebujú následnú zdravotnú starostlivosť. Ide o veľmi žiadané zariadenia, ktorých je na Slovensku stále málo, jeho pridanou hodnotou bude umiestnenie priamo v priestoroch nemocnice.

Celý článok


Zvolenská nemocnica dostala stovky plienok

18.9.2020

Aj napriek tomu, že je tento rok kvôli pandemickej situácii náročnejší a hektickejší, sú ľudia a občianske združenia ochotní si pomáhať. Dôkazom toho je dar od Nadácie Križovatka, ktorá nezištne venovala Nemocnici AGEL Zvolen takmer 370 plienok.

Celý článok


Mladí študenti z Čiech si vyskúšali realitu zvolenskej nemocnice

17.9.2020

Desať dní, desať študentov, nové skúsenosti, nová prax. V rámci projektu ERASMUS+ navštívilo desať študentov AGEL Střední školy zdravotnické a vyšší odborné školy zdravotnické z Ostravy Nemocnicu AGEL Zvolen. Prví maturanti a praktické sestry po skúškach boli rozdelení na zvolenskú chirurgiu, traumatológiu, gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, OAIM a pediatriu. Aj do tohto výmenného pobytu zasiahla pandémia koronavírusu

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen organizovala V. celoslovenskú vedeckú konferenciu Hlavnými témami bola problematika Clostridium difficile v zdravotníckych zariadeniach, periférne a centrálne invazívne vstupy

11.9.2020

Kvalitná zdravotná starostlivosť záruka spokojnosti hospitalizovaného pacienta. Pod týmto názvom zorganizovala Nemocnica AGEL Zvolen v uplynulých dňoch V. celoslovenskú vedeckú konferenciu vo Vígľaši. Hoci sa konferencia každoročne koná na jar, kvôli pandémii koronavírusu bol jej termín presunutý až na september.

Celý článok


V Nemocnici Zvolen pokračuje výstavba nového urgentného príjmu

8.9.2020

Nemocnica AGEL Zvolen pokračuje vo výstavbe úplne nového komplexu urgentného príjmu. Stavbu, ktorá sa začala vlani koncom septembra, pribrzdila pandémia koronavírusu, aktuálne už naplno pokračuje a návštevníci nemocnice môžu postup prác sledovať aj navonok.

Celý článok


Zvolenská nemocnica významne rozšírila kapacitu interného oddelenia

3.9.2020

Nemocnica AGEL Zvolen operatívne zareagovala na aktuálne potreby pacientov a v rámci zvyšovania kvality svojich služieb významným spôsobom zvýšila kapacitu tamojšieho Interného oddelenia až na 80 lôžok.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici absolvovala pôrod mamička v karanténe

31.8.2020

Nemocnica AGEL Zvolen prijala už na začiatku epidémie koronavírusu všetky potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. V uplynulých dňoch si pripravenosť na výnimočné situácie, súvisiace s koronavírusom odskúšali v reálnom živote. V nemocnici totiž absolvovala pôrod mamička, ktorá bola kvôli manželovi v karanténe pre možné podozrenie na COVID-19. Celý pôrod sa realizoval v tzv. červenej covidovej zóne nemocnice a v osobitne vyčlenenej pôrodnej sále. Všetci lekári museli pôrod realizovať v ochranných oblekoch, ochrannú rúšku musela mať aj rodička a muselo sa prísne dbať o to, aby pri pôrode bolo čo najviac eliminované riziko možnej nákazy predovšetkým bábätka, ale aj lekárov a sestier.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici poskytujú až 40 druhov diétnej stravy

27.8.2020

Výživa patrí medzi základné potreby človeka. Dobrý nutričný stav človeka má priamy vplyv na jeho rast a vývoj, na udržiavanie a podporu zdravia s dôrazom na kvalitu života. Výživa hrá dôležitú úlohu v liečebnom procese väčšiny ochorení. Hlavná pozornosť je pritom venovaná potravinám, ktorým by sme sa mali vyhýbať, prípadne ich príjem obmedziť. Dôležitou súčasťou správne nastavenej liečby je aj zodpovedajúca strava, resp. diéta, vytvorená presne na mieru podľa stanovenej diagnózy. Nemocnica AGEL Zvolen poskytuje svojim pacientom stravu na mieru presne podľa ich potrieb.

Celý článok


Zvolenská nemocnica rozširuje online objednávanie pacientov. Do siete pribudli ďalšie ambulancie.

25.8.2020

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci zvyšovania kvality svojich služieb a zavádzania moderných metód komunikácie s pacientom rozšírila online objednávanie pre pacientov o ďalšie ambulancie. Od augusta 2020 je možné sa online objednať aj na ambulanciu vnútorného lekárstva, obe gynekologické ambulancie, neurologickú ambulanciu a ortopedickú ambulanciu. O pár dní pribudne aj ambulancia HTO a algeziologická ambulancia. Projekt pohodlného a rýchleho objednávania teda funguje celkovo už v desiatich ambulanciách nemocnice.

Celý článok


Intímne problémy trápia ženy najmä v lete

21.8.2020

Prázdniny a s nimi spojené dovolenky či víkendy strávené v bazéne sa môžu odraziť na zdraví ženy, práve v tomto období bojuje nežnejšie pohlavie s rôznymi intímnymi zdravotnými problémami. Najčastejšie ide práve o mykózy, o ktorých koluje v spoločnosti aj množstvo mýtov. Porozprávali sme sa o nich s gynekológom MUDr. Andrejom Jenčom z Nemocnice AGEL Zvolen.

Celý článok


Otravu hubami nepodceňujte, patrí medzi najnebezpečnejšie druhy otráv

17.8.2020

Sezóna zbierania húb je v plnom prúde, avšak aj napriek tomu, že sú pre náš organizmus v mnohom prínosné, môžu byť aj veľmi nebezpečné. Ide najmä o prípady, kedy majú hubári slabé vedomosti a pozbierajú a následne zjedia práve tie jedovaté. Skúsenosti s tým majú aj v Nemocnici AGEL Zvolen, kde ročne, najmä počas leta, hospitalizujú desiatky otrávených pacientov.

Celý článok


Nebezpečné prázdninové zábavy mladistvých sa môžu skončiť aj v nemocnici

14.8.2020

Letné prázdniny sú obdobím, kedy školáci trávia viac času s rovesníkmi, avšak ich zábava sa občas končí v nemocnici. Neraz popíjajú alkoholické nápoje, ktoré sú pre ich organizmus mimoriadne nebezpečné a môžu si spôsobiť otravu. Skúsenosti s tým majú aj na Detskom oddelení v Nemocnici AGEL Zvolen, kde počas prázdnin takéto prípady evidujú. Kedy je potrebná hospitalizácia, ako sa tomu vyvarovať a prečo je pitie alkoholu u detí a tínedžerov také nebezpečné, sme sa opýtali primárky detského oddelenia zvolenskej nemocnice MUDr. Zuzany Krčíkovej.

Celý článok


AGELLAB v rámci testovania na koronavírus vyšetril takmer 13-tisíc vzoriek

13.8.2020

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy laboratóriá nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod laboratórií AGELLAB vo Zvolene a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo manažérkou laboratórneho segmentu Ing. Elenou Gaboňovou.

Celý článok


Zvolenská nemocnica bude mať nový prístroj CT

31.7.2020

Nemocnica AGEL Zvolen začne od pondelka, 3. augusta, výmenu počítačového tomografu, teda CT prístroja. Táto novinka prinesie počas nasledujúcich dvoch mesiacov určité obmedzenia, avšak v konečnom dôsledku nový prístroj bude pre pacientov aj personál veľkým prínosom.

Celý článok


Naši zamestnanci prejavili ako profesionáli, schopní a pripravení ujať sa svojej role Svoju empatiu prejavili aj mladí dobrovoľníci

27.7.2020

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod Nemocnice AGEL Zvolen a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľkou, Ing, Ľudmilou Veselou, MBA.

Celý článok


Kŕčové žily nie sú iba kozmetický problém, ich neliečenie môže spôsobiť vážne komplikácie

24.7.2020

V súčasnosti je cievna chirurgia je vysokošpecializovaný odbor, ktorý je legislatívne viazaný na adekvátne personálne a materiálno technické vybavenie. Venujú sa jej aj v Cievnej chirurgickej ambulancii Nemocnice AGEL Zvolen, pričom jeden z najčastejších problémov, s ktorým pacienti prichádzajú, sú varixy, známe aj pod pojmom kŕčové žily.

Celý článok


Nemocnica AGEL Zvolen prijala mimoriadne opatrenia, od zajtra budú zakázané návštevy

21.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica AGEL Zvolen opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Vo zvolenskej pôrodnici sa počas polroka narodilo takmer 600 bábätiek

16.7.2020

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Zvolen je neustále vyhľadávaným miestom, kam prichádzajú rodiť budúce mamičky zo širokého okolia. Počas prvých šiestich mesiacov sa tu narodilo 583 detičiek, z toho 304 chlapcov a 279 dievčat.

Celý článok


Mladé medicínske posily v Nemocnici AGEL Zvolen

14.7.2020

Nemocnica AGEL Zvolen má od júla nové medicínske posily. Rady tamojších lekárov sa rozšírili o tri mladé absolventky medicíny. Ich cesta za medicínou bola nevyspytateľná, v nemocnici sa mladým dámam veľmi tešia a veria, že u nich zotrvajú čo najdlhšie.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Zvolen zmenili odberové pracovisko na testovanie koronavírusu

6.7.2020

Nemocnica AGEL Zvolen v týchto dňoch zrealizovala viaceré organizačné zmeny súvisiace s odberovým pracoviskom na odbery vzoriek pre testy na koronavírus COVID-19 a s chodom Infektologickej ambulancie.

Celý článok


Zdravotníci na urgentnom príjme vo Zvolene si musia chrániť zdravie pred agresívnymi pacientmi. Lekár má postavenie verejného činiteľa

3.7.2020

Lekári, sestry a ošetrovatelia v Nemocnici AGEL Zvolen, ktorí slúžia na pohotovosti, majú v rámci svojej práce aj náročné služby s extrémnymi zážitkami s neprispôsobivými pacientmi, ktorí neraz ohrozujú aj životy zdravotníkov. Za minulý rok zaznamenali až 13 verbálnych útokov a v jednom prípade bol dokonca zdravotník poškodený fyzickým napadnutím. Hoci sú priestory pohotovosti snímané kamerami, agresívni a opití pacienti s nezmyselnými požiadavkami sa množia. Zdravotníci tak musia dbať pri nočných službách aj o svoju bezpečnosť a bezpečnosť ostatných slušných pacientov.

Celý článok


Zvolenská nemocnica otvorila ortopedickú ambulanciu

1.7.2020

Nemocnica AGEL Zvolen poskytuje od júla služby zdravotnej starostlivosti aj v Ortopedickej ambulancii. Tá sa doteraz síce nachádzala v priestoroch nemocnice, avšak od 1. júla prešlo jej fungovanie priamo pod Nemocnicu AGEL Zvolen. Ordinuje v nej MUDr. Elena Kašubová a pacienti ju nájdu v nových priestoroch detského pavilónu na prízemí.

Celý článok


Zvolenské novorodeniatka dostanú háčkované chobotničky

25.6.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL SK, má na novorodeneckom oddelení milú novinku. Prvé dni novonarodených bábätiek spríjemňujú háčkované chobotničky, ktoré nemocnica dostala od dobrovoľníčok.

Celý článok


Nemocnica Zvolen zmenila spôsob zisťovania anamnézy pacientov

18.6.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, v súvislosti s uvoľňovaním opatrení súvisiacich s pandémiou koronavírusu dnešným dňom, t. j. 18. júnom 2020 o 15.30 hod končí doterajší režim triedenia pacientov (triáže) pri vstupe na polikliniku, pri vstupe do chirurgického pavilónu a pri vstupe do spoločného pavilónu. Rovnaká zmena sa týka aj Nemocnice Krupina.

Celý článok


V Nemocnici Zvolen pokračuje výstavba nového urgentného príjmu

17.6.2020

Od júna naplno pokračuje modernizácia v Nemocnici Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Výstavba úplne nového komplexu urgentného príjmu bola dočasne pozastavená najmä z dôvodu obmedzenia dodávateľských prác zo zahraničia, čo súviselo s obmedzeniami prijatými kvôli pandémii koronavírusu. Nový urgentný príjem by mal byť hotový budúci rok v lete.

Celý článok


V Nemocnici Zvolen sa v roku 2020 narodilo už 500. dieťatko

9.6.2020

V piatok 5. júna privítala zvolenská pôrodnica už päťsté bábätko narodené v roku 2020. Malá Terezka sa narodila 35-ročnej mamičke Monike zo Zvolena, obe sú zdravé a spokojné a aj napriek tomu, že sa im v nemocnici páčilo, tešia sa domov na ocka a veľkého brata Peťka (10 rokov).

Celý článok


Nemocnica Zvolen opätovne povolila návštevy príbuzných u pacientov

4.6.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, vzhľadom na priaznivý vývoj epidemiologickej situácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu opätovne povolila návštevy príbuzných u pacientov, ktorí sú v nemocnici hospitalizovaní. Platia však pri nich určité obmedzenia. Zákaz návštev trval od 6. marca 2020.

Celý článok


Nemocnica Zvolen už funguje v bežnom režime aj v rámci ambulantnej starostlivosti

1.6.2020

V Nemocnici Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, sa po obmedzeniach, vyplývajúcich z pandémie koronavírusu, vracia do normálu aj špecializovaná ambulantná starostlivosť. Pacienti, ktorým boli vyšetrenia odložené v rámci mimoriadnych opatrení, budú môcť svoje vyšetrenia absolvovať. Špecializovaní ambulantní lekári už naplno fungujú, nemocnica však upozorňuje, že na oddeleniach stále treba dodržiavať zvýšené preventívne hygienické opatrenia.

Celý článok


Nemocnica Zvolen sa vracia k predpôrodným kurzom

26.5.2020

V Nemocnici Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, sa po niekoľkých mesiacoch budú môcť budúce mamičky zúčastniť predpôrodných kurzov. Tie boli, vzhľadom na epidemiologické opatrenia, zrušené, avšak od 1. júna sa otvárajú opäť a je o ne veľký záujem.

Celý článok


Nemocnica Zvolen postupne uvoľňuje opatrenia a ruší covidové lôžka

22.5.2020

Dvanásť nemocníc, patriacich do siete AGEL, medzi nimi aj Nemocnica Zvolen, v súvislosti s rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR postupne uvoľňuje opatrenia, ktoré boli prijaté vzhľadom na pandémiu koronavírusu COVID-19. Nemocnice naplno rozbiehajú plánované operácie, obnovuje sa činnosť ambulancií, ktorých činnosť bola z časti obmedzená a vyčlenené, tzv. covidové lôžka sa postupne rušia a môžu ich opäť využívať pacienti na bežných oddeleniach nemocníc.

Celý článok


Nemocnica Zvolen spustila sérologické testovanie na prítomnosť protilátok na COVID-19

21.5.2020

V Nemocnici Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, vyšetria zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo 045/5201 111 a samoplatca zaplatí za vyšetrenie 19 EUR priamo v pokladni nemocnice.

Celý článok


V Nemocnici Zvolen začali opätovne realizovať plánované operácie

19.5.2020

Nemocnica Zvolen a. s., ktorá je členom skupiny AGEL, začala v včera, 18. mája, opätovne operovať pacientov, ktorých zákroky boli odložené. K odloženiu bolo potrebné pristúpiť v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Vysoký krvný tlak je tichý, neviditeľný a nebolí O to je však nebezpečnejší

15.5.2020

Preventívne prehliadky sú pre naše zdravie mimoriadne dôležité a môžu odhaliť množstvo chorôb už v ranom štádiu. Jednou z nich je aj vysoký krvný tlak, ktorý je nebezpečný tým, že, ľudovo povedané, ,,nebolí“. Práve na tento zdravotný problém a na jeho prevenciu upozorňuje Svetový deň hypertenzie, ktorý je 17. mája.

Celý článok


Nemocnica Zvolen a. s. začala komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

24.4.2020

Nemocnica Zvolen a. s., člen skupiny AGEL, začala od štvrtku, 23. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa v nemocnici bude možné v stanovených termínoch. Cena testu je 65 EUR.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici už môže byť pri pôrode aj otec dieťaťa

16.4.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zaviedla v týchto dňoch novinku, ktorú určite ocenia mnohé budúce mamičky. Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení opätovne umožnili pri pôrode prítomnosť otca dieťaťa, resp. inej sprevádzajúcej osoby.

Celý článok


Spoločnosť AGEL SK sa pripája k laboratórnemu testovaniu COVID-19

7.4.2020

Laboratóriá skupiny AGEL SK a.s., konkrétne pracovisko centrálneho laboratória v Nemocnici Zvolen a.s., spúšťa testovanie na prítomnosť ochorenia COVID-19. Testovanie COVID-19 sa bude poskytovať pre pacientov a zamestnancov dvanástich zdravotníckych zariadení AGEL SK a.s., a pripravuje sa možnosť otestovania pre samoplatcov.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici pomáhajú aj dobrovoľníci

31.3.2020

Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 si žiada vo všetkých nemocniciach maximálne nasadenie lekárov, sestier, ošetrovateľov. Vzhľadom na mimoriadne opatrenia, ktoré boli v zdravotníckych zariadeniach prijaté, sú potrebné aj väčšie personálne kapacity na zvládnutie zmenenej organizácie každodenného chodu nemocníc počas mimoriadneho režimu. Jednou z možností, ako sa s touto situáciou vysporiadať, je aj nezištná pomoc zo strany dobrovoľníkov, prevažne z radov študentov medicíny. V Nemocnici Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, už prví traja dobrovoľníci prikladajú ruku k dielu a okrem získania cenných skúseností pomáhajú nášmu personálu zvládať nápor, ktorý táto aktuálna epidemiologická situácia prináša.

Celý článok


Ako ovplyvňuje šíriaci sa koronavírus COVID-19 chod zvolenskej lekárne?

30.3.2020

Lekáreň v Nemocnici Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, je pripravená čeliť šíriacemu sa koronavírusu COVID-19. Prijala mimoriadne opatrenia, ktorými zabezpečuje ochranu nielen pacientov, ale aj personálu lekárne.

Celý článok


Nemocnica Zvolen sprísňuje v súvislosti s COVID-19 opatrenia

17.3.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Malých pacientov vo Zvolene potešili vojaci

9.3.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, v uplynulých dňoch privítala na svojom Detskom oddelení návštevu vo vojenských uniformách. Príslušníci vzdušných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky pravidelne a dlhodobo spolupracujú s nemocnicou v rámci starostlivosti o svojich vojakov, ale snažia sa pomáhať aj deťom, a to nielen v rámci svojej profesie. Teraz sa zamerali na najmenších pacientov. Z dobrovoľného finančného príspevku zakúpili televízor, ktorý venovali malým pacientom na Detskom oddelení, aby mohli mať aspoň trochu spríjemnený pobyt v nemocnici. Okrem televízneho prijímača vojaci venovali deťom aj plyšové hračky.

Celý článok


Novorodencom vo zvolenskej nemocnici darovali monitory dychu

5.3.2020

Ich cieľom je pomáhať vybaviť slovenské nemocnice, ich pôrodnice a novorodenecké oddelenia monitormi dychu Babysense. Autormi projektu ,,Mamička, dýcham“ je Nadácia Križovatka v spolupráci so spoločnosťou AETAS, ktoré v uplynulých dňoch venovali prvej zo siete nemocníc AGEL - Nemocnici Zvolen, dva monitory dychu bábätiek. Ambicióznym cieľom projektu je, aby bolo monitorom dychu vybavené každé lôžko pre novorodencov a dojčatá a eliminovala sa tak hrozba syndrómu náhleho úmrtia dieťaťa.

Celý článok


Nemocnica Zvolen používa vo svojom mikrobiologickom laboratóriu moderný prístroj MALDI Biotyper

26.2.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, rozšírila činnosti svojho mikrobiologického laboratória o ponuku výkonov identifikácie mikroorganizmov na prístroji MALDI Biotyper, ktorého výrobcom je spoločnosť Brucker a distribútorom pre Slovenskú republiku firma BioVendor Slovakia s.r.o.. Veľkou výhodou využitia tohto prístroja je rýchlosť detekcie a identifikácie, vysoká rozlišovacia schopnosť a tiež možnosť analýzy väčšieho počtu vzoriek naraz.

Celý článok


Nemocnica Zvolen vynovila Detské oddelenie

18.2.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL v uplynulých týždňoch zrevitalizovala tamojšie Detské oddelenie. Celkové náklady na rekonštrukčné práce si vyžiadali takmer 45 000 EUR a oddelenie tak zásadným spôsobom zlepšilo komfort pre malých pacientov, ako aj zvýšilo kvalitu poskytovaných služieb.

Celý článok


V Nemocnici Zvolen chystajú rekonštrukciu výťahov

4.2.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, pripravuje rozsiahlu rekonštrukciu svojich výťahov. Cieľom je zmodernizovať doterajšie zastarané a zvýšiť tak komfort pohybu návštevníkov i zamestnancov. Investícia za 210 tisíc EUR by mala byť hotová do pol roka.

Celý článok


V Nemocnici Zvolen vlani hospitalizovali takmer 15 500 pacientov a investovali do rozvoja nemocnice vyše milión EUR

21.1.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, vlani hospitalizovala takmer 15 500 pacientov, vykonala približne 3 400 operácií, ambulantne ošetrili viac ako 137 tisíc pacientov a narodilo sa tu 1260 bábätiek, čo je o 31 novorodencov viac ako v roku 2018. Spoločnosť AGEL SK do rozvoja nemocnice investovala vyše milión EUR, ďalších 3,6 milióna sa preinvestovalo z prostriedkov EÚ pre projekt „Modernizácia infraštruktúry pre zefektívnenia poskytovania akútnej zdravotnej starostlivosti v Nemocnici Zvolen a.s.“, ktorý je v celkovej hodnote 7,1 milióna Eur.

Celý článok


Zvolenská nemocnica spustila online objednávanie pacientov

29.11.2019

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, v rámci zvyšovania kvality svojich služieb, spustila online objednávanie pre pacientov. Projekt pohodlného a rýchleho objednávania zatiaľ funguje v troch ambulanciách. Nemocnica má tiež novú recepciu.

Celý článok


Budúce mamičky si prišli pozrieť miesto, kde privedú na svet svoje bábätká

29.10.2019

S veľkým záujmom budúcich mamičiek sa stretol deň otvorených dverí na gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice vo Zvolene, člena skupiny AGEL SK. Okrem prehliadky samotnej pôrodnice, podmienok a prostredia, kde mamičky privádzajú na svet svoje ratolesti, sa im venoval aj primár MUDr. Peter Molitoris s témami ohľadom humanizácie pôrodu a najnovších metód tlmenia bolesti v priebehu pôrodu.

Celý článok


Slávnostná certifikácia primárov a vedúcich sestier v Nemocnici Zvolen

28.10.2019

V utorok 22. októbra sa v Nemocnici Zvolen a.s., ktorá je členom skupiny AGEL SK, slávnostne odovzdávali certifikáty o absolvovaní školenia Komunikačných štandardov v zdravotnej a ošetrovateľskej starostlivosti. Kurzy boli akreditované Lekárskou komorou. Lekári za ich absolvovanie môžu získať 16 kreditov a všeobecné sestry 14. Cieľom týchto kurzov je skvalitnenie poskytovanej zdravotnej starostlivosti v oblasti komunikácie s pacientom, ktorá je jej nevyhnutnou a dôležitou súčasťou.

Celý článok


V Nemocnici Zvolen sa začalo s výstavbou nového urgentného príjmu

22.10.2019

V utorok, 22. októbra 2019 odštartovala v Nemocnici Zvolen, člena skupiny AGEL SK, výstavba úplne nového komplexu urgentného príjmu. Projekt pod názvom ,,Modernizácia infraštruktúry pre zefektívnenie poskytovania akútnej zdravotnej starostlivosti“ je spolufinancovaný z Európskeho fondu európskeho rozvoja. Nemocnica na tento projekt získala nenávratný finančný príspevok z Intergrovaného regionálneho operačného programu. Celková hodnota projektu je aj so spolufinancovaním Nemocnice Zvolen 7,1 miliónov EUR. Stavbu realizuje firma Chemkostav a.s. Michalovce, ktorá zvíťazila vo verejnej súťaži na zhotoviteľa.

Celý článok


V Nemocnici Zvolen sa v roku 2019 narodilo už 1000. dieťatko

18.10.2019

V nedeľu 13.októbra privítala zvolenská pôrodnica už tisíce bábätko narodené v roku 2019. Malá Sára sa narodila mamičke Ivanke a na svet jej pomáhal gynekológ – pôrodník MUDr. Milan Mikuš. Obe sú zdravé a spokojné a aj napriek tomu, že sa im v nemocnici páčilo, si už užívajú pohodlie svojho domáceho prostredia.

Celý článok


Nemocničná lekáreň vo Zvolene získala štatút ,,Výučbová lekáreň“

4.10.2019

Slovenská lekárnická komora pridelila štatút ,,Výučbová lekáreň“ nemocničnej lekárni Nemocnice Zvolen, ktorá patrí do celoslovenskej siete nemocníc skupiny AGEL SK. Vďaka tomuto štatútu je možné, aby sa študenti v magisterskom študijnom programe v študijnom odbore farmácia uchádzali v tejto lekárni o odbornú prax.

Celý článok


Nový prístroj zvýši bezpečnosť a kvalitu operácii vo zvolenskej nemocnici

26.9.2019

Novú artroskopickú pumpu už niekoľko dní využíva chirurgické oddelenie Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL SK. Prístroj získala nemocnica darom od Nadačného fondu Continental Automotive v Nadácii Pontis. Dar v hodnote 10 tisíc eur odovzdal vedeniu nemocnice a chirurgickému oddeleniu generálny riaditeľ Continental Automotive Andreas Heinisch a finančný riaditeľ Contental Automotive Milan Škarvada.

Celý článok


Zvolenská nemocnica podporuje terapeutické aktivity pre opustené deti

21.8.2019

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, je jednou zo štyroch nemocníc na Slovensku podporujúcich projekt terapeutickej pomoci opusteným deťom. Spolupracuje s občianskym združením Návrat, o.z., ktoré poskytuje sociálnu starostlivosť opusteným deťom. Deti sú neskôr umiestňované do profesionálnych rodín, na osvojenie, alebo do dojčenských domovov. Dôležitou súčasťou ich aktivít sú aj návštevy novorodencov, ktorých sa rodičia zriekli po narodení.

Celý článok


Nemocnica Zvolen pripravila odbornú konferenciu zameranú na starostlivosť o geriatrického pacienta

11.5.2019

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, usporiadala 9. mája 2019 IV. ročník celoslovenskej vedeckej konferencie, ktorej nosná téma bola „Kvalitná zdravotná starostlivosť – záruka spokojnosti hospitalizovaného pacienta“. Odzneli na nej odborné prednášky zamerané na geriatrickú medicínu, geriatrické ošetrovateľstvo a špecifiká starostlivosti o geriatrického pacienta, ktoré si vypočulo 150 účastníkov.

Celý článok


Nemocnica Zvolen rozšírila ambulantnú starostlivosť v odbore infektológia

28.3.2019

V súvislosti s nárastom infekčných chorôb, na čo nadväzuje aj nárast rozsahu dispenzárnej starostlivosti o pacientov v uvedenom odbore, rozhodlo vedenie Nemocnice Zvolen a. s., člen skupiny AGEL, o rozšírení ordinačných hodín infektologickej ambulancie.

Celý článok


Vianočný režim v Nemocnici Zvolen a v Nemocnici Krupina

19.12.2018

Oznamujeme pacientom, že v čase nadchádzajúcich sviatkov nerealizujeme plánované hospitalizácie, ani plánované operačné výkony. Režim pracovísk prispôsobujeme Vianociam. Fungovanie jednotlivých prevádzok Nemocnice Zvolen a Nemocnice Krupina nájdete v prílohe - (k prehľadnejšiemu prezeraniu odporúčame súbor stiahnuť).

Celý článok


Mikuláš rozdával v Nemocnici Zvolen radosť aj darčeky

6.12.2018

Ako každý rok, ani tento krát Mikuláš nezabudol na svoju tradičnú návštevu a zavítal do Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, aby rozdával úsmev, dobrú náladu a darčeky.

Celý článok


Pacienti nájdu gastroenterologickú ambulanciu na novom mieste

30.11.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, poskytla modernejšie priestory pre gastroenterologickú ambulanciu v záujme zlepšenia dostupnosti pre pacientov ako aj zvyšovania kvality úrovne poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Gastroenterologickú ambulanciu zvolenskej nemocnice nájdu pacienti od 26. novembra 2018 na novom mieste, na prízemí Detského pavilónu.

Celý článok


Nemocnica Zvolen investovala do laboratórnej techniky 55 tisíc eur

26.11.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL obstarala svojim laboratóriám nové prístrojové vybavenie. Celková hodnota investície predstavuje 55-tisíc eur. Vývoj laboratórnej techniky rovnako ako vývoj ostatnej zdravotníckej techniky stále napreduje. Pre rýchlu a správnu diagnostiku musí prevádzkovateľ laboratória držať krok modernými technológiami.

Celý článok


Bábätká vo zvolenskej nemocnici dostali ďalšie monitory dychu

19.11.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, a stala súčasťou projektu Nadácie Križovatka „Mamička dýcham“. Vďaka darovaným monitorom dychu budú sledované všetky detské postieľky v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


Zvolenská nemocnica zakúpila novú medicínsku techniku

15.11.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, investovala do obnovy zdravotnej techniky, tak že zakúpila prístroje v celkovej hodnote takmer 20-tisíc eur. Tie pomôžu lekárom špecialistom pri diagnostike ušných ochorení a pri terapeutických výkonoch.

Celý článok


Nemocnica Zvolen dostala novorodenecké lôžka

5.11.2018

Novorodenecké oddelenie zvolenskej nemocnice, ktorá je členom skupiny AGEL, bolo v týchto dňoch obdarované novými detskými lôžkami. Prevoz novorodencov bude v nemocnici výrazne pohodlnejší, ale taktiež najmä bezpečnejší.

Celý článok


Nemocnica Zvolen zaznamenala tisíci pôrod

1.11.2018

V pôrodnici Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, príde ročne na svet približne 1200 detí. V rámci kraja je to najvyšší počet pôrodov v zdravotníckom zariadení. V pondelok 29. októbra o 8:40 hod. zaznamenala nemocnica už tisíci pôrod. Narodilo sa zdravé dievčatko Ester, s mierami 3020 gramov a 50 centimetrov.

Celý článok


Zvolenská nemocnica sa viac zameria na celiatikov

26.10.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, v priamej nadväznosti na skvalitnenie služieb pre verejnosť spustí informačnú kampaň zameranú na celiatikov. Jej úlohou je poskytnúť priestor a zabezpečiť prevenciu pred ochorením, ktoré sa môže prejaviť v akomkoľvek veku. Málokto totižto vie, že pri nedodržiavaní pravidiel v súvislosti s celiakiou sa môžu vyvinúť aj závažnejšie ochorenia.

Celý článok


OKTÓBER JE MESIAC ÚCTY K STARŠÍM. Nemocnica Zvolen nezabudla...

4.10.2018

Máme tu október. Mesiac, v ktorom jeseň už naplno prejavila svoju silu. Mesiac, keď príroda hýri pestrými farbami, podčiarknutými slnečnými lúčmi babieho leta. Október vnímame tiež ako mesiac, kedy slávime jeseň života. Pripomína nám, aby sme si uctili seniorov a prejavili im viac náklonnosti ako inokedy.

Celý článok


Vynovené priestory vo zvolenskej nemocnici prilákali stovky návštevníkov

28.9.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zaznamenala za posledných deväť mesiacov začiatok, priebeh a ukončenie rekonštrukčných prác na gynekologicko-pôrodníckom a novorodeneckom oddelení. V týchto dňoch nemocnica verejnosti predstavuje výsledok modernizácie lôžkových jednotiek, počas ktorej nastala kompletná premena pôvodných priestorov na nové. Tie už teraz čakajú len na prvé pacientky. Celková výška investície predstavuje takmer 400-tisíc eur. V deň otvorenia si prišlo pozrieť zrekonštruovanú časť nemocnice približne 300 návštevníkov.

Celý článok


Nemocnica Zvolen pozýva verejnosť na Deň otvorených dverí

17.9.2018

Nemocnica Zvolen, členom skupiny AGEL, otvára vynovené priestory oddelenia gynekológie. Pri tejto príležitosti pripravila Deň otvorených dverí, na ktorý pozýva verejnosť zo širokého okolia.

Celý článok


Nemocnica Zvolen vytvorila účinný systém ochrany pred nozokomiálnymi nákazami

24.8.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, sa problematike nozokomiálnych nákaz dôsledne venuje už niekoľko rokov, v letných mesiacoch s ešte zvýšenou intenzitou. Nozokomiálne nákazy sú celosvetovo vážnym zdravotným aj ekonomickým problémom nemocníc a nemocničných zariadení. Každá nemocnica sa v rámci svojej stratégie snaží investovať do opatrení zameraných na znižovanie ich počtu a tým prispievať ku znižovaniu ekonomických nákladov spojených s hospitalizáciou pacienta.

Celý článok


Zvolenský Minko Špinko počas prázdnin cestuje po Slovensku

15.8.2018

Správna hygiena patrí k najúčinnejším preventívnym opatreniam pred chorobami. Preto by sme mali už malé deti učiť ako si správne umývať ruky. Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, už niekoľko rokov organizuje pre verejnosť podujatia zamerané na správnu hygienu rúk.

Celý článok


Nemocnica Zvolen investuje do obnovy zdravotnej techniky

27.7.2018

Nemocnica Zvolen, členom skupiny AGEL, pokračuje v investíciách do obnovy prístrojového vybavenia. V týchto dňoch zakúpila a prevzala desať infúznych púmp a dvadsať injekčných dávkovačov. Výška nákupu v celkovej hodnote takmer 30-tisíc eur.

Celý článok


Nemocnica Zvolen upozorňuje na najčastejšie ochorenia v letnom období

21.6.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, varuje pred ochoreniami, ktoré na ľudí v lete číhajú najčastejšie. Radosť z letných prázdnin, z dovolenky strávenej doma, či v zahraničí môžu pokaziť infekčné ochorenia. Mnohé z nich sa vyskytujú celoročne, ale v období letných mesiacov ich vnímame oveľa intenzívnejšie.

Celý článok


Bábätká vo zvolenskej nemocnici dostali monitory dychu

29.5.2018

Päť nových monitorov dychu si prevzalo novorodenecké oddelenie v Nemocnici Zvolen, člen skupiny AGEL, pod vedením primárky MUDr. Oľgy Švecovej. V rámci projektu „Mamička dýcham“ už niekoľko rokov pomáha Nadácia Križovatka vybavovať pôrodnícke a novorodenecké oddelenia monitormi dychu, ktoré úspešne pomáhajú deťom ohrozeným „Syndrómom náhleho úmrtia dojčiat.

Celý článok


Zvolenská nemocnica zaviedla nový elektronický systém na lieky

25.5.2018

Zvolenská nemocnica, člen skupiny AGEL, zaviedla v týchto dňoch do prevádzky elektronický systém, slúžiaci na získanie bližších informácií o liekoch, či ďalších údajov o vybranom tovare. Systém využíva zákazník priamo v lekárni. Lekárnik sa tak môže sa plne venovať zákazníkovi.

Celý článok


Nemocnica Zvolen pripravila konferenciu zameranú na manažment liečby detského pacienta

11.5.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, usporiadala III. ročník celoslovenskej vedeckej konferencie, ktorej nosná téma bola „Kvalitná zdravotná starostlivosť - záruka spokojnosti hospitalizovaného pacienta“. Odzneli na nej odborné prednášky zamerané hlavne na manažment liečby detského pacienta.

Celý článok


Deň hygieny rúk zaujal 300 návštevníkov vo zvolenskej nemocnici

9.5.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zorganizovala podujatie zamerané hlavne na prevenciu a edukáciu. Počas Dňa hygieny rúk zavítalo do nemocnice viac ako 300 záujemcov, ktorí si prišli bezplatne osvojiť správnu techniku a návyky pri umývaní rúk.

Celý článok


Nemocnica Zvolen podporuje kampaň zameranú na hygienu rúk

3.5.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, pripravila už po ôsmykrát niekoľko podujatí spojených so správnou hygienou rúk. Akcie zamerané na prevenciu sa uskutočnia pri príležitosti blížiaceho sa Svetového dňa hygieny rúk.

Celý článok


Nemocnica Zvolen zakúpila pľúcne ventilátory pre akútnych pacientov

18.4.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, obstarala v týchto dňoch dva nové pľúcne ventilátory pre oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny. Obnova medicínskej techniky je pre zvyšovanie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti nevyhnutná.

Celý článok


Zvolenská nemocnica obnovila celoústavné vzdelávanie lekárov

28.3.2018

Povinnosťou zdravotníckych pracovníkov je priebežne obnovovať a udržiavať získanú odbornú spôsobilosť po celý čas výkonu zdravotníckeho povolania. Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, podporuje sústavné vzdelávanie svojich zdravotníckych zamestnancov, preto pristúpila k obnoveniu celoústavných lekárskych seminárov.

Celý článok


Mestskí zamestnanci pomohli detským pacientom vo zvolenskej nemocnici

12.3.2018

Mestskí policajti navštívili detské oddelenie Nemocnice Zvolen, členom skupiny AGEL, a odovzdali hotovosť finančnej zbierky. Peniaze budú použité na nákup medicínskych prístrojov.

Celý článok


Zvolenská nemocnica podporuje vzdelávanie zdravotníkov v regióne

6.3.2018

V dňoch 8. až 9. marca 2018 sa v Hoteli Poľana vo Zvolene uskutočnil už v poradí III. ročník vedeckej konferencie pôrodných asistentiek s medzinárodnou účasťou, ktorú organizuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek, Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek Zvolen, Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety bl. Sáry Salkaházi v Rožňave v spolupráci s Nemocnicou Zvolen, členom skupiny AGEL.

Celý článok


Pacienti polikliniky zvolenskej nemocnice využívajú nový výťah

21.2.2018

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, dostala do užívania nový osobný výťah. Investíciu vo výške viac ako 38 000 eur realizoval Banskobystrický samosprávny kraj. Výrazne tak pomohol svojim občanom, ktorí sú nútení navštíviť lekára v budove polikliniky.

Celý článok


Nový sonografický prístroj pomôže pri diagnostike ochorení

14.2.2018

Lekári detského oddelenia Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL, používajú pri vyšetrovaní nový moderný sonografický prístroj. Sonograf v hodnote viac ako 27 000 eur spĺňa najnovšie kritériá kvalitnej diagnostiky ochorení vnútorných orgánov detí. Využijú ho špecialisti viacerých medicínskych odborov v pediatrii.

Celý článok


Mamičky bezplatne využívajú nadštandardné izby

5.2.2018

V procese modernizácie pokračuje Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, potom, čo pristúpila k rekonštrukcii gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Do termínu ukončenia prác budú mamičky so svojimi novorodencami hospitalizované v moderných nadštandardných izbách.

Celý článok


Zdravotníci zvolenskej nemocnice pracujú od nového roka s moderným prístrojovým vybavením

18.1.2018

Zamestnanci Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, dostali nové prístrojové vybavenie, vďaka ktorým nemocnica opäť posúva úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Zdravotná technika v celkovej hodnote približne 67 tisíc eur bola obstaraná na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny a na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie.

Celý článok


Zvolenská nemocnica pripraví pacientom štedrovečerné opekance a kapustnicu

22.12.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, bude počas večere na Štedrý deň podávať tradičné slovenské jedlá. Pacientov bez predpísanej diéty čaká kapustnica a typické slovenské opekance. Štedrovečerné opekance jedia celé generácie, chýbať teda nebudú ani v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


Zdravotníci vyzbierali pre komunitné centrum viac ako 180 kilogramov šatstva

13.12.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, sa zapojila do celoslovenskej vianočnej zbierky šatstva. Projekt NADÁCIE AGEL aj v tomto roku podporili desiatky zamestnancov, ich materiálna pomoc skočila v rukách pracovníkov zo zvolenského komunitného centra.

Celý článok


EKG pre detské srdiečka

4.12.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zakúpila EKG prístroj v hodnote 3000 eur, slúžiť bude hlavne malým pacientom. Nová medicínska technika dokáže kvalitnejšie zobraziť srdcovú frekvenciu a pravidelnosť rytmu. Lekári s ňou vidia lepší obraz o prípadnom postihnutí, zväčšení jednotlivých oddielov, či iných poruchách srdca.

Celý článok


Zdravotníci zachraňujú životy s novým prístrojovým vybavením

27.11.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zakúpila na oddelenie anestézie a intenzívnej medicíny moderné medicínske prístroje. Ich obstaranie má obrovský prínos hlavne pre pacientov, pretože sa výrazne zvýši ich bezpečnosť pri podávanej anestézii.

Celý článok


Minko Špinko sa vrátil medzi deti

24.11.2017

Vďaka Nemocnici Zvolen, člen skupiny AGEL, sa aj tí najmenší môžu oboznámiť so správnou technikou umývania rúk. V uplynulých týždňoch Minko Špinko navštívil jednu základnú a dve materské školy. Pre veľký záujem sa do jedného predškolského zariadenia vrátil už druhýkrát počas tohto roka. Umývanie a dezinfekcia rúk patrí medzi najjednoduchšie spôsoby, ako zabrániť vzniku a šíreniu infekcií.

Celý článok


Rekonštrukcia nemocnice

17.11.2017

Zápočet nájomného spúšťa v nemocnici investície do obnovy objektov. Na čo všetko majú byť použité peniaze?

Celý článok


Symbolický šek

5.11.2017

OZ Slovenský šport dňa 24.10.2017 slávnostne odovzdal gynekologicko-pôrodníckemu oddeleniu symbolický šek vo výške 513,4 €

Celý článok


V Nemocnici Zvolen zaznamenali zvýšený nárast chrípkových ochorení

5.10.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, registruje v týchto dňoch zvýšený nárast chrípkových ochorení. Pacienti by nemali chrípku podceňovať, ale mali by vedieť aj o komplikáciách sprevádzajúcich toto ochorenie. Takzvané prechodenie chrípky, zanedbanie liečby, môže viesť až k fatálnym následkom.

Celý článok


Neurológ Ján Necpál zo zvolenskej nemocnice opísal výnimočný prípad

27.9.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zaznamenala výnimočný prípad pacientky, ktorá sa predávkovala venlafaxínom, následkom čoho sa u nej prejavil opsoklonus myoklonus ataxia syndróm. Pacientku liečil MUDr. Ján Necpál a jeho lekársky úspech si všimli aj vo svete.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici hospitalizovali za prvý polrok takmer 8600 pacientov

4.9.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, ročne ošetrí desaťtisíce pacientov v regióne, ktorý má takmer 150 000 obyvateľov. Spádovou oblasťou pre všetky typy poskytovanej zdravotnej starostlivosti sú prioritne okresy Zvolen, Detva a Krupina.

Celý článok


V pôrodnici Nemocnice Zvolen sa rodí viac detí

12.7.2017

V pôrodnici Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, sa rodí čoraz viac detí. Presne 615 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 323 chlapcov a 292 dievčat, z toho 2 dvojičkám pomohli na svet zdravotníci vo Zvolene za prvý polrok 2017. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo o 83 bábätiek viac, ako v minulom roku za rovnaké obdobie. Najplodnejším mesiacom bol máj, kedy na svet priviedlo svojho potomka 114 mamičiek.

Celý článok


Pacienti Nemocnice Zvolen si nechali bezplatne vyšetriť hladinu cukru v krvi

30.6.2017

Pacienti, ktorí 29. júna 2017 navštívili polikliniku Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, si mohli v čase medzi 8.00 a 15.00 hod. nechať bezplatne vyšetriť hladinu cukru v krvi. Vysoká hladina cukru v krvi je jedným z príznakov cukrovky.

Celý článok


Päť sestier nemocnice zvolen majú BIELE SRDCE

19.5.2017

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene, 17. mája 2017, vyjadrila svoje uznanie piatim sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Všetky sestry získali ocenenia v kategórii Sestra/pôrodná asistentka manažér.

Celý článok


Minko Špinko dnes navštívil Zvolenskú Európu pri príležitosti svetového dňa hygieny rúk

5.5.2017

Zdravotníci Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, usporiadali pre širokú verejnosť Deň hygieny rúk na prízemí Zvolenskej Európy, ktorým sa pripojili k projektu WHO „Umývaj si ruky – zachrániš život“. Pretože potreba dezinfekcie rúk neustále narastá, zvýšil sa aj záujem širokej verejnosti o túto akciu, ktorej sa dnes zúčastnilo takmer 500 záujemcov, aby si vyskúšalo a overilo, pomocou špeciálnej lampy, správnu techniku umývania rúk.

Celý článok


Nemocnica Zvolen dnes zahájila kampaň WHO zameranú na hygienu rúk celoslovenskou konferenciou

27.4.2017

S cieľom zabezpečiť bezpečnú hospitalizáciu svojich pacientov si už niekoľko rokov buduje Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, úspešnú stratégiu prevencie a kontroly nemocničných infekcií. Súčasťou tejto stratégie je aj podpora medzinárodnej kampane WHO „Umývaj si ruky – zachrániš život“ zameranej na hygienu a dezinfekciu rúk. Nemocnica Zvolen v rámci tohto projektu už po siedmykrát realizovala niekoľko podujatí spojených s hygienou rúk. V rámci Dňa hygieny rúk dnes, 27. apríla 2017, usporiadali zdravotníci nemocnice II. celoslovenskú vedeckú konferenciu s názvom Hygienické zabezpečenie rúk, súčasť bezpečnej hospitalizácie pacienta, ktorej sa zúčastnilo viac ako dvesto odborníkov z radov lekárov, sestier, pôrodných asistentiek a medicínsko-technických pracovníkov z celej Slovenskej republiky.

Celý článok


Nemocnica Zvolen ukončila rekonštrukciu chirurgického oddelenia

20.4.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, dnes 20. apríla 2017 dokončila rekonštrukciu druhej časti tretieho poschodia chirurgického pavilónu. Vďaka päťmesačnej modernizácii a investícii za viac ako 130 tisíc eur, pacienti získajú v siedmych novovybudovaných izbách príjemnejšie a komfortnejšie prostredie.

Celý článok


Mamičky budú môcť pôrodnicu zvolenskej nemocnice opustiť skôr

31.3.2017

Novopečené mamičky Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, si budú môcť svoje detičky odniesť domov už 48 hodín po pôrode, ak nebudú mať lekári dôvod na dlhšiu hospitalizáciu.

Celý článok


Novorodeneckému oddeleniu Nemocnice Zvolen bola darovaná zostava prístrojov pre ošetrovanie novorodencov

6.3.2017

Novorodenecké oddelenie Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, v týchto dňoch prevzalo sadu prístrojov pre ošetrovanie novorodencov od spoločnosti LIDL a Nadácie Pontis „Rozprávky, ktoré potešia všetky deti“.

Celý článok


Nemocnica Zvolen zrekonštruovala jedáleň pre zamestnancov

22.2.2017

Zamestnanci Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, získali komfortnejšie prostredie. V týchto dňoch bola dokončená rekonštrukcia jedálne, ktorú využíva takmer 700 zamestnancov nemocnice. Vedenie nemocnice, v spolupráci so súkromným prevádzkovateľom kuchyne, investovalo do zveľadenia priestorov viac ako 15 000 eur.

Celý článok


Zvolenská nemocnica presťahovala internú ambulanciu do nových priestorov

15.2.2017

Nemocnica Zvolen a.s., člen skupiny AGEL, včera 14.2.2017 presťahovala vyhľadávanú internú ambulanciu do nových, krajších priestorov. Všetky priestory ambulancie, vrátane čakárne, sú väčšie, svetlejšie takže pacientom a personálu poskytnú väčšie pohodlie.

Celý článok


Pôrodnica Nemocnice Zvolen dosiahla rekord v počte pôrodov

5.1.2017

Pôrodnica Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, dosiahla za posledných 5 rokov, k 31. decembru 2016, rekord v počte pôrodov. Presne 1203 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 622 chlapčekov a 581 dievčatiek, z toho 3 dvojičky, pomohli na svet zdravotníci vo Zvolene. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo o 251 bábätiek viac ako v roku 2015. Najplodnejším mesiacom bol júl, kedy sa narodilo až 130 novorodencov.

Celý článok


Mikuláš so svojimi pomocníkmi rozveselil pacientov v Nemocnici Zvolen

9.12.2016

Detské oddelenie Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, navštívil Mikuláš so svojimi pomocníkmi. Študenti Strednej zdravotníckej školy vo Zvolene, prezlečení za Mikuláša, čerta a anjelikov prišli rozveseliť našich detských, ale i dospelých pacientov. Mikuláš so svojou družinou odmenil všetky deti hračkami, knižkami a balíčkom, v ktorom nechýbalo ovocie a drobné sladkosti.

Celý článok


Lekárska služba prvej pohotovosti pre dospelých

18.10.2016

Pracovisko Lekárskej služby prvej pomoci pre dospelých je presťahované do nových priestorov na Študentskej ulici č. 19 (študentský domov TU). Telefonický kontakt 0915 509 555.

Celý článok


Nemocnica Zvolen pokračuje v renovácii chirurgického oddelenia

6.10.2016

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, začala v týchto dňoch s rekonštrukciou druhej časti tretieho poschodia chirurgického pavilónu. Po ukončení rekonštrukcie vznikne ďalších 7 nadštandardných izieb chirurgického oddelenia. Plánovaná investícia na renováciu je viac ako 100.000 tisíc EUR.

Celý článok


Zvolenskú nemocnicu navštívilo viac ako 150 ľudí v rámci Dňa otvorených dverí

27.9.2016

Prvý Deň otvorených dverí (DOD) pre verejnosť pripravila Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, pri príležitosti 80 výročia založenia nemocnice. Dnes 27. septembra 2016 navštívili zvolenskú nemocnicu predovšetkým žiaci základných škôl, ale aj okoloidúci ľudia zo širokej verejnosti. Podujatie sa konalo v areáli nemocnice, pri budove polikliniky v doobedňajších hodinách.

Celý článok


Nemocnica Zvolen pripravuje Deň otvorených dverí pre verejnosť

20.9.2016

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, pripravuje svoj prvý Deň otvorených dverí (DOD) pre verejnosť, ktorý sa uskutoční pri príležitosti 80 výročia založenia nemocnice v utorok 27. septembra 2016 o 9.00 do 12.00 hodiny. Podujatie sa bude konať vo vnútornom areáli nemocnice, v prípade zlého počasia na prízemí jednotlivých pavilónov, v čase od 9 do 12 hodiny. Deň otvorených dverí je určený hlavne pre deti základných škôl, ktoré sa budú môcť zapojiť do súťaže o najkrajší obrázok na tému „Čistota pol života“, no na svoje si príde aj široká verejnosť.

Celý článok


Zvolenská nemocnica presťahovala gynekologickú ambulanciu do nových priestorov

9.9.2016

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, dnes 9. septembra 2016 presťahovala príjmovú gynekologickú ambulanciu do nových, krajších priestorov. Všetky priestory ambulancie vrátane čakárne sú oddelené od gynekologického oddelenia, takže pacientkam poskytujú väčšie pohodlie, viac súkromia a anonymity. Nemocnica investovala do zrekonštruovania priestorov a moderného nábytku ambulancie viac ako 10 tisíc eur.

Celý článok


Zvolenská nemocnica dokončila digitalizáciu celej nemocnice a zrekonštruovala prízemie chirurgického pavilónu

27.7.2016

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, v týchto dňoch dokončila rekonštrukciu prízemia chirurgického pavilónu. Vďaka polročnej modernizácii a investícii za viac ako 150 tisíc eur, je k dispozícii pre pacientov okrem príjemného modernejšieho vstupu, recepcia, nový vyvolávací systém pacientov, navigačný systém a v neposlednom rade nový digitálny RTG prístroj.

Celý článok


V pôrodnici Nemocnice Zvolen sa rodí čoraz viac detí

15.7.2016

V pôrodnici Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, sa rodí čoraz viac detičiek. Presne 529 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 279 chlapčekov a 250 dievčatiek, z toho 1 dvojičkám pomohli na svet zdravotníci vo Zvolene za prvý polrok 2016. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo už o 63 bábätiek viac ako v minulom roku za rovnaké obdobie. Najplodnejším mesiacom bol apríl, kedy na svet priviedlo svojho potomka až 97 mamičiek.

Celý článok


Minko Špinko ukončil tohtoročnú kampaň o správnom umývaní rúk

10.6.2016

Minko Špinko v týchto dňoch navštívil 40 žiakov základnej školy s materskou školou Alexandra Vagača v Detve, 50 detičiek 3. tried materskej školy (MŠ) v Kriváni, 60 detí MŠ v Hriňovej a 50 detí MŠ v Banskej Bystrici, kde naposledy vyrozprával svoj príbeh o špinavých rukách, čím ukončil tohtoročný edukatívny projekt Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. 5. máj už tradične patrí Svetovému dňu hygieny rúk v rámci ktorého zdravotníci zvolenskej nemocnice a obľúbený plyšový Minko Špinko učili detičky v školách, škôlkach nielen vo Zvolene ale aj v jeho okolí.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen a sestra DSS Krupina majú BIELE SRDCE

13.5.2016

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 12 mája 2016, vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL a jednej sestre z neziskovej organizácie Dom sociálnych služieb (DSS) Krupina. Pani Alena Ďuricová, ktorá svoju prácu vykonáva už 32 rokov na Ambulancii chronickej bolesti vo zvolenskej nemocnici, bola ocenená v kategórii Sestra v praxi. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Oľga Gibalová, ktorá pracuje ako pôrodná asistentka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ocenenie v kategórii Sestra manažér si prevzal aj pán Mgr. Stanislav Lendvay, ktorý sa stará o dlhodobo chorých pacientov v DSS Krupine a je obľúbený ako u pacientov, tak medzi kolegami.

Celý článok


Chirurgické oddelenie Nemocnice Zvolen má nové operačné lampy

13.5.2016

Chirurgické oddelenie Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, má od dnes, 13. mája 2016, dve nové operačné lampy. Vďaka investícii vo výške takmer 20 000 EUR sa zvýši bezpečnosť pacientov a komfort operatérov, ktorí vykonajú mesačne takmer 300 rôznych operácií.

Celý článok


2-dňová akcia Deň hygieny rúk zaujala takmer 500 ľudí

5.5.2016

Už po šiestykrát zdravotníci Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, usporiadali Deň hygieny rúk, ktorým sa pripojili k projektu WHO „Umývaj si ruky – zachrániš život“. Novinkou tento rok bola I. celoslovenská vedecká konferencia s názvom Hygienické zabezpečenie rúk, súčasť bezpečnej hospitalizácie pacienta, ktorej sa včera, 4. mája 2016, zúčastnilo viac ako stodvadsať odborníkov z radov lekárov, sestier, pôrodných asistentiek a medicínsko-technických pracovníkov z celej Slovenskej republiky. Poznatky z praxe si odborníci navzájom odovzdávali zo skúseností v zdravotníckych zariadeniach, ambulanciách, čo bolo vidieť na bohatej diskusii ku každej prednáške. Pretože potreba dezinfekcie rúk neustále narastá, zvýšil sa aj záujem širokej verejnosti o túto akciu, ktorej sa dnes, 5. mája 2016, v priestoroch recepcie polikliniky zvolenskej nemocnice zúčastnilo takmer 300 záujemcov, aby si vyskúšalo správnu techniku umývania rúk. Zúčastnilo sa jej tiež viac než 100 študentov stredných škôl a žiakov základných a materských škôl, ktorým bol názorne, prostredníctvom postavičky Minka Špinka a virtuálnej rozprávky, vysvetlený postup, cieľ a význam správneho a pravidelného umývania rúk. Následne si správnosť hygieny rúk záujemcovia overovali pomocou špeciálnej lampy s UV svetlom.

Celý článok


Nemocnica Zvolen zvýšila komfort svojim pacientom na geriatrickom oddelení

2.5.2016

Celkom 20 kusov nových polohovateľných postelí spolu s matracmi zakúpila v týchto dňoch Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, pre pacientov geriatrického oddelenia. Investícia v celkovej hodnote 20 000 eur zvýši pohodlie pacientov a zníži fyzickú námahu zdravotníckeho personálu pri obsluhe.

Celý článok


Nemocnica Zvolen podporí kampaň WHO zameranú na hygienu rúk celoslovenskou konferenciou

28.4.2016

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, sa už po šiestykrát pripojí k projektu Svetovej zdravotníckej organizácie „Umývaj si ruky - zachrániš život“. V tomto roku je novinkou I. celoslovenská vedecká konferencia, ktorá je určená pre odbornú verejnosť. Konferencia, organizovaná Nemocnicou Zvolen v spolupráci s regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek a regionálnej komory medicínsko- technických pracovníkov, s názvom Hygienické zabezpečenie rúk, súčasť bezpečnej hospitalizácie pacienta, sa uskutoční 4.5.2016 vo Zvolene pod záštitou primátorky Mesta Zvolen a riaditeľa Nemocnice Zvolen. Pre širokú verejnosť je už tradične určená akcia vo štvrtok, 5.5.2016, od 9.00 hod. do 13.00 hod na prízemí polikliniky, kde si všetci budú môcť vyskúšať a overiť techniku správneho umývania rúk. Medzi škôlkarmi je obľúbená aj postavička Minka Špinka, ktorý chodieva vyrozprávať svoj príbeh a s tým naučiť aj najmenšie deti, ako si správne umyť rúčky.

Celý článok


Nemocnica Zvolen vynovila nadštandardné izby na detskom oddelení

31.3.2016

Na novinku sa môžu tešiť najmenší pacienti Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, ktorá má od dnes, 31. marca 2016, vynovené nadštandardné izby na detskom oddelení. Detskí pacienti oddelenia získali vo vynovených priestoroch väčší komfort, veselšie, modernejšie a útulnejšie prostredie.

Celý článok


Novorodencov zvolenskej nemocnice strážia nové monitory dychu

3.3.2016

Dva nové monitory dychu Babysense I strážia bábätká na novorodeneckom oddelení Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL. Dar prevzal od pani Táni Tomasch, riaditeľky Nadácie Križovatka, dnes, 3. marca 2016, námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť MUDr. Peter Časnocha.

Celý článok


Malá Veronika je prvým tohtoročným novorodencom zvolenskej nemocnice

1.1.2016

Prvým tohtoročným bábätkom na novorodeneckom oddelení Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, a v Banskobystrickom kraji je malá Veronika S., ktorá bude prírastkom mesta Detva. Dievčatko s krásnymi mierami prišlo na svet 1. januára 2016 o druhej hodine a dvadsiatej minúte s mierami 3820 gramov, 56 centimetrov a spolu s mamičkou sa tešia dobrému zdraviu.

Celý článok


Oddelenie Nemocnice Zvolen získalo Cenu primátorky Zvolen

17.12.2015

Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, včera, 16. decembra 2015, získalo Cenu primátorky Zvolen. Takto významné ocenenie bolo odovzdané primárovi MUDr. Časnochovi, všetkým lekárom, sestričkám a celému personálu oddelenia za obetavosť a zodpovedný prístup k práci. Cenu prevzal z rúk pani primátorky mesta Zvolen Lenky Balkovičovej primár OAIM a námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť MUDr. Peter Časnocha v priestoroch Zvolenského zámku.

Celý článok


Mikuláš so svojimi pomocníkmi predčasne rozveselil najmenších pacientov zvolenskej nemocnice

4.12.2015

„Každý deň budú vraj Vianoce…,“ aj takto sa dnes, 4. decembra 2015, spievalo na detskom oddelení Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Študenti Strednej zdravotníckej školy vo Zvolene, prezlečení za Mikuláša, čertov a anjelikov prišli rozveseliť našich detských pacientov.

Celý článok


Výnimočný prípad pacientky popísal lekár zvolenskej nemocnice

10.11.2015

MUDr. Ján Necpál, neurológ Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, v týchto dňoch získal Cenu poroty na Českom a Slovenskom neurologickom zjazde. Odborníci na neurológiu tvrdia, že jeho príspevok je zároveň významným poznatkom súvisiacim s vzácnym syndrómom tzv. „Opsoklonus-myoklonus-ataxia syndrómom“.

Celý článok


Gynekologické oddelenie Nemocnice Zvolen má novú operačnú lampu

29.10.2015

Gynekologické oddelenie Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, má od dnes, 29. októbra 2015, novú operačnú lampu. Vďaka investícii vo výške takmer 10 000 EUR sa zvýši bezpečnosť pacientov a komfort operatérov.

Celý článok


Moderné metódy už aj v Nemocnici Zvolen

7.10.2015

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, v týchto dňoch rozšírila svoje služby na Fyziatricko – rehabilitačnom oddelení (FRO). Fyzioterapeuti začali poskytovať svojim pacientom novú modernú metódu kineziologický tejping, plynové injekcie a SM-systém.

Celý článok


Nová Lekáreň zakúpila pre pôrodnicu nové novorodenecké postieľky

25.9.2015

Pôrodnica Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, má od dnes, 25. septembra 2015, 12 nových novorodeneckých postieľok, vrátane matracov a košíkov, ktoré zvýšia komfort bábätiek a zjednodušia manipuláciu predovšetkým mamičkám. Nová Lekáreň, ktorú prevádzkuje zvolenská nemocnica, do postieľok investovala viac ako 4 tisíc EUR.

Celý článok


Nemocnica Zvolen začne od zajtra poskytovať svoje laboratórne služby aj v Handlovej

31.8.2015

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, začne od zajtra, 1. septembra 2015, poskytovať svoje laboratórne služby v Handlovej. Investícia do rozšírenia laboratórií v Handlovej zahŕňajúca informačné technológie, vozový park a zabezpečenie diagnostických prístrojov stála zvolenskú nemocnicu 25 tisíc eur. Prínosom pre pacientov bude predovšetkým oveľa rýchlejšia a kvalitnejšia diagnostika ochorenia, čo je dôležité najmä pri akútnych prípadoch.

Celý článok


Zavedenie signalizačných náramkov v Nemocnici Zvolen zaistí geriatrickým pacientom väčšiu bezpečnosť

26.8.2015

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, zaviedla od dnes, 26. augusta 2015, novinku pre svojich geriatrických pacientov v podobe signalizačných náramkov. Najlepší bezdrôtový signalizačný systém sestra-pacient má predovšetkým zaistiť väčšiu bezpečnosť pacientov pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti, do ktorého nemocnica investovala 3000 eur.

Celý článok


Pacienti z okolia Zvolena sa možno konečne dočkajú magnetickej rezonancie

1.7.2015

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, plánuje pre pacientov rozšíriť svoje služby o Magnetickú rezonanciu (MR). V týchto dňoch vedenie zvolenskej nemocnice požiadalo štátnu zdravotnú poisťovňu o predbežný súhlas pre zazmluvnenie MR pracoviska. V prípade kladnej odpovede nemocnica zakúpi prístroj Philips Ingenia 1.5T CX a zrekonštruuje priestory, pričom investícia prekročí 1 milión EUR.

Celý článok


Nová najmodernejšia technológia skvalitní zdravotnú starostlivosť pacientom chirurgického oddelenia

26.6.2015

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, má v skúšobnej prevádzke jednu z najmodernejších technológií z oblasti chirurgických nástrojov v hodnote 40 tisíc EUR. ForceTriadTM je elektrochirurgický generátor, ktorý poskytuje monopolárnu elektrochirurgickú energiu, bipolárnu energiu a „vessel selling“ energiu. Technológia prináša benefity najmä pre pacienta, pre ktorého je zákrok omnoho menej bolestivejší. Tiež sú menej poškodené tkanivá, čím sa výrazne zníži doba rekonvalescencie pacienta po operácii.

Celý článok


Minko Špinko ukončil tohtoročnú kampaň o správnom umývaní rúk

19.6.2015

Minko Špinko v týchto dňoch navštívil 60 žiakov 5. Základnej školy na Hrnčiarskej ulici vo Zvolene, 30 detičiek Materskej školy v Budči kde naposledy vyrozprával svoj príbeh o špinavých rukách, čím ukončil tohtoročný edukatívny projekt Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. 5. máj už tradične patrí Svetovému dňu hygieny rúk v rámci ktorého zdravotníci zvolenskej nemocnice a obľúbený plyšový Minko Špinko učili detičky v školách, škôlkach nielen vo Zvolene a jeho okolí, ale aj v Levoči, ako si správne umývať ruky a tým sa vyvarovať okolitým baktériám.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen majú Biele srdce

22.5.2015

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 20.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie až dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Jana Ludvarová bola ocenená v kategórii Sestra v praxi, ktorú vykonáva vo zvolenskej nemocnici už krásnych 39 rokov. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Anna Tancerová, ktorá sa stará o dlhodobo chorých pacientov v Krupine a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Zdravotníci Nemocnice Zvolen a Minko Špinko vysvetľovali, ako si správne umývať svoje ruky

14.5.2015

Už po piatykrát zdravotníci Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, usporiadali dvojdňový Deň hygieny rúk čím sa pripojili k projektu WHO „Umývaj si ruky – zachrániš život“. Pretože potreba dezinfekcie rúk neustále narastá, zvýšil sa aj záujem o túto akciu, ktorej sa včera, 5. mája 2015, v priestoroch recepcie polikliniky zvolenskej nemocnice zúčastnilo takmer 300 záujemcov, aby si vyskúšalo správnu techniku umývania rúk. Akcia bola určená ako pre zdravotnícky personál nemocnice, tak pre širokú verejnosť. Zúčastnilo sa jej tiež viac než 100 študentov stredných škôl a žiakov základných a materských škôl, ktorým bol názorne, prostredníctvom postavičky Minka Špinka a virtuálnej rozprávky vysvetlený postup, cieľ a význam správneho a pravidelného umývania rúk. Následne si správnosť hygieny rúk záujemcovia overovali pomocou špeciálnej lampy s UV svetlom. Dnes doobeda, 6. mája 2015, navštívil Minko Špinko 15 detičiek materskej školy Hrnčiarskej vo Zvolene, ktorým vyrozprával svoj príbeh.

Celý článok


Minko Špinko zo zvolenskej nemocnice vysvetlí správne umývanie rúk

30.4.2015

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, ktorá je považovaná za bezpečnú a čistú nemocnicu sa už po piatykrát pripojí k projektu Svetovej zdravotníckej organizácie „Umývaj si ruky - zachrániš život“. Ambulantní pacienti, študenti stredných škôl, ale aj verejnosť si v utorok 5. mája od 8:00 do 14:00 hodiny v priestoroch polikliniky Nemocnice Zvolen, budú môcť vyskúšať techniku správneho umývania rúk. Najmenšie detičky zo škôlok a základných škôl príde už po druhýkrát navštíviť ich dobrý plyšový kamarát Minko Špinko, ktorý im názorne vysvetlí postup, cieľ a význam správneho a pravidelného umývania rúk. Nakoľko sa hygienické návyky nadobúdajú už v rannom detstve, Minko Špinko vyrozpráva svoj príbeh aj 6. mája o 10:00 hodine detičkám materskej školy na Hrnčianskej ulici vo Zvolene.

Celý článok


Nemocnica Zvolen slávnostne otvorila zrenovované chirurgické oddelenie

3.3.2015

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, dnes slávnostne otvorila zrenovované chirurgické oddelenie. Vďaka renovácii a obstaraniu nového nábytku za takmer 50 tisíc EUR sa pacienti môžu tešiť nadštandardnému komfortu na treťom poschodí Chirurgického pavilónu.

Celý článok


Zavedenie identifikačných náramkov v Nemocnici Zvolen zaistí pacientom väčšiu bezpečnosť

23.1.2015

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zaviedla od 1. januára 2015 novinku pre všetkých svojich pacientov, v podobe zavedenia identifikačných náramkov (ID) a identifikačných etikiet na liečivá. Náramky a etikety majú predovšetkým zaistiť väčšiu bezpečnosť pacienta pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti a napomáhajú predchádzať vzniku omylu pri poskytovaní liečebných, vyšetrovacích metód a ošetrovateľských úkonov. Nemocnica investovala do týchto noviniek viac ako 2 000 eur.

Celý článok


Malá Alžbetka je prvým tohtoročným novorodencom zvolenskej nemocnice

1.1.2015

Prvým tohtoročným bábätkom na novorodeneckom oddelení Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, je malá Alžbeta, ktorá bude prírastkom mesta Banská Bystrica. Dievčatko takmer s ideálnymi mierami prišlo na svet 1. januára 2015 o druhej hodine a dvadsiatej minúte s mierami 3220 gramov, 52 centimetrov a spolu s mamičkou sa tešia dobrému zdraviu.

Celý článok