Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

045/5201 111
045/5201 245
zvolen@careservices.sk

O nemocnici

Zvolenská nemocnica otvára v Detve novú gynekologickú ambulanciu

11.2.2022

Nemocnica AGEL Zvolen 17. februára 2022 otvorí v meste Detva novú gynekologickú ambulanciu. Nemocnica tak vychádza v ústrety ženám, ktoré dosiaľ museli za odbornou starostlivosťou dochádzať inam.

„V meste Detva a v jeho okolí sme dlhodobo vnímali potrebu zvýšenia dostupnosti a kvality poskytovania primárnej zdravotnej starostlivosti v odbore gynekológia a pôrodníctvo. Túto potrebu zaregistrovali aj štatutári mesta na čele s primátorom  Ing. Jánom Šufliarskym, a  tak pripravili projekt rekonštrukcie polikliniky za finančnej spoluúčasti štrukturálnych fondov Európskej únie,“ hovorí o pôvode myšlienky na otvorenie ambulancie MUDr. Andrej Jenčo, primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen. „Po vyriešení všetkých administratívnych a legislatívnych povinností kvalifikovaný personál ponúkne ženám komplexnú gynekologickú ambulantnú starostlivosť vrátane USG vyšetrenia. Rovnako vyjdeme v ústrety aj pracujúcim ženám vhodnou voľbou ambulantných hodín.“

Prevádzka ambulancie bude spustená 17. februára 2022, ordinujúcim lekárom bude MUDr. Viliam Štiefel. „Ambulancia bude zatiaľ v prevádzke 2 dni v týždni, a to v pondelky a štvrtky. Vo štvrtok bude pracovná doba posunutá do večerných hodín tak, aby sme vyšli v ústrety pracujúcim ženám. V prípade zvýšeného záujmu sme pripravení rozšíriť prevádzku ambulancie aj na ďalšie dni,“ vysvetľuje MUDr. Jenčo. Pre budúce klientky je veľmi dôležitá informácia, že ambulancia bude spolupracovať so všetkými zdravotnými poisťovňami. „Pridanou hodnotou ambulancie bude jej úzke prepojenie s gynekologicko-pôrodníckym oddelením vo zvolenskej nemocnici. Prinesie  to pozitívny efekt pre naše budúce klientky v podobe zrýchlenia plánovania a prípravy na operačný zákrok a efektívneho manažmentu gravidity a následného pôrodu,“ dodáva skúsený odborník.

Objednať sa na vyšetrenie bude možné telefonicky na číslach: 045/5201 145 a 045/5201 146 od 18. februára.

Späť