Zvolenská nemocnica poskytuje pacientkám na gynekologicko-pôrodníckom oddelení možnosť objednať si VIP stravu

27.10.2021

Nemocnica AGEL Zvolen pripravila pre svoje pacientky extra novinku. Mamičky a budúce mamičky, hospitalizované na tamojšom Gynekologicko-pôrodníckom oddelení majú možnosť tzv. VIP stravy. Podmienkou však je, aby pacientka nemala nariadenú žiadnu diétu.

Novinku zaviedli v nemocnici od 1.septembra 2021 „V záujme skvalitňovania našich služieb, na základe požiadaviek pacientiek sme po dohode s dodávateľom stravovacích služieb, ktorí nám dodávajú stravu pre všetkých našich pacientov,  priniesli možnosť vybrať si zo širšej  ponuky VIP obedov. Táto služba je pre pacientky spoplatnená, klientka však uhrádza iba rozdiel medzi bežnou stravou a tzv. VIP obedom vo výške 2 eurá,“ vysvetľuje riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ing. Ľudmila Veselá.

V prípade, že si mamička zaplatí na gynekologicko-pôrodníckom oddelení nadštandardnú izbu, tento obed je jeho súčasťou a navyše nič nedopláca. Zatiaľ túto možnosť pacientky využívajú len sporadicky.  „VIP strava je pripravovaná v našej nemocničnej kuchyni našim dodávateľom a  je určená pre pacientky bez špeciálnej diéty s možnosťou normálnej stravy. Preto je ponúkaná práve na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, kde je prevaha zdravých žien po fyziologickom pôrode, ktorých stravovanie je limitované iba nepoužitím dráždivých surovín a korenín,“ vysvetlila riaditeľka nemocnice.

VIP strava nie je prispôsobená iným špeciálnym diétnym obmedzeniam.. „Rada by som však uistila všetkých pacientov, že každý jeden dostáva stravu podľa svojej diagnózy, preto túto službu nemôžu využívať všetci hospitalizovaní pacienti. Stravovanie je súčasťou liečebného režimu a napriek mnohým a opakovaným výhradám pacientov zodpovedá diétnym požiadavkám a normám. Spôsob stravovania a určenie diétneho režimu je závislé nielen od hlavnej, ale aj od pridružených diagnóz pacienta a v nemocnici musí byť vždy dodržaný,“ dodala na záver Ing. Veselá.  Nemocnica AGEL Zvolen denne pripravuje svojim pacientom až 40 druhov diét, a to presne podľa ich potrieb a diagnózy.