Naša nemocnica bola súčasťou rozsiahleho cvičenia záchranných zložiek

21.6.2024

Vážna dopravná nehoda, pri ktorej došlo k stretu osobného auta a autobusu s veľkým počtom zranených osôb na rýchlostnej ceste R2 medzi Zvolenom a Detvou – to sa stalo dočasnou realitou pri simulovanej situácii v rámci rozsiahleho cvičenia záchranných zložiek. Súčasťou cvičenia bola aj naša nemocnica, ktorá aktivovala trauma plán a okamžite mobilizovala zdravotníkov, ktorí vytvorili špecializované tímy. Samozrejmosťou bola rýchla a odborná triáž, na základe ktorej boli „pacienti“ triedení a posielaní do starostlivosti jednotlivých tímov a pracovísk. Veríme, že aj vďaka tomuto cvičeniu budú naši zdravotníci lepšie pripravení na reálne situácie, kedy aj sekundy rozhodujú o ľudských životoch.