Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

045/5201 111
045/5201 245
zvolen@careservices.sk

O nemocnici

Pacienti polikliniky zvolenskej nemocnice využívajú nový výťah

21.2.2018

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, dostala do užívania nový osobný výťah. Investíciu vo výške viac ako 38 000 eur realizoval Banskobystrický samosprávny kraj. Výrazne tak pomohol svojim občanom, ktorí sú nútení navštíviť lekára v budove polikliniky.

Rekonštrukciu osobného výťahu v budove polikliniky uvítal manažment zvolenskej nemocnice, pretože viac, ako rok bol v prevádzke len jeden výťah.

„Polikliniku denne navštívia desiatky až stovky pacientov, z nich mnohí sú ťažšie mobilní a niektorí prídu aj s doprovodom viacerých osôb. Budova má celkom šesť podlaží, na štyroch z nich je poskytovaná zdravotná starostlivosť. Je preto pochopiteľné, že kapacita jedného výťahu bola nedostačujúca. Preto oceňujeme rozhodnutie vyššieho územného celku,“ povedal výkonný riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Belanský, MPH.

Na základe investície Banskobystrického samosprávneho kraja v budove polikliniky Nemocnice Zvolen bola vykonaná kompletná výmena starého osobného výťahu za elektrický. Prostriedky, ktoré samosprávny kraj na nový výťah vynaložil, predstavujú viac ako 38 tisíc eur. Cena zahŕňala demontáž, odvoz a likvidáciu pôvodného výťahu a stavebné práce súvisiace s výmenou výťahu, dodávkou a montážou nového výťahu. Vďaka investícii sa zvýšila bezpečnosť, ale významným prvkom, ktorý ocenia najmä používatelia, je zvýšenie kapacity počtu prepravovaných osôb v budove.

Späť