Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

045/5201 111
045/5201 245
zvolen@careservices.sk

O nemocnici

Zvolenská pôrodnica privítala tisíce bábätko v tomto roku

23.11.2022

Nemocnica AGEL Zvolen sa môže pochváliť už tisícim bábätkom, ktoré sa v tamojšej pôrodnici narodilo v tomto roku. Šestnásteho novembra prišiel na svet malý Oliverko Pažický. Aj v tomto roku dominujú medzi bábätkami dievčatá. Zvolenská pôrodnica je medzi budúcimi mamičkami čoraz vyhľadávanejšia, je to aj vďaka viacerým extra službám – ako je VIP strava či rehabilitácie pre ženy po cisárskom reze a gynekologických operáciách.

Tisíce dieťatko sa vo zvolenskej nemocnici narodilo približne v rovnaký čas ako vlani. Malý Oliver prišiel na svet pár minút pred 17.30 hod., môže sa pochváliť mierami 50 cm a 2680 gramov.  Je to prvé bábätko 19-ročnej maminky Nikolky, obaja sú zdraví a spokojní. Bábätko je v dobrom zdravotnom stave a už bolo prepustené domov.

Od začiatku roka sa vo zvolenskej nemocnici narodilo 491 chlapcov a 509 dievčatiek. Malého Oliverka aj s mamičkou pozdravili a odmenili drobnými darčekmi aj námestník a primár gynekologicko- pôrodníckeho oddelenia MUDr. Andrej Jenčo so svojim tímom, mamička s bábätkom získali detský monitor, plienky, hračku a detskú kozmetiku.  

Späť