Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Zavedenie signalizačných náramkov v Nemocnici Zvolen zaistí geriatrickým pacientom väčšiu bezpečnosť

26.8.2015

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, zaviedla od dnes, 26. augusta 2015, novinku pre svojich geriatrických pacientov v podobe signalizačných náramkov. Najlepší bezdrôtový signalizačný systém sestra-pacient má predovšetkým zaistiť väčšiu bezpečnosť pacientov pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti, do ktorého nemocnica investovala 3000 eur.

Mobilná signalizácia pomôže nielen pacientom, ale aj personálu oddelenia, ktorí sa vďaka nej okamžite dozvie, ktorý pacient potrebuje ich pomoc. „Našim cieľom je čo najviac znížiť riziká, ktoré sú spojené s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a tým zvýšiť bezpečnosť pacienta. Keďže sú na našom oddelení hospitalizovaní aj pacienti, ktorí sú  dezorientovaní , alebo sú pripútaní k lôžku, stačí, ak stlačia tlačidlo na náramku a sestra okamžite vie, o ktorého pacienta sa jedná a je mu okamžite k dispozícii. Ďalšou výhodou je, že vďaka tlačidlu na náramku má pacient možnosť privolať pomoc, aj keď je mimo lôžka,“ vysvetľuje primárka geriatrického oddelenia MUDr. Jana Záhumenská.

Napriek zvýšeným nákladom je bezpečnosť pacienta prioritou v každom zdravotníckom zariadení. „Chceli by sme preto zaviesť túto funkciu dohľadu nad pacientom aj na ostatných oddeleniach zdravotníckeho zariadenia,“ uviedol riaditeľ nemocnice MUDr. Jozef Botka.

Geriatrické oddelenie má 86 lôžok umiestnených v Spoločnom pavilóne na prízemí, 3. a 4. poschodí. Všetky poschodia oddelenia boli v uplynulom roku zrekonštruované. „Toto oddelenie je určené pre pacientov nad 65 rokov, kde sú riešené akútne prípady -  náhle zmeny zdravotného stavu, okrem tých, ktoré je nutné sledovať na jednotke intenzívnej starostlivosti. Pacienti sú prijímaní počas dňa, nocí, víkendov a sviatkov. Cieľom oddelenia je zabezpečenie rýchlej diagnostiky klientom, poskytnutie adekvátnej liečby, zabezpečenie klientom vhodné prostredie,“ dodala primárka oddelenia s tým, že ich prioritou je, aby klienti oddelenia odchádzali spokojní do domácej starostlivosti.

Späť