Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Zvolen sa naďalej zlepšuje Nemocnica postupne začne s plánovanými operáciami

19.4.2021

Zdravotníci Nemocnice AGEL Zvolen majú to najhoršie zrejme za sebou. Už druhý týždeň po sebe nemocnica hlási zlepšenie pandemickej situácie, pokles covid pozitívnych pacientov. Najpozitívnejšou správou je, že k dnešnému dňu sa v nemocnici nenachádza žiadny pacient, ktorý by potreboval napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a vysunuté pracovisko - Nemocnica AGEL Krupina - sa stala kompletne bielou nemocnicou. Ak tento veľmi dobrý vývoj bude pokračovať, nemocnica by mohla pozvoľna spustiť aj plánované operácie, ako prvé tie menej závažné, kde sa nepredpokladajú ťažké pooperačné stavy.

„Úprimne som rada, že môžem aj po ďalšom týždni konštatovať pozitívny vývoj pandemickej situácie v našej nemocnici. Aktuálne si zdravotnú starostlivosť u nás vyžaduje ešte 36 pacientov s koronavírusom, z toho už len v 14 prípadoch je koronavírus potvrdený. Po dlhých mesiacoch k  dnešnému dňu dokonca nemáme žiadneho pacienta, ktorý by si vyžadoval pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ s potešením uviedla riaditeľka zvolenskej nemocnice Ing. Ľudmila Veselá. Nemocnica má už len 2 zamestnancov s diagnózou covid-19. K dnešnému dňu sa aj vysunuté pracovisko – Nemocnica AGEL Krupina - zmenila komplet na tzv. bielu nemocnicu, takže už nemá žiadneho pacienta s koronavírusom.

Celkový pozitívny vývoj v nemocnici umožnil aj redukciu covid lôžok z 90 na 51, z toho  20 lôžok bude určených pre suspektných pacientov. „Samozrejme, všetko bude závisieť od reality, v prípade potreby vieme uvedené počty opäť navýšiť,“ vysvetlila riaditeľka nemocnice.

V uplynulom týždni v nemocnici zrealizovali takmer 60 nevyhnutných operácií, postupne s uvoľňovaním opatrení a v zmysle pokynu Ministerstva zdravotníctva SR aj zvolenská nemocnica začne aj s plánovanými operáciami. „Bude to postupne a najprv prídu na rad menej závažné operácie, kde sa predpokladá rýchla rekonvalescencia a nie závažný pooperačný stav,“ vysvetlila Ing. Veselá.

Za uplynulý týždeň nemocnica zaočkovala bez mála 2000 registrovaných záujemcov vo svojom očkovacom centre a vo veľkokapacitnom centre v budove Doprastavu vo Zvolene, vykonala takmer 1000 antigénových testov a 410 PCR testov.  

Späť