Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

045/5201 111
045/5201 245
zvolen@careservices.sk

O nemocnici

Prvá pacientka po totálnej endoprotéze vo zvolenskej nemocnici: ,,Všetci sú milí, snažia sa nám vyjsť v ústrety“

30.1.2023

Na svoju operáciu – výmenu kĺbu za umelú náhradu čakala 65-ročná Katarína Kozáková z Malej Lehoty v okrese Žarnovica necelý mesiac. Bola úplne prvou pacientkou, ktorej v Nemocnici AGEL Zvolen realizovali totálnu endoprotézu. Nový druh operácií začali zvolenskí špecialisti realizovať od polovice januára so špičkovým tímom pod vedením MUDr. Michala Rybára.

,,Bola som už vo vážnom stave, mala som hrozné bolesti. O možnosti tejto operácie som sa dozvedela cez neter a dcéru, oni mi to pomohli vybaviť,“ hovorí K. Kozáková o svojich problémoch s bedrovým kĺbom, ktoré pociťovala dlhší čas  a opísala ich,  akoby v kĺbe mala ,,šmirgeľ“.  Operácia poškodeného kĺbu trvala približne hodinu, kedy pacientke realizovali miniinvazívnu implantáciu totálnej endoprotézy bedrového kĺbu. Operácia prebehla bez komplikácii. Prvá pacientka si veľmi pochvaľuje starostlivosť zvolenských zdravotníkov. ,,Všetci boli veľmi nápomocní. Sestrička Zdenka bola veľmi milá, ešte mi aj poradila, kedy máme prísť, ako sa do nemocnice  dostaneme, pretože sme prišli z ďaleka. Celý pobyt v nemocnici, starostlivosť by som hodnotila ako veľmi dobré. Všetci sme tu boli také ťažšie prípady, ale keď sme zazvonili, alebo zavolali sestru, napriek tomu, že nás tu je veľa a ich málo, hneď prišli a snažili sa vyjsť v ústrety.

Seniorka sa aj po operácii cíti veľmi dobre. ,,Kĺb ma nebolí, ale som ešte trochu slabá, to je pravda,“ hovorí pani Katarína. Operácia bola v jej prípade  jedinou možnosťou,  pretože nedokázala už ani stúpiť na nohu, a to ani s barlami. Teší sa, že bude môcť chodiť úplne bez problémov, bez akejkoľvek opory. ,,Pán primár povedal, že maximálne dva, tri týždne budem chodiť s oporou, potom už bez nej. Skvelé je, že bedrový kĺb ma už nebolí, len trochu rezná rana,“ teší sa pacientka, ktorá mala problémy s kĺbom tri roky, keď prvýkrát spadla. Odvtedy sa bolesti stupňovali, až  prestali zaberať aj lieky.  Dnes sa cíti skvele, po štyroch dňoch mohla nemocnicu opustiť. ,,Ešte ma čaká rehabilitácia, tú absolvujem v nemocnici v Zlatých Moravciach. A o dva týždne mám kontrolu u pána primára, kde mi aj vyberú štichy,“ hovorí najbližší plán Katarína Kozáková. A čo by odkázala pacientom, ktorí podobnú operáciu odkladajú? ,,Ono sa to dobre odkazuje, keď už ste po operácii. Ale môžem povedať, že srdiečko je spokojné. A veľmi by som vyzdvihla pána primára Rybára a jeho tím,“ dodáva spokojná pacientka.

Späť