Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

EKG pre detské srdiečka

4.12.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zakúpila EKG prístroj v hodnote 3000 eur, slúžiť bude hlavne malým pacientom. Nová medicínska technika dokáže kvalitnejšie zobraziť srdcovú frekvenciu a pravidelnosť rytmu. Lekári s ňou vidia lepší obraz o prípadnom postihnutí, zväčšení jednotlivých oddielov, či iných poruchách srdca.

Lekári zo zvolenskej nemocnice už niekoľko dní pracujú s novým mobilným EKG prístrojom. Ten umožňuje vyšetrenie EKG u detí všetkých vekových kategórií. Zdravotnícke zariadenie naň získalo prostriedky  vďaka sponzorskému daru vo výške 3000 eur od spoločnosti Henkel a siete drogérií Teta.Vyšetrenie EKG je rýchle, a nenáročné pre deti, pritom prináša dosť dôležitých informácií o činnosti srdca. Povinne ho absolvujú pacienti, u ktorých je podozrenie na ochorenie srdca. Srdcové poruchy pritom trápia aj malé deti od narodenia, tu je mnohokrát nevyhnutná operácia, aby sa zamedzilo nasledujúcim komplikáciám.

Mobilný EKG prístroj šetrí čas zdravotníckym pracovníkom a garantuje vyšší komfort. ,,Vyšetrujeme ním hospitalizovaných detských pacientov, ale aj malých pacientov vyšetrených na ambulancii od. Manipulácia s týmto prístrojom je jednoduchšia a záznam elektrokardiografického vyšetrenia je kvalitnejší ako s prístrojom, ktorý sme doposiaľ na detskom oddelení mali,“ uviedla MUDr. Oľga Švecová, primárka detského oddelenia.

V prípade, že sa zistia z výsledkov EKG ochorenia srdca, odporučí sa rodičom malých pacientov hospitalizácia alebo v lepšom prípade ďalšie špeciálne odborné vyšetrenie.

,,Na začiatku celej akcie nás veľmi milo prekvapila tá skutočnosť, že aktivita vyšla od našich darcov, čo sa nestáva často. Túto ich charitatívnu prácu si vážime a prajeme im veľa úspechov v práci a nech ich ochota pomôcť tým, ktorí to potrebujú, je príkladom pre nás ostatných,“ dodala  MUDr. Oľga Švecová.

Detské oddelenie disponuje sedemnástimi lôžkami a nachádza sa v samostatnom pavilóne. Nemocnica ponúka aj šesť nadštandardných lôžok pre matky s deťmi so samostatným sociálnym zariadením. 

Späť