Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

045/5201 111
045/5201 245
zvolen@careservices.sk

O nemocnici

Nemocnica Zvolen pokračuje v renovácii chirurgického oddelenia

6.10.2016

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, začala v týchto dňoch s rekonštrukciou druhej časti tretieho poschodia chirurgického pavilónu. Po ukončení rekonštrukcie vznikne ďalších 7 nadštandardných izieb chirurgického oddelenia. Plánovaná investícia na renováciu je viac ako 100.000 tisíc EUR.

Ukončenie všetkých rekonštrukčných prác na oddelení je plánované na koniec tohto roka. „V priestoroch bude vymenená podlahová krytina, osadené podhľady, zavedená nová  elektroinštalácia, vymaľované steny. Do izieb bude zakúpený nový nábytok, postele, matrace, posteľné prádlo  a televízory. Vynovené a upravené budú tiež spoločné priestory, sociálne zariadenia a kuchynka. Vo všetkých priestoroch vrátene izieb pacientov bude zavedená klimatizácia. Pri návrhu rekonštrukcie boli brané do úvahy ako požiadavky pacientov, tak  aj návrhy personálu. Po dizajnovej stránke bude nová časť oddelenia zladená s už zrekonštruovanou časťou,“ uviedol riaditeľ nemocnice MUDr. Jozef Botka.

Chirurgické oddelenie Nemocnice Zvolen má dlhoročnú históriu a poskytuje všeobecnú chirurgickú urgentnú a plánovanú starostlivosť. Na oddelení je ročne hospitalizovaných takmer 4000 pacientov. „Zrekonštruovaná časť bude v budúcom roku dočasne, počas plánovanej rekonštrukcie gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, slúžiť ako nadštandard pre pacientky s bábätkami po pôrode," prezrádza plány na ďalší rok riaditeľ. 

Späť