Zvolenská nemocnica spustila ďalšiu etapu búracích prác v areáli nemocnice Minulosťou sa stane niekdajší interný pavilón

18.4.2023

Nemocnica AGEL Zvolen začala s ďalšou etapou búracích prác, kde likviduje staré, nevyužívané budovy, aby získala priestor na nový projekt z Plánu obnovy. Tentokrát je cieľom činnosti špeciálnych strojov bývalý interný pavilón.

Rovnako ako v predchádzajúcich etapách, začatiu prác predchádzala dôsledná príprava a súčinnosť s externou spoločnosťou Metrostav, ktorá búracie práce zabezpečuje. ,,Búraniu predchádzala demontáž okien a dverí, celková kontrola budovy a predovšetkým jej zabezpečenie z pohľadu eliminácie akéhokoľvek pohybu nepovolaných osôb, aby v žiadnom prípade nedošlo k ohrozeniu zdravia. Dodávateľ využíva na búracie práce techniku, ktorá bola použitá aj v I. etape asanácie - vzhľadom na výšku budovy si pomôže špeciálnym predĺženým  ramenom, ktoré má v našej nemocnici premiéru,“ vysvetlil vedúci technického úseku Nemocnice AGEL Zvolen Vladimír Čaňo.

Budovu, postavenú v medzivojnovom období,  ktorá nebola využívaná posledných 30 rokov. by mali definitívne zdemontovať do konca mája.  Čo sa týka zmien v organizácii pohybu chodcov a áut v areáli zvolenskej nemocnice, bol obnovený vstup do nemocnice a s výnimkou prejazdu okolo interného pavilónu, ktorý sa asanuje, funguje dopravný režim v rámci nemocnice štandardne. Celková investícia na asanáciu nepotrebného bývalého interného pavilónu predstavuje 560 tis. EUR a zvolenská nemocnica ich hradí z vlastných zdrojov.