Nemocnica Zvolen pripravila konferenciu zameranú na manažment liečby detského pacienta

11.5.2018

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, usporiadala III. ročník celoslovenskej vedeckej konferencie, ktorej nosná téma bola „Kvalitná zdravotná starostlivosť - záruka spokojnosti hospitalizovaného pacienta“. Odzneli na nej odborné prednášky zamerané hlavne na manažment liečby detského pacienta.

Hlavným organizátorom konferencie, ktorá sa konala 10. mája, bola Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek a Subregionálnou lekárskou komorou.

„Tohtoročná téma konferencie bola zameraná predovšetkým na manažment liečby detského pacienta“, povedal MUDr. Belanský, MPH a pokračoval: „Kvalitná zdravotná starostlivosť pacienta a zvlášť o pediatrického pacienta si vyžaduje podnety v zavádzaní nových diagnostických a liečebných postupov, modernizáciu v technologickom vybavení a rozvoj spolupráce vo všetkých oblastiach zdravotnej starostlivosti. Naším cieľom bolo spojiť ľudí pracujúcich v tejto oblasti a umožniť im diskutovať o výsledkoch ich práce. Vzájomné spoznávanie práce jednotlivých nemocníc a výmena skúseností je pre nás veľmi dôležitá,“ doplnil.

Konferencia priniesla odborné prednášky s poučnými kazuistikami pre viac ako 150 účastníkov. „Prezentácie ktoré ponúkli oddelenia našej nemocnice boli kvalitne spracované, zaujímavé, vyplývajúce zo skúseností prezentujúcich. Samozrejme, mimoriadne dôležité sú pre nás aj externé skúsenosti našich kolegov z iných slovenských nemocníc, ktoré sa odprezentovali v rámci konferencie,“ uzavrela členka organizačného výboru, Ing. Jana Krokošová.

Nemocnica Zvolen poskytuje zdravotnú starostlivosť v regióne, ktorý má takmer 150 000 obyvateľov. Spádovou oblasťou pre všetky typy poskytovanej zdravotnej starostlivosti sú hlavne okresy Zvolen, Detva a Krupina.