Bezplatné antigénové testovanie pri zvolenskej nemocnici končí Mobilné odberové miesto na Ferjenčíkovej ulici bude zrušené

20.5.2021

Mobilné odberové miesto na bezplatné antigénové testovanie na Ferjenčíkovej ulici vo Zvolene bude po vyše piatich mesiacoch zrušené. Možnosť dať sa v ňom otestovať bude už len v piatok, 21. mája 2021 od 8:00 do 16:00 hod.

Nemocnica AGEL Zvolen už nebude prevádzkovať mobilné odberové miesto na Ferjenčíkovej ulici vo Zvolene, kde sa dalo 6 dní v týždni bezplatne otestovať antigénovým testom. Zrušenie súvisí s rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR o ukončení činnosti  bezplatného antigénového testovania v mobilných odberových miestach a v neposlednom rade aj s priaznivo sa vyvíjajúcou situáciou s pandémiou. K tomuto pozitívnemu vývoju výrazne prispievajú zvyšujúce sa čísla zaočkovaných proti koronavírusu.

Za poplatok sa dá stále otestovať antigénovým alebo PCR testom v poliklinike.