Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Nemocnica Zvolen pripravuje Deň otvorených dverí pre verejnosť

20.9.2016

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, pripravuje svoj prvý Deň otvorených dverí (DOD) pre verejnosť, ktorý sa uskutoční pri príležitosti 80 výročia založenia nemocnice v utorok 27. septembra 2016 o 9.00 do 12.00 hodiny. Podujatie sa bude konať vo vnútornom areáli nemocnice, v prípade zlého počasia na prízemí jednotlivých pavilónov, v čase od 9 do 12 hodiny. Deň otvorených dverí je určený hlavne pre deti základných škôl, ktoré sa budú môcť zapojiť do súťaže o najkrajší obrázok na tému „Čistota pol života“, no na svoje si príde aj široká verejnosť.

V rámci Dňa otvorených dverí si záujemcovia budú môcť dať bezplatne zmerať krvný tlak, cukor v krvi, naučiť sa správny postup umývania rúk, vidieť ukážku resuscitácie. Návštevníci budú môcť nahliadnuť do sanitky a na niektoré oddelenia nemocnice, napr. chirurgické operačné sály, pôrodnicu, v prípade, že budú voľné. Žiaci majú tiež možnosť súťažiť o zaujímavé ceny, ak sa zapoja do súťaže svojou kresbou na tému "Čistota pol života". Kresby je potrebné doručiť do Nemocnice Zvolen najneskôr do 26.9.2016 do 10.00 hodiny. Najlepšie kresby budú odmenené 27.9.2016 o 10.00 hodine v areáli nemocnice. Dospelých by mohla zaujať  výstava histórie nemocnice za 80 rokov od založenia. Počas celého predpoludnia bude svojím pestrým kultúrnym programom oživovať atmosféru konzervatórium Pink Harmony. „Cieľom DOD je priblížiť nemocnicu ľuďom aj prostredníctvom programu, ktorý zaujme deti, ale aj dospelých. Veríme, že Deň otvorených dverí bude návštevníkov zaujímať, dozvedia sa niečo nové a zaujímavé," hovorí MUDr. Jozef Botka, riaditeľ Nemocnice Zvolen s tým, že sa celá nemocnica teší na účasť všetkých zúčastnených.

Nemocnica Zvolen poskytuje lôžkovú starostlivosť pre viac ako 100 tisíc obyvateľov z okresov Zvolen, Krupina, Detva. Nemocnica ročne ošetrí takmer 17 000 lôžkových pacientov, ambulantne ošetrí viac ako 120 000 pacientov, vykoná viac ako 3 500 operácií a takmer 1 000 pôrodov. 

Späť