Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

045/5201 111
045/5201 245
zvolen@careservices.sk

O nemocnici

Zvolenská nemocnica podporuje vzdelávanie zdravotníkov v regióne

6.3.2018

V dňoch 8. až 9. marca 2018 sa v Hoteli Poľana vo Zvolene uskutočnil už v poradí III. ročník vedeckej konferencie pôrodných asistentiek s medzinárodnou účasťou, ktorú organizuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek, Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek Zvolen, Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety bl. Sáry Salkaházi v Rožňave v spolupráci s Nemocnicou Zvolen, členom skupiny AGEL.

Nosná téma konferencie „Pôrodná asistencia – Šanca na zmenu?“ priláka k účasti pôrodné asistentky z nemocníc Slovenskej aj Českej republiky. Počas oboch dní odznie takmer 40 odborných príspevkov, v ktorých vystúpi takmer celá päťdesiatka prednášajúcich. Záštitu nad konferenciou prevzal minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker.

„Náročná práca pôrodnej asistentky predstavuje súhrn činností pri poskytovaní individuálnej zdravotnej starostlivosti o ženu a dieťa. Ženám najmä v období tehotenstva, počas pôrodu, v popôrodnom období. V súlade s etickými princípmi, s dôrazom na maximálnu kvalitu. S úctou, empatiou a pokorou k zdravému tehotenstvu, pôrodu, k životu. Pre zachovanie požadovanej úrovne starostlivosti je nevyhnutná odborná pripravenosť v súlade s najnovšími poznatkami vedy, výskumu a praxe.  Okrem sústavného vzdelávania zdravotníckych pracovníkov je dôležité vymieňať si vzájomné poznatky na seminároch a konferenciách. Naša nemocnica kladie dôraz na zabezpečenie a podporu vzdelávania“ poznamenal Ján Belanský, riaditeľ Nemocnice Zvolen.

PhDr. Adriana Nemčoková, viceprezidentka pre pôrodnú asistenciu Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek: „Pôrodné asistentky sú nápomocné nielen počas tehotenstva, pri samotnom pôrode v zdravotníckom zariadení, ale vedia zabezpečiť starostlivosť o novorodenca aj po prepustení z pôrodnice. Legislatívne normy v súčasnosti umožňujú pôrodnej asistentke odvádzať fyziologický pôrod v zdravotníckom zariadení ústavnej starostlivosti. Žena má slobodný výber zariadenia, v ktorom porodí svoje dieťa, ako aj výber lekára alebo pôrodnej asistetnky, ktorí ju budú pri pôrode sprevádzať. Viac k tejto téme bude zodpovedané na III. Vedeckej konferencii pôrodných asistentiek s medzinárodnou účasťou s podtémou: Pôrodná asistencia-Šanca na zmenu?“

Nemocnica Zvolen ročne ošetrí desaťtisíce pacientov v  regióne, ktorý má takmer 150 000 obyvateľov. Spádovou oblasťou pre všetky typy poskytovanej zdravotnej starostlivosti sú hlavne okresy Zvolen, Detva a Krupina.

Späť