V Nemocnici AGEL Zvolen rodila matka pozitívna na COVID-19

9.11.2020

Zaťažkávacou skúškou si prešiel v ostatných dňoch zdravotnícky personál Gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen. Pri prijímaní do nemocnice 23-ročnej rodičky a následnom antigénovom testovaní totiž vyšla z testu ako COVID pozitívna.

Pôrod bezpríznakovej  23-ročnej mamičky prebehol za prísnych hygienických a protiepidemiologických opatrení a len za účasti lekára a jednej zdravotnej sestry. „Pôrod bol prirodzený, bezproblémový a dievčatko sa narodilo s mierami 2850 gramov a 47 centimetrov,“ povedal k pôrodu COVID pozitívnej matky MUDr. Andrej Jenčo z Gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia zvolenskej nemocnice. Žena bola po pôrode izolovaná a opätovne pretestovaná PCR testom, ktorý potvrdil pozitivitu. Neskôr bola prepustená do domácej karantény. Dievčatko bolo od ostatných novonarodených detí taktiež izolované a pretestované. S negatívnym výsledkom.

„Tím Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia veľmi profesionálne zvládol situáciu s minimálnym stresom pre rodičku, personál a ostatné pacientky. Mamička veľmi zodpovedne rešpektovala a dodržiavala izoláciu, čím nám nijako nekomplikovala situáciu. Pandémia koronavírusu trvá a my sa tomu musíme prispôsobiť a pomáhať všetkým, ktorí to potrebujú. Mamičke prajeme, aby sa napriek okolnostiam, za ktorých sa jej dieťatko narodilo, tešila, že je zdravé a životaschopné,“ povedala riaditeľka nemocnicnice AGEL Zvolen, Ing. Ľudmila Veselá.