Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

045/5201 111
045/5201 245
zvolen@careservices.sk

O nemocnici

Nemocnica Zvolen zmenila spôsob zisťovania anamnézy pacientov

18.6.2020

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, v súvislosti s uvoľňovaním opatrení súvisiacich s pandémiou koronavírusu dnešným dňom, t. j. 18. júnom 2020 o 15.30 hod končí doterajší režim triedenia pacientov (triáže) pri vstupe na polikliniku, pri vstupe do chirurgického pavilónu a pri vstupe do spoločného pavilónu. Rovnaká zmena sa týka aj Nemocnice Krupina.

"Po zrušení triedenia pacientov pri uvedených vstupoch bude meranie teploty všetkých pacientov, ako aj zisťovanie ich anamnézy súčasťou ambulantného ošetrenia. Týmto opatrením sme vyšli v ústrety pacientom, zrýchli a zefektívni sa ich vybavovanie, pričom zachováme základné preventívne opatrenia ohľadne COVID-19,“ uviedla riaditeľka Nemocnice Zvolen Ing. Ľudmila Veselá.

Nemocnica Zvolena ponechala k dispozícii izolačné miestnosti v spoločnom pavilóne pre prípad potreby ošetrenia pacienta s podozrením na COVID-19 alebo pacienta pozitívneho na COVID-19.  Zostávajú zachované aj  izolačné izby na lôžkových oddeleniach v jednotlivých pavilónoch nemocnice.  

Do pôvodného režimu sa vracia aj poliklinika, tak, ako to bolo v minulosti, otvorená bude v čase od 5.30 hod do 19.00 hod.

V Nemocnici Krupina sa taktiež obnoví pôvodný stav ako spred koronakrízy, takže hlavný aj bočný vchod z dvora bude uzatváraný denne o 18.00 hod..

Nemocnica Zvolen a Nemocnica Krupina zaviedli potrebné opatrenia, ktoré sa týkali organizácie  a chodu nemocnice s  cieľom  ochrániť zamestnancov nemocnice a pacientov pred šírením koronavírusu  17. marca 2020. 

Späť