Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

045/5201 111
045/5201 245
zvolen@careservices.sk

O nemocnici

Hokejová kvapka krvi vo Zvolene nesklamala, zapojili sa hokejisti, vedenie i manželky hokejistov z HKM Zvolen

7.6.2024

Hokejový klub HKM Zvolen dlhodobo spolupracuje s Nemocnicou AGEL Zvolen, vďaka čomu dokazuje svoje kvality nielen na ľade, ale všade tam, kde je potrebná nezištná pomoc. 5. júna privítali na štadióne aj mobilnú odberovú jednotku v rámci Hokejovej kvapky krvi. Tá prilákala 26 darcov a prispela do centrálnej krvnej banky pre stredné a západné Slovensko v Nemocnici AGEL Komárno 12,5 litra krvi.

„Veľmi nás teší, že po roku sa Hokejová kvapka krvi vrátila opäť na náš štadión a mohli sme sa tak nielen interne zapojiť do darovania krvi, ale privítať medzi nami aj fanúšikov, ktorí s nami zdieľajú tento šľachetný úmysel. Je pre nás poctou podieľať sa na záchrane životov a veľmi sa teším z tohtoročnej účasti hráčov a trénerov, ktorí si aj napriek nabitému tréningovému programu vyhradili čas, aby takto pomohli zachraňovať životy,“ povedal Ing. Miroslav Brumerčík, výkonný riaditeľ klubu HKM Zvolen.

Z celkového počtu 26 záujemcov mohlo krv darovať 25 z nich, do centralizovanej krvnej banky pre západ a stred Slovenska teda mobilná odberová jednotka odviezla 12,5 litra krvi, ktorá pomôže pri záchrane životov a príprave transfúznych liekov. „U športovcov sú vo všeobecnosti odbery pomerne dobre zvládané, nebýva im nevoľno, nakoľko sú zvyknutí na záťaž pre organizmus a problémom nebýva ani pitný režim. Aj napriek tomu sa však odporúča oddýchnuť si po odbere, určite by nemali ihneď utekať na tréning. Je tiež potrebné, aby si dopriali dostatok tekutín a výživnú stravu, aby tak podporili regeneráciu a neovplyvnili svoje ďalšie športové výkony,“ vysvetlil manažér výjazdových tímov AGEL Merea Ing. Michal Štefančík.

Hokejovej kvapky krvi sa zúčastnili zvolenské hokejové stálice Marek Viedenský s manželkou Ivanou, Patrik Marcinek či Frederik Fecko. Medzi darcami nesmeli chýbať ani tréneri A-mužstva – Martin Štrba, ktorý sa stal prvodarcom, Norbert Javorčík a kondičný tréner Mário Kalina. Účasťou Hokejovú kvapku krvi podporila aj zvolenská hokejová mládež na čele s manažérom Lukášom Juríkom a trénermi Janisom Andersonsom a Filipom Kundrátom.

Informáciu o ďalších termínoch odberu krvi záujemcovia nájdu na stránke zvolenskej nemocnice.

Späť