Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

045/5201 111
045/5201 245
zvolen@careservices.sk

O nemocnici

Mikuláš so svojimi pomocníkmi rozveselil pacientov v Nemocnici Zvolen

9.12.2016

Detské oddelenie Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, navštívil Mikuláš so svojimi pomocníkmi. Študenti Strednej zdravotníckej školy vo Zvolene, prezlečení za Mikuláša, čerta a anjelikov prišli rozveseliť našich detských, ale i dospelých pacientov. Mikuláš so svojou družinou odmenil všetky deti hračkami, knižkami a balíčkom, v ktorom nechýbalo ovocie a drobné sladkosti.

Detské oddelenie má 17 lôžok,  kde je momentálne 13  pacientov vo veku od batoliat po teenagerov do 18 rokov. Príchod Mikuláša a jeho pomocníkov rozveselil všetky detičky a po krátkej chvíli bolo oddelenie plné smiechu a radosti. Pre choré deti bol Mikuláš príjemným rozptýlením a vytrhnutím zo stereotypu a čiastočne aj zo smútku po rodičoch a domove,“ uviedla službukonajúca sestrička s tým, že detičky Mikulášovi zarecitovali básničky a všetci si spolu zaspievali.

Mikuláš tiež rozveselil pacientov, ktorí čakali pred pediatrickými ambulanciami, deti hospitalizované na chirurgii a pacientov na geriatrickom oddelení. „Mikulášska nádielka je veľmi milé prekvapenie aj pre pacientov starších ako 18 rokov hospitalizovaných v nemocnici. Aj týmto pacientom sme sa spolu so študentmi aspoň na chvíľu snažili spríjemniť pobyt,“ povedal riaditeľ nemocnice MUDr. Jozef Botka.

Späť