Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

045/5201 111
045/5201 245
zvolen@careservices.sk

O nemocnici

Zvolenská nemocnica má pandemickú situáciu stále vážnu, ale pod kontrolou

15.3.2021

Nemocnica AGEL Zvolen naďalej poskytuje zdravotnú starostlivosť takmer 70 pacientom s koronavírusom a chýba jej takmer 60 zamestnancov. Napriek tomu robí všetko preto, aby zvládla chod nemocnice, ale aj starostlivosť o všetkých, nielen covidových pacientov. Prioritou nemocnice je aj vakcinácia, tú realizuje nemocnica nielen vo svojom vakcinačnom centre, ale zdravotníci zabezpečujú aj očkovanie vo veľkokapacitnom očkovacom centre, ktoré zriadil Banskobystrický samosprávny kraj v budove Doprastavu.

„Aktuálne sa staráme o 65 hospitalizovaných pacientov s koronavírusom, 5 pacientov je umiestnených na JIS, stav 7 si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a u 3 sme zaznamenali ťažký postcovidový syndróm,“ informovala riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ing. Ľudmila Veselá. „Zároveň je stále na PN 50 našich zamestnancov, u 9 z nich je potvrdené ochorenie covid-19,“ dodala Ľ. Veselá. Nemocnica naďalej čelí vážnej pandemickej situácii, preto tam aj naďalej pomáhajú vojaci Ozbrojených síl SR.

V rámci očkovania už nemocnica zrealizovala vakcináciu vyše 4000 registrovaným záujemcom vakcínou Pfizer a  nikto zo zaočkovaných nemal závažnú reakciu. Vo vakcinačnom centre zdravotníci za uplynulý týždeň zaočkovali vakcínou AstraZeneca bezmála 1300 ľudí.

Za uplynulý týždeň v mobilnom odberovom mieste vykonali 634 PCR testov a 891 antigénových testov. Nemocnica poskytuje možnosť dať sa otestovať aj novým, šetrnejším antigénovým testom výterom z prednej časti nosa a PCR testom zo slín. Ten v prípade pozitívneho výsledku uvádza aj informáciu, či je človek infikovaný britskou mutáciou koronavírusu. Objednať sa na oba nové druhy šetrnejších testov je možné na www.agellab.sk a sú určené pre samoplatcov. 

Späť