Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

045/5201 111
045/5201 245
zvolen@careservices.sk

O nemocnici

Zvolenská poliklinika bude mať novú strechu, rekonštrukcia pomôže aj k zníženiu energetického zaťaženia budovy.

1.2.2023

Nemocnica AGEL Zvolen s novým rokom odštartovala prvú zo svojich plánovaných rekonštrukcií v roku 2023, ktoré by pacientom aj zamestnancom mali výrazne zvýšiť komfort. Prvou na rade je strecha Polikliniky, ktorá prejde kompletnou plánovanou rekonštrukciou. Stavebné a rekonštrukčné práce by mali minimálne zasiahnuť do chodu zdravotníckeho zariadenia.

Stavebné práce, ktoré súvisia s plánovanou rekonštrukciou strechy na budove Polikliniky, odštartovali 20. januára. ,,Budova má opotrebovanú hydroizolačnú vrstvu strešného plášťa, takže sme pristúpili k plánovanej rekonštrukcii,“ vysvetľuje vedúci technického úseku Nemocnice AGEL Zvolen Vladimír Čaňo. Rekonštrukcia bude mať aj ďalšiu pridanú hodnotu. ,,V rámci dlhodobého trendu znižovania energetických náročností objektov nemocnice bude v rámci tejto investičnej akcie zrealizované aj plnohodnotné zateplenie  strešného plášťa, dodáva V. Čaňo. Investíciu v hodnote 368 453,48 eur hradí Nemocnica AGEL Zvolen. 

Pozitívnou správou pre všetkých, ktorí nemocnicu navštevujú, ale aj pre zamestnancov je, že stavebné práce by mali v minimálnej miere zasiahnuť do chodu zdravotníckeho zariadenia. Organizačne a logisticky sme všetko pripravili tak, že doprava materiálu potrebného na výstavbu bude presmerovaná do vnútro areálových priestorov, kde za pomoci dočasného exteriérového stavebného výťahu dôjde k jeho preprave na strechu budovy,“ dodáva technický vedúci. Ukončenie komplexnej rekonštrukcie strechy je naplánované v zmysle harmonogramu v mesiaci máj 2023.

Späť