Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Zvolenská nemocnica má 35 pacientov s koronavírusom. Veľká väčšina nemá očkovanie proti covidu

2.11.2021

Nemocnica AGEL Zvolen za uplynulý týždeň zaznamenala zvýšenie počtu hospitalizovaných pacientov s diagnózou COVID-19, situáciu má však pod kontrolou. Okres Zvolen je aktuálne podľa covid automatu bordový, nemocnica začala s III. fázou reprofilizácie. Zatiaľ fungujú bez obmedzenia aj plánované operácie, ak sa však situácia bude zhoršovať, môže to mať dopad na tzv. necovidovú medicínu.

„Počet hospitalizovaných pacientov sa v nemocnici k dnešnému dňu zvýšil na 35 pacientov. Z toho 27 je umiestnených na štandardnom kyslíkovom lôžku, 3 sú napojení na neinvazívnu pľúcnu ventiláciu a stav 4 pacientov si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, týchto sme prijali ako výpomoc z nemocníc v Čadci a Prešove. Medzi hospitalizovanými máme aj jedno neplnoleté dieťa,“ objasňuje riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ing. Ľudmila Veselá. Veľká väčšina hospitalizovaných pacientov neabsolvovala očkovanie proti koronavírusu. Nemocnica v zmysle príkazu ministerstva zdravotníctva postupne prechádza do III. fázy reprofilizácie covidových lôžok. „Zatiaľ situáciu zvládame, prispieva k tomu aj to, že spomedzi zamestnancov máme koronavírus potvrdený len u 8 kolegov, 4 sú v karanténe, čo sú vďaka očkovaniu oveľa priaznivejšie čísla ako v druhej vlne pandémie,“ vysvetľuje riaditeľka nemocnice. Stále tu platia prísne protiepidemické opatrenia, zákaz návštev pacientov okrem výnimiek.

Aj vo zvolenskej nemocnici je aktuálnym trendom vyšší počet denne testovaných ako očkovaných. V uplynulom týždni nemocnica vo svojom mobilnom odberovom mieste každý deň urobila cca 80 PCR testov, ale vo vakcinačnom centre sa kvôli malému záujmu očkuje len jeden deň v týždni. „Ak sa situácia podľa predikcie vývoja bude zhoršovať, pre pacientov s covidom bude vyhradených až 74 lôžok. Tento stav už bude mať dopad aj na chod ostatných oddelení, pretože budeme musieť preorganizovať služby lekárov a sestier. Sme však aj na tento scenár pripravení, prosíme však o trpezlivosť a pochopenie tak hospitalizovaných, ako aj ambulantných pacientov a tiež príbuzných,“ dodala Ing. Veselá.

Späť