Zvolenská nemocnica pripraví pacientom štedrovečerné opekance a kapustnicu

22.12.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, bude počas večere na Štedrý deň podávať tradičné slovenské jedlá. Pacientov bez predpísanej diéty čaká kapustnica a typické slovenské opekance. Štedrovečerné opekance jedia celé generácie, chýbať teda nebudú ani v zdravotníckom zariadení.

Počas najkrajších sviatkov v roku klesá počet pacientov vo zvolenskej nemocnici. Všetci seniori, z geriatrického oddelenia na štvrtom poschodí, strávia vianočné sviatky doma v kruhu svojej rodiny. Ostatné oddelenia fungujú v štandardnom režime.

Na Štedrý deň do služby vo zvolenskej a krupinskej nemocnici  nastúpi dovedna 54 zdravotníkov.  Všetky oddeleniach zabezpečujú službukonajúci lekári, ktorí prihliadajú na to, aby Vianoce v nemocnici aspoň z časti pripomínali  tie, ktoré  poznajú pacienti z domáceho prostredia.

Vianočné sviatky sa nezaobídu bez úrazov, nečakaných situácií alebo zabehnutej kosti z kapra. V takom prípade pacienti nájdu prvú pomoc ako v bežný deň na centrálnom príjme nemocnice. Počas Vianoc sa zdravotníci najčastejšie stretávajú na urgentných príjmoch so zlomeninami a brušnými príhodami.