Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

045/5201 111
045/5201 245
zvolen@careservices.sk

O nemocnici

Vo zvolenskej nemocnici sa pandemická situácia veľmi pozvoľna zlepšuje

10.1.2022

Nemocnica AGEL Zvolen zatiaľ nezaznamenala výraznejšie zlepšenie pandemickej situácie, ako je tomu v iných nemocniciach, aj keď počet hospitalizovaných pacientov s covidom predsa len klesol. Nemocnica sústredila pozornosť na očkovanie, počet rozšírených dní vakcinácie zostáva zachovaný a od piatku nemocnica začne aj s očkovaním detí vo veku 5 – 11 rokov.

„Aktuálne máme hospitalizovaných v Nemocnici AGEL Zvolen aj s našim vysunutým pracoviskom v Krupine 50 covid pozitívnych pacientov. Z nich na bežnom lôžku je 44, 3 sú napojení na Hi-flow a stav troch je veľmi vážny, takže ich dýchanie zabezpečuje umelá pľúcna ventilácia,“ hovorí riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ing. Ľudmila Veselá. Celkové percento neočkovaných s covidom, ktorí sú hospitalizovaní je 62%, pacienti na UPV nemajú očkovanie proti koronavírusu ani v jednom prípade.

Zo zamestnancov nemocnice bolo pozitívne testovaných 22, ďalší 2 sú v karanténe. Celkovo je v nemocnici zaočkovaných 78% zamestnancov. Koronavírus si od začiatku decembra vybral svoju daň, v nemocnici zaznamenali 34 úmrtí na covid, pričom 24 bolo neočkovaných.

„Očkovanie stále považujeme za najspoľahlivejší spôsob, ako bojovať proti koronavírusu. Aj z tohto dôvodu sme rozšírili očkovanie na štyri dni a pri tomto režime zostávame aj naďalej. Novinkou je že od piatku 14. januára  spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom spúšťame vakcináciu detí vo veku 5. – 11 rokov,“ hovorí riaditeľka nemocnice. Deti musia byť vopred registrované na portáli www.korona.gov.sk, musia prísť v sprievode svojho zákonného zástupcu. Pri očkovaní je vždy prítomný na mieste aj pediater. 

Späť