Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

045/5201 111
045/5201 245
zvolen@careservices.sk

O nemocnici

V pôrodnici Nemocnice Zvolen sa rodí čoraz viac detí

15.7.2016

V pôrodnici Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, sa rodí čoraz viac detičiek. Presne 529 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 279 chlapčekov a 250 dievčatiek, z toho 1 dvojičkám pomohli na svet zdravotníci vo Zvolene za prvý polrok 2016. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo už o 63 bábätiek viac ako v minulom roku za rovnaké obdobie. Najplodnejším mesiacom bol apríl, kedy na svet priviedlo svojho potomka až 97 mamičiek.

Najčastejšími menami, ktorými pomenúvali mamičky a oteckovia svoje ratolesti v prvom polroku boli Hana, Ema, Sofiapre dievčatká a z chlapčenských mien prevládali mená ako  Lukáš, Matej a Matúš. Rodičia však pomenúvajú svoje detičky aj menej tradične a to Džastyn, Enrique, Charles Christian pre chlapcov a Larien, Rita Rose a Zlatoslava pre dievčatá.  Nesmierne nás teší, že záujem o našu  pôrodnicu stále rastie, čo je vidieť aj na počte pôrodov. Vážime si dôveru mamičiek a aj naďalej im budeme poskytovať kvalitnú, profesionálnu zdravotnú starostlivosť a ľudský prístup zamestnancov k pacientkam,“ povedal primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia MUDr. Peter Molitoris.

Nemocnica Zvolen poskytuje na oddelení gynekológie a pôrodníctva komplexnú starostlivosť počas tehotenstva, pôrodu a v šestonedelí. Izby na oddelení gynekológie a pôrodníctva sú takzvané roomingové, čo znamená, že bábätko zostáva po narodení s maminkou celých 24 hodín denne. Nemocnica má od roku 2005 status Baby friendlyhospital – to znamená, že podporuje obetavé materstvo a dojčenie, čím zlepšuje zdravie detí a matiek.

Späť