Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

045/5201 111
045/5201 245
zvolen@careservices.sk

O nemocnici

V zvolenskej nemocnici sa začali búracie práce Celá organizácia pohybu osôb a áut v areáli nemocnice je dočasne zmenená

14.3.2023

V Nemocnici AGEL Zvolen v pondelok, 13. marca začali s búracími prácami, ktoré zlikvidujú staré a nevyužívané budovy na vstupe do areálu nemocnice. Vytvorí sa tak priestor pre nový projekt – výstavbu pavilónu z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti. Obe fázy búrania vstupného areálu nemocnice a priľahlých budov by mali pokračovať najbližších 14 dní.

,,Od pondelka sme asanovali vstupný blok, známy podjazd, kadiaľ autá prichádzali do nemocnice. To sa podarilo dokončiť včera večer. Dnes sa pokračuje s prácami v sektore krčného oddelenia, budova sa postupne rozoberá s prihliadnutím na čo najmenšiu prašnosť, práce sa realizujú šetrne vrátane kropenia. Všetko zatiaľ prebieha bez najmenších problémov či nečakaných situácií,“ uviedol vedúci technického úseku Nemocnice AGEL Zvolen Vladimír Čaňo.  

V priebehu víkendu v nemocnici úplne preorganizovali dopravu, zmenila sa logistika pohybu áut tak, aby bola čo najviac odľahčená doprava popred chirurgický pavilón, pre pacientov a návštevníkov boli vybudované dva nové vstupy do nemocnice. ,,V najbližších dňoch očakávame, že časť budovy, ktorá je vo vnútri areálu dokážeme úplne zdemontovať. Táto fáza asanácie si vyžiada zo strany realizačnej firmy, stavebného dozoru a investora zvýšený dohľad na ul. Kuzmányho nábrežie, aby sme predišli akémukoľvek bezpečnostnému riziku voči chodcom a prechádzajúcim vozidlám,“ vysvetlil V. Čaňo.

Búracie práce v Nemocnici AGEL Zvolen budú následne pokračovať 2. etapou, a to odstraňovaním bočných častí vstupu – bývalej lekárne a časti hospodárskej budovy. Ukončenie tejto fázy by malo byť do 14 dní.

Nemocnica sa týmito zásadnými krokmi pripravuje na rozsiahlu výstavbu projektu z Plánu obnovy a odolnosti. ,,Na to, aby sa výstavba nového pavilónu, rozpočtovaná na vyše 33 miliónov EUR mohla začať, sa musíme  najprv zbaviť týchto starých budov, ktoré momentálne likvidujeme vo vlastnej réžii v hodnote približne pol milióna EUR.  Veríme, že kým sa búranie ukončí, tak sa vyriešia aj momentálne  otázniky okolo Plánu obnovy a odolnosti pre zdravotníctvo a budeme pokračovať výberovými konaniami a prípravou celého veľkého projektu,“ uviedla riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ing. Ľudmila Veselá, MBA.

Ako vysvetlila, na projekte nemocnica pracovala viac ako štyri roky, aktivity trochu zabrzdila pandémia koronavírusu. ,,Cieľ je jednoznačný, skvalitniť zdravotnú starostlivosť, výrazne zlepšiť priestory a komfort pre pacientov a súčasne vyhovieť momentálnym požiadavkám hygienickým, materiálno-technickým a priestorovým na vybavenie zdravotníckych zariadení.“

Nemocnica uvažovala pôvodne aj s využitím starých budov, čo sa však ukázalo ako nepriechodné, hlavne kvôli úplne nevyhovujúcim požiadavkám dnešnej doby a enormnej energetickej náročnosti. ,,Rozhodnutie o tom, že ideme búrať bolo  dôsledne premyslené, aby sme tu mohli postaviť niečo nové a moderné,“ dodala Ing. Veselá.

Projekt z Plánu obnovy a odolnosti pre Nemocnicu AGEL Zvolen počíta s rekonštrukciou a rozšírením jej nosných  odborov, čo je  gynekológia, ortopédia, chirurgia a úrazová chirurgia. ,,Zrekonštruujeme desiatky už existujúcich lôžok, vybudujeme dve úplne nové moderné operačné sály a rozšírime kapacitu pracovísk o 60 lôžok. Úplnou novinkou budú rodinné izby na GPO, kde rodinný príslušník môže s rodičkou stráviť celú dobu hospitalizácie.  Sme pripravení, aby sme dodržali všetky podmienky podľa Plánu obnovy a odolnosti, teda odovzdanie hotovej stavby musí byť v júni  2026,“ dodala riaditeľka nemocnice.  

Späť