Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

045/5201 111
045/5201 245
zvolen@careservices.sk

O nemocnici

Novorodeneckému oddeleniu Nemocnice Zvolen bola darovaná zostava prístrojov pre ošetrovanie novorodencov

6.3.2017

Novorodenecké oddelenie Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, v týchto dňoch prevzalo sadu prístrojov pre ošetrovanie novorodencov od spoločnosti LIDL a Nadácie Pontis „Rozprávky, ktoré potešia všetky deti“.

Zostava prístrojov obsahuje vyšetrovacie pomôcky, ktoré sa používajú pri narodení každého jedného bábätka. Najdôležitejšou súčasťou sady je výhrevné lôžko, ktoré slúži na vyšetrenie, ošetrenie a stabilizáciu telesnej teploty novorodenca. "Výhrevné lôžko je vybavené príslušenstvom, ktoré slúži aj ako resuscitačné lôžko. Na našom oddelení používame dve takéto lôžka", hovorí vedúca sestra novorodeneckého oddelenia Mgr. Jaroslava Dávidová.

Druhým prístrojom je  pulzný oxymeter, ktorým sa meria saturácia hemoglobínu kyslíkom v krvi a srdcová frekvencia, čím sa môže včas diagnostikovať závažná srdcová chyba u novorodenca. „Tento sa pripevní na ručičku alebo nožičku, takže ide o neinvazívne vyšetrenie", vysvetľuje Mgr. Dávidová.

Ďalšími nemenej dôležitými súčasťami sú moderná neonatálna resuscitačná sada a laryngoskop, ktoré sa používajú v prípade potreby neonatálnej resuscitácii namiesto klasického ručného resuscitačného vaku a pri poskytovaní intenzívnej starostlivosti u novorodenca na pôrodnej sále. Týmto spôsobom je možné novorodenca krátku dobu efektívne ventilovať pri dodržaní maximálnej bezpečnosti. „V sade boli aj dve infúzne pumpy, ktoré zabezpečujú presné a bezpečné dávkovanie infúzneho roztoku. Spomínané technické prístrojové vybavenie veľkou váhou prispeje ku kvalitnejšej starostlivosti o novorodencov,“ dopĺňa Mgr. Dávidová

Prosím odovzdajte našu vďaku aj všetkým Vašim spolupracovníkom, ktorí sa na tomto peknom projekte podieľajú," poďakoval MUDr. Jozef Botka, výkonný riaditeľ nemocnice, spoločnosti Lidl.

Medicínsku techniku od spoločnosti Lidl a Nadácie Pontis prevzali v rámci skupiny AGEL SK aj novorodenecké oddelenia v NEMOCNICI Bánovce, 3. súkromná nemocnica a Nemocnici Košice-Šaca 1. súkromná nemocnica.

Nemocnica Zvolen poskytuje na oddelení gynekológie a pôrodníctva komplexnú starostlivosť počas tehotenstva, pôrodu a v šestonedelí. Izby na oddelení šestonedelia sú takzvané roomingové, čo znamená, že bábätko zostáva po narodení s mamou celých 24 hodín denne. Nemocnica má od roku 2005 status Baby friendlyhospital – to znamená, že podporuje obetavé materstvo a dojčenie, čím zlepšuje zdravie detí a matiek.

Späť