Zvolenskú nemocnicu čakajú obrovské zmeny Začína s búraním starých, nevyužívaných budov, aby sa mohla ďalej rozvíjať

20.2.2023

Nemocnica AGEL Zvolen výrazne zmení svoju tvár. V najbližších dňoch sa tam rozbehnú prípravné práce na zásadné zmeny. Nemocnica totiž začne s odstraňovaním dlhodobo nevyužívaných budov, aby mohla dať nové možnosti svojmu rozvoju a hlavne priestoru na nové investície.

Minulosťou sa stane pôvodné krčné oddelenie, zbúraná bude aj nadväzujúca budova bývalej lekárne vrátane vstupnej časti a vrátnice, ktorá je súčasťou pôvodnej hospodárskej budovy a asanácia čaká aj bývalý interný pavilón. Ide o objekty vo vlastníctve Banskobystrického samosprávneho kraja,  ktorých technický stav a dispozícia nevyhovuje súčasným legislatívnym nárokom a celková rekonštrukcia by bola neekonomická.

,,Ide o strategicky dôležité rozhodnutie pre budúcnosť a rozvoj nemocnice. Som rada, že spolu s Banskobystrickým samosprávnym krajom sme dospeli k zhode ohľade perspektívy nemocnice. Pacienti aj návštevníci môžu za posledné roky vidieť obrovské zmeny v úrovni našich služieb, máme nový urgentný príjem, operačné sály, množstvo nových oddelení a ambulancií. Pacient bol, je a zostane vždy na prvom mieste,“ hovorí riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ing. Ľudmila Veselá.

Na mieste pôvodných stavieb v budúcnosti vyrastie moderný zdravotnícky komplex so špičkovým vybavením. Súčasťou prác bude i odstránenie poškodených múrov oplotenia nemocnice na Kuzmányho nábreží. ,,Počas celého priebehu týchto zásadných stavebných prác bude zabezpečený prístup do areálu nemocnice pomocou alternatívnych dočasných vstupov. Samozrejme, dôjde k určitým krátkodobým zmenám v organizácii dopravy, ktoré sú však, vzhľadom na charakter prác, logické a z bezpečnostného hľadiska nutné,“ vysvetľuje vedúci technického úseku zvolenskej nemocnice Vladimír Čaňo.

Práce bude realizovať profesionálna spoločnosť vybavená ťažkou špecializovanou technikou, odhadovaná  doba realizácie búracích prác  sú dva mesiace. ,,Počas tejto doby prosíme všetkých návštevníkov nemocnice o rešpektovanie prenosného dopravného značenia a pokynov pracovníkov, ktorí budú práce zabezpečovať. Zároveň sa vopred ospravedlňujeme za nevyhnutné obmedzenia v pohybe vozidiel a osôb v rámci areálu z dôvodu zaistenia ich maximálnej bezpečnosti,“ dodáva V. Čaňo. Verejnosť bude priebežne informovaná o všetkých opatreniach a jednotlivých krokoch.