Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

045/5201 111
045/5201 245
zvolen@careservices.sk

O nemocnici

Zvolenská nemocnica má pre svojich pacientov novú magnetickú rezonanciu. Vyšetrenie hradia všetky zdravotné poisťovne

3.11.2021

Nemocnica AGEL Zvolen od novembra zásadným spôsobom skvalitnila služby pre svojich pacientov. Od tohto mesiaca totiž disponuje úplne novou magnetickou rezonanciou, ktorá bude slúžiť tak prichádzajúcim pacientom, ako aj všetkým hospitalizovaným, ktorí budú túto diagnostiku potrebovať. Nemocnica má toto vyšetrenie zazmluvnené so všetkými zdravotnými poisťovňami.

„Na modernom prístroji  SIEMENS MAGNETOM Amira 1,5 T budeme realizovať MRi vyšetrenia hlavy, mozgu vrátane mozgovej angiografie, chrbtice, hrudnej, brušnej a panvovej dutiny, ale aj muskuloskeletárneho systému,“ vysvetľuje primárka rádiologického oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen MUDr. Valentína Rusenková. Na MRi je možné vyšetrenie aj prostaty, nadobličiek, rôznych nádorových aj nenádorových ochorení. Na vyšetrenie sa pacient dostane na základe odporúčacieho lístku od lekára – špecialistu. Objednať sa dá osobne, pacient dostane presný čas a čakacie doby by nemali presiahnuť 10 dní.

Nová magnetická rezonancia prináša pre pacientov veľké výhody. „V porovnaní s CT vyšetrením nezaťažuje organizmus RTG žiarením , pri kontrastnom vyšetrení sa nepoužíva jódová kontrastná látka, ktorá môže byť pre niektorých pacientov riziková. Metodika zobrazovania má podstatne vyššiu  rozlišovaciu schopnosť u väčšiny tkanív ako CT,” objasňuje riaditeľka nemocnice Ing. Ľudmila Veselá  s tým, že veľkým prínosom je nový prístroj hlavne u hospitalizovaných pacientov, ktorí tak nemusia byť prevážaní na iné pracoviská a výsledok je dostupný v kratšom čase. MRi vyšetrenie sa automaticky zapisuje v elektronickej podobe v nemocničnom systéme, takže si ho môžu pozrieť viacerí špecialisti aj v rámci iných nemocníc. Pre ambulantného pacienta je výsledok dodaný v papierovej forme s CD nosičom.

Nové MRi získala zvolenská nemocnica z vlastných zdrojov v celkovej cene 618.000 €. „Magnetická rezonancia už prešla aj skúšobnou prevádzkou, zaučení boli dvaja rádiologickí technici, takže od novembra môže naplno slúžiť našim pacientom,“ dodala Ľ. Veselá.

Späť