Poliklinika AGEL Zvolen II sťahuje ambulancie do Nemocnice AGEL Zvolen

6.6.2024

Ambulancie z Polikliniky AGEL Zvolen II sa počas júna presťahujú do Nemocnice AGEL Zvolen, kde rozšíria spektrum poskytovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti. V nemocnici tak pribudne mamograf, očná ambulancia aj viacero zubných ambulancií.

Bývalá Železničná poliklinika na ulici J. Jiskru 8 vo Zvolene sa od 1. 7. 2023 stala súčasťou Nemocnice AGEL Zvolen. Pacienti tak od minulého roka toto zdravotnícke zariadenie vnímali ako Polikliniku AGEL Zvolen II. To sa však čoskoro stane minulosťou. „Poliklinika AGEL Zvolen II sa postupne stane súčasťou Nemocnice AGEL Zvolen. Aktuálne začína sťahovanie ambulancií, ktoré potrvá do konca júna. Dôvodom tohto rozhodnutia bolo umožniť pacientom nájsť komplexnú zdravotnú starostlivosť pod jednou strechou. Významne sa zjednoduší a zefektívni manažment pacientov, dostupnosť súvisiacich vyšetrení a v neposlednom rade aj zastupiteľnosť lekárov počas čerpania dovoleniek alebo práceneschopnosti,“ vysvetľuje riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ing. Ľudmila Veselá, MBA.

Z Polikliniky AGEL Zvolen II sa sťahujú všeobecné ambulancie pre dospelých, neurologické ambulancie, ortopedická ambulancia, interná a kardiologická ambulancia, ORL či rehabilitačné ambulancie. „Novinkou budú stomatologické ambulancie s možnosťou RDG vyšetrenia. Tento typ ambulantnej zdravotnej starostlivosti doposiaľ v našej nemocnici zabezpečovali súkromní poskytovatelia, som preto rada, že po zlúčení s Poliklinikou II. budeme vedieť našim pacientom ponúknuť aj tieto služby. Obrovským prínosom bude aj mamograf, ktorý sme tu doposiaľ nemali. Presťahujeme ho približne v polovici júna a spustíme všetky potrebné činnosti k jeho spojazdneniu, čo potrvá 2-3 týždne.“ dodáva riaditeľka nemocnice.

Pre pacientov využívajúcich služby ambulancií, ktoré sa počas júna budú sťahovať, vytvorila nemocnica na svojom webe špeciálnu podstránku, vďaka ktorej sa jednoduchšie zorientujú v dátumoch presunu ambulancií, ich novom umiestnení a kontaktných údajoch. Pacienti nájdu všetky potrebné informácie na stránke https://nemocnicazvolen.agel.sk/verejnost/na-stahnutie/stahovanie.pdf