Sanitárka zvolenskej nemocnice vyrába originálnych veľkonočných zajacov

15.4.2022

extrémne vyťažení a posledné dva roky boli pre nich mimoriadne náročné, vo svojom voľnom čase relaxujú pri originálnych záľubách. Príkladom je aj sanitárka na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Zvolen Oľga Stehlíková, ktorá vyrába originálnych veľkonočných zajacov.

Hoci to na prvý pohľad tak nevyzerá, originálne výrobky sú z papiera. „Áno robím ich z novinového papiera, k tomuto koníčku ma priviedla moja svatka. Pleteniu som sa začala venovať pred 10 rokmi a chytilo ma to za srdce,“ hovorí o svojej záľube sanitárka zo Zvolena. Dokonca si pamätá, čo bolo jej prvým výtvorom. „Môj prvý výrobok bol košík na hríby.“ Ako tvrdí zručná majsterka, z papiera sa dá upliesť čokoľvek, napríklad spomínané zajačiky, košíky, anjeliky, misky, bylinkáre, chlebníky, vareškár, postavičky, lampy, svietniky, stojany na dáždniky, misy na ovocie. Dokáže vyrobiť všetko, o čo ju ľudia požiadajú.

Veľká noc je pre takéto originálne výrobky špeciálnou príležitosťou. Pani Stehlíková vyrába aj krásnych veľkonočných zajačikov. „Upliesť takéhoto zajačika mi trvá približne 4 dni.“ O kráse zajkov nikto nepochybuje. A ako trávi zručná sanitárka Veľkú noc? „Tradične, doma, prídu predsa kúpači, majú u nás vždy pripravené chlebíčky, koláče, šalát a rezne, ale aj prípitok. Samozrejme, že si od nás odnášajú aj výslužku (vajíčko, stuha na korbáč, ovocie a nejaký ten peniažtek). Na konci dňa, keď to zrátam, budem po toľkom kúpaní a šibaní zdravá do ďalšej Veľkej noci,“ smeje sa O. Stehlíková.