Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

045/5201 111
045/5201 245
zvolen@careservices.sk

Pracoviská

Ortopedicko - traumatologické oddelenie

Novovzniknuté ortopedicko-traumatologické oddelenie poskytuje zdravotnú starostlivosť pacientom všetkých vekových kategóriách vo Zvolenskom okrese a okolitých spádových oblastí (spádová oblasť približne cca 180-tisíc obyvateľov). Naše oddelenie komplexne pristupuje k pohybovému aparátu ako k celku. Rieši jednotlivé problémy či už po traumatologickej, tak i po ortopedickej stránke.

Pacient u nás nachádza komplexné riešenie svojej diagnózy – ochorenia, úrazu od prijatia na oddelenie až po prepustenie. Táto činnosť je vykonávaná na pracovisku, kde sa nachádzajú moderne vybavené lôžka, nové operačné sály a súčasťou oddelenia je aj samostatná ortopedicko-traumatologická jednotka intenzívnej starostlivosti. Táto novovzniknutá infraštruktúra poskytuje komplexnú starostlivosť pacientom vyžadujúcich chirurgickú starostlivosť pohybového systému najvyššej náročnosti.

Ortopedické výkony - implantácia totálnych endoprotéz všetkých kĺbov: bedra, kolena, ramena a lakťa. Endoprotézy sú implantované miniinváznou technikou podľa najnovších svetových trendov. K spektru výkonov patria aj revízne endoprotetické operácie.

Samozrejmosťou sú komplexné traumatologické výkony zahrňujúce operácie všetkých poranení pohybového aparátu, používanie moderných implantátov dlahovej, vnútro dreňovej, miniinvazívnej osteosyntézy a vonkajších fixátorov. Súčasťou traumatologického portfólia sú aj revízne, rekonštrukčné a korekčné zákroky.

Novovybudované oddelenie jednodňovej chirurgie – jednodňová zdravotná starostlivosť, kde nachádza pacient maximálny komfort a zázemie počas celej hospitalizácie je taktiež súčasťou nášho oddelenia. V jednodňovej chirurgii využívame najnovšie prístroje – moderná artroskopická veža, TRICERA systém, ktoré napomáhajú maximálne zefektívniť operačný zákrok.

Oddelenie funguje v priamej súčinnosti s ostatnými oddeleniami v našej nemocnici, vďaka čomu je pacient riešený interdisciplinárne.
Úzko spolupracujeme s rádiologickým oddelením, kde sa používajú všetky prvky diagnostiky, ako je digitálny röntgen, sonografia, počítačová tomografia (CT) a magnetická rezonancia (MRI). Vďaka tejto vybudovanej infraštruktúre vieme poskytnúť nášmu pacientovi nielen komplexnú terapiu, ale aj diagnostiku. Dokážeme zabezpečiť všetky potrebné vyšetrenia „pod jednou strechou“.