Nemocnica AGEL Zvolen povolila prítomnosť otca pri pôrode. Podmienkou je negatívny PCR alebo antigénový test na COVID-19

18.1.2021

Nemocnica AGEL Zvolen kvôli zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii 3. decembra zakázala prítomnosť otca, či inej sprevádzajúcej osoby pri pôrode. Vedenie nemocnice však k tejto téme pristupuje veľmi citlivo a zodpovedne, preto sa po prehodnotení aktuálnej situácie rozhodlo, že od 18. januára 2021 bude môcť byť prítomná pri pôrode bábätka aj ďalšia osoba okrem zdravotníkov.

Podmienkou je, aby otecko, či iná sprevádzajúca osoba, ktorí chcú byť pri pôrode, dodržali prísne hygienicko – epidemiologických opatrenie. Nevyhnutné je použitie ochranných pomôcok a negatívny test na ochorenie COVID-19 – PCR test alebo antigénový test.  Ten by nemal byť starší ako 48 hodín. Test bude oteckovi, alebo inej sprevádzajúcej osobe urobený zdravotníckym personálom pred prijímaním rodičky na oddelenie podľa platného cenníka nemocnice.

V Nemocnici AGEL Zvolen naďalej platí zákaz návštev pacientov.