Nemocnica AGEL Zvolen zmobilizovala všetky svoje sily a prostriedky, aby chod nemocnice udržala

4.1.2021

Nemocnica AGEL Zvolen zvládla udržať chod nemocnice aj počas náročného obdobia vianočných sviatkov. Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu muselo prijať vedenie nemocnice viaceré organizačné opatrenia. Naďalej je možné sa dať v mobilnom odberovom mieste otestovať bezplatným antigénovým testom, nemocnica realizuje aj PCR testy objednaným pacientom.

„K dnešnému dňu evidujeme 40 covid pozitívnych zamestnancov, ďalších 2 máme v karanténe. Na covid oddelení poskytujeme zdravotnú starostlivosť za prísnych protiepidemiologických opatrení 42 pacientom, ďalší 3 si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a 9 je suspektných,“ uviedla riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ing. Ľudmila Veselá.

Nemocnica na základe pokynu ministerstva zdravotníctva reprofilizovala celkovo 80 lôžok pre pacientov s covid-19 a k dispozícii má na pandemických lôžkach 4 prístroje na umelú pľúcnu ventiláciu.

,,Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu sme boli nútení obmedziť všetky plánované operačné výkony, časť ambulantných činností, lôžkovú kapacitu všetkých oddelení okrem pôrodnice.

V nemocnici stále platí prísny zákaz návštev vrátane zákazu prítomnosti otca pri pôrode.