V Nemocnici AGEL Zvolen otestovali počas víkendu 1670 ľudí. Zdravotníci vydali zo seba maximum napriek únave a vypätiu

2.11.2020

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19 v piatok a sobotu (30. – 31.10.2020), otestovala tiež svojich zamestnancov a ich rodinných príslušníkov. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 1670 testovaným, z nich bolo 13 pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Potešujúcou správou je, že medzi pozitívnymi nebol žiadny zamestnanec nemocnice.

„Ďakujem všetkým kolegom, ktorí sa zapojili do testovania. Zvládli to na výbornú. A to aj napriek počasiu,“ zhodnotila dva testovacie dni riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen, Ing. Ľudmila Veselá. Nebola každá chvíľka ideálna, ale testovania boli úspešne zrealizované.

Zdravotníkov v nemocnici, ale aj vedenie nemocnice milo prekvapil dar od spoločnosti SHELL Slovakia,

s. r. o., ktorá im darovala rôzne nápoje, tyčinky, croissanty a krekry, čo v rámci namáhavého víkendu veľmi dobre padlo.